Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

IMG_20220212_204704.jpg
IMG_20220212_204911.jpg
IMG_20220212_205009.jpg
IMG_20220212_205824.jpg
IMG_20220212_205758.jpg
IMG_20220212_205816.jpg
 
Drage buduće komšije,

Imam nekoliko pitanja/nedoumica ako možete da mi pomognete.
Potpisali smo predugovor u oktobru 2020, kreditni smo kupci. Tada nam je rečeno da nikakve izmene, korekcije ili izbor materijala u okviru enterijera nije moguće naknadno uraditi. Imali smo zahtev da se ubaci još jedna unutrašnja jedinica klime u deciju sobu, da izaberemo plocice za kuhinju i eventualno pomerimo pozicije radijatora. Ni za jedan od ovih zahteva nismo dobili odobrenje, pa me zanima kakva su vaša iskustva.
Takodje, po tlocrtu je za naš stan predvidjen izdvojen plakar (gipsanim zidom) u master bedroom-u, ali nam je rečeno da to sami gradino ukoliko budemo želeli.
Svaki info/komentar je dobrodošao.

Veliki pozdrav
 
Drage buduće komšije,

Imam nekoliko pitanja/nedoumica ako možete da mi pomognete.
Potpisali smo predugovor u oktobru 2020, kreditni smo kupci. Tada nam je rečeno da nikakve izmene, korekcije ili izbor materijala u okviru enterijera nije moguće naknadno uraditi. Imali smo zahtev da se ubaci još jedna unutrašnja jedinica klime u deciju sobu, da izaberemo plocice za kuhinju i eventualno pomerimo pozicije radijatora. Ni za jedan od ovih zahteva nismo dobili odobrenje, pa me zanima kakva su vaša iskustva.
Takodje, po tlocrtu je za naš stan predvidjen izdvojen plakar (gipsanim zidom) u master bedroom-u, ali nam je rečeno da to sami gradino ukoliko budemo želeli.
Svaki info/komentar je dobrodošao.

Veliki pozdrav
Mi smo ih zamolili da nam pomere prekidac i odbijeni smo. Iznenadjujuce su nefleksibilni (bahati).
 
Ja sam imao tonu izmena, pomeranje zidova, izbacivanje jednog kupatila, spajanje soba, samim tim i sva struja je ponovo radjena verovatno, dodata je jaca klima. Sve su uradili sta sam zamislio, ali nisam kreditni kupac. Jedino nema biranja plocica, parketa i sl.
 
Ocekivao bih da njihov odgovor zavisi od toga kad je neko trazio izmenu a ne da li je kreditni ili kes kupac...
Da li neko ima informaciju kada se ocekuje da zgrada bude 80% gotova?
 
Postojao je neki rok do kad su kupci mogli da menjaju bukvalno sve i svasta osim otvora na fasadi, ali sada se ne secam do kada je bio taj rok. Mislim da su trazili da im se svi finalni crtezi izmena dostave do februara 2021... Posle tog datuma bukvalno ni prekidac nisu hteli da pomere.
 
Ja sam imao dosta izmena, uključujući pomeranje zidova, promenu orijentacije tuša, promena garderobera kao i dodane utičnice i izvodi za rasvetu. Sve što sam tražio su prihavatili bez problema. Nakon nekog trenutka prošle godine sam hteo da uradim još nešto, ali je bilo kasno i nisu više primali zahteve za izmene. Mislim da je ovo vezano samo za vreme i da nema veze kako plaćate stan
 
Mene nisu kontaktirali ni za podrumski box ni za mogucnost izmena u prostoru.
 
Da li je neko već odabrao arhitektu? Trenutno istražujem ponude, možda je neko već pronašao ponudu?
 
Drage buduće komšije,

Imam nekoliko pitanja/nedoumica ako možete da mi pomognete.
Potpisali smo predugovor u oktobru 2020, kreditni smo kupci. Tada nam je rečeno da nikakve izmene, korekcije ili izbor materijala u okviru enterijera nije moguće naknadno uraditi. Imali smo zahtev da se ubaci još jedna unutrašnja jedinica klime u deciju sobu, da izaberemo plocice za kuhinju i eventualno pomerimo pozicije radijatora. Ni za jedan od ovih zahteva nismo dobili odobrenje, pa me zanima kakva su vaša iskustva.
Takodje, po tlocrtu je za naš stan predvidjen izdvojen plakar (gipsanim zidom) u master bedroom-u, ali nam je rečeno da to sami gradino ukoliko budemo želeli.
Svaki info/komentar je dobrodošao.

