Šta je novo?

Kineski tržni centar (Eurasia Trade Center) [ Tržni centar | 30 000m² ]

vlogizla je u zadnjem vidu rekao da se polako useljuju u objekte ali bez mnogo detalja.
 
Ima li novosti? Da li je TC otvoren? Idemo u kupovinu...
 
Svi su se ucutali. Cak ni Vlogzi ne ide tamo, vidim da se neki Kinezi setkaju tamo.
Meni licno je nezamislivo da ce raditi a pored su napravili stovariste peska i prasine i non stop se dize a pored zive Romi. Ako i otvore bice u prasini i pored dima Roma. Sve mi se cini da ce taj tc u takvom okruzenju biti osudjen na propast.
 
Svi su se ucutali. Cak ni Vlogzi ne ide tamo, vidim da se neki Kinezi setkaju tamo.
Meni licno je nezamislivo da ce raditi a pored su napravili stovariste peska i prasine i non stop se dize a pored zive Romi. Ako i otvore bice u prasini i pored dima Roma. Sve mi se cini da ce taj tc u takvom okruzenju biti osudjen na propast.

Na renderima izgleda kao Galerija :)

Jel radi ili ne radi?
 
Radi se unutra individualno na lokalima u kompleksu. Druga zgrada/trougao ima vise posla da se zavrsi.
I dalje se radi na kanalizacionom cvoru u MMA koji vodi prema kinezima.
Dole ima jos dosta masina.
 
Počele reklame u JG na banderama za Kineski TC.
Piše M. M. Ajnštajn 114
A ulaz im gleda na Jurija Gagarina 🤭 koji kako je krenulo nikada neće biti nastavljen. Očigledno se i Kinezi smorili i uzeli MMA za adresu.
 
1000031857.jpg
1000031858.jpg
1000031859.jpg
1000031860.jpg
1000031862.jpg
1000031863.jpg
1000031864.jpg
1000031865.jpg
1000031866.jpg
1000031867.jpg
1000031868.jpg
1000031869.jpg
1000031870.jpg
1000031871.jpg
 
Imao sam veća očekivanja kad sam video rendere, ali po svemu sudeći ovo će iznutra izgledati kao noviji tržni centar u Bloku 70, gde higijena ne postoji, a roba svuda pobacana. Enterijerom sam stvarno razočaran, jer je eksterijer makar na renderu izgledao iole obećavajuće.
 
Знате, спрам тржишта и пијаца.
Мала платежна моћ становника Србије, значи да све треба да буде минимизирано.

Него, мене прилично нервира слободно коришћење и у првом реду кинеских натписа. Недопустиво је да нема превода на српски језик, и још је недопустиво да српски језик не стоји на почасном, месту с лева или да буде ситније исписан од кинеског.
 
Моја (постарија) мајка иначе не зна енглески и њој је је све теже да се сналази у сопственој домовини јер пола натписа на све стране стоји на страном, енглеском језику

Искрено ми је чак и драго ако се гура кинески јер показује колико је гурање страног језика умоболно непоштовање сопственог и својих сународника који га не говоре. Колико само има старијих људи, деце или просто људи свих доба који не говоре енглески којима је је сваки енглески натпис или нетранскрибована/непреведена позајмљеница оваква:

1724444762707.png
 
Evo malo slika odande mada sa kinezima ne volim da se petljam pošto jelte znaju karate.
Pa da krenemo sa svakodnevnim problemom što kineza(manje više) što komšiluka ovog elitnog tržnog centra:

Na gornjoj slici se vidi jedan koji je istovario a i šoferka parkiranog na obližnjem parkingu a dole prašina od jednog što dovozi zemlju.

I ne samo prema JG prašine ima i iza TC(pogled prema novom sajmu i nacionalnom stadionu).

I pogled ka Ledinama i moto-putu ka Milošu velikom,i tu istovaraju neku zemlju.

Okolina je uređena,ne brinite.

Evo ih ovi zaprašivači.

A sad malo TC trouglasti deo(još u radovima).

Gore je spoljna strana a dole strana ka većem,završenom delu.

I pogled preko parkinga na završeni deo.

Ovo je neki električar,banderaš,povezuje se rasveta na parkingu(nije mu lako u momentu slikanja je napolju oko 35°C).

Pogled na teouglasti deo preko parkinga sa strane završenog dela.Ovde će verovatno biti svečani ulaz.

I na kraju zacevljeni kanal,prikladno obezbeđen ogradom i obaloutvrdom,nisam siguran dali je voda u njemu baš najkvalitetnija ali je sve drugo urađeno kao da jeste.
 
E sad,ako ste mislili da je to sve i razočarali se ne brinite,kao i mnogo puta specijalno za Beobuild ekskluziva..
Prvo slike lokala sa spoljne strane...

...još jedan...

...a onda i unutrašnjosti.

Pogled ka lokalima sa druge strane.

Biće i pokretnih stepenica ali kod ekonomičnih kineza samo u jednom pravcu.

Pogled na lokal u unutrašnjosti.

Još jedne jednosmerne pokretne stepenice i prvi lokal koji radi.

I još jedan lokal unutra.

A onda HIT. Kapiram da klonje nisu povezane na kanalizaciju,razlog ne znam.Ali šok mi je činjenica da se u momentu slikanja (to se naravno ne vidi na slikama pošto izbegavam da slikam ljude) u TC nalazi više od stotinu vlasnika,majstora,izvođača radova na unutrašnjosti i ostalih.Verovatno je opcija B zacevljeni potok,ne znam.

Pošto je na gore jednosmerno ovde se silazi kada završite kupovinu.

Liftovi znači rade.

Ovde je silaz sa druge strane.

EUROASIA TRADE CENTER najbolje od EURO i vrh od ASIE.Kokos ispred nepropisno parkiran,komšije sa druge strane gomile zemlje već uspostavile dobrosusedske odnose sa novopridošlim narodom.

Izgleda da su i ovi dalekovodi novi,iznad je inače neka žica koja po malo zuji.

I sad stvarno za kraj,okolina TC je uređena ne brinite.




 
Jel se meni čini, ili unutra ne postoji protivpožarna zaštita u vidu prskalica? Vidim na plafonu samo detektore dima.

Ako su preskočili da je urade, biće veselo, kad se malo zapusti održavanje. A iskreno od Kineza me ne bi čudilo da su prištedeli i preskočili ugrađivanje sistema za gašenje požara.
 
Sta se cudite ljudi, kinezi svuda po svetu prave ovakve kocke i mravinjake. Po meni je ispao bas onako kako sam ocekivao, kad budete ulazili unutra pa kad vas udari po sinusima miris kancerogene plastike i sintetike, ma milina. Lux kineski trzni centar!!
 
Bice jako sexy kada cigani budu palili one zice da izvlace bakar pored Kineza, pa se taj dim prepusti vetru i pocne da "miluje" trzni centar a malo iznad bahati kamioni nasipaju smece po zemlji i bacaju prasinu. Prizor trzni centar posred smaka sveta. U daljini se cuje " hoce kupi, nece kupi"...
 
Duž cele JG stotine reklama za ovaj trzni centar.
Spolja gledano deluje prazno sa lokalima.
Meni ne deluje ni septembar kao početak rada. Sve deluje prazno.
Ovaj tc možda i ne uspe.
 
Vrh