Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Ako ti ne vidiš,veliki Vučesku vidi. Veliki Vučesku vidi, može, ume, sme ono što mi ne vidimo, ne možemo, ne umemo i ne smemo.
 
Ovo je tragedija. Moj primer je da sam par puta zvao komunalnu policiju zbog buke u kasnim vecernim satima i to od cetvrtka pa do nedelje nekad preskoce neki dan. Komunalna policija kaze da nije nadlezna i da se zove neka opstinska inspekcija koja uopste i ne postoji. Na kraju sam zvao policiju dolazili par puta ali se nista spektakularno nije desilo.
 
Pridev "komunalna" u nazivu ove organizacije ima za cilj da prikrije i sakrije njenu stvarnu namenu i ingerencije. A tu nema ničeg komunalnog.
 
Zakljucak, komunalci nam ubiju po jednog coveka mesecno, minimum. Prvo cuvara u Savamali, sad coveka na Vidikovcu. Drzava ubija masovnije, pri padovima helikoptera. Naravno niko nije odgovoran, a mi nismo normalni svi zajedno sto to trpimo. Sto niko nije prisao tom coveku da pomogne dok se sa njima prepirao?? Da se cela pijaca digla samo bi podvili rep i otisli, nego mi pizdetine ne smemo ni da beknemo. Pa nisu Turci majku mu da ih se plase toliko. Osilila se bag**, mora da se deluje pod hitno.

Kako se zove ubica? Da li se zna?
 
Ne davimo Beograd · 7 mins ·

Danas smo, kao simbolički čin protiv nasilja predstavnika vlasti i njihovih odreda, doneli 200 kilograma lubenica ispred sedišta komunalne policije u Beogradu. Niko od komunalnih policajaca nije izašao iz zgrade, očigledno shvatajući sopstvenu odgovornost i potrebu da se s njom suoče. Očekujemo ostavku Nikole Ristića i istragu brojnih neprihvatljivih postupanja komunalne policije od samog svog osnivanja.

13584960_638192713024904_2734026264477220385_o.jpg
 
Njima treba lopatu u ruke dati. I to ne pišem sad populistički komentar nego zaista mislim da nama trebaju ljudi koji bi pomagali zelenilu, čistili grafite, skupljali smeće. I taj posao nije nikakva sramota. Ja stvarno ne znam u šta su se oni pretvorili. Voze bolja kola od policije, imaju bolje uniforme i tako se vozikaju gradom, patroliraju i iživljavaju na narodu. Koju to školu treba završiti da bi bio komunalni policajac? Tako da, zaposliti ih da rade korisne stvari već od sutra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395390#p395390:33n7gela je napisao(la):
Beki » 01 Jul 2016 02:32 pm[/url]":33n7gela]Njima treba lopatu u ruke dati. I to ne pišem sad populistički komentar nego zaista mislim da nama trebaju ljudi koji bi pomagali zelenilu, čistili grafite, skupljali smeće. I taj posao nije nikakva sramota. Ja stvarno ne znam u šta su se oni pretvorili. Voze bolja kola od policije, imaju bolje uniforme i tako se vozikaju gradom, patroliraju i iživljavaju na narodu. Koju to školu treba završiti da bi bio komunalni policajac? Tako da, zaposliti ih da rade korisne stvari već od sutra.
Onda neka im daju da budu smećari. To što je njih sramota ne vredi toga da budu nekakvi tobože policajci i plave uniforme. Samo u narandžasto i nazvati ih pravim imenom. Smećar je pošteno zanimanje, uz to i plemenito.
 
Нама требају чувари паркова и зелених површина, фасада и јавних површина од бацања смећа и вандала. Контролу пијаца и продаваца треба да раде тржишна, санитарна, комунална, пољопривредна и ветеринарска инспекција као и сама пијачна управа, а не некаква пара-полиција.
 
Teško, jer oni nemaju prava da te legitimišu ili spreče da napustiš mesto.

Ja bih im uveo obavezu da moraju da prijavljuju sve komunalne probleme koje vide. Onda recimo kada mediji objave sliku rupe u Dečanskoj koja stoji 2 meseca dana tu, vidi se u čijem je to reonu i smanjenje plate.

ulica.jpg


Има скоро два месеца откако смо објавили фотографију рупе на тротоару у Дечанској улици, испред улаза у подземни пролаз.