Veliki pozdrav
Meni su dodali dodatnu klimu u jednu od soba, sazidali taj zidic o kome pricas ali trazio sam da budu bas cigle, ne gips ploce. Nisam kreditni kupac. Mada ne znam da li to ima neke veze ili ne. To je bila prva izmena. Drugu izmenu jos cekam koja mi je inicijalno odobrena ali sam trazio jednu malu izmenu pa cekam odgovor. Planiram da radim podno grejanje u stanu i izbacim te po meni ruzne radijatore tako da sam trazio da mi ne stavljaju parket sto automatski povlaci i ne postavljanje unutrasnjih vrata, kao i da ce krecenje biti samo prva ruka sto mi tehnicki i odgovara jer sa arhitektom imam drugacije planove. Uzeo sam inace arhitektu pre 5 meseci i od tada radimo na stanu. Bice dosta izmena jer smo rusili neke zidove, pomerali vrata od male sobe itd.
 
Koliko sam ja shvatio, a i logicno je, trebalo bi da prihvate sve izmene koje ce biti jeftinije za njih. Ako ne postavljas parket, vrata, plafon, to im je 10k evra ustede jer cena stana svejedno ostaje ista kao i da si sve to ugradio.
 
Meni su dodali dodatnu klimu u jednu od soba, sazidali taj zidic o kome pricas ali trazio sam da budu bas cigle, ne gips ploce. Nisam kreditni kupac. Mada ne znam da li to ima neke veze ili ne. To je bila prva izmena. Drugu izmenu jos cekam koja mi je inicijalno odobrena ali sam trazio jednu malu izmenu pa cekam odgovor. Planiram da radim podno grejanje u stanu i izbacim te po meni ruzne radijatore tako da sam trazio da mi ne stavljaju parket sto automatski po8vlaci i ne postavljanje unutrasnjih vrata, kao i da ce krecenje biti samo prva ruka sto mi tehnicki i odgovara jer sa arhitektom imam drugacije planove. Uzeo sam inace arhitektu pre 5 meseci i od tada radimo na stanu. Bice dosta izmena jer smo rusili neke zidove, pomerali vrata od male sobe itd.
Jedno laičko pitanje: kako radite sa arhitektom kad još uvek nemamo precizne crteže izvedenog stanja, niti možemo da uđemo? Koliko sam ih ja razumela, izvedeno stanje može da odstupa od planiranog, u okviru nekih standarda... Za Merin Hill znam od kupaca direktno da je jedna vertikala dobila stanove manje za 4m², a druga za toliko veće. Ovi što su dobili manju kvadraturu, kuhinja im je praktično bila izmasakrirana, i morali su sve ponovo sa arhitektom....
 
Koliko sam ja shvatio, a i logicno je, trebalo bi da prihvate sve izmene koje ce biti jeftinije za njih. Ako ne postavljas parket, vrata, plafon, to im je 10k evra ustede jer cena stana svejedno ostaje ista kao i da si sve to ugradio.
Teoretski da, ali prakticno ne, jer kako ce onda stan bez vrata, poda,plafona .. da prodje tehnicki prijem?
 
To sam se i ja pitao, ali mozda moze da se uradi, jer ako su i vlasnik i investitor saglasni da je to nivo zavrsenosti, ne znam zasto bi tehnicki prijem pravio problem. Ipak se radi o zasebnoj odvojenoj celini cija zavrsenost ili nezavrsenost ne utice na druge stanove i zgradu kao celinu.
 
Trenutno moderne plocice, obicno skuplje verzije, ne mogu da se "uklope". Prave se namerno tako da se ne ponavlja sara i da stoga vise podsecaju na prirodni kamen. Meni licno neke takve plocice izgledaju odlicno, a neke i ne bas.
 
Dobre su plocice, vise mi smeta sto zid u kupatilu nije ravan, nego je ispupcen kod tusa, pa kod wc solje do pola, a onda kod lavaboa ispupcen oko 5cm. Mislim moglo je sve da se poravna sa wc soljom, nista se ne bi izgublo.
Dobro je sto su svi stanovi osuncani, tj. zgrada preko puta ne zaklanja sunce.
 
Fale ormarici ispod lavaboa, pretpostavljam da to ide kasnije mada ih vec ima u nekim kupatilima.
 
Vrh