Šta je novo?

Klinički centar Srbije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708607#p708607:2fgtnv29 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Feb 15, 2020 8:13 am[/url]":2fgtnv29]Hoću da kažem da je jasno da ne bi mogli svi fakulteti, domovi i ustanove Beogradskog univerziteta da se smeste u prostor između Deligradske, Pasterove, autoputa i Bulevara. Ali da bi mogli neki od njih.

A postiglo bi se to da bi se barem jedan deo BU uobličio u celinu. Ne mora svih 30 fakulteta da budu na istom mestu/kampusu. Ali je apsurdno ovako kako je do sad bilo, da budu na 20 lokacija raštrkanih po gradu.

Ako ništa drugo, neka barem postanu studentske ustanove i domovi. Tako da studenti Medicine, Veterine, Stomatologije i obližnjih fakulteta mogu da budu tu uz zgrade u koje redovno idu na predavanja. A ne ovako, jedeš ovde, spavaš onde, tamo ideš na predavanja, vamo ideš da se lečiš...

jao jadni studenti ispasce im creva dok stignu do fakulteta. mladi, zdravi, bez obaveza osim da uce. ne mogu da zamislim manje prioritetan problem za resavanje. koliko uopšte ljudi u beogradu može peške da ode na svoj posao?

i cela ideja pravljenja nekog velikog zajednickog kampusa BU nema nikakvog smisla. naši fakulteti su autonomni i slabo povezani; na svakom tehničkom fakultetu postoje posebne katedre za matematiku i sl. nismo u americi gde studenti u jednom danu slušaju biologiju, istoriju i ples. ta segregacija naselja na studentska, porodična, penzionerska i sl je totalno trula fuj
 
Gde si odabrao baš tehničke fakultete za argument, kad su oni u najvećem problemu s prostorom
 
Моја другарица је студирала дефектолошки а добила дом прво у Земуну а после 4. април на Вождовцу. Вечност јој је прошла у превозу до факултета. Треба бити рационалан. Мање оптерећење превоза није уопште лоша идеја. И сегрегација насеља такође, то су врло практичне ствари.
 
Seti se onih americkih filmova kad studenti krecu na koledz i useljavaju se u kampus, nista jace, svi na jednom mestu. Zurka od jutra do mraka. Tako se postaje intelektualac :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709342#p709342:st6z4hw2 je napisao(la):
Дошљак » Pon Feb 17, 2020 1:18 pm[/url]":st6z4hw2]Моја другарица је студирала дефектолошки а добила дом прво у Земуну а после 4. април на Вождовцу. Вечност јој је прошла у превозу до факултета. Треба бити рационалан. Мање оптерећење превоза није уопште лоша идеја. И сегрегација насеља такође, то су врло практичне ствари.

smrc smrc kakva tužna priča, neka pod hitno zaštiti autorska prava mogao bi film da se snimi o tome?

beograd nije takav grad i mi ne živimo na taj način. mi nemamo ni predgradja sa porodičnim kucama, ni penziorsko-medicinska sela, ni striktno poslovne kvartove. kod nas u prakticno svakoj zgradi žive i deca i starci i studenti i japiji, a na boljim lokacijama, tu je i nekoliko kancelarija. i to je jedna od draži života u beogradu (iz jednog ugla neefiksno - ali koliko je efikasno seliti se u svakoj fazi života, formirati nove kontakte itd).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709340#p709340:qy3tp5ky je napisao(la):
mikelo90 » Pon Feb 17, 2020 1:15 pm[/url]":qy3tp5ky]Gde si odabrao baš tehničke fakultete za argument, kad su oni u najvećem problemu s prostorom

