Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553144#p553144:1k933ez2 je napisao(la):
milos.tro » 20 Jul 2018 10:16 pm[/url]":1k933ez2]Pogledajte prilog 1
Kalenić sa SSC
file.php

file.php


Nagradno pitanje, da li ce na ovom strateskom mestu da niknu nakaze ili nesto iole normalno?
 
Nakaze, kao i ceo BNV...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Плашим се наказа, као оно што се види у позадини на брду.
 
Opa! Ovo je dobra vest. Za sada. Jedva cekam da vidim kako ce izgledati plato kada sve pociste. Nadam se da hoce.
 
Bacih oko na ove crteže i sramota me što imam inženjersku diplomu. Jesu ovi ikad nešto upotrebljivo projektovali ili su samo fantazirali? Na primer, evo nekoliko lako vidljivih grešaka na ovom crtežu:

[img:1ub5ejee je napisao(la):
//uploads.tapatalk-cdn.com/20180721/7fd5b30e03ddc888c4b6c3a787459db9.png[/img]

1) Izgled ulice ne odgovara izgledu ulice na ostalim crtezima
2) Kako su se stvorili pesaci na onom delu izmedju pruge i ulice? Šta će oni tamo?
3) Ako automobil na donjem desnom delu crteza ne moze ni u crtezu da stane u svoju traku, kako ce stati drugi automobil, minibus, kamion za odnošenje smeća, vodovodova cisterna ili sta vec?
4) Plavi automobil je u pogresnoj traci
5) Trotoar je toliko uzak da se "šačica" ljudi ne može mimoići bez da ne bude izložena udaru automobila. Kako će se tek mimoići dve porodice, svako sa svojim dečijim kolicima?
6) Gde su korpe za otpatke, a gde stanari ostavljaju svoj kucni otpad? Nije valjda rešenje držanje kontejnera ljudima ispod prozora (zgrada sa grafitima)
7) Osvetljenje ulice neadekvatno, ta banderica, dole levo, jedva može da pokrije deo trotoara, isto je i na drugoj strani, s tim da ta druga bandera uliva veću nadu da je odgovarajuća. Za obe strane ulice, izgleda da nedostaje bandera.
8 ) Ulice su toliko usko projektovane, da li će zbog toga biti ograničenje brzina 30km/h, da bi se projektant spasio?
9) Gde su stubići izmedju ulice i trotoara?
10) Gde su parking mesta za stanare i posetioce zgrade sa grafitom i ostalih zgrada? Koliko posetioca se očekuje da dodje na reku?
11) Kako neko ko je vlasnik prostora sa kapijom (tik uz zgradu sa grafitima) da udje vozilom u taj prostor?
12) Gde treba da stoji dostavno vozilo tokom istovara provijanta kafani/kafiću koji ima stolove tik uz šine? Kako će kamion prići da prazni kontejnere?
13) Da li je normalno da se pešaci provlače između kafanskih stolova?
nastavite niz...
 
To je Vesić na brzinu samo skicirao :D
Na sužavanje ulica po Beogradu sam navikao, još od kada su prethodne vlasti rekonstruisale Njegoševu i ceo taj potez...
Mene brine i što se ne vidi da je trotoar popločan betonskom kockom, kao što nas ubeđuju da je svuda u Evropi...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Zaista si u pravu 100%.... i ja se plasim kako ce sve to da izgleda i na sta ce da lici... a od te ulice mi zavisi mnogo toga


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji još jedan raniji plan rekonstrukcije, bila je vest ovde na Beobuildu.
Koliko vidim na novom planu je predviđeno da ispod mosta (tj između stuba i stepenica mosta) prolaze samo tramvaji (što mi se dopada), a da automobili obilaze okolo, dok na starom planu saobraćajna jedna traka prolazi tuda. Ne znam d ali bi bilo pamatnije da tramvaj sve vreme ide tik uz trotoar, kako bi sve to uticalo na one koji treba da prelaze trasu da bi parkirali kola u garažama zgrada itd.
Mada, kao i ostale rekonstrukcije koje su radili, ne raduje me jer uopšte nema protora za bilo kakav optimizam.

