Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Stari snimak početka Karađorđeve ulice sa kućom koja je danas gorela. Zgrada Katarine Jovanović podignuta je oko 1890. po planovima arhitekte Konstantina Jovanovića.

 
P+P+4+P+P od sutra

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634589#p634589:apvf4dsk je napisao(la):
Posmatrac » Fri Jun 28, 2019 8:40 pm[/url]":apvf4dsk]Trenutno se renoviraju dva kafića u toj ulici, gradi jedan hotel i pokušava da se podigne neka skalamerija na mestu djumrukane. To govori da ulici zbog obnove skače vrednost, tako da ovaj požar treba dobro istražiti ako mene pitate.

Ne bi me čudilo da ako i budu rekli da je požar ljudskih ruku delo, da za to okrive nekog avganistanca, sirijca ili nekog trećeg ko je kuću koristio kao sklonište, pa je došlo do nesreće...
 
Tужно што је та кућа остављена да пропада а сада и запаљена.
 
To sto se desilo zove se slucajni lokaciski pozar....
 
Evo je moja slika te kuće od pre mesec dana.
a8a39d04119552f8c48903739f519cf8.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Biće interesantno videti kako će da reše problem „Španske kuće”. Hoće li i ovde doći do samopaljenja, ili će raditi bageri u pola noći?

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634743#p634743:f0y5bd2e je napisao(la):
Tikvica » 29 Jun 2019 12:32 pm[/url]":f0y5bd2e]Evo je moja slika te kuće od pre mesec dana.
a8a39d04119552f8c48903739f519cf8.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока


I ovo se samo zapalilo i izgorelo u onakvom plamenu posle oluje i velikog pljuska prethodne večeri...
Ma važi.
 
Pogodio grom u kuću i izazvao požar koji je tinjao celu noć , a onda buknuo u toku dana. Šta ćeš , nepredviđene stvari se dešavaju. Tako ti je to sa majkom prirodom. :)
 
ono kad ponovo dodemo do srba. zavera magija vrazari u svako prici. svuda ima neka tajna i neko protiv nas. ma ljudi kada bi toliko energije potrosili da nadete posao ili da se pobrinemo o gradu bili bi svi mnogo bolji
 
Tebi niko ne brani da budeš mnogo bolji ali si se ipak zaglavio ovde u blatu sa nama...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
@bullwye
Hvala ti na dobronamernom savetu, ali trenutni posao bi mi trpeo kada bih počeo da radim još nešto a i zaista nemam potrebe za toliko para.
O svom kraju sam se pobrinuo tako što sam poslednjih nedelja više puta čistio rešetke od kišne kanalizacije, lopatao blato iz rigola i skupljao opalo lišće i nepokošenu travu (što je inače posao gradskog javnog preduzeća) a i nedavno sam izbacivao vodu i blato iz podruma zgrade i organizovao ispumpavanje vode iz liftovskog okna, zato što su javne komunalne službe zakazale...

A što se tiče te zgrade... evo već godinama u nju prodire voda kroz prozorska okna, pa i dalje stoji... izgorela je dobro, ali i dalje je tu... Izgleda da je Kontantin Jovanović bio bolji projektant i tadašnji zidari bili boji majstori nego što je neki lovac na dobre lokacije predvideo...
Ne bih se iznenadio da je neko pokrenuo priču da ta zgrada ipak treba da se sačuva, samo da su ove palikuće koje u praksu stekle 90-tih - bile brže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634872#p634872:2aaw6a2c je napisao(la):
relja » Sub Jun 29, 2019 11:52 pm[/url]":2aaw6a2c]
O svom kraju sam se pobrinuo tako što sam poslednjih nedelja više puta čistio rešetke od kišne kanalizacije, lopatao blato iz rigola i skupljao opalo lišće i nepokošenu travu (što je inače posao gradskog javnog preduzeća) a i nedavno sam izbacivao vodu i blato iz podruma zgrade i organizovao ispumpavanje vode
:Nije cistio resetke, nije skupljao lisce, nije izbacivao vodu i blato iz podruma, nije lopatao rigole: :lol:
PS za rigole cuo pre dva dana na n1 kad je arh. Bakic pomenuo
 
molim vas manje kukajte o politici. ovo ovde nije politicki forum. a znamo svi da je Infrastruktura u srbiji uvek bila losa i pre ove vlade i nije prvi put da smo imali poplave i nece biti zadnji put.

a da nije sve kriva kisa nego i ilegalno gradene objekte, ljudi koji bacaju smece gde ne treba i i i...svi znamo da smo i dosta sami krivi i ako treba i nas da krivimo. postali smo dezstvozkoje samo kuka...hocu sve i ocekujem da mi dezava sve da i posao i odstete i sve. zelite zapadni standard tamo bez osiguranje retko kada nesto dobijate.


