Šta je novo?

Kolektori otpadnih voda Beograda

Super informacije.

Inace,tunel se gradi istom krticom kao ona sto se koristi za metro,samo sto je manjeg precnika.

Koja firma je izvodjac,hidrogradnja ili energoprojekt?
 
mekbejn
+1 :)
Informacije od ogromnog značaja za Bgd su u tvojim rukama :)
 
Trenutno ne znam mnogo više od ovoga. Brat od tetke mi radi na tom projektu, pa sam od njega nešto pokupio.
Sutra putujem van zemlje, pa za neke dve-tri nedelje mogu da dobijem više informacija. A vi pitajte ako vas nešto interesuje pa ću ga pitati kad se vratim.
Još jedna zanimljivost: pošto voz putuje oko 2h, malter mora sve vreme da se meša, tako da imaju malu dizel mešalicu koja sve vreme vrti dok se vozi u vozu :D
 
Kao sto se vidi krtica radi dobro i pored samog Dunava..ajd neka produze do NBG.. :kafa:
Zhivela Krtica! :gobb:
 
Ovo su odlične vesti, ono što me čudi je kako to da Studio B nije do sada o tome izveštavao. Izveštavaju o mnogim trivijalnim stvarima, a kada se radi o ovakvom infrastrukturnom projektu od velike važnosti za Beograd oni ni da pisnu.
 
Verovatno jer se ne vidi golim okom.Politicari su za pretprosle izbore bili u poseti interceptoru dok pred ove izbore nije bio ni predsednik opstine palilula da vidi radove kako idu.
 
7.6.2012. naselje Govedji Brod, na samoj obali Dunava

Problem je u puknutoj kanalizacionoj cevi, stanje je nepromenjeno vec 2.5 godine, televizije su snimale ali niko nije nasao za shodno da objavi reportazu. Kanalizaciona cev koja nosi fekalije i otpadne materije iz Galenike je pukla ispred kuce koja se vidi na slici, zalaganjem ljudi koji zive u okolini sam tok je preusmeren da ljudi ne bi bukvalno plivali u jezeru go....
Potrebno je prespojiti cev i nastaviti je na postojecu cev koja se uliva u Dunav u sklopu sljunkare koja se ne vidi na slici.
Ko je nadlezan za ovaj problem i da li je moguce zaiteresovati medije za ovu pricu kako bi visegodisnji problem bio resen. Ljudi koji rade na pominjanoj sljunakri su spremni da ustupe svoju mehanizaciju kako bi pomogli.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Izuzetno lorde!

Reci mi ako si bio na prezentaciji kada ce raditi ovu crvenu trasu koja je duboki tunel?
 
Bio sam, nista nisu rekli vezano za to. Pricao je navise o ovom višnjičkom tunelu, koji je u maju bio pri kraju. Bio sam iznenađen kvalitetom radova i veličinom samog projekta, s obzirom da je medijska pokrivenost ovih radova praktično 0. Neko je na ovom forumu rekao rekao, pa verovatno jer se ne vidi od spolja ništa. Sramota, jer tunel i projekat su uradili kompletno domaći stučnjaci i radna snaga, a ekološki benefit za ceo grad je izuzetan.
 
Lord":8dxvmxyb je napisao(la):
Sramota, jer tunel i projekat su uradili kompletno domaći stučnjaci i radna snaga, a ekološki benefit za ceo grad je izuzetan.
Pa kad bi to išlo u medije to bi značilo da mi nismo toliko nesposoban narod, kako se već duže vreme predstavlja.
A onda bi krenula i pitanja: A zašto mi onda uvozimo ovo, a zašto ono, a zašto strane firme zidaju to, a zašto planiraju ono....
 
Lord wrote : ,, . . . medijska pokrivenost ovih radova praktično 0 . . . ,,

Pa kako drugačije kada su se utrkivali
ko će više domaće da napljuje i pozatvara
za radi masnih provizija i đipova

Favorizovali su sve strano
počevši od guz papira pa redom
i usred toga odjednom da se pojavi informacija da umemo i sami sasvim pristojno da radimo
i još ovako važan mega projekat , , , ,
 
Понедељак, 10. септембар 2012.

Измењен режим саобраћаја у Вишњичкој улици због радова на „Интерцептору”

1520939_interceptor_s.jpg


Режим саобраћаја у Вишњичкој улици, на делу између станица градског превоза „Спорт” и „Козара”, биће измењен током ове седмице, а потом и до краја године, због изградње канализационе шахте колектора „Интерцептор”, саопштила је Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда. Саобраћај у овом делу Вишњичке улице одвијаће се двосмерно једном коловозном траком, тако да ће возила из правца града према Вишњици бити преусмерена преко зеленог појаса у супротну коловозну траку.

Због припрема за овакву измену у режиму саобраћаја, од сутра ће за саобраћај бити затворене брзе траке у оба смера Вишњичке улице у дужини од 200 метара. До понедељка, 17. септембра, биће асфалтиран прелаз преко разделног појаса између коловозних трака, када ће саобраћај и бити преусмерен у једну коловозну траку. Из дирекције апелују на возаче да прате саобраћајну сигнализацију и прилагоде брзину кретања возила у зони радова.

Оваквe изменe неопходнe су како би се изградила шахта, величине 13 пута 20 метара, кроз коју ће бити изнета машина која је копала 6.772 метра дугачак тунел „Вишњица”, у оквиру изградње пете деонице колектора „Интерцептор”. Колектор je капитални објекат београдске канализације, који ће за наредних педесет година решити одвођење отпадних вода до будућег постројења за пречишћавање отпадних вода у Великом Селу. Изградњом „Интерцептора” биће решен проблем прикупљања свих отпадних и дела атмосферских вода централног слива београдске канализације, који је и по површини и по броју житеља највећи канализациони слив у Београду, од пет постојећих, наводи се у саопштењу.

Izvor: Grad Beograd
 
Dakle 3 meseca ce kopati tu rupu da bi vadili krticu.Sta mislite da prebacimo ovaj projekat to jest interceptor u podforum infrastrukturu?
 
Danasnji prilog STudia Dj o interceptoru.Ostalo je samo jos 400 metara tunela da bi se spojio tunel od centra Beograda do velikog sela!

Tunel je preseka 4m i kada zavrse spajanje vadi se krtica.Nazalost ne pominju kada ce poceti da grade fabriku za preciscavanje vode

http://www.youtube.com/watch?v=O4Bl2oYS ... r_embedded
 
Izasla vest na Studiu B
Prikupljanje otpadnih voda iz centra Beograda »
14. Septembar. 2012 | (18:23 -> 18:27), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari :: video prilog

Izgradnjom kolektora, rešiće se problem prikupljanja otpadnih voda iz šireg centra prestonice.

Počele su pripreme za izlazak na površinu 100 metara duge i nekoliko hiljada tona teške mašine-krtice koja ispod Višnjičke ulice kopa tunel, najduži deo budućeg kolektora Interceptor, čijom se izgradnjom rešava problem prikupljanja otpadnih voda iz šireg centra Beograda.

Zbog toga će tokom vikenda na delu te ulice ispred Mirijevskog bulevara za saobraćaj biti zatvorene brze trake.

Od ponedeljka do kraja godine vozači koji dolaze iz centra grada voziće oko 200 metara suprotnim smerom, jer će se u Višnjičkoj ulici kopati ogromna rupa na mestu gde se završava izgradnja tunela.

*p.s Sad videh u isto vreme sa Vuckom postovah
 
Zar ne bi trebala da izadje kod kolektora u Velikom selu , pa da uhvati novi pravac i za dr. deo grada ? :roll:
 
Deo iz grada do Mirijevskog Bulevara je gotov koliko razumeh,a sada od Velikog sela ide krtica do tog spajanja sa kolektorom u visini Mirijevskog Bulevara.Secam se da su posete gradilistu isle iz Velikog sela,definitivno je tamo ubacena krtica.
 
AHA,Znaci mozemo svojim sn :wink: agama ,firmama i strucnjacima da gradimo Metro tunele,bas kao sto smo to radili i 80 ih.
 
Današnje stanje u Višnjičkoj. Još nisu u toku veći radovi na površini:













Lokacija:

 
OFF Topic: kako pisete na google mapama,meni nikako da uspe.
 
Vrh