ako misliš na ova tri fakulteta koja su se nabila u istu zgradu tu je problem upravo suprotan - nepotrebno grupisanje fakulteta koji nikakve veze mesjusobno nemaju na istom mestu. treba etf da dobije novu zgradu i problem rešen. ideja da će neki zaokruzeni kampus da sredi problem prostora je iluzija - svaki kampus koji ja znam (popriličan broj) je u ekspanziji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709334#p709334:3n7bje7a je napisao(la):
bushwick » Pon Feb 17, 2020 7:05 pm[/url]":3n7bje7a]
jao jadni studenti ispasce im creva dok stignu do fakulteta. mladi, zdravi, bez obaveza osim da uce. ne mogu da zamislim manje prioritetan problem za resavanje. koliko uopšte ljudi u beogradu može peške da ode na svoj posao?
Pa to onda znači da ne vidiš širu sliku. Problem razbacanih fakulteta se ne ogleda u tome što studenti moraju da se cimaju. Već u tome kako opterećuju saobraćaj putujući svakog dana na drugi kraj grada. Kako se time traći vreme, kako njima, tako i drugima u gradu, dok i jedni i drugi pokušavaju da dođu na svoja odredišta a ne mogu od gužvi. Kako se usled lošeg rasporeda domova javlja sve više stanova za iznajmljivanje studentima u zgradama koje nisu za to.
i cela ideja pravljenja nekog velikog zajednickog kampusa BU nema nikakvog smisla. naši fakulteti su autonomni i slabo povezani; na svakom tehničkom fakultetu postoje posebne katedre za matematiku i sl. nismo u americi gde studenti u jednom danu slušaju biologiju, istoriju i ples.
Potpuno netačno. Ispod su navedeni brojni primeri:

Fizika i fizička hemija je pocepana na dve zgrade, u PMFu i u Dušanovoj. Biologija je rasčerupana na PMF, Geografski i Botaničku baštu. Hemijski fakultet u PMFu služi kao javno dobro drugim fakultetima i studentima jer ima svoju laboratoriju pa svi drugi dolaze kod njih da se grebu za opremu. Prirodno matematički je svake godine sve malobrojniji a čami u zgradi koja postaje sve pustija. FON u svojoj izolaciji na Voždovcu, usled stalnog rasta studenata a manjka prostora, se isto pocepao na dve zgrade da bi mogao da primi sve ljude. Primenjene umetnosti su isto pocepane na jednu zgradu na Kosančićevom Vencu i drugu u Karađorđevoj. ETF, Arhitektura i Građevinski se već decenijama guraju u jednoj zgradi dok nedaleko od njih stoji Mašinski u nikad većoj a nikad praznijoj zgradi. Saobraćajni bogu iza nogu, Farmaceutski još gore. Poljoprivredni i Šumarski odvojeni na dva dijametralno suprotna kraja grada umesto da budu pod jednom kapom i na jednoj adekvatnoj lokaciji. FPN i Pravni isto udaljeni jedan od drugog, i Rudarski od Geografskog.

Domovi su tek priča za sebe. Najveća grupacija domova za studente leži u Bloku 34, kilometrima udaljen od prvog obližnjeg fakulteta. Najbliži su mu Poljoprivredni i FDU, na par km. Sve drugo je još toliko dalje. Patris dovoljno daleko od Vukovog spomenika i Pravnog da studenti mahom koriste prevoz umesto da mogu samo da pređu ulicu. 4. april koji jeste prekoputa Saobraćajnog, ali je opet nekoliko stanica udaljen od Farmacije, FPN i FONa.
ta segregacija naselja na studentska, porodična, penzionerska i sl je totalno trula fuj
Nije to nikakva segregacija nego urbanizam i prostorno planiranje na delu. Tako se radi širom sveta, od daleke Azije, preko bivšeg Istočnog bloka, Evropskih metropola, pa sve do Los Anđelesa. Svi od vajkada gledaju da sistematizuju, grupišu i povežu fakultete i studentske ustanoe u celinu. Samo Srbi gledaju kako da 30 fakulteta rasporede na 40 lokacija širom grada. Razume se, što je moguće gore i što je moguće dalje jedni od drugih... :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709353#p709353:2txhduqg je napisao(la):
bushwick » Pon Feb 17, 2020 8:05 pm[/url]":2txhduqg]
beograd nije takav grad i mi ne živimo na taj način. mi nemamo ni predgradja sa porodičnim kucama, ni penziorsko-medicinska sela, ni striktno poslovne kvartove.
1) Senjak, Dedinje, Neimar, delovi Vračara, delovi Dorćola, Žarkova, Zvezdare, Zemuna, Višnjice, Altine, Bežanijske kose, Banovog brda, Petlovog brda, Vidikovca, Voždovca, Braće Jerković... Zatim, tu su i nekadašnja namenski građena naselja (uglavnom satelitska) koja su takođe od nule bila projektovana tako da budu stambene celine, a ne poslovne. Vidikovac, Cerak, Novi Beograd, Mirijevo, Voždovac soliteri, Braće Jerković blokovi...
2) Medicinska sela i naselja nemamo jer su nam i medicinske ustanove, kao i fakulteti, razbacani i nakalemljeni na nekoliko lokacija po gradu. Ali psotoje delovi grada gde žive prevashodno penzioneri. To su uglavnom nekadašnje ''vojne zgrade'', profesorske kolonije, itd itd...
3) Airport City, Blok 20, Blok 26, Naučnotehnološki park na Zvezdari, budući Blok 43...
kod nas u prakticno svakoj zgradi žive i deca i starci i studenti i japiji, a na boljim lokacijama, tu je i nekoliko kancelarija. i to je jedna od draži života u beogradu (iz jednog ugla neefiksno - ali koliko je efikasno seliti se u svakoj fazi života, formirati nove kontakte itd).
Da, nema ničeg boljeg nego kad u toku prve polovine dana slušaš klijente kako marširaju stepenicama gore dole na putu do nazovi-firme koja se ilegalno smestila u stambeni prostor iznad tvog stana (da ne bi plaćali porez kao pravno lice i skupe poslovne prostore u odgovarajućim zgradama), uveče slušaš goste hostela (uglavnom probisvete, pijane tinejdžere i migrante) kako se treskajući vratma i arlaukajući smenjuju u stanu prekoputa tebe, a noću u 3 sata ispraćaš goste sa žurke iz kluba u prostoru ispod tvog stana... :roll:

