Šta je novo?

Karaburma - razvoj i ideje za budućnost

clash

Intermediate
Učlanjen(a)
19.09.2010.
Poruke
160
Pohvaljen
121
Pozdrav,

Pitao sam par "uvaženih članova Beobilda" da li mogu više da me upute oko nekih sadržaja vezanih za potes Bogoslovije pa su mi savetovali da otvorim temu koja će obuhvatiti malo veću celinu. Ovo neka bude tema o razvoju istočnog Beograda, tačnije, Karaburme i par okolnih naselja.

Ono što mene najviše zanima je to da mi neko napiše tačnije o trenutnim i planiranim komercijalnim i saobraćajnim sadržajima oko Bogoslovije, počev od Karaburme/Višnjice pa negde do Vuka?

Omladinski stadion se raspao, a ja ne vidim drugi način da se on obnovi osim da se na tom placu da deo nekom investitoru za neki komercijalni deo, a da on za uzvrat napravi novi stadion. Zato i pitam za pomoć, da vidimo šta je tu od komercijalnih sadržaja najbolje da se radi. Da gledamo malo vizionarski, daleko je to od nekog resenja, ali mislim da je jedino taj model moguć da bi se stanje sredilo.

Prvo da kažem da tu i nema nešto previše prostora, jedino da se radi podzemno, ispod stadiona... Tu su već izgradjene zgrade iza severne i južne tribine, a na delu ka Višnjičkoj je stovarište koje mislim da ima već regularne papire i teško da bi moglo da se ruši...

Po mom misljenju najbolje je rešenje da se sportski kompleks prebaci na Ada Huju, da se investitoru da plac gde je sada stadion, a da on na Huji napravi sve sto treba. Ako to ne može, onda da se držimo kapaciteta koje nudi Omladinac.

Komercijalni sadržaji koje ja mogu da pobrojim su: U blizini su od Tržnih centara i hipermarketa - "Zira", "Merkur" (unutra je "Roda" od hipermarketa), "Tempo", "Maxi", "Idea", preko mosta "Metro"... Najavljena je "Plaza" u Višnjičkoj (mada sam nešto ovde čitao, ako sam lepo skapirao, da se priča o promeni lokacije u Kneza Miloša) i Delta u Despota Stefana. Šta je sa placem "Zastave" u Mije Kovačevića? Da li se tu planira nešto komercijalno?

Saobraćaj: Tu se planira UMPP, most kod Ade Huje, dalje je i most kod Vinče, eventualno proširenje Dragoslava Srejovića... Ima li još šta? Šta je realno da se od ovoga sprovede u delo?

Koliko ljudi živi u tom okruženju? Karaburma mislim da ima nekih, prijavljenih, 35-40 000 stanovnika.

Šta je po tvašem mišljenju najbolje da se ponudi investitoru? TC, hipermarket, hotel, stambeni deo... Meni je nekako hotel najpribližniji... Nešto ih u blizini i nema previše. Osim hostela, apartmana, tu je Zira, a Lazar, Taš, Metropol su malo dalje...

Evo sadasnjeg stanja, oivičenog uvim ulicama, Bore Vukmirovića, Dragoslava Srejovića, Mije Kovačevića, Višnjička. Nema mnogo mesta, ali bi se dobilo kada bi se napravio manji stadion bez atletske staze (sada je kaacitet oko 20 hiljada, a pravio bi se novi (nadam se da ce nekada to i biti realno da se uradi) za oko 8000+ mesta), a pomocni sa atletskom stazom bi se pomerio blize fudbalskom.
http://www.dodaj.rs/f/2P/O1/4LXJcsGm/situacija4.jpg

Hvala na strpljenju, pa ako možete da me više uputite i date neki savet, bio bih zahvalan, a na ovoj temi neka se nastavi sa pričom o razvoju cele ove lokacije!
 
clash":2a9mck8t je napisao(la):
Pozdrav,
Šta je po tvašem mišljenju najbolje da se ponudi investitoru? TC, hipermarket, hotel, stambeni deo... Meni je nekako hotel najpribližniji... Nešto ih u blizini i nema previše. Osim hostela, apartmana, tu je Zira, a Lazar, Taš, Metropol su malo dalje...

