Šta je novo?

Kneza Miloša Residence

Upravo tako; ljudi imaju naviku da sve gledaju iskljucivo iz svoje perspektive i ne ide im u glavu da ima (dovoljno) drugih kojima su neke druge stvari bitne, pa tako i ovde prethodno spomenute lokacije.
 
Moj subjektivni dozivljaj je da iako je lokacija prilicno centralna ulice oko uopste nisu "pesacke". Previse saobracaja iziskuje da ljudi njima pesace iz potrebe, ali ne i iz uzitka. Ne znam kako ce izgledati spustanje na reke preko BW-a, pogotovo sto je to tek u izgradnji.

Iskreno nekako mi se cini da ce vecina stanara koristiti automobil kao primarno prevozno sredstvo i da je lokacija bitna iz drugih razloga.
 
Upravo tako. Ljudi koji kupuju stanove na ovakvim lokacijama su retko pešači i korisnici gradskog prevoza (ovakvog kakav je trenutno). Ako oni imaju svoje parking mesto, apsolutno ih ne zanima kako je za šetnju oko njihove zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560451#p560451:2iwsz4nh je napisao(la):
bgvozd » Ned Avg 19, 2018 10:04 pm[/url]":2iwsz4nh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560420#p560420:2iwsz4nh je napisao(la):
George011 » Ned Avg 19, 2018 8:13 pm[/url]":2iwsz4nh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559397#p559397:2iwsz4nh je napisao(la):
Stefan BB » Uto Avg 14, 2018 11:26 pm[/url]":2iwsz4nh]A znaci i bazen ce imati.
Bazen će biti u vlasništvu renomiranog SPA centra koji će biti smešten unutar jednog od objekata nakon što investitor odabere ko će to biti. Po onome što su meni rekli kada sam išao na sastanak jedini benefit stanara će biti 10% popusta na članarinu (ali ne i usluge) što i nije Bog zna šta. U Central gardenu su SPA i teretanu najavili kupcima kada su kupovali u pretprodaji pa na kraju ništa. Mada na kakve je sve peripetije tamo naišao moj drug to za SPA je još i najmanji problem što nije ispoštovano.

Bazen na toj lokaciji bi svakako bio osveženje.

Zona Sarajevske je odvratna za one koji nisu navikli na to okruženje. Vrlo je zagađeno i bučno, kao i u Kneza Miloša. Ko to apstrahuje i srodi se sa okolinom, lokacija može da bude ok i da ima i izvesne prednosti. Naravno isključivo uz parking mesto u garaži objekta.

U vezi Central Gardena na kakve je peripetije je naišao drug?

Zona Sarajevske je dno dna. Ne znam da li su mi ružnije zgrade iz vremena SFRJ ili ona novogradnja. Hotel Rex i ona trafo stanica ili šta već pored njega izgledaju kao periferija neke selendre. Vrlo lloše i zapušteno izgleda i ona poslovna zgrada na uglu Sarajevske sa Nemanjinom a i hotel Beograd preko puta nje. Jedina svetla tačka je parkić ispred muzeja železnice i ona lepa predratna zgrada iz koje su nedavno iselili KUD Branko Cvetković. Uz par izuzetaka ne bi mi bilo žao da se sve ono sravni. Što se tiče buke mislim da je to stvar navike od malena ko nije navikao na tu vrstu zagađenja neće se ni navići.

Što se tiče peripetija na koje je moj drug naišao odnose se na kvalitet radova u stanu (utičnica za struju mu se sama od sebe izvukla iz zida kada je izvlačio kabl), materijala (parket mu se ne sviđa mada meni izgleda pristojno) i grejanja (stvarno loše bio sam šokiran).

I sam uskoro hoću da reši stambeno pitanje ali vrlo sam skeptičan prema svim projektima jer više ni to što ćeš da platiš visoku cenu nije garancija kvaliteta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560620#p560620:2kig3rc2 je napisao(la):
kopte3 » 20 Aug 2018 01:10 pm[/url]":2kig3rc2]Moj subjektivni dozivljaj je da iako je lokacija prilicno centralna ulice oko uopste nisu "pesacke". Previse saobracaja iziskuje da ljudi njima pesace iz potrebe, ali ne i iz uzitka. Ne znam kako ce izgledati spustanje na reke preko BW-a, pogotovo sto je to tek u izgradnji.

Iskreno nekako mi se cini da ce vecina stanara koristiti automobil kao primarno prevozno sredstvo i da je lokacija bitna iz drugih razloga.

Slazem se sa ovom konstatacijom u vezi automobila, upravo to je reflektovano kroz cenu garaznog mesta u ovom objektu. Ova tema sa pesacenjem je malo izvucena iz konteksta, ali cinjenica da je centar grada unutar "walking distance" je uvek dobra mogucnost, sto naravno ne znaci i obaveza.

Sto se spustanja na reku tice, moje misljenje je da to treba posmatrati dugorocno, na perspektivi ~ 4 do 5 godina od sada. Ako je verovati trenutnim planovima i ako sam ih dobro razumeo skice i nacrte (koji su naravno promenjivi), "Park Beograd" u BW bi trebao da se prostire uz centralni deo Savske ulice, okvirno potez od palate pravde do poste pored sada vec stare zeleznicke stanice. Razdaljina od bivse US ambasade do npr BW Residences trenutno "zaobilaznim" putem iznosi nekih 1,3km; direktnim putem kroz park bi to trebalo da bude ne vise od 600-700m.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560556#p560556:2j690kz6 je napisao(la):
srdjan » Pon Avg 20, 2018 10:49 am[/url]":2j690kz6]Moj licni utisak da je pozicija ove parcele odlicna. Od bitnih tacaka u gradu:

