Šta je novo?

Kia klub / forum Srbija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607824#p607824:2fw26goc je napisao(la):
astrodule » Uto Mar 12, 2019 11:11 am[/url]":2fw26goc]@astrodule je na forum.cars.rs :)

Ja se ne razumem mnogo u kvalitet radova, ali nisam primetio nikakav problem posle servisa ni u Ugrinovačkom putu, ni kod Đorđevića.

Đorđević je malo jeftiniji, pa samo kod njih radio poslednji servis.

Na oba mesta su bili vrlo ljubazni.

Još jedna stvar zašto sam radio kod Đorđevića je to što kad ostaviš kola u Ugrinovačkoj, tamo nema šta da radiš 2-3 sata koliko servis traje. Kod Đorđevića možeš da potrošiš vreme na groblju (em što ima zanimljivih spomenika i poznatih ličnosti, a i imam tamo i preminulu rodbinu), a tu je blizu i Zvezdarska šuma.
Kako nema šta da se radi? Ja kada odem tamo u servis, Ugrinovački put imaju jako lep vip salon sa besplatnim posluženjem, dnevnom štampom, klimom itd. Tako da se tamo zavalim, poslužujem se i čekam da završe servis. Samo taj servis tako traljavo rade, da je to užas. Šta god da im kažem oni kao rešili smo, odem na tehnički neispravna ručna ( hvata jedan točak ) a auto star 2 godine, prvi sam vlasnik. Kija kao auto me super služi, nemam primedbi, ali servis je užas. Osećam da ga šteluju tako da izgura garanciju i to je to :D
 
Dobar je vip salon (šifra 1111, tako beše), ali više volim da šetam napolju, nego da sedim unutra. Prvi put sam sedeo, naredni put poneo bicikl, jednom napravio mini reportažu o pristupnom putu do mosta...

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi ... planiram da kupim Kia Sportage 1,6 (132hp) nov, pa me zanimaju vaša iskustva oko servisa i garancije... na koliko se rade, gde je najbolje otići i koliko su povoljni..? Hvala...
 
Što se servisa tiče Đorđević je jeftiniji.

Kvalitet ne bih komentarisao jer se ne razumem previše, ali servisirao sam i iza bivše lakat krivine i kod Đorđevića i nisam imao nikakvih problema.
 
Pozdrav svima. Nov sam na forumu. Aj reko da se ukljucim malo u diskusiju o Kia jer sam i sam od skoro vlasnik iste. Imam Kia Ceed SW, 1.6crdi 128hp, 2014 godina, 47000km. Jos uvek je pod garancijom. Kakva su vasa iskustva sa tim autima. Ja zasad nisam imao nikakvih problema sa autom. Za 7 meseci sam presao 13000km bez problema. Samo sipaj i gas. Kolika vam je potrosnja kombinovane voznje, malo vise grad. Ja nikako da spustim ispod 6.2l. Imao sam sitnicu samo tj. dnevno led svetlo mi je crklo pa su mi to zamenili naravno u garaciji je bilo. Servisi su redovni u KIA i nigde drugde.
 
Nemam ni ja problema. 7. godina, 72000, ali ne vozim kola često po gradu jer radim od kuće.
Potrošnja po gradu 10l, na magistrali 5-6l, na auto putu negde između (jer vozim uvek 130km/h)
Naravno benzin, 1.6
 
:) Kakvi su sa garancijom? Ustvari sta sve priznaju pod garaciju? Konkretno mislim na delove trapa itd. Znam da plocice, ulje, pa i kvacilo ubrajaju pod potrosni materijal, a sta sve ne ubrajaju? Jbg prvi put sad vozim ovako nesto pa nisam skroz upucen. Mada sve u svemu AUTO JE TOP i svaka preporuka za njega. Ko god zeli da kupi nesto takvo. :) :) :) :kk: :kk: :kk:
 
Ne znam. Nisam imao kvarova osim u prvoj godini kada je neko ulje procurelo pa je kvačilo "proklizavalo". Zamenili su to za džabe naravno.
 
