Šta je novo?

Karađorđeva ulica

samo da napomenem da semafor koji bi trebalo da najavljuje nailazeći tramvaj NE RADI
 
sećam se i ja da je nekad radio zato sam i manje-više rasterećeno krenuo da se uključujem pa me je zamalo pokupio "Gvozden"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690864#p690864:bhf4bdq8 je napisao(la):
zexland » 20 Dec 2019 02:22 pm[/url]":bhf4bdq8]Za projekat priobalja znam, ali nigde nema nikakvog rendera ili plana sta se ovde pravi, tj nema vizuelizacije...

Ne da nema vizualizacije - nema INFORMACIJE!!!
 
.. pa kad nema čak ni plana, ne može biti ni svega ostalog. Doduše, radi se, ali ne znamo po čemu, pošto je onaj stari plan očigledno izmenjen.

Ustvari, dođe neki tajkun i kaže: "Nećete vi meni smanjivati plac za moju buduću zgradu u Karađorđevoj!"
A oni kažu u horu: "Naravno da nećemo! Kako ste mogli pomisliti tako nešto?"

Onda odmah bace u Savu onaj prethodni i zvanično usvojeni plan sa ispravljenom krivinom ulice pored uskog grla Kapetanije, i sa više saobraćajnih traka, pa rade kako im se ćefne, sa tim da će na kraju svega napraviti plan "izvedenog stanja". I tako to ide.

Usput, donji izlaz iz parkinga na krovu Beton hale ponovo radi, tako da je od šina ka tramvajskoj okretnici napravljena ulica, a baš mesto sužavanja ulice i smanjenja broja traka kod Crvenog Signala i Kapetanije zaista, i zvanično, postala četvorostruka raskrsnica kao što sam ranije pisao i slao slike. Genijalno rešenje :bash:
 
Vidim i Karadjordjeva godinu dana nakon pocetka radova izgleda kao Sirija, bez informacija sta se radi i kada ce se zavrsiti.
Карађорђева 21, управо, копају траже цев где им је речено да је нема, рупа од преко 1m дубине испред улаза у зграду, необезбеђена, без мостића, више лица блокирано. Хоће ли то одмах да реше постављањем моста или иде пријава за противправно лишење слободе!?
https://www.facebook.com/pesacinisumaratonci/
80374248_1869057313238180_4743739559651573760_n.jpg
 
Izgleda da je i to zakoceno pod izgovorom spomenik. Ovi bas imaju kintu na bacanje pa koce projekte.
 
To nisu pare za bacanje nego pare u njihov dzep, a postoje i nasi sugradjani i nase komsije koji sve ovo podrzavaju i koji ce naci 1000 opravdanja zasto se gusimo u blatu, zasto nemamo informacije kada ce bilo sta biti zavrseno i zasto se sve ovoliko razvlaci.
 
Znate šta me zanima, zašto uvek pored bandera ostave ova crna plastična creva da vire, vidi se na gornjim slikama?
Eno u Mije Kovačevića od rekonstrukcije stoje, ljudi zapinju, a poentu im ne vidim...

Razumem kad ta creva ostave pored sadnica za zalivanje, al ne kontam čemu kod bandera.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne vidi se lepo jer je noc ali mislim da je to conduit za elektro kablove.
Cim je amperaza iznad odredjene mislim da po Zakonu mora da se stavi u conduit a ne samo kabal da ide.
Tako je barem u USA. Stim da ovde mora da ide celom duzinom skroz do gore.

Edit: ah sad vidim ti zapravo mislis na ovo sto viri iz zemlje. Pojma nemam :lol:
 
Mene zanima zašto su najpre uradili trotoar uz obalu, kada je prioritet očigledno trebao da bude trotoar uz zgrade.
Ja ovde vidim jedino nameru da radnje koje se tu nalaze budu naterane da zatvore. A onda da vlasnici budu naterani da izdaju ili prodaju lokale tajkunima koji će tu otvarati kafiće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693019#p693019:2rsphi1c je napisao(la):
vradovic » Pet Dec 27, 2019 7:27 am[/url]":2rsphi1c]Ne vidi se lepo jer je noc ali mislim da je to conduit za elektro kablove.
Cim je amperaza iznad odredjene mislim da po Zakonu mora da se stavi u conduit a ne samo kabal da ide.
Tako je barem u USA. Stim da ovde mora da ide celom duzinom skroz do gore.

Edit: ah sad vidim ti zapravo mislis na ovo sto viri iz zemlje. Pojma nemam :lol:


Mislim da su to bužiri za neke kablove koji bi se kasnije provlačili, da se ne raskopava ponovo. Na primer optika, kablovi za kamere itd.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694376#p694376:26uvwgqq je napisao(la):
zexland » Уто Дец 31, 2019 6:01 pm[/url]":26uvwgqq]Otkad je Brankov dobio ovu plavkastu boju?

То је ново осветљење преко моста који рђа испод боје. Нису искористили прилику када се (дуго!) поправљала пешачка стаза с друге стране, док су биле покретне скеле на њему, да га за мале паре успут очисте и префарбају. Мени би лепше изгледао чист и свеже офарбан с новим, нормалним осветљењем, него овако ушаренишен.

Кад се с Калемегданске терасе гледа на ту страну, Београд све више личи на балкански Лас Вегас (што се не види на овој нејасној слици):



Узгред, после две искидане зелене пластичне фолије, око оближњег градилишта су поставили ограду од танког металног лима:

 
Imali su svu širinu, prostor i vreme da naprave sve kako treba, a dobili smo ovakav trotoar. To nije teško ispraviti, ali na koji način da ih ubedimo da to moraju da urade, ako to do sada nisu sami shvatili?

Pogledajte prilog 2
Pa još saobraćajni znak po sred trotoara i kontejner na ćošku...

Pogledajte prilog 1
Neverovatno da još uvek stoji ovako, jer je trenutno jedino ovim trotoarom moguće proći pešice od Beton hale do šetališta uzvodno (a da ne gazite po blatu).

 
Razlupali ama bas sve...al dobro ajde taj deo je kao pripremljen za radove.

Ovde treba pojas bas gustog zelenila, valjalo bi staviti dosta paulovnija mixano sa cetinarima.

Disho DOBRODOSAO NAZAD ! :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694667#p694667:ei3d4cv2 je napisao(la):
Bukira » Čet Jan 02, 2020 12:00 am[/url]":ei3d4cv2]
file.php
Da vidimo da li će biti ovo:
iIak9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWTJRN01EQV8vYWQxNTNmOGZlYjFkZDI3NDkxODdjYjlhZmM0ZDQyNDguanBlZ5GTAs0C5ACBAAU

Ajde širina trotoara uz ulicu je ista kao i na renderu, ali ako ne urade te prilaze šetalištu i šetalište kao na renderu onda ću poludeti... :bash:
 
od ovolikog trajanja radova već je krenulo da se zavlači blato i štroka između ploča u ovom delu koji je već odrađen. A efekat parkiranja na popločani trotoar ispred Barake ćemo tek videti
 
Vrh