Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Da li si poredio sa slika ili si bio u svim tim zgradama ukljucujuci i Kenedi, merilo kvaliteta ne bi trebala da bude klima ili tip radijatora (grejanja) ili gresim ?
Razumem da postoji standard/definicija merila kvalitet, ovako je samo u pitanju licni stav, tvoj ili moj.
 
Bio u dosta njih. Merilo kvaliteta je sve, ne moze selektivno da se bira i izvlaci iz celine, ako se na necemu stedi/zakida onda to pokvari kompletnu sliku.
 
Mozemo se vratiti na ovu temu kad bude useljaj, do tada nema svrhe.
 
Nema svrhe niti smisla da ulazimo u nekonstruktivne rasprave.

Sa druge strane, ima smisla sa se izloži vidjenje kvaliteta, odnosno detalji koji ukazuju na nivo izvedbe grubih i finih radova.

Po meni, najbitnije je da zgrada bude dobro uradjena: konstrukciono, adekvatno hidro i termoizolovana, sa izdržljivom spoljnom stolarijom i fasadom kao i kvalitetno izvedenim instalacijama. Unutrašnje uredjenje stana može i naknadno da se koriguje, dok ovo prethodno ne može (relativno) lako da se popravi.
 
Danas sam obisao zgradu. Ne znam koliko bi jos bilo potrebno meseci da se sve zavrsi.
IMG-20211228-112800.jpg

IMG-20211228-112808.jpg

IMG-20211228-112812.jpg

IMG-20211228-112911.jpg

IMG-20211228-113034.jpg

IMG-20211228-113113.jpg

IMG-20211228-113903.jpg

IMG-20211228-113950.jpg

IMG-20211228-114025.jpg

IMG-20211228-114639.jpg

IMG-20211228-114659.jpg
 
Ja mislim da će im trebati godinu dana...

Na drugom njihovom projektu im je trebalo otprilike toliko od ovog stanja do useljenja.

Juli 2020 - https://merinhill.rs/radovi/jul-2020/ a useljenio u Maju-Junu 2021...

Meni je krajnji rok po ugovoru Septembar 2022, ali mislim da nije realno da se iko useli do kraja 2022...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912871#p912871:n744nm2v je napisao(la):
lnenad » Sre Dec 29, 2021 4:47 pm[/url]":n744nm2v]I meni je Sept, radujem se penalima onda.
Ja mislim da zbog pandemije mogu da produže rok realizacije projekta, taman do kraja 2022. Mislim da je vanredno stanje usled pandemije taj rok koliko mogu da produže usled više sile.

Ja mislim da se njima isplati da završe što hitnije, da uzmu pare, čak i da nema rizika plaćanja penala. Pri tome, mi realno spolja, iza ovih zastora ne vidimo dinamiku trenutnih unutrašnjih radova, koja može biti dobra. Nadam se samo da se neće dešavati problemi sa isporukom materijala...
 
Mi smo potpisali ove godine predugovor (dakle nakon vandrednog stanja), i isto stoji septembar kao rok, tako da videcemo, deluju optimisticno. Penali nisu nesto veliki, tako da se slazem da im to nije glavna motivacija za sto manje kasnjenje, nego cinjenica da se pare uplacuju tek pri tehnickom prijemu (trenutni plan za to im je jul/avgust). Takodje, na prethodnim stranama se vidi da su unutra radovi uveliko odmakli, tako da mozda i bude ranije (ako ne bude problema sa preostalom dostavom materijala).

Sa druge strane, koliko sam razumeo, oni planiraju da dostave info o 80% zavrsenosti negde pocetkom proleca, tako da ne znam koliko je onda realno da u par meseci zavrse preostalih 20%, tj. koliko je uobicajeno vreme izmedju 80% i 100%.
 
Meni je rok do juna 2022, ali potpisao sam pre pandemije. Svakako mogu dodati par meseci zbog vanrednog stanja na moj ugovor.
Mislim da su iznutra radjeni samo nizi spratovi do sada, posto sam video kroz prozore da nije kreceno skoro nigde, znaci nema ni parketa nigde jos verovatno.
Sad ako bi produzili do kraja 2022, meni bi bilo 7 meseci. U svakom slucaju ja se ne zurim, i za penale, ako su eticni neka isplate, ako ne, ja necu insistirati.

