Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Vegetacija je inače služila kao mreža da zadržava kese i ostalo djubre koje se nije čistilo.

Ista slika se može videti pored barake na velikim stepenicama na Kosančićevom vencu. Išao sam sa turistima iz nemačke pre neki dan, šokirani smećem.
 
Проблем је што нигде нема јасан план шта ће тачно бити ту око степеништа испод моста.
 
Rečeno mi je iz Beokoma da će izvođač radova izaći na teren i zameniti odvaljene stubiće. Da vidimo koliko će im vremena trebati.
Kad već nisu u stanju da ugrađuju čvršće.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709910#p709910:3bq2xz0x je napisao(la):
Posmatrac » Sre Feb 19, 2020 10:02 am[/url]":3bq2xz0x]Vegetacija je inače služila kao mreža da zadržava kese i ostalo djubre koje se nije čistilo.

Ista slika se može videti pored barake na velikim stepenicama na Kosančićevom vencu. Išao sam sa turistima iz nemačke pre neki dan, šokirani smećem.
Uh, jadni.

Jesi im objasnio kako bi to sve izgledalo da njihovi dedovi, pradedovi i čukundedovi nisu imali žurku po ovom gradu dva puta u prošlom veku? A i tri, mada tu već očevi ili oni sami.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709811#p709811:1wvsefmx je napisao(la):
johnny_s » Уто Феб 18, 2020 10:44 pm[/url]":1wvsefmx]Zašto malterišu ovaj zid koji je bio baš zanimljiv sa ciglom? :bash:
I šta misle da urade sa mini-klizištem koje su napravili kada su posekli vegetaciju na padini?
Ovaj ugao prosto vapi za Zuminim i Zexovim vodopadom i polukružnim bazenom ispod njega! Da to urade, oprostio bih im i baštu kafića.. Ovo sve miriše na očaj..

@Voždova slika sa prethodne strane
 

Prilozi

  • _20200218_153157.JPG
    _20200218_153157.JPG
    63,9 KB · Pregleda: 5.194


Овај део тротоара је веома нераван, мораће да се пресложи:



Јуче се радило у овом делу:







Нове сличице на зиду; нису га омалтерисали, попунили су местимично фуге; ваљало би поправити оштећења:









После завршетка тротоара у Карађорђевој ради се тротоар у Карађорђевој:







 
Ma ima nadzora kolko hoćeš nego su još uvek prezauzeti većanjem o sudbini izdignutih ivičnjaka u Kraljice Marije. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710190#p710190:3bd8c6d8 je napisao(la):
dex libris » Wed Feb 19, 2020 11:30 pm[/url]":3bd8c6d8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709811#p709811:3bd8c6d8 je napisao(la):
johnny_s » Уто Феб 18, 2020 10:44 pm[/url]":3bd8c6d8]Zašto malterišu ovaj zid koji je bio baš zanimljiv sa ciglom? :bash:
I šta misle da urade sa mini-klizištem koje su napravili kada su posekli vegetaciju na padini?
Ovaj ugao prosto vapi za Zuminim i Zexovim vodopadom i polukružnim bazenom ispod njega! Da to urade, oprostio bih im i baštu kafića.. Ovo sve miriše na očaj..

@Voždova slika sa prethodne strane
file.php
evo plana za taj deo ispod mosta:
 
Dobro, da li je neko prijavio policiji ove parkirane automobile (uz razbijene stupice) i onaj kombi (uz sam most)??? Mislim, jasno se vide tablice a jasno je i da to nije prakiraliste! I policija valjda ima neki instagram twitter ili sta li vec... To treba zestoko kazniti, svima oduzeti dozvole na barem pola godine i naplatiti im troskove popravka + prisliti ih na drustveno koristan rad od recimo 30 dana. Strasno je koliko ljudi misle da su iznad zakona. Ustvari, tu se ne radi samo o zakonu vec i o kulturi tj. postovanju prema svim ostalim stanovnicima grada Beograda. Zasto neko misli da moze da radi sta hoce i da rusi bilo sta sto nije njegovo??? Bilo bi dobro da neko otvori jedan IG nalog na koji ce svako o ima telefon moci da postavi slike raznoraznih bahacenja pojedinaca... Nesto kao gradjanska patrola, s tim da se za svaki prekrsaj stavi link na stranice policije. Pa nek se onda bahate koliko hoce!!! Ovo je i nas grad ljudi, zasto rusite, razbijate, sarate i lomite po njemu??? Nije vazno dal je staro ili novo napravljeno... Pa valjda nam je svim u cilju da hodamo gradom koji je uredjen a ne razoren??? Strasno, nemam reci...
 