Pošto me interesuju hoteli :) da pojasnim kakva je situacija sa hotelima na pomenutoj lokaciji. U toku su radovi na enterijeru hotela "Holiday inn ekspres" u Ruzveltovoj jako lepo napreduju i trebalo bi da ga otvore u narednih par meseci (nažalost nemam fotke :( ). Radi se o hotelu 3*,123 sobe,intercontinental grupacija se sve više i više pozicionira na našem tržistu.

Uskoro bi trebao da se otvori Hotel u Mije Kovačevića radi ga ITG DOO iz Smedereva (radi se o garni hotelu 4*) ,u medijima je pominjano da će mu kapacitet biti cca 30-tak soba,mada meni vizuelno izgleda veći po kapacitetu.Po planu je trebalo da se otvori još krajem prošle godine,jako lepo izgleda sa sve dekorativnim osvetljenjem noću i biće pravo otkrovenje za taj deo grada.

Postoji još jedan Hotel na Karaburmi nalazi se u ulici Husinskih Rudara,vizuelno mi izgleda cca 3* i nešto me asocira na hotel tipa dnevni odmor varijanta :p ,kada sam pravio reportažu na temi hoteli prošle godine u ovo vreme izgledalo mi je da treba uskoro treba da se otvori (uneli su nameštaj),ali je nešto izgleda zapelo ili se ne reklamiraju uopšte.
 
Da, da... bravo, zaboravio sam Holidej in, a ovaj drugi sto si pomenuo, to je onaj kod Studentskog doma... Hvala na podsećanju, ako neko može još da dopuni i pomogne moju priču neka se javi. Hvala...
 
Tesko da ce bilo ko imati interes da obnovi taj stadion. Na jako je nezgodnoj saobracajnoj lokaciji. Blizina mosta i cvoriste ka njemu uslovljavaju da se saobracaj ne moze obustavljati. To je recimo u slucaju da bude nacionalni stadion . A Ofk ni u ludilu ne bi imao publike u polovicnom kapacitetu stadiona cak i da se on samo kompletno renovira.
 
'Zastavu' u Mije Kovacevica je uzeo 'Verano'
Bese i neki 'sumnjivi' pozar pre neku godinu...
 
To znam, ali da li se nesto tu planira? Šta su pričali da će tu da rade kad su to kupili?
 
laki72":1i8ocymi je napisao(la):
'Zastavu' u Mije Kovacevica je uzeo 'Verano'
Bese i neki 'sumnjivi' pozar pre neku godinu...

laki
to ti je prebajata vest jer do pre par god. jeste bio nj. al Verano je onda puko ko zvećka
ko zna ko je sada vlasnik....
Zapravo mnogi veliki (industriski) objekti na Karaburmi su menjali vlasnika
jer ona je naj bliža ,,centru,, Bgda a ima vrlo jak stabeno -lako insustriski potencijal
i kao takva jako je interesantna u odnosu na dr.delove grada
E da
Pri nabrajanju u počenim postovima
ispušten je ii studetski dom Patris (tačnije komleks) u kome je smešteno više stotina studenata :)
 
Boco, nisam to kacio kao novitet (vest, novost). :)
To je bio odggovor Clashu na pitanje u prvom postu.
Inace 2011 verano je preuzeo tu auto kucu, sve sa servisom,
a oktobra 2012. je bio veliki pozar u ovom objektu cije pravo ime je 'Zastava promet Beograd AD'.
Sta je dalje bilo zaista ne znam.
Moguce je i da je menjan vlasnik...
 
Jeste imamo dobru volju da podržimo novu Clash-ovu temu
samo nam se on malko uspavao i ne piše niti kaci sličice više :(
 
:D ja refrešujem non stop temu i čekam neki konkretan podatak, a dobio sam, za sada, samo ovo od Miloša za hotele. Ja se uspavao... :D

Pitao sam za konkretne podatke, naveo ono cega se secam da vec postoji i sta se planira. Ima li jos sta? Šta je realno da se tu radi, koji komercijalni sadržaj mislite da fali na ovom potesu? Koliko Karaburma i raj reon ima stanovnika? Pitao sam za ovo što mene zanima i mislio sam da ćete se uključiti i pisati više o tome u kom pravcu će se ovaj kraj razvijati pa da naučim i ja i ostali još nešto...

Ajmo dalje... :kk:
 
Pa planira se i Trzni centar Visnjicka Plaza.
 
