Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Hoće li i ovde da ih vade i ponovo postavljaju? :)
 
Ovde ne bi trebalo da vozila imaju prilaz, pa se ne plašim za ploče. Da su mogli ravnije - mogli su, valjda će bar malo da se slegne i izravna.
 
Mislio sam da će tu preći sa onom mašinom što ravna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704154#p704154:1ww8s50w je napisao(la):
Саша » 02 Feb 2020 01:33 am[/url]":1ww8s50w]
84150541_2660114884108545_2293806771388547072_o.jpg

moze li pojasnjenje, da li su ove tramvajske bastice mokre ili prljave? pokusavam da provalim, prosto mi je neverovatno da su vec tako strokave a opet, sve okolo je suvo
 
Ovo "BUS" ispisano na baštici zapravo znači da je ovo i žuta traka koju taksisti mogu da koriste?
Mogu i da staju ispred budućeg hotela?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704498#p704498:ddw9kj9z je napisao(la):
astrodule » 03 Feb 2020 11:22[/url]":ddw9kj9z]Ovde ne bi trebalo da vozila imaju prilaz, pa se ne plašim za ploče. Da su mogli ravnije - mogli su, valjda će bar malo da se slegne i izravna.
Ja se više plašim za pešake, koji će moći vrlo lako da se spotiču o te ploče.
 
razgradjevinar":2d77wtln je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704154#p704154 je napisao(la):
Саша » 02 Feb 2020 01:33 am[/url]":2d77wtln]

moze li pojasnjenje, da li su ove tramvajske bastice mokre ili prljave? pokusavam da provalim, prosto mi je neverovatno da su vec tako strokave a opet, sve okolo je suvo


Kao i svako gradiliste koju izvode pomenuti..stroka na sve strane...

primecujes da je mnogo cistije u delu gde prolaze automobili ...prirodno ciscenje gumama....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Прелазили су доста багери и камиони туда и на травњаку поред пилона моста, а сумњам да је улица још примљена у одржавање од чистоће. Што се тиче плочника, по мени је мали део у Карађорђевој са ситним плочама некако најнеравније испао.
 
Samo moram da primetim, da generalno u svim rekonstukcijama ulica u poslednjih 6-7 godina, pa tako i ove, se ne vodi racuna o invalidima. Nema vise taktilnih traka, taktilnih polja ispred pesackog pelaza i dr. za mene nerazumljivo, ne znam zasto.

Sto se tice drveca, lepo je sto su posadili, ali one "kasete" su presmesne. Obicna blazujka, umesto AB prsten. Sve sto moze da se uradi fus, uradjeno je.
 
Taktilne ploce su uradjene u kraljice Marije i 27 Marta kako treba
U ruzveltovoj samo na pješačkom prelazilma
Na Slaviji ili taktilne staze i na stajalištima
U karasjordjevoj ništa
Koji slijepac potpisuje dozvole da mi je znati ....
 
prelepo izgleda...... nadam se da ce ova nova stabla ucutkati histericne polit-ekologe....
 
84294529_2674094132710620_1890961301702705152_o.jpg


prelepo izgleda...... nadam se da ce ova nova stabla ucutkati histericne polit-ekologe....

Ја сам баш ућуткан као хистерични полит-еколог овим новим стаблима баш је онако како би речни фронт града требао да се прави у 2020. години. Друге земље би могле нешто да науче како да искористе простор крај реке и учине га примамљивим за људе и животиње
 
A koji je razlog što drvored nije nastavljen dalje, stavili ga do pola ovog šireg dela trotoara?!
 
To sam se i ja pitao. Mislim da su to uradili da bi mogli oko drveća da postave stolove zbog senke.
 
ili zbog optike sto ove zgrade druge jesu male...a i gradi se hotel tu mozda i zbog prostora...
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uetcrM5_Xes[/youtube]
 
Kao i u Kraljice Marije, ne postoje dve ploče koje su identicno postavljene....
e62147300d4b79276b617a908f8d0f53.jpg
66e97e65faa526c05df12b9c93b200b0.jpg
1d7bc94315292e367120252755cdced3.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Mogli su neko zelenilo da provuku uz kolovoz, travnjak i nisko rastinje, a ne ovako samo da ponabadaju stabla kao da su čačkalice...
 
Zašto u ovom delu nema stabla? Zašto nema jedne klupe barem, nešto??
 
Зато што Београд воде људи који га суштински мрзе и свако ко тврди другачије лаже или себе или друге или обоје. Ово није нека рандом улица у граду, ово је дословно једно од најзначајнијих места Београда и његовог идентитета, место најчешће сликано и оно које се види на пола слика када тражиш "Београд" на интернету. Јер цела та падина и архитектура јесу оличење Београда. То је оно што се види са ушћа и заједно са Калемегданом чини срце и грб овог града.

Да нисам видео како су средили своју променадицу дојучерашње баруштине у Савском Амфитеатру па и да поверујем да су толико неспособни да у 21. веку не знају како да среде улицу покрај реке да изгледа репрезентативно.

7433ef597e5f19b21a5d240b1626092c--sidewalk-landscaping-urban-gardening.jpg

image4_966x668.jpg

LA-ParkPlBlvd-web.jpg

1d7bc94315292e367120252755cdced3.jpg




Ово је већ свесно саботирање и уништавање свега "старог" у Београду како би се његов идентитет прегазио и "ново" у виду фикс идеја налик Бг H2О било прихватљивог изгледа када човек упореди.

Све што је симболизовало Београд, од Трга Републике преко Славије до ево сада Карађорђеве су морали да униште. Нико не може да ме убеди да је то случајност.
 
Kailan":1gd31178 je napisao(la):
Ово није нека рандом улица у граду, ово је дословно једно од најзначајнијих места Београда и његовог идентитета, место најчешће сликано и оно које се види на пола слика када тражиш "Београд" на интернету. Јер цела та падина и архитектура јесу оличење Београда. То је оно што се види са ушћа и заједно са Калемегданом чини срце и грб овог града.

Zato što je najslikanije, ajde da ga zaklonimo šumom. I da se onda ta arhitektura ne vidi. Pa će onda da slikaju šumu. Stvarno ne shvatam logiku.
 
To što ti kažeš je i meni isprva palo na pamet. I da, stoji da drveće ume da zakloni arhitekturu.

ALI... isto tako postoje i vrste drveća koje ne rastu previše u visinu i nemaju krošnje koje bi zaklonile previše od fasada za one koji gledaju sa reke ili šetališta. A opet bi oplemenile ulicu za prolaznike duž same Karađorđeve.

Može sve da se udesi. Nego iziskuje malo više planiranja i pokoji dinar više (što znači pokoja ugradnja manje). Ali naše vlasti uvek vole da sve rade na svoj način.
 
Vrh