Beograd je među onim gorim i sramotnim gradovima planete koji može da se podiči da na desetina mesta širom grada možemo da nađemo primere da u krugu od 100, ali bukvalno STO metara, mogu da se nađu: i fabrika, i ordinacija, i vrtić, i klub, i kladionica, i kancelarije, i stanovi. Svi nabijeni jedni drugima na glave. Ko u pravoj maloj turskoj mahali. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709364#p709364:3fe1mzyg je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Feb 17, 2020 2:33 pm[/url]":3fe1mzyg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709353#p709353:3fe1mzyg je napisao(la):
bushwick » Pon Feb 17, 2020 8:05 pm[/url]":3fe1mzyg]
beograd nije takav grad i mi ne živimo na taj način. mi nemamo ni predgradja sa porodičnim kucama, ni penziorsko-medicinska sela, ni striktno poslovne kvartove.


Beograd je među onim gorim i sramotnim gradovima planete koji može da se podiči da na desetina mesta širom grada možemo da nađemo primere da u krugu od 100, ali bukvalno STO metara, mogu da se nađu: i fabrika, i ordinacija, i vrtić, i klub, i kladionica, i kancelarije, i stanovi. Svi nabijeni jedni drugima na glave. Ko u pravoj maloj turskoj mahali. :roll:

... sto je fenomenalno. walk score 95+ u svakoj tački u gradu, to nema ni na menhetnu.

ovo ostalo sto pričaš (a sto je inače u kontradikciji sa tezom da smo mi izuzetak gde svi žive svuda) su samo blage tendencije. u blokovima ne žive penzioneri - ima ih ali takodje i puno porodica, mladih i sve u krug, kao i na svim navedenim mestima.
 
Walk score 95+ u svakoj tački u gradu a grad opet svakog dana zakrčen i prepun... :lol:

I posle ja kontradiktoran. :mrgreen:

P.S.
Jel bi voleo ti da živiš pored auto-otpada? Zamisli situaciju, probudiš se jednog dana, shvatiš da ti treba deo za auto, kad ono setiš se da ti je auto otpad tu iza kuće. :D Ne moraš da se cimaš daleko, samo ''walkuješ'' do komše, kupiš šta ti treba, i odmah si nazad kući. Kako je to kul. Zar ne? :D

Ili recimo smori te da radiš u kancelariji u poslovnoj zgradi daleko od tebe. A setiš se da je neki čika ''investitor'' upravo otvorio fabriku peleta tri kuće daleko od tvoje. I lepo umesto da svakog jutra putuješ prevozom ili kolima do posla, ti odeš do kraja ulice i već si na poslu. Milina jedna.
 
