Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Јуче, у суботу 2. маја, понешто се ради, донето је нешто материјала, нема никаквог обавештења:





























Кривину бициклистичке стазе овде су, да су хтели, могли да исправе:

 
karadjordjeva - zemerke_resize_resize.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734528#p734528:1bwj6d7s je napisao(la):
Дошљак » Ned Maj 03, 2020 11:15 am[/url]":1bwj6d7s]Као и детаљније сређивање конструкције моста изнад Карађорђеве. Била би срамота да водопад који настаје при свакој киши са моста спере песак и расклима плоче.

Uz dodatno uklanjanje grafita. Kako sa ove, tako i sa Nbg strane...kad se popnes na most pa tamo kod ulaza u lift ili kod stepenica kojima se silazi na Usce, most izgleda jezivo!
 
Још слика од јуче:









Плоче су прилично дебеле:























Како ли су решили прилаз таксија и туристичких аутобуса Пристаништу?

 
Да ли ми се чини или је ивичњак на бициклистичкој стази другачији од моста низводно?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734647#p734647:1nc8cjpj je napisao(la):
Саша » 03 Maj 2020 16:47[/url]":1nc8cjpj]Још слика од јуче:



Koja je poenta ovih vrljavih stepenica?
 
Deluje kao da su ujedno i rampa i stepenice.
 
To im je verovatno bila namera, ali su i sami stepenici nagnuti, što naspred, što u levu ili desnu stranu. Zbog toga sam i pitao koja je svrha, jer nit' služe kao stepenice, nit' služe kao rampa, mislim u funkcionalnom smislu na oba.
 
Dobro je da su sačuvali ovo drveće,znajući njihovu sklonost ka seči.


Koliko će nemačke gerijatrije proći ovuda niko ne zna.Ajd što su čudna kombinacija navoza i stepenica nego što su krive ovoliko?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734647#p734647:2mp52gtu je napisao(la):
Саша » 03 May 2020 04:47 pm[/url]":2mp52gtu]

Како ли су решили прилаз таксија и туристичких аутобуса Пристаништу?

Kako to misliš rešili? :mrgreen:

Šalu na stranu, ako se dobro sećam priče o planovima, turistički busevi i taksiji najbliže što će moći da priđu beton hali jeste onaj deo Karađorđeve ulice gde je predviđeno da staju autobusi (gde se nalazi onaj patrljak nesrećnog cik cak trotoara).
 
Ova bočna strana beton hale, liči na Alkatraz, dok je bataljon kontejnera, spreman za doček one gerijatrije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Како су мислили да организују пражњење ових контејнера?
 
Šta će uopšte sa tunelom kroz beton halu koji je sada prazan tu se verovatno skupljaju beskućnici.
 
Previse pitanja suvislih i logickih postavljate kako mozete da kvarite sve ...
 
Primjedbe su uglavnom na mjestu, ali može ovo izgledati lijepo...da ne vrtimo istu priču: mogu grafiti, smeće i neodržavanje da pokvare sve za kratko vrijeme, ali generalno počinje da biva simpatično.
 
Симпатично али нефункционално. Или ће комуналци гурати контејнере од Бетон хале до Карађорђеве на блажој узбрдици или ће конобари вући вреће са смећем по новом шеталишту скроз до Карађорђеве ако изместе контејнере горе због онемогућеног приступа камионима.
 
Biće kao i u drugim pešačkim zonama. Zašto menjati ono što se u praksi pokazalo kao idealno rešenje. :D
 
Ja sam gore bio ironican mozda urade lift teretni za kontise ...
 
Дошљак":2jcatbot je napisao(la):
Симпатично али нефункционално. Или ће комуналци гурати контејнере од Бетон хале до Карађорђеве на блажој узбрдици или ће конобари вући вреће са смећем по новом шеталишту скроз до Карађорђеве ако изместе контејнере горе због онемогућеног приступа камионима.
I jedno i drugo deluju podjednako nerealno..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja типујем на опцију два, вуча џакова до контејнера. Мада виђао сам обе ситуације у пешачкој зони, вучу џакова по Обилићевом и гурање контејнера код палате Албаније.
 
Najbolje rešenje bi bilo, kao što je neko ovde predlagao, da su kafići napravili zadnje ulaze ka tunelu i kroz njega da bude organizovana dostava i odvoženje smeća, tako bi to bilo praktično nevidljivo za pešake i turiste, a i lakše za funkcionisanje kafića.

A za turističke buseve najbolje rešenje bi bilo proširenje parkinga iznad beton hale, tamo gore ka pasareli gde su one barake iza okretnice, tu bi mogao da smestiš komotno 50 buseva. Uporedite samo ovaj žuti gsp bus dole desno da vidite da se radi o velikom prostoru.

barake.png
 
Prosirenje parking povrsine? Pih. Verovatno bi bilo prakticno, ali parkinzi su po sebi - ruglo. Secate se da je postojao render sa cvetnim povrsinama, umesto parkinga na krovu beton hale? Ne kazem da treba da bude cvetna povrsina, vec da se na ovu povrsinu gledalo kao na reprezentativni deo vizure ovog dela obale, pa je svakakvih ideja bilo.
 
Без обзира колико су ружни паркинзи, овде би стварно било смислено урадити паркинг за туристичке аутобусе и проширити капацитет паркинга, обзиром на посећеност. Наравно наплатити све то лепо.
 
Vrh