Inače, ne znam kakve su sada cene, ali kada sam ja kupovao Kiu (ceed karavan), tada je tek izašao taj model i cene su bile povoljnije u odnosu na konkurenciju. Bilo je tu raznih popusta pa je na kraju izašlo skoro 2000e jeftinije nego na osnovnu cenu.

Mislim da sada nije Kia toliko povoljna, no, sa obzirom na svoje i iskustva drugih vozača, ne vidim nikakav problem sa pouzdanošću.
 
Pozdrav svima - novajlija na forumu ovde. Nisam ni siguran da li je neko i dalje aktivan na ovom thread-u, ali pitacu svakako.

Trenutno razmatram kupovinu Kia ProCeed-a (1.4 CVVT COOL, benzinac, 90ks, 2010. god), pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim modelom (bilo pozitivnih, bilo negativnih)? Kakav je u voznji? Da napomenem da sam relativno novopecen vozac i da mi oprema i neke sitnice nisu previse bitne, vise se interesujem oko bezbednosti, potencijalnih kvarova, servisa, cena delova i slicno.
 
Dobar dan svima,uskoro postajem vlasnik kia sportage 2018 godište
.7 141 ks automatik.
Pa bi zamolio nekog da mi kaze koja je okvirno cena servisa na 90.000km!?
I jel taj motor ima lanac!?
Hvala
 
Pozdrav svima.
Da li neko od vas ima iskustva sa Kia Sevisima u Novom Sadu.
Zanima me ko ozbiljno radi.
Hvala unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911857#p911857:3lh4si7e je napisao(la):
Milutinmiki » 26 Дец 2021 04:47 pm[/url]":3lh4si7e]Dobar dan svima,uskoro postajem vlasnik kia sportage 2018 godište
.7 141 ks automatik.
Pa bi zamolio nekog da mi kaze koja je okvirno cena servisa na 90.000km!?
I jel taj motor ima lanac!?
Hvala
Има ланац

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912064#p912064:3lh4si7e je napisao(la):
Vaskons » 27 Дец 2021 10:59 am[/url]":3lh4si7e]Pozdrav svima.
Da li neko od vas ima iskustva sa Kia Sevisima u Novom Sadu.
Zanima me ko ozbiljno radi.
Hvala unapred.
У Новом саду имаш три овлашћена Кија сервиса

Novi Sad - CUBI d.o.o. NOVI SAD - SERVIS
Novi Sad - SB COMPANY d.o.o. Novi Sad
Novi Sad - Veternik - MTL AUTO d.o.o
https://www.kia.rs/zastupnici

Имаш и Трио сервис, исто из Новог Сада, то је независан сервис и сервисирају јапанска и корејска возила. Иначе су и заступници возила Исузу (пик апова) https://triomotors.rs/ . Доста су коректни.

Иначе би било најбоље да одете на форум о аутомобилизму Гаража (https://forum.garaza.rs/ ), има тамо чланова који имају Кије, па вам они могу дати доста ообавештења о томе свему што вас интаресује.
 
Samo hoću jednu stvar da napišem:
Vozim "Kia Stonic" od kraja maja, nov auto je u pitanju.
Benzinac, 1.4 motor.
Kao relativno "zelen" vozač, prilično sam zadovoljan.
Nisam ga izlagao kojekakvim egzibicijama, ali me za sada nije izneverio.
 
Честитам Траволта на новом ауту, само мислим да је атмосферски 1.4 бензинац превазиђен. Ја сам га имао на Hyndai-ју из 2009 и за то време је био ОК, али сад су значајно напредовали мали турбо бензинци. Колико видим са истом опремом је разлика између 1.4 и 1.0Т око хиљаду евра. Мислим да би ти се исплатило да си додао ту тисућарку :).
 
Пази, ја сам оставио жени тај корејски 1,4 атмосферац а себи узео турбо 3-цилиндраша са истом максималном снагом. Сад се не би никад вратио на атмосферце. Дизелаши код мене не долазе у обзир, макар били и еластичнији и дуготрајнији и мањи потрошачи (трактор је трактор :) ). Нека субјективна мерила у човеку никаквим аргументима не можеш победити.
 