Jel to za termin za placanje u avgustu informacija od njih?
 
Da, tacnije to su rekli da im je plan. Svakako nema placanja pre tehnickog prijema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913139#p913139:2wnkx2xf je napisao(la):
shadestudio » Čet Dec 30, 2021 2:15 pm[/url]":2wnkx2xf]Meni je rok do juna 2022, ali potpisao sam pre pandemije. Svakako mogu dodati par meseci zbog vanrednog stanja na moj ugovor.
Mislim da su iznutra radjeni samo nizi spratovi do sada, posto sam video kroz prozore da nije kreceno skoro nigde, znaci nema ni parketa nigde jos verovatno.
Sad ako bi produzili do kraja 2022, meni bi bilo 7 meseci. U svakom slucaju ja se ne zurim, i za penale, ako su eticni neka isplate, ako ne, ja necu insistirati.

Jel to za termin za placanje u avgustu informacija od njih?

Mislim, svako radi kako hoce, ali zbog ovoga nas je*******u investitori u zdrav mozak. Pa da oni imaju opciju da ti uzmu jos jedan eur uzeli bi ti iz usta. "Ako su eticni" lol.
 
Pa svako kako zeli. Ja nemam potrebu za zurbom, samim tim ni za penalima. Svakako ne planiram da se useljavam ove godine, zato mi nije ni toliko vazno. Nisam podstanar, tako da mi ni u tom smislu kasnjenje ne smeta, nisam ni kreditni kupac. Jedino zasto mi kasnjenje smeta je jer sam radoznao da vidim kako ce sve to izgledati. A imam i jos neke razloge zasto sam napisao kako sam napisao. Svakako ni ti penali nisu nesto od cega se mozes obogatiti. Sramota i sitnicarenje bi bilo da investitor sam ne ispostuje ono sto je napisano, ali u tom slucaju i ja kao kupac ne bih imao posla vise sa njima u buducnosti. Svako ponasanje nosi posledice.
Svakako je jos rano za pricu o penalima, valjda je bitnije da se zgrada zavrsi kako treba.
 
Meni su pred NG rekli da su na 65% i da očekuju useljenje u julu... Koliko je to realno, ne bih umela da procenim. Znam da su me kontaktirali oko toga da li je Ok ovakav a ne onakav radijator specificno za moj stan, pa sad ako se do toga stiglo cini mi se kao dobar napredak?
 
Moguce je ako pozure. Svakako ne znamo dokle su stigli iznutra.
Mene su za klimu zvali jos u aprilu, pa jos nisu stigli do njih. Verovatno je i za radijator samo jos planiranje u pitanju, narocito ako je stan na visim spratovima.
 
Meni su pred NG rekli da su na 65% i da očekuju useljenje u julu... Koliko je to realno, ne bih umela da procenim. Znam da su me kontaktirali oko toga da li je Ok ovakav a ne onakav radijator specificno za moj stan, pa sad ako se do toga stiglo cini mi se kao dobar napredak?
Oni su počeli sa radovima Feb-Mart 2020, dakle pre dve godine. Ako su sada na 65%, a imajući u vidu da su unutrašnji radovi zahtevni i dugotrajni, trebaće im još godina za tu trećinu koja je ostala. Tačno kako sam i procenio ranije gore, da će završiti krajem 2022 ili početkom 2023... Ne vidim kako mogu da završe za 6 meseci, kad su do sada imali ovakvu dinamiku. Juli useljenje bi bio realan, da su sada već na 80%...
 
Meni su pred NG rekli da su na 65% i da očekuju useljenje u julu... Koliko je to realno, ne bih umela da procenim. Znam da su me kontaktirali oko toga da li je Ok ovakav a ne onakav radijator specificno za moj stan, pa sad ako se do toga stiglo cini mi se kao dobar napredak?
Kakve radijatore su Vam nudili, da li su u pitanju neki različiti proizvođači ili su možda nudili sa ili bez merača za grejanje po utrošku?
Hvala
 
Ne zna se, investitor prodaje lokale, ne izdaje ih. Cak i da se inicijalno zna, promenljivo je. Ja bih licno uvek izbegavao stanove na prvom spratu.
 
Vrh