Šta je novo?

Kante za otpatke i nadzemni kontejneri

Haha, ovo je u mojoj ulici, rece mi mama juce za to da su uradili. Koliki bolid moras da budes mislim..
 
Или дебло исфрустриран због дуже неспособности проналаска девојке или жешће пијан или надрогиран.
 
Pozvati mu mamu i tatu da pokupe i vrate sve u prvobitno stanje. Razrednog starešinu takođe saslušati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434505#p434505:nirrpp41 je napisao(la):
astrodule » 19 Феб 2017 07:55 pm[/url]":nirrpp41]Ne mora pas da uđe u kontejner, može u kantu.

U Košutnjaku često nailazim na razbacano đubre oko kante.

1780861_10152161391122954_1382629115_n.jpg


Recimo i da svi recikliraju, ostaju stvari koje se ne recikliraju, a njih životinje traže u kantam i kontejnerima (ostaci hrane).

Па и храна се рециклира ... у нормалним друштвима ... и баса у специјалне херметичке канте.

А да не причам о томе да људи масовно бацају озбиљне остатке хране у канте, уместо да саму храну баце негде где ће га животиња појести а не да ровари по канти.

Да не причам о томе да се у, примера ради, Канади, сва амбалажа која се баца, мора се пре бацања обавезно опрати. Тиме се даље онемогућавају овакви сценарији јер животиње иду за мирисима.
 
Ovaj eksperimentalni solarni kontejner očigledno nije zaživeo kod nas. Trebali bi ga pomere malo u stranu, sada kada je krenula rekonstrukcija fasade zgrade ispred, baš smeta prolaznicima bezpotrebno:

 
Kad su ga postavljali verovatno nisu znali da se fasada rekonstruise.
 
Pođem večeras da bacim đubre i po ko zna koji put se uverim kako smo maluman i retardiran narod. Postoje 8 kontejnera sa nožnim otvaranjem, od kojih svi zatvoreni osim jednog na kojem je pokvaren poklopac pa ne može da se zatvori. Naravno, st*** baca sve u taj jedan dok ga nisu prepunili, a onda su počeli da bacaju pored jer im je teško da naprave par koraka, priđu kontejneru i stanu nogom da otvore poklopac.
Ostali kontejneri su prazni, a đubre svuda unaokolo.

Pogledajte prilog 1

 
Potpuno secslazem Dejane. Operisani od mozga.
Ovo sto si naveo je jako cesta pojava.
Osvrnucu se i na izjavu jednog od forumasa koji je izjavio da ne zatvara kontejner 'jer mu se gadi'.
Prvo pitanje koje mi se nametnulo je:
Sta radi kada dodje do kontejnera koji je zatvoren? Ili ce morati prevazici gadjenje i uhvatiti rucicu i otvoriti kontejner, ili ce ostaviti smece pored kontejnera.
A postoji jednostavno resenje koje ja primenjujem.
Kada krenem sa vrecicom smeca, ponesem i dva do tri lista toalet papira, ili papirnatu maramicu.
Otvorim kontejner, drzeci rucku preko maramice, ubacim smece i povucem rucku 'iza granicnika'.
Dok se poklopac zatvara, uba im i tu maramicu u kontejner.
Mislim da je jednostavno, bezbolno i ekonomski nezahtevno (rolna papira trebala bi da izgura mesec dana ;) )

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Svi ovi kontejneri imaju nožno otvaranje. Zaista je potreban minimalan napor da se otvori poklopac. Nema nikakvog opravdanja za one koji bacaju đubre pored kontejnera.
 
Meni se gadi da rukom diram kontejnere i ako nemam maramicu ili slično, a nemam drugi kontejner na vidiku - ostaviću zavezanu kesu pored kontejnera.
Ove stare podzemne otvaram ili nogom ili (ako su i dalje ispravni) samom kesom.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439560#p439560:1215e5fr je napisao(la):
astrodule » 13 Мар 2017 09:32 am[/url]":1215e5fr]Meni se gadi da rukom diram kontejnere i ako nemam maramicu ili slično, a nemam drugi kontejner na vidiku - ostaviću zavezanu kesu pored kontejnera.
Ove stare podzemne otvaram ili nogom ili (ako su i dalje ispravni) samom kesom.
Казна за то је 10 сома динара. Надам се да ће те наватати.
 
Ha ha, ova ti je dobra. Biću srećan da platim kada to dođe na red jer to znači da su sve ostale probleme rešili.

btw - nikad nisam ostavio đubre pored kontejnera jer su mi kontejneri uvek otvoreni, a kada su prepuni, odem do podzmenog 20m dalje.
 
Cuj, gadi ti se?
Pa sta je sa tim ruckama poklopaca kontejnera u tvom naselju?
Jel se to neko penje na kontejner, pa vrsi veliku nuzdu po njima?! ;)
Salim se malo, ali dva lista toalet papira ne mozes da nemas, jer ih poneses od kuce zajedno sa smecem, zar ne?
;)

Dovoljno je malo dobre volje da se stvari ucine puno bolje.

P.S.
Hehe, gle stih ispade ;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sve u stihu, sve u prozi :)

Iskreno, nikada nisam bio u situaciji da ostavim đubre pored kontejnera. Čak i kada u kolima, na nekom putu, na nekom odmorištu stoji pun kontejner, ja produžim dalje, do kontejnera u kome ima mesta.

Ali da mi se gadi da prilazim ovim našim kontejnerima - gadi mi se. Daleko sam ja od čistunca, ali eto, imam i ja svojih bubica.
 
Kosutnjak, od hale Zarkovo, pored studentskog doma pa sve do DIFa, more djubreta, sto po ulici sto po sumi.

2zq76eo.jpg


i5zuw0.jpg


r2l40m.jpg


6zbkw2.jpg
 
Par dana pošto sam prijavila Zelenilu i Čistoći, smeće je počišćeno. Pri tom su mi pre toga odgovorili na mail koji sam im poslala. Bas sam pozitivno iznenađena, ovo je najbrže postupanje po prijavi u istoriji mog prijavljivanja.
 
Ocajnicki pokusaj stanara da promene navike mladjih sugradjana ili samo los pokusaj oplemenjivanja ulice, ne znam, ali ova kanta je do pre mesec-dva bila vecito prepuna. Uvece i nocu bi je klinci zatrpali limenkama, flasama, ambalazama grickalica. Dva kontejnera uredno stoje nekih 20-tak metara levo, drugi 10-tak metara desno al' ko ce da ide do tamo... Onda je neko uzeo stvar u svoje ruke i napravio je na - saksiju. :D
Sad saksiju zalivaju djubretom. :x
 
Samo u taj mozak čovek da uđe na 5 minuta. Dovoljno da vidi prazninu i beskraj gluposti.
Nikad mi nije jasno kako može da 10-20 m metara predstavlja problem ?
 
Еко Гроцка је започела са постепеном едукацијом становништва о сепарацији отпада у самом домаћинству. Почеле су поделе посебних канти за смеће бесплатно домаћинствима, плаве боје, у које је предвиђено бацање рециклажног отпада. Зелене остају за регуларно комунално смеће.

36978246_1672114246220248_5785247843073654784_o.jpg

36910718_1672115199553486_8821392471230513152_o.jpg

36949233_1672115049553501_2480108223462375424_o.jpg
 
За папир, картