Šta je novo?

Kineski tržni centar (Eurasia Trade Center) [ Tržni centar | 30 000m² ]

Fensi buvljak da su jp pijace bile pametne pa sa kinezima uradile ovako nesto tu odma pored a grad okretnicu meni su najaca rolo vrata lokala
 
Fensi buvljak da su jp pijace bile pametne pa sa kinezima uradile ovako nesto tu odma pored a grad okretnicu meni su najaca rolo vrata lokala

Bolje izgleda Paliluska pijaca od ovoga... Nažalost ovo je na isti fazon kao TC u Bloku 70... Puno naguranim malih lokala, bez nekog centralnog dela ili celine, sadržaja i sl.

Teško se snaći u takvom objektu, kada su svi lokali isti.
 
To i ja rekoh, ista fora kao blok 70 samo našminkan spolja, a unutra kao neko veliko skladište...
 
Предњи део зграде изгледа као аеродром у Шангају, а изнутра као огромна гаража за паркирање. Чак помало личи и на мегамаркете у Америци за сиромашне, где продају бофл робу за мале паре уз додатне попусте да их се што пре растосиљају. Очекивао сам боље, али пошто су Кинези ово направили, нисам изненађен. Опште су познати по економичности, производњи и квалитету градње. Ово је веома лоше. Нема чак ни противпожарну заштиту, само детекторе дима, а систем хлађења је траљаво урађен. Ово ће изгорети као шибица, баш као и њихов претходни тржни центар. Паре су у ово утрошене узалуд.
 
Poslednja izmena:
to je običan tržni centar u kojem će biti lui viton, armani i ostali... ne roba sa aliexpressa.
Ja sam bio u Kini i bio sam u centrima gde se prodaje fejk elektronika. Izgleda 10 puta lošije nego naši k ineziz u blokovima.
 
to je običan tržni centar u kojem će biti lui viton, armani i ostali... ne roba sa aliexpressa.
Ja sam bio u Kini i bio sam u centrima gde se prodaje fejk elektronika. Izgleda 10 puta lošije nego naši k ineziz u blokovima.
Видео сам окачио само да се види квалитет градње и дизајнерска/ архитектонска решења код њих, да се не би о кинеском грађевинарству говорило под утицајем градње овог тржног центра.
Опет, могли су да направе неки репрезентативнији хол...
 
Parking je uzak i nema nijedno drvo koje bi pravilo hlad, verovatno zbog dalekovoda!
Unutra se opremaju lokali!
Izgleda baš bzvz!
IMG_5206.jpeg
IMG_5205.jpeg
 
Nadam se da paze na vodoizvoriste. Puno je putića, kanala sa vodom i stoji u dokumentima da je ta zona zastićena. Sumnjam da paze na to.
 
Naravno da ne paze, ako stvarno planiraju da celo ono brdo premeste ovde, stvarno nemam reči. Oko 200 metara dalje žive ljudi, a kako vidim počelo je puno otpada tu da se baca, tako da postoji rizik od stvaranja divlje deponije.
 
Ko li je kinezima crto ove parkinga da mi je znati...
 
Vlogzi kaze krajem septembra, pocetkom oktobra, pitao je neke od vlasnika.
Ja imam utisak novembar/decembar, posto su svi lokali kupljeni a popunjenost je 5%
 
Cek lokale su prodavali a ne izdaju iste u zakup zanimljivo
 
Vrh