Или пример магацина пластичног материјала за водовод као на Медаковићу који је прошле недеље горео и зачинио живот околним становницима а и шире по Вождовцу, или Старо сајмиште са ужом околином, где имамо у кругу од километар од бившег конц логора преко ужасних стамбених зграда са краја 40их, фенси ресторана, теретане, вртића, балона за фудбал, аутоперионице, вулканизерске радње, паркинг сервиса, механичарске радње, брзе хране, приватног факултета, средње школе, ноћних клубова, дивљег насеља, највећег шопинг центра, пословне зоне са хотелима и конгресним центром, дивље депоније, ауто салона и бензинских пумпи све што човеку треба у животу :)
 
Ima mana u apsolutno planiranim sredinama u kojima nema ni malo spontanosti ali ovde se ne radi o tome. Neko moze da ti se smeje u lice i napravi deponiju pored kuce, kupis kucu neko ti pored sagradi zgradu od 5 spratova nisi siguran ni na dedinju ni na neimaru. U norveskoj pri predaji aplikacije ya dozvolu prvo imas Nabovarsel - neighbour notification, saljes projekat komsijama priloge koji su njima relevantni medju njima je osnovni sunstuddy. Ako komsiji ugrozavas pogled, sunce ili bilo sta a sto moze da ima pravo prema regulativi moze da ti obori aplikaciju pa se slikaj. Ja ne bi plakao recimo da imam kucu od 200m2 u ovakvom kraju:

https://www.google.com/maps/@41.1988235 ... 312!8i6656

Sto kaze jedna seljanka otisla na more u grcku i kazu joj iz agencije za smestaj ima soba sa fantasticnim pogledom na prirodu, a ona kaze ma kakva bre priroda, ocu medj narod bre! Kad prestanemo da imamo kompleks sela mozda i porazmislimo o zivotnom standardu i zivotnoj sredini.

nego tolko je dobra ova jesen da moram jos malo:

https://www.google.com/maps/@41.1965249 ... 312!8i6656

zima

https://www.google.com/maps/@40.793844, ... 312!8i6656

malo tropskih krajeva

https://www.google.com/maps/@-33.838955 ... 312!8i6656

https://www.google.com/maps/@-27.988947 ... 312!8i6656

Evo i malo osla, ovako izgleda 90% osla - selo po nasim standardima.

https://www.google.com/maps/@59.9268116 ... 312!8i6656
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709455#p709455:1hdipgik je napisao(la):
Ventilator_BGD » Uto Feb 18, 2020 12:19 am[/url]":1hdipgik]Ima mana u apsolutno planiranim sredinama u kojima nema ni malo spontanosti ali ovde se ne radi o tome. Neko moze da ti se smeje u lice i napravi deponiju pored kuce, kupis kucu neko ti pored sagradi zgradu od 5 spratova nisi siguran ni na dedinju ni na neimaru.
Naravno. Niko ne kaže da treba svaki m2 da bude unapred određen. Ali da se planiraju i poštuju neke celine. I na mikro i na makro nivou. Na mikro da recimo, kao u Americi, ne može da bude radionica na manje od 100 metara od stambenog objekta. A na makro da nije normalno da u Beogradu ne postoje razgraničenja između stambenih, poslovnih i industrijskih blokova.

Nije dobro sa aspekta zdravlja ljudi (buka, zagađenje, svetla), saobraćaja, struje (kućna struja i ind struja nisu iste), vode, kanalizacije, vrednosti nekretnina, kulturnih spomenika (stare zgrade koje postaju ugrožene ofrlje gradnjom novih objekata), estetike, kretanja ljudi, urbanizma...

Čovek bi očekivao da će barem svima na ovom forumu to biti od starta jasno.

Inače ova ulica u Oslu je preslatka. :D Mada svi primeri što si naveo izgledaju ko bombone. :kk:
Дошљак":1hdipgik je napisao(la):
Или пример магацина пластичног материјала за водовод као на Медаковићу који је прошле недеље горео и зачинио живот околним становницима а и шире по Вождовцу)
E to baš i ja pomislih kad sam gledao vesti. Kaže kao ''vlasnik izgubio celu zgradu, ovde je radilo toliko i toliko ljudi...'' A ja se mislim - a čekaj, a ko je tebe terao da praviš skladište i radionicu uz nečiju kuću? Ajd' ko ti je odobrio, to je priča za sebe (kahmzavešalakahm)... Nego, ko je tebe terao da baš tu nakenteriš to?
I onda kad se desi ovako onda se svi isčuđavaju. I Grad, i vlasnik, i inspekcije, i hitne službe...