Од тада нико од надлежних није реаговао, а улегнуће је свакога дана све веће, у шта смо се уверили.

http://www.politika.rs/scc/clanak/35848 ... prestonice

Mada, već sada bi trebalo kazniti sve Komunalce koji su bili u tom reonu poslednja dva meseca.
 
Ko je dopustio komunalcima da im uniforma budu pantalone iznad kolena?
Izgledaju presmešno i nepristojno...
 
9360d9a354387a0740b5d7ce90c40409.jpg


Ovaj trotoar i usiljeni parking plače da se prvo ukine parking i onda da se pretvori u urbani džep i/ili da se zasadi zelenilo, sto gušće da isfiltrira deo zagađenja i malo smanji brutalni beton sa sve četiri strane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395804#p395804:3ia9f3u5 je napisao(la):
Дошљак » Mon Jul 04, 2016 3:50 pm[/url]":3ia9f3u5]Нама требају чувари паркова и зелених површина, фасада и јавних површина од бацања смећа и вандала. Контролу пијаца и продаваца треба да раде тржишна, санитарна, комунална, пољопривредна и ветеринарска инспекција као и сама пијачна управа, а не некаква пара-полиција.



Тачно,

да стручни инспектори врше свој посао, евентуално у пратњи полиције.
 
Juče čuh od komšija da su Komunalci krenuli da malo vršljaju po unutrašnjosti NBG blokova i pišu kazne. Realno, dobar deo vozila jeste nepropisno parkiran, ali ne ometaju saobraćaj i retko kom lokalcu to smeta (jer praktično nema gde da se parkira).

I na Twitteru videh istu stvar.

Komunalci stvarno rade sebi o glavi. Naime, postoji toliko nepropisno parkiranih oko kafića i to na glavnim ulicama gde prolaze busevi (Omladinskih brigada, Bulevar umetnosti, o centru grada da ne pričam), ali ne, oni idu po unutršnjosti blokova i na miru pišu kazne.
 
Добро је кад су нам главни комунални проблем у граду пољопривредници који продају своје производе.
 
KOMUNALCI SVRATILI DO KLADIONICE Parkirali na trotoaru i otišli da uplate tiket!

e88174d71f973ffdec769d30fe15c8e6.jpeg

5c175179dd98b02d29c2e139fea2639c.jpeg

Dva komunalna policajca parkirala su službeno vozilo preko puta Cvetkove pijace i svratili do kladionice, kako tvrdi građanin koji ih je snimio, usred radnog vremena.
Na snimku koji se pojavio na društvenim mrežama, vide se dva komunalna policajca koji su ostavili svoje vozilo na trotoaru i otišli do kladionice. Sugrađanin koji ih je sinoć oko 20.50 sati snimio istakao je da je vozilo "propisno" parkirano.
On je najpre snimio automobil koji je bio parkiran u blizini tramvajskih šina, a posle peške otišao do kladionice u kojoj su sedela dvojica komunalnih policajaca.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/ko...-na-trotoaru-i-otisli-da-uplate-tiket/thejp3n

Izvor: Blic
 
Mojoj tetki su napisali kaznu jer joj neregistrovan auto stoji ispred kuce. Na Bbrdu, iznad pijace. Nije imala nalepnicu na soferki. Inace, nisu dosli po prijavi, videli su ih kako setaju i sacuju koga ce da unesrece.
 
ne sme se parkirati neregistrovan auto na javnom parkingu.

pošto si napisala "ispred kuće" ne može se zaključiti da li je javni parking ili ne.

ako je javni parking potpuno podržavam pisanje kazni.


ako nije javni parking nego privatna parcela treba se žaliti.
 
Nije javni parking, ispred njene privatne kuce na trotoaru. Oni su to protumacili da je javni parking jer je trotoar javna povrsina. Nije se zalila, bas ce da se nateze sa njima.
 
Требали су да јој додају и казну за паркирање на тротоару :kafa:
 
Vrh