Šta je novo?

Kompleks MUP u Kneza Miloša

Зато што су ови сиви и бели панели што се уграђују у тренду и зато што очигледно неко има провизију од њих.
 
Sto puta lepša fasada bila od ove koju sada postavljaju...baš je neugledna...
 
Ако се добро сећам, објашњење је у томе што материјали из седамдесетих не задовољавају нове енергетске прописе. Слажем се да би маркантније било првобитно решење фасаде, али не треба правити драму ни око новог. Нека он буде квалитетно опремљен и нека у њега почну да се враћају врхунски стручњаци, а млади лекари и медицинско особље остају - то ће бити најважније.
 
Naravno...svrha objekta se ne dovodi u pitanje...
 
Moгло је и ново решење са панелима да прати линије оригиналног, да имамо истурен део испод прозора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713471#p713471:17mi7qmu je napisao(la):
direktor » Mon Mar 02, 2020 5:32 pm[/url]":17mi7qmu]Naso si koga ces da pitas I pouzdas u info
I ja sam načuo to početkom prošle godine, to bi bilo odlično.
 
Mogli bi po malo da obnove tu zgradu uz koju etažu više i bolje stakla
 
To uopšte nije novost, Vlogzila je čak čuo da su već kupili, pa je demantovano.
 
Nepopularno mišljenje:

Bolje bi legli negde na Novom Beogradu. Cela Kneza Miloša je sada u senci ovih kula.

Ako ovi dovate i kupe prostor MUPa pa i na njemu podignu neke kulčine, ulica će izgledati kao da je postavljena neka kapija ili barijera na njenom kraju.

U Kneza Miloša nije trebalo dozvoliti više od 10 spratova visine (izuzimajući kulu Generalštaba, koja je pritom uvučena pa i ne štrči toliko).
 
Nepopularno mišljenje:

Bolje bi legli negde na Novom Beogradu. Cela Kneza Miloša je sada u senci ovih kula.

Ako ovi dovate i kupe prostor MUPa pa i na njemu podignu neke kulčine, ulica će izgledati kao da je postavljena neka kapija ili barijera na njenom kraju.

U Kneza Miloša nije trebalo dozvoliti više od 10 spratova visine (izuzimajući kulu Generalštaba, koja je pritom uvučena pa i ne štrči toliko).
Apsolutno vecinski popularno misljenje.
 
Postoji ona narodna:
"Tvoja kapija, moja avlija."
 
Kapije u centru grada ? Nadam se da, ko god bude gradio, nece dobiti dozvolu za ista vise od zgrade koju ruse
 
Čuo sam od poznanika da će se tu graditi nova zgrada MUPa, da se raščišćava kako bi se novi objekti gradili.

Možda je još jedna rekla-kazača priča, ali hajde da i to stavimo na sto kao opcije za ovu lokaciju
 
Vrh