Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Drage komšije, da li ste dobili račun za struju za oktobar i imate li neke zamerke na njega?
 
Sticajem okolnosti juce sam bio u poseti kompleksu u jednom stanu. Ono sto sam video mi se mnogo svidja, plus sto sve deluje kvalitetno. U svakom slucaju sta god neko rekao vredi tih para, pogotovo za one koji su kupovali u pocetnoj fazi. Zavidim vlasnicima i zelim da uzivaju u modernom stanovanju. :)
 
Poštovane komšije, opet pitam, zna li neko nešto konkretno, šta je sa računima za infostan? Raspitivao sam se kod njih direktno, pre više od mesec dana kazaše ''biće'', pre neki dan mi rekoše ''pao sistem''.
 
Poslednja izmena:
Zavisi za koje brojilo je vezano. Ako je za brojilo za garazno osvetljenje onda ce ici preko Infostana.
 
Drage komšije, da li ste dobili račun za struju za oktobar i imate li neke zamerke na njega?
Imao sam zamerke - početno stanje brojila u računu je bilo značajno niže nego na primopredaji. Pisao sam Merin-u, a oni su tražili nov obračun od EPS-a i dobio sam nazad pola iznosa koji je inicijalno stajao u računu.
 
Pozdrav komsije.
Da li i vi dobijate racune za infostan gde vam ne pise broj clanova domacinstva, ne pise koja je zagrevana povrsina stana i generalno uopste nam ne uracunavaju grejanje kroz infostan? :/
 
Pozdrav komsije.
Da li i vi dobijate racune za infostan gde vam ne pise broj clanova domacinstva, ne pise koja je zagrevana povrsina stana i generalno uopste nam ne uracunavaju grejanje kroz infostan? :/
Moj prvi infostan je imao samo stavku iznosenje kabastog smeća. Drugi, ima i vodu i još nekoliko dodatnih stavki i skuplji je. Grejanja još nema...
 
Poslednja izmena:
Moj prvi infostan je imao samo stavku iznosenje kabastog smeća. Drugi, ima i vodu i još nekoliko dodatnih stavki i skuplji je. Grejanja još nema...
Primetio sam na poledjini racuna da ima neka tabelica sa nekom potrosnjom, i pominje se neka kompanija Traco D.O.O. pa me sada buni je li se u zgradi ocitava grejanje po potrosnji mozda? Ako je to slucaj, nigde ne pise da treba da se plati taj neki dodatni iznos (u mom slucaju za novembar pominju nekih cca 7 hiljada dinara). Da li to treba da dodamo na racun infostana ili se uplacuje nekome zasebno? Nemam iskustva sa ovim daljinskim ocitavanjima, ali logicno bi mi bilo da sve pise u glavnom racunu koji treba da platimo infostanu. Mozda gresim, ispravite me ako je to slucaj.
Pozdrav
 
Primetio sam na poledjini racuna da ima neka tabelica sa nekom potrosnjom, i pominje se neka kompanija Traco D.O.O. pa me sada buni je li se u zgradi ocitava grejanje po potrosnji mozda? Ako je to slucaj, nigde ne pise da treba da se plati taj neki dodatni iznos (u mom slucaju za novembar pominju nekih cca 7 hiljada dinara). Da li to treba da dodamo na racun infostana ili se uplacuje nekome zasebno? Nemam iskustva sa ovim daljinskim ocitavanjima, ali logicno bi mi bilo da sve pise u glavnom racunu koji treba da platimo infostanu. Mozda gresim, ispravite me ako je to slucaj.
Pozdrav
Ja koliko znam iz drugog stana, grejanje se plaća preko Infostana. . Posebno se jednom godišnje plaća usluga daljinskog očitavanja, u mom slučaju je to firma Brunata. U Kennedy jeste po potrošnji, moralo bi da stigne na Infostanu...
 
Primetio sam na poledjini racuna da ima neka tabelica sa nekom potrosnjom, i pominje se neka kompanija Traco D.O.O. pa me sada buni je li se u zgradi ocitava grejanje po potrosnji mozda? Ako je to slucaj, nigde ne pise da treba da se plati taj neki dodatni iznos (u mom slucaju za novembar pominju nekih cca 7 hiljada dinara). Da li to treba da dodamo na racun infostana ili se uplacuje nekome zasebno? Nemam iskustva sa ovim daljinskim ocitavanjima, ali logicno bi mi bilo da sve pise u glavnom racunu koji treba da platimo infostanu. Mozda gresim, ispravite me ako je to slucaj.
Pozdrav
Meni je za novembar 1500 to grejanje, ali ne u okviru infostana. Pise da sam potrosio oko 250kwh, sto je besmisleno, jer nisam ni odvrtao radijatore. Isto nigde ne pise gde se placa tako da nisam ni platio za sada, jer ni ne znam sta je to.
 
Meni je za novembar 1500 to grejanje, ali ne u okviru infostana. Pise da sam potrosio oko 250kwh, sto je besmisleno, jer nisam ni odvrtao radijatore. Isto nigde ne pise gde se placa tako da nisam ni platio za sada, jer ni ne znam sta je to.
Izvinite, a na kom računu Vam je onda stigao taj iznos?
 
Izvinite, a na kom računu Vam je onda stigao taj iznos?
Na racunu od infostana, ali samo kao neki dodatak, na poledjini. Ne znam sta je to nigde se placa.
Screenshot_182.png
 
Meni na infostanu za novembar stoji za količinu utrošene toplotne energije 0, te je i obračun 0 dinara. Napominjem da sam radijatore zatvorio do kraja.
P.S. Dekorativna rasveta definitivno se obračunava preko EPS-a, a već su počeli da štrpkaju staro i novo stanje brojila na računu - simbolično, ali do sada nisam imao takve situacije i principijelno me to nervira. Ima li neko slično iskustvo?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: lol
Kontaktirao sam Infostan povodom ovih nedostataka na uplatnicama, evo sta su mi rekli:
"
У наредном периоду биће извршено фактурисање грејања преко уплатница Обједињене наплате - Инфостана. Обрачун воде је према површини станова и због тога нема уписан број чланова ни по стану ни збирно.
Када Стамбена заједница одлучи о промени начина обрачуна заједничких трошкова (са површине на чланове) она ће доставити Одлуку о томе са списком чланова у сваком стану.
Укључења у наплату се врше према налогу ЈКП Београдске електране, ЈКП Градска чистоћа као према подацима које доставља инвестотор.
"
 
@zlatnidecko
Postoje takodje i nesto sto se zove nivo kvaliteta usluga za 1 eur vise ili 1 eur manje.

@kengur
Ne bih ja tu nista dirao osim ako nije preko potrebno. Lako se desi da se covek pokaje. Taj tarket je vec fabricki zastices i ako nije vec ostecen nekom poplavom ili fizickim delovanjem, nista ne dirati.
 
Vrh