I ja kažem, PRAVDA! :mrgreen:

Još ga ozbiljno nisam forsirao ni po Srbiji, tek na proleće treba da idem na Taru, a na leto planiram Grčku, ako situacija oko Korone dozvoli.
 
Чек нек се разради, па га онда терај у високе обртаје кад оћеш да убрзаш, а парадох поље ће се већ снаћи и у нижима...
 
Није ми никад сметало да мењам брзине, али оно што ми јесте сметало је велика бука. Ауто који је заиста тих на нормалним обртајима, приликом претицања је знао да постане моторна тестера. Још ако додамо да мој (заправо женин) i30 има јако кратак мењач са 5 брзина, при чему у 5-ту могу да убацим ако "нежно" возим још приликом 50 на сат и да у истој тој брзини возим и 130 при више од 4000 обртаја у минути, у таквим ситуацијама једва да се чујемо са сувозачем, а после дуготрајне вожње морам једно сат времена да релаксирам мозак како би се вратио у нормалу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914225#p914225:39cgwuea je napisao(la):
paradox polje » 04 Јан 2022 01:55 pm[/url]":39cgwuea], ја сам оставио жени тај корејски 1,4 атмосферац
Значи то је сада "женомобил" :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914039#p914039:2sxkzt9s je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Jan 03, 2022 5:29 pm[/url]":2sxkzt9s]Samo hoću jednu stvar da napišem:
Vozim "Kia Stonic" od kraja maja, nov auto je u pitanju.
Benzinac, 1.4 motor.
Kao relativno "zelen" vozač, prilično sam zadovoljan.
Nisam ga izlagao kojekakvim egzibicijama, ali me za sada nije izneverio.
Takođe vozim Stonic-a sa 1.4 motorom. Od početka jula, od kada je uzet, pa sve do danas, prešao je još malo pa 11000 km. Pre njega sam vozio Ria 1.2 i zaista sam zadovoljan ovim 1.4 motorom. Tiši je i startniji dosta. Potrošnja je u proseku za litar veća nego kod 1.2 motora. Jedino mi se čini da je međuubrzanje od 60 do 80 bolje na 1.2 nego na 1.4 motoru. Stvar koja se meni ne sviđa kod Stonica jesu dnevna svetla koja se isključuju automatski kada se povuče ručna kočnica. Dešavalo mi se 2-3 puta na semaforima da su ljudi pomislili da sam im blicnuo, pa su mi uletali. Ko mi je kriv kada volim da se igram sa ručnom. :D
 
Prvi nov auto koji sam kupio je stonic 2022. godiste sta reci 7 godina garancije, besplatna kafa u servisu. Svaka pohvala bi bila suvisna koliko sam zadovoljan.

Salim se naravno 🤮

Da pocnemo…

Prvi kvar nakon 6(okvirno) meseci, ne radi elektronika, nece da upali, NEMAJU zamensko vozilo… Nije do njih akumulator neispravan. Stavili nov. Zahvalio se najljubaznije i nikom nista.

Drugi kvar nakon 13(okvirno) meseci, nece da upali dosla slepa… Kazu update softvera. Ja reko ok nije problem samo da je reseno imam malu bebu necu se zaje*******avam, odem na planinu u vikendicu da ne mogu da upalim kola…

Treci kvar nakon 15(okvirno) meseci, nece da upali. Kazu update softvera… Ja kazem pa bio update prosli put ceo dan ste radili update…
Kaze lik meni “sad cu ja da im kazem” 😂😂😂
Mislim pogledas valjda to vozilo postoje zapisi pre nego ga uteras u garazu…

Sad kao cekam da smisle valjda nesto drugo…
 
Moze pomoc?? Uzeo sam multimediju za kia ceed 2008... Odlicna je... Ali... Kako da spojim da mi rade komande na volanu?? Da li zna iko.. neko?
 
Vrh