Вожде, знате ли из које године су ови планови, и где су објављени? Живим у Стевана Дукића и баш ме занима, а знамо шта је све у међувремену изграђено ту, а ја слутим шта ће тек на простору игралишта за пар година нићи...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520126#p520126:2ebvdq3v je napisao(la):
Вожд » 26 Feb 2018 05:56 pm[/url]":2ebvdq3v]Iz sedamdesetih, časopis Urbanizam Beograda.
Хвала пуно, потражићу га на Гуглу, ако га има уопште на нету...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520117#p520117:3qtwk92d je napisao(la):
Srce ruke i lopata » 26 Feb 2018 17:23[/url]":3qtwk92d]Вожде, знате ли из које године су ови планови, и где су објављени? Живим у Стевана Дукића и баш ме занима, а знамо шта је све у међувремену изграђено ту, а ја слутим шта ће тек на простору игралишта за пар година нићи...

Сви ти планови су давно укинути није се било пара презадуженост историја нам позната свима, да се одређене ствари нису десиле дуг би до данас био већ враћен па би ко зна шта било направљено
 
116873209_3099821646760461_8962143846706618093_o.jpg

https://www.facebook.com/GalensInvest/p ... 643427128/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856892#p856892:23llmjdi je napisao(la):
ChemiR » 10 Јун 2021 03:04 pm[/url]":23llmjdi]https://www.kurir.rs/vesti/beograd/...iste-i-vrtic-da-bi-napravili-nepotrebnu-ulicu

Је л има негде неки цртеж?
Који наслов "паклени план" !

Ова јавна набавка је још из 2018.године, а сходно "Плану генералне регулације насеља Карабурма I и III. Ускоро ће почети и градња, а радиће се и комплетна обнова постојећих водоводно-канализационих и електро инсталација, наравно и нових где буде требало на новој саобраћајници. Извођач радова ће бити АР Градња.

Ево и два цртежа те нове саобраћајнице "Нова 3" и ортофото снимак.

ортофото снимак.JPG
цртеж1.JPG
цртеж2.JPG
 
Хаха сад су нашли кад је већ све испотписано. Ала ће скичања бити, слад за уши!

Од овога би било боље само масовно просипање соне киселине по шуми уз ибарску на Петловом Брду
 
Отприлике тако нешто @Србо.

Као што рекох, ускоро почињу радови, односно - тачније 21. јуна о.г. Тада ће бити посечена нека од стабала, наравно уз одобрење Градског Зеленила, коме је већ уплаћена одговарајућа такса. За посечена стабла, а по јавној набаци, извођач радова ће посадити нова стабла на одговарајућим местима.

Што се школског дворишта тиче, не знам зашто се станари буне, оно је ионако саграђено на дивље.
 
Дигли се против градње саобраћајнице и становници Карабурме. Дирекција одустала (за сад наравно) од радова за саобраћајницу Нова 3. само да напоменем да никакве узурпације школског дворишта нема, с обзиром да је оно изграђено на дивље. И директор о.ш. "Јован Поповић" се сложио са радовима.

БЛОКИРАНО ПРОБИЈАЊЕ УЛИЦЕ: Дирекција за грађевинско земљиште засад одустала од радова на изгадњи саобраћајнице Нова 3 на Карабурми
18. 06. 2021. у 07:52

ДИРЕКЦИЈА за грађевинско земљиште и изградњу обуставила је изградњу саобраћајнице Нова 3 на Карабурми, у делу између Јухорске и Улице Гарсије Лорке. Нови пут требало је да узурпира чак и део школског дворишта осмолетке "Јован Поповић", парк и некадашњи стадион.
https://www.novosti.rs/c/beograd/vesti/ ... -karaburmi
 
"Sagrađeno na divlje". Šta sve na "divlje" nije sagrađeno. A ovde se radi o školskom dvorištu, mogu da ga naknadno unesu u plan i neće biti na divlje.
Osim tog dvorišta deca nemaju drugo. A ta saobraćajnica ničemu neće služiti (osim naravno za otvaranje potencijalnog gradilišta na stadionu FK Beograd). Nema nikakve potrebe za nju.
 
Ono što me najviše nervira na Karaburmi je što se masovno pregrađuju terase. Gledam našu zgradu, samo su naš i još dva stana nepregrađeni. Imate one luna cerade ili barem roletne za terase, ne mora cigle i PVC stolarija. Razumem kada su stanovi mali pa nema mesta, sli pregrađuju se terase i kod trosobnih stanova. Veoma ružno izgleda, stvarno veoma ružno.
 
Vrh