A nažalost ceo Beograd se pretvara u to. U veliku splačinu sadržaja bez ikakvog plana i kontrole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709396#p709396:2gda657q je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Feb 17, 2020 3:51 pm[/url]":2gda657q]Walk score 95+ u svakoj tački u gradu a grad opet svakog dana zakrčen i prepun... :lol:

I posle ja kontradiktoran. :mrgreen:

P.S.
Jel bi voleo ti da živiš pored auto-otpada? Zamisli situaciju, probudiš se jednog dana, shvatiš da ti treba deo za auto, kad ono setiš se da ti je auto otpad tu iza kuće. :D Ne moraš da se cimaš daleko, samo ''walkuješ'' do komše, kupiš šta ti treba, i odmah si nazad kući. Kako je to kul. Zar ne? :D

Ili recimo smori te da radiš u kancelariji u poslovnoj zgradi daleko od tebe. A setiš se da je neki čika ''investitor'' upravo otvorio fabriku peleta tri kuće daleko od tvoje. I lepo umesto da svakog jutra putuješ prevozom ili kolima do posla, ti odeš do kraja ulice i već si na poslu. Milina jedna.

ali ti jesi potpuno kontradiktoran. ne znam ko to kupuje auto delove na otpadu ali onome ko to radi svakako više odgovara da je to bliže nego dalje. a svima više odgovara da mogu za deset minuta peške da stignu na posao. ovamo plačeš nad studentima koji moraju da koriste javni prevoz ali se rugas ideji da je dobro živeti pored radnog mesta (idealno rešenje za ljude sa malom decom - ja sam se zbog toga preselila u centar) ili koji bi da u blizini imaju prodavnicu auto delova.
 
Eliminacija ili skraćenje putovanja do nekog mesta jeste krajnji cilj svakog (normalnog) čoveka koji upravlja gradom i/ili daje savete za to.
Ali to se ne radi na način na koji si ti zamislila.

Ne rugam se ja ideji da je lepo živeti pored radnog mesta. Tamo i onda kada je to moguće. Ali za većinu profesija, to ne može tako. Ne može fabrika da deli zid sa kućom. Kancelarija i može. Ali da bude na susednoj parceli. Ne da stan i kancelarija dele plafon/pod.

Podela na celine mora da postoji. Sistematizacija je obavezna. Planiranje i uređenje su obavezni.
Puštanjem da se grad razvija sam od sebe, kao splačina, vodi u ono što se viđa po gradovima na Bliskom istoku i u Indiji.


Inače ti si među retkima koje znam da su se preselili u centar (bar za trajno). Ja živim u centru i jedva čekam da se sklonim odavde. Upravo zato što ga sadašnja ekipa pretvara u splačinu sadržaja bez ikakvog reda i plana osim da bude ''privlačan za turiste'' (čitaj - Balkanski Las Vegas)
 
podsetiću te da to, sto po tebi ne može, je ono kako jeste. s druge strane, to sto po tebi “mora da se zna, mora da postoji” se za naših života neće sigurno desiti.

niti se centar grada pretvara u vegas - pa upravo svi kukaju sto se u BnV grade toliki “stambenjaci”. jeste da kockarnica ima preko svake mere ali u beogradskom stilu, gde god neko živeo ima kockarnici na pet minuta hoda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709450#p709450:38p8irjn je napisao(la):
Дошљак » Pon Feb 17, 2020 6:10 pm[/url]":38p8irjn]Или пример магацина пластичног материјала за водовод као на Медаковићу који је прошле недеље горео и зачинио живот околним становницима а и шире по Вождовцу, или Старо сајмиште са ужом околином, где имамо у кругу од километар од бившег конц логора преко ужасних стамбених зграда са краја 40их, фенси ресторана, теретане, вртића, балона за фудбал, аутоперионице, вулканизерске радње, паркинг сервиса, механичарске радње, брзе хране, приватног факултета, средње школе, ноћних клубова, дивљег насеља, највећег шопинг центра, пословне зоне са хотелима и конгресним центром, дивље депоније, ауто салона и бензинских пумпи све што човеку треба у животу :)

imati sve te sadržaje u blizini svakako veoma povećava životni standard i omogućava ljudima svih profila da tu srećno žive, možda i bez automobila. uostalom u oglasima za nekretnine se postojanje mnoštva sadržaja uvek i naglašava kao pozitivno, i na takvim mestima su cene najveće. e sad kako to izgleda na tom konkretnom mestu je druga i potpuno odvojena stvar. kao i nadogradnje, bacanje djubreta, nedovrsene zgrade, parkiranje na trotoaru itd.
 