- Trg Republike - 1,4km
- Trg Slavija - 1,3km
- Autoput/Gazela - 650m
- Vlada Srbije - 500m
- Skupstina Srbije - 1,3km
- Hram Svetog Save - 1,2km
- Klinicki Centar - 950m
- Palata Pravde - 250m

Vecina sa liste iznad je u radiusu od maksimum 1,5km sto se moze prepesaciti. Autoput/Gazela dovoljno blizu, a opet daleko od buke. Uz BGWF za nekoliko godina direktan izlaz na reku za 10min hoda. Za Sarajevsku ulicu se slazem da je dugo godina bila "slepo crevo" grada, ali mislim da joj razvojno gledano neminovno predstoji, uzevsi u obzir koncentraciju novih investicija (KMR i Skyline sa direktnim izlazom na Sarajevsku, BGWF sa donje strane, Savski Trg koji treba da se sredjuje krajem godine, i rekonstrukcija ravnog ulice Kneza Milosa).

Pozicija parcele i jeste odlična ali pre svega za neku ambasadu ili poslovni prostor. Blizina Vlade Srbije i Narodne skupštine nije baš preporuka za buduće kupce zbog učestalosti štrajkova i blokiranja saobraćajnica (da ne nabrajam sad koliko ih je bilo samo u zadnjih godinu dana). Od svega navedenog brzo uključenje na Gazelu je po meni jedini plus.
 
Drug je ziveo u Takovskoj. Ljudi, tu ne moze da se dise od garezi, ali bukvalno. Svi prozori od spavacih soba do ulice su bili uvek zamandaljeni metalnim zaluzinama i nikada se nisu otvarali. Jedini izvor vazduha su bili prozori prema dvoristu. Ova lokacija izmedju Kneza Milosa i Sarajevske mi deluje slicno, tako da je jasno zasto su visi spratovi toliko skuplji. Kao sto vec neko rece, samo za firme, ambasade itd.
 
Zgrada će biti uvučena nekih 15-20 metara gledano iz ulice Vojvode Milenka. Tu bi trebalo da bude zasađeno visoko rastinje koje bi umnogome kompenzovalo buku, malo osvežilo prostor i dalo mu humaniji izgled i pre svega onemogućilo voajerisanje iz stana u stan. Zbog toga i činjenice da je Vojvode Milenka najmanje prometna ulica tu bi bilo i najbolje pazariti. Ulazi u stambeni deo su iz ove i Sarajevske ulice dok su objekti kontra od Vovode Milenka predviđeni za komercijalne sadržaje (hotel, spa...) i tu će se ulaziti iz Kneza Miloša. Samo prve dve zgrade gledano iz Sarajevske će biti stambene.
 

Nema nekog većeg dešavanja niti radova danas na gradilištu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559390#p559390:22fc3iet je napisao(la):
Beki » Uto Avg 14, 2018 10:53 pm[/url]":22fc3iet]Da je Knez Milos ziv, prevrt'o bi se u grobu.
Beki care pojavio si se na instagramu :lol:
1_A39_AA74_D592_4012_9701_BB75536_CB095.png
 
Ako se zgrade odrade po projektu onda bi ova prema Kneza Miloša trebala da bude mnogo dekorativnija od originala. Pošto ne mogu da nadjem ni jednu staru sliku ovog kompleksa ili barem tog dela ulice ne mogu da uporedim kako je nekada izgledala ali pretpostavljam da im je zavod naredio da tako odrade fasadu.
Ali se onda pitam zašto amerikanci nisu vratili ukrase ako je zgrada bila njihova (ako dobro znam) još od 1950??
kneza_milosa_residence_glavna.jpg
 
Mislim da su amerikanci zapravo poskidali ukrase i da je slika iz projekta bliza originalu.
 
Najupecatljivija zgrada u ovom sklopu je bila ova nesretna dvospratnica, sto su je palili X puta.
Sumnjam da ce uspeti da je urade identicno.

GEOURB%20Group%20uradio%203D%20lasersko%20skeniranje%20dela%20fasade%20objekta%20bivse%20zgrade%20americke%20ambasade-2811-1.jpg
 
Strasno...Zato sam osetljiv na komentare kako su Izraelski investitori digli standarde u Srbiji...
 
Zakazao sam s njima sastanak u ovu subotu.. Ali nekako mi se cini da cemo ovde stati sa bilo kakvim daljim razgovorima..
 
Nažalost retko koji investitor radi kako treba, svi idu na maksimizaciju profita od projektovanja, preko izgradnje...
 
Ovaj investitor mi ne izgleda neozbiljno, pa sumnjam da nije poštovao sve procedure.

Ružno zvuči, ali dešavaju se ovakve stvari na gradilištima :(
 
Nije prvi koji je poginuo na tom mestu. Strasno.
 
Radnik radio na crno. Nije ni čudo da je i ove godine školu za zidara upisalo 16 učenika u celoj Srbiji.
Zar investitor ne može da uslovi izvodjače i podizvodjače da poštuju propise?
 
Kako da ih uslovi? Da lično proverava svakog radnika?

Za neprijavljivanje je kriv je podizvodjač čiji je radnik.

A zašto se obrušio zid - to je nevezano za radnika (osim ako on lično nije kriv za obrušavanje)?
 
Bez tih floskula ako može ...
Naravno da je investitor odgovoran za situaciju na gradilištu, ima glavnog izvodjaca, ima nadzor...kako mogu neprijavljeni i očigledno nestručni radnici da vršljaju po ekskluzivnom gradilištu u centru grada?! Odgovorne su i inspekcijske sluzbe, mi smo odgovorni koji nalazimo opravdanja i sve prihvatamo zdravo za gotovo !
 
Vrh