ipak da skratimo ovo nije politicki forum zato molim vas ako zelite da kukate oko vlade ili opozicije ima dosta drugih foruma gde to mozete
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634884#p634884:1nrsjds8 je napisao(la):
Vračarac » 30 Jun 2019 12:16 am[/url]":1nrsjds8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634872#p634872:1nrsjds8 je napisao(la):
relja » Sub Jun 29, 2019 11:52 pm[/url]":1nrsjds8]
O svom kraju sam se pobrinuo tako što sam poslednjih nedelja više puta čistio rešetke od kišne kanalizacije, lopatao blato iz rigola i skupljao opalo lišće i nepokošenu travu (što je inače posao gradskog javnog preduzeća) a i nedavno sam izbacivao vodu i blato iz podruma zgrade i organizovao ispumpavanje vode
:Nije cistio resetke, nije skupljao lisce, nije izbacivao vodu i blato iz podruma, nije lopatao rigole: :lol:
PS za rigole cuo pre dva dana na n1 kad je arh. Bakic pomenuo


E moj "stručnjače za kanalizaciju" ja sam za za termin "rigola" saznao od člana ovog foruma "Piglet" pre mnogo, mnogo godina. Nije mi struka i zanimalo me je kako se to tačno zove, da znam da stvari zovem svojim imenom.

Opet po dresuri skačeš da braniš svoje šefove i Ispao si glup, ponovo.
Da se podsetimo, par strana u nazad si postavljao slike kanalizacionih cevi tvrdeći da su to nove vodovodne, postavljao dokumentaciju za koju ni ne razumeš šta znači.
Vama naprdnjacima baš ne ide ovo sa vodom i kanalizacijom...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634910#p634910:3kqu80hp je napisao(la):
bullwye » 30 Jun 2019 07:00 am[/url]":3kqu80hp]molim vas manje kukajte o politici. ovo ovde nije politicki forum. a znamo svi da je Infrastruktura u srbiji uvek bila losa i pre ove vlade i nije prvi put da smo imali poplave i nece biti zadnji put.

a da nije sve kriva kisa nego i ilegalno gradene objekte, ljudi koji bacaju smece gde ne treba i i i...svi znamo da smo i dosta sami krivi i ako treba i nas da krivimo. postali smo dezstvozkoje samo kuka...hocu sve i ocekujem da mi dezava sve da i posao i odstete i sve. zelite zapadni standard tamo bez osiguranje retko kada nesto dobijate.


ipak da skratimo ovo nije politicki forum zato molim vas ako zelite da kukate oko vlade ili opozicije ima dosta drugih foruma gde to mozete

A ti nemj da guraš glavu u pesak.
 
bullwye":2v9tn6if je napisao(la):
molim vas manje kukajte o politici. ovo ovde nije politicki forum. a znamo svi da je Infrastruktura u srbiji uvek bila losa i pre ove vlade i nije prvi put da smo imali poplave i nece biti zadnji put.

a da nije sve kriva kisa nego i ilegalno gradene objekte, ljudi koji bacaju smece gde ne treba i i i...svi znamo da smo i dosta sami krivi i ako treba i nas da krivimo. postali smo dezstvozkoje samo kuka...hocu sve i ocekujem da mi dezava sve da i posao i odstete i sve. zelite zapadni standard tamo bez osiguranje retko kada nesto dobijate.

ipak da skratimo ovo nije politicki forum zato molim vas ako zelite da kukate oko vlade ili opozicije ima dosta drugih foruma gde to mozete


Autoput na Novom Beogradu misliš da je ilegalno građen pa da je zato normalno da bude poplavljen, kao i veći deo te opštine???
Pa bravo, ti krivi sebe ako ti tako odgovara...
Eventualno, ako ti je država dala posao, možda se tu tvoja očekivanja zaista treba da završe.
 
Šta su to toliko značajno i veliko uradili pojedinci u životu , kad smatraju da drugi samo vise ovde kritikujući i ništa korisno ne radeći?
Što se tiče ilegalne gradnje kao glavnog i jedinog problema poplava , kako objašnjavate Autokomandu i prolaz ispod autoputa kod Hitne pomoći? Autokomanda rađena jer su se stvarale polave prilikom svake malo jače kiše. Nakon rekonstrukcije stanje još gore nego što jer bilo.
 
Proverio sam na sajtu Zavoda, kuća Katarine Jovanović nije ni pod kakvom zaštitom. Da jeste pod zaštitom onda bih bio ubeđen da je bio podmetnut požar nekog željnog investitora, ali ovako ne vidim razlog kad mogu bez problema da je sruše (što bi svakako bilo tragično, kad mogu samo da je obnove).

Takođe, lično sam prisustvovao požaru koji je izbio na Sahat kuli pre jedno 3 nedelje. Čuo se pucanj i počelo je da se dimi kroz krov odmah pored kule. Radnici kioska su zasuli požar vodom i ugasili ga. Kažu da je bila neka naprava koja je detonirana daljinski, i da je to bio drugi put te nedelje. Šta se, pobogu, dešava?
 
Nije nikakva tajna da kuća nije pod zaštitom, to smo i komentarisali pre nekoliko dana.
Pravo je pitanje - zbog čega nije stavljena pod zaštitu... i da nije možda neko pokrenuo to pitanje, pa je se odjednom samozapalila... posle obilne kiše.
 
130 godina joj nije bilo ništa, od 1890. Ratovi, silna bombardovanja, i čak se, kao što se na slici vidi, prlično dobro držala. I onda, baš sad ...

file.php
 
Vrh