ko hoce da stigne Filipa Vuksu po prijavama moze to da uradi samo prijavljivajuci stvari iz ove rekonstruisane ulice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710469#p710469:206eb9dy je napisao(la):
Otoro-san » 53 minutes ago[/url]":206eb9dy]Dobro, da li je neko prijavio policiji ove parkirane automobile (uz razbijene stupice) i onaj kombi (uz sam most)??? Mislim, jasno se vide tablice a jasno je i da to nije prakiraliste! I policija valjda ima neki instagram twitter ili sta li vec... To treba zestoko kazniti, svima oduzeti dozvole na barem pola godine i naplatiti im troskove popravka + prisliti ih na drustveno koristan rad od recimo 30 dana. Strasno je koliko ljudi misle da su iznad zakona. Ustvari, tu se ne radi samo o zakonu vec i o kulturi tj. postovanju prema svim ostalim stanovnicima grada Beograda. Zasto neko misli da moze da radi sta hoce i da rusi bilo sta sto nije njegovo??? Bilo bi dobro da neko otvori jedan IG nalog na koji ce svako o ima telefon moci da postavi slike raznoraznih bahacenja pojedinaca... Nesto kao gradjanska patrola, s tim da se za svaki prekrsaj stavi link na stranice policije. Pa nek se onda bahate koliko hoce!!! Ovo je i nas grad ljudi, zasto rusite, razbijate, sarate i lomite po njemu??? Nije vazno dal je staro ili novo napravljeno... Pa valjda nam je svim u cilju da hodamo gradom koji je uredjen a ne razoren??? Strasno, nemam reci...
Ja sam prijavio i Komunalnoj i oni tvrde da moraju lično da vide i da kazne https://twitter.com/astrodule/status/12 ... 5261631488

Fotografije se ne prihvataju kao dokaz osim ako je nije napravilo službeno lice. U neku ruku je to logično jer bih ja lično znao da fotošopiram i nekome napakostim.

E sad, Damir Okanović (Komitet...) tvrdi odavno da je video snimak validan dokaz (nisam naišao na istu takvu tvrdnju i za fotografiju). Mislim da sam već objašnjavao kako bih ja to regulisao (može fotka, a ako okrivljeni misli da je fotomontaža, plaća troškove veštačenja fotografije i ako je falsifikat, onaj ko je dostavio fotografiju plaća ogromnu kaznu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710469#p710469:ufawrts5 je napisao(la):
Otoro-san » 20 Feb 2020 08:01 pm[/url]":ufawrts5]Dobro, da li je neko prijavio policiji ove parkirane automobile (uz razbijene stupice) i onaj kombi (uz sam most)??? Mislim, jasno se vide tablice a jasno je i da to nije prakiraliste! I policija valjda ima neki instagram twitter ili sta li vec... To treba zestoko kazniti, svima oduzeti dozvole na barem pola godine i naplatiti im troskove popravka + prisliti ih na drustveno koristan rad od recimo 30 dana. Strasno je koliko ljudi misle da su iznad zakona. Ustvari, tu se ne radi samo o zakonu vec i o kulturi tj. postovanju prema svim ostalim stanovnicima grada Beograda. Zasto neko misli da moze da radi sta hoce i da rusi bilo sta sto nije njegovo??? Bilo bi dobro da neko otvori jedan IG nalog na koji ce svako o ima telefon moci da postavi slike raznoraznih bahacenja pojedinaca... Nesto kao gradjanska patrola, s tim da se za svaki prekrsaj stavi link na stranice policije. Pa nek se onda bahate koliko hoce!!! Ovo je i nas grad ljudi, zasto rusite, razbijate, sarate i lomite po njemu??? Nije vazno dal je staro ili novo napravljeno... Pa valjda nam je svim u cilju da hodamo gradom koji je uredjen a ne razoren??? Strasno, nemam reci...