Evo starije verzije plana:
Kradjordjeva-kej-uredjenje-02.jpg


Ostale sličice pogledajte na linku, da ne kačim sve:
http://beobuild.rs/rekonstrukcija-kara% ... p2629.html
 
Najbolje bi bilo da se proširi ulica i da se tu ne gradi ništa. I ovako je kolaps, a biće i 10 puta gore.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Па није то баш простор где би могла улица да се шири, али би могао да се направи неки фин трг. Али сам ја пре за обнову зграда срушених у другом светском рату.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553202#p553202:24qr8j8n je napisao(la):
Gringo » 21 Јул 2018 11:08 am[/url]":24qr8j8n]Bacih oko na ove crteže i sramota me što imam inženjersku diplomu.
Ево и мене је срамота што ти имаш инжињерску диплому.

Свашта је овим форумом прошло али нико до сада није толико буквално схватао рендер - памфлет ...
 
На овим сликама које је Зума објавио види се како су на рачун колонаде проширене просторије Ђумрукане. Ако буде почела реконструкција, треба инсистирати на изворном изгледу. Београд генерално ретко има колонаде, а оне по мени имају неки шмек.
 
Zgrada se obnavlja a tu ce biti scena narodnih igara.

Kada mogu Berlin 70 posle rata da rekonstruisu, mozemo i mi.
 
Извињавам се, каква сцена народних игара?
 
Samo cekam Relju da se javi da ne treba obnoviti Djumrukanu jer tako nesto ne bi imalo smisla. :D
 
Otkud ti to za scenu narodnih igara da nece pare od jarbola da utrose u obnovu djumhane (carinarnice)
 
Lepa scena, sidju turisti sa broda i odmah im uzmu pare. Dobro su to smislili, a zgrada je i bila prvo pozoriste u bgu.
 
Ipak mislim da bi bilo bolje da bude plato, a novi objekat sa strane sa stepenicama, kako je vec neko ovde bio projektovao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553361#p553361:1zi8cw1o je napisao(la):
neven_k » Суб Јул 21, 2018 10:43 pm[/url]":1zi8cw1o]Lepa scena, sidju turisti sa broda i odmah im uzmu pare. Dobro su to smislili, a zgrada je i bila prvo pozoriste u bgu.
Аха, за то већ разумем . Иначе прво сам помислио да Национални ансамбл народних игара и песама неће коначно добити своје просторије након 60 година постојања али народна игра се у нашој земљи системски уништава деценијама. Један од најстаријих београдских ансамбала је истеран на улицу из Дома железничара у Сарајевској. Бугари, Хрвати, Македонци(чије игре играју и наши ансамбли јер их сматрамо да су Србите со голема мана) отварају институте и академије за проучавање народне игре и песме а Срби отварају кафиће..
 
Odakle ti info ko je smislio to
Pa zgrada se obnsvlja jer je bila pozoriste
Mogli bi da usele nacjonalni ansambl sto da ne
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553340#p553340:10utc3mi je napisao(la):
stf » Sub Jul 21, 2018 10:31 pm[/url]":10utc3mi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553202#p553202:10utc3mi je napisao(la):
Gringo » 21 Јул 2018 11:08 am[/url]":10utc3mi]Bacih oko na ove crteže i sramota me što imam inženjersku diplomu.
Ево и мене је срамота што ти имаш инжињерску диплому.

Свашта је овим форумом прошло али нико до сада није толико буквално схватао рендер - памфлет ...

Аман људи, па доста више замајавања народа. Па шта је правио рендер ако је знао да је нереалан. Што га поставља ако је памфлет. Ја мислим да треба да дискутујемо о реалним стварима, а ако је он мислио да нас завитлава, то није у реду. Исто тако је и космодром могао да стави, па ако прође - прође. Можда би тај који је тај рендер правио, требао да размисли за чије паре га је правио и зашто је то радио у радно време. Ако хоће да буде слободан уметник, нека се зеза са својим новцима и ван радног времена.
Уозбиљите се братијо ухљебљена, Вама је досадно, нама је болно!
 
Vrh