Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Београдски уличар уме понекад да демонстрира неку мудрост, може да има харизму, да буде мангуп...

Ово нема ни то ни у траговима.
 
Почињем да мислим да нам ова национална стратегија бирања политичара јер су високи и бахати не даје позитивне резултате
 
Mozete vi da pricate sta hocete, ali za njega su glasali isti ti seljaci na selu, tj oni koji ne zive u Beogradu, plus gomila manjina kojima se ne zna broj. Sve u svemu ambis drustva
 
Нетачно. За њега је 2018е гласала сама београдска елита и тада је он као СНС спавач активиран. Ко сада за њега гласа, неважно посебно јер свакако на противуставним локалним изборима име његове листе је АВ-нешто и он је на свим билбордима заједно са њим.
 
Ако неко излази из круга двојке, то сам ја.

"Београдски фини свет" је масовно гласао за Гангулу 18е, разочаран коалицијом двери-доста је било и тад је он намакао 10% као СНС кец из рукава. То је омогућило све ово сада што имамо са њим.
 
Гангула је добио гласове углавном на Новом Београду где је дизан у небеса као успешни опозициони председник општине који пркоси СНСу. Сећам се кад је мој друг гласао за њега на свим нивоима и рекао ок ми је, спортиста, није СНС а није толико ни жутаћ, има ок причу, данас опсује себе што је икада гласао за СПАС.
 
Већ по том популистичком називу покрета политички писменом човеку је било јасно из чије кухиње то долази и да је тај покрет лажан. Притом, ко је био упознат у дешавања по граду, знао је и какав је човек Гангула. Мада је већ по физиономији, понашању и говорима све било јасно.

Иначе, гласало је масовно за њега и разочарано грађанско језгро ДЈБ.
 
Сетимо се и фазе жутог Шапића, кад се опекао на коцке које су биле на лажним Теразијама у и данас актуелном блоку 42.

 
20240905_173436.jpg

20240905_152008.jpg

20240905_151205.jpg

20240905_151118.jpg

20240905_151114.jpg
 
Аутомобили возе по шинама.
Мотоцикли иду бициклистичком стазом.
Аутобуси се паркирају на јединој коловозној траци без шина.
Камиони (да, и шлепери) возе по овој другој коловозној траци.
Трамваји се скоро па потпуно укидају.
Аутомобили се паркирају по тротоару.
Бициклисти возе по пешачком кеју.
Пешаци.... ух, ех, више среће другитрећи пут.
 
Poslednja izmena:
И како ће сад регулисати пролазак туда? Семафор?
 
Gledam ove slike pa mi nije jasno - zasto je ovde trotoar sirok bukvalno 15-20m? Sto je to sve poplocano umesto da bude travnjak?
 
Da bi imala gospoda parking.
A što je najjače, postoji i čuvarka koja pazi na ta kola.

I tu i ispred Franša Komunalna "odbija" da izađe na teren.
 
Gledam slike, nikada mi nije bilo jasno zašto tramvaj sa okretnice prelazi na drugu stranu kada ima mesta da nastavi pravo tom stranom pored beton hale pa ispod mosta zatim levo prema Braće Krasmanovića pa desno u Karađorđevu? Okej to su dva skretanja ali logičnija trasa
 
Jutros kolona do pola mosta zbog oboga, ali to je najmanji problem, želudac mi se prevrnuo kada sam prošao dole...
Ovo je jedina ekipa ljudi prema kojima sam počeo da imam onaj najgori mogući bes, prezir i da im želim od srca sve najgore u životu.
Šta oni rade od ovog grada, kako se sprdaju, razvaljuju, bacaju pare, stvarno me ne čudi što 50.000 ljudi godišnje pobegne iz ove otete zemlje....
 
Сетимо се и фазе жутог Шапића, кад се опекао на коцке које су биле на лажним Теразијама у и данас актуелном блоку 42.

Mislim da sam baš juče u prodavnici video na naslovnoj od nekih novina da Đilas krade struju ili tako nešto... Nisam uzeo da pogledam da li pišu i o Šapiću.
 
Vrh