To što se mnogi beogradski problemi neće skoro rešiti, ne znači da ne treba ni pokušavati u tome. Kad bi se pustilo i ovo malo kontrole i reda što još opstaje u Beogradu/Srbiji samo zahvaljujući postojanju kakvih takvih institucija i poretka iz prošlih vremena, Beograd bi već za 10 godina izgledao kao cigamala. Pogotovu sad sa naletima, kako da kažem... raznoraznih ''investitora iz zemalja u okruženju''... Znate, onih što su do skora pričali kako neće ništa da imaju sa Srbijom i Srbima a sad ne izbijaju iz Beograda...

Nadogradnje bi dobile nadogradnje. Klubovi bi se otvarali u nečijem stanu uz zid komšije i nečijeg deteta koje spava (kao npr u tvom slučaju, daleko bilo...) Na 8. sprat bi se dizali rentgen i ultrazvuk aparati za doktora genijalca koji hoće iz stana da vodi ordinaciju. Na 4. spratu bi bilo sklonište za pse i mačke. Hodnik i haustor bi bili oglasni panoi i bilbordi. U podrumu zgrade bi se sjatio ''investitor'' sa idejom da tu organizuje fabriku ambalaže. I tako dalje...


Što se Vegasa tiče, BnV je priča za sebe. Ja govorim o ostatku starog grada i centra, koji je nekad činio vrlo naseljeno područje, posle Novog Beograda možda i najnaseljeniji deo grada. A sad postaje poligon za hoStele, divlje kancelarije, klubove, ordinacije u stanovima, kopirnice, magacine...

Trenutna strategija vlasti je da se stanovništvo potisne iz centra ka spoljašnjosti grada. Što kao ideja sama po sebi nije loša niti strana, i takođe predstavlja jedan vid urbanog planiranja. Ali je uslov za nju da se prethodno urade pripreme za to. A vlast uporno radi na isterivanju ljudi iz centra a obod grada i dalje (ne)funkcioniše isto kao pre 40 godina.
 
"Hmm, lep je ovaj stan, nego ima li prodavnica auto delova u blizini?"
 
Univerzitetski kampus niš+ šećerana+ hipodrom kad već oče da ga sele...
 
Сликано малопре из троле, изнад ГЖС Прокоп.
Зумирао сам па је зато мутнија.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200219-134856.jpg
    Screenshot_20200219-134856.jpg
    29,4 KB · Pregleda: 2.468
Što se više zgrada renovira i gradi, to više dolazi do izražaja ružnoća onog betonskog monstruma na vračarskom platou
 
Буквално не припада ниједној панорами, а најмање тој.
 
Ja ne gledam tako. Kad se izgradi Skyline pored, i još ako se jednog lepog dana izgradi nešto na mestu starog kompleksa MUPa (pu pu, daleko bilo...) onda sve te moderne forme i neće toliko štrčati. Posle ostaju još BIP i Prokop, koji takođe imaju šanse da jednog dana dobiju neke moderne objekte više nalik ovima prekoputa.

Mislim... samo kažem da sve može da se gleda na više načina. Možemo da nalazimo samo mane na novom KCS a možemo i da gledamo širu sliku sa Skyline-om. Koji je arhitektonski definitivno bliži ovom novom izgledu KCS nego onoj staroj fasadi. Sve ima svoje.
direktor":3qk4q8d5 je napisao(la):
Univerzitetski kampus niš+ šećerana+ hipodrom kad već oče da ga sele...
Ja sam za. Naranvo, ako se odluči da se Hipodrom definitivno seli.
Bukvalno sve je bolje od ovog postojećeg rusvaja BU.
 
Vrh