Upravo je to mesto uz stub mosta postalo nova omiljena lokacija za policijske sačekuše.
Očigledno se parkirao upravo zato što u tom trenutku nije tu nije stajala policijska Škoda.


A ovo za društvene mreže... one nisu realan život, u Srbiji pogotovo.
Slanjem poruka kucajući iz stolice se ne može menjati svet.
 
Неке ствари могу да се мењају из фотеље, али бахато паркирање (тј, пријављивање истог) НЕ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710430#p710430:1twogad0 je napisao(la):
zoran_m » Чет Феб 20, 2020 6:15 pm[/url]":1twogad0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710190#p710190:1twogad0 je napisao(la):
dex libris » Wed Feb 19, 2020 11:30 pm[/url]":1twogad0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709811#p709811:1twogad0 je napisao(la):
johnny_s » Уто Феб 18, 2020 10:44 pm[/url]":1twogad0]Zašto malterišu ovaj zid koji je bio baš zanimljiv sa ciglom? :bash:
I šta misle da urade sa mini-klizištem koje su napravili kada su posekli vegetaciju na padini?
Ovaj ugao prosto vapi za Zuminim i Zexovim vodopadom i polukružnim bazenom ispod njega! Da to urade, oprostio bih im i baštu kafića.. Ovo sve miriše na očaj..

@Voždova slika sa prethodne strane
file.php
evo plana za taj deo ispod mosta:
file.php
Коначно нешто конкретно. Значи једна већа троугласта жардињера и три мање коцкасте. Мада чини ми се према овом плану да неће дирати литицу, те остаје простора да се у будућности направи и водопад.
 
Meni ove kocke deluju aljkavije od asfalta. Kad se postave to deluje lepo, posle radova se sve lepo opere itd. Ali vrlo brzo te kocke se pomere, prljavstina se zadrzava vise, a teze se ciste, pa se onda ni ne ciste. Asfalt se cisti kamionima sa cetkama, dok ove kocke ne mogu.
 
Karađorđeva je katastrofalna za vožnju bicikla kolovozom jer je traka mala i ograničena bašticom sa druge strane pa je preticanje automobila katastrofalno i rizično a svi negde žure. To što su iscrtali biciklističku stazu po sred trotoara slobodno neka iscrtaju sebi u spavaćoj sobi tako pa neka voze do mile volje, ali to nije staza niti će iko normalan voziti i smatrati da je to staza.
 
Почели су да довозе коцку и плоче за шеталиште и парк између Карађорђеве и Пристаништа:





















Раскопали су нов тротоар у Карађорђевој у делу између Бараке и Школе за примењену уметност. Олуци на зградама с исте стране нису завршени. Ниша у нози Бранковог моста и даље је веома прљава и ужасно смрди, а ту има све више пролазника - зар је толико тешко довући шмрк и после толико месеци опрати то огавно место?
 
4757cb826a48a1caf9b5b0ad1d0a96f0.jpg


bas smo bogata zemlja kada ovo mozemo dva puta da sredjujemo

641efb3d3b6e4428a0acd96a07d1997a.jpg


i dalje je nejasno sta rade ovde


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Пошто су исккрчили растиње, сада ће ставити камење, пре него што пусте воду низ падину... : )
 
Најпсиходеличније реновирање до сада.. буквално као да су дрогирани пројектовали и изводили радове.
 
Oko drveca stavljaju zastitu. Jednostavna je i nenametljiva.

drvece karadj.jpg


Betonirana nulta ploca hotela, krecu iznad zemlje.

karadjordje hotel.jpg


Kolski pristup postao parking

karadjordje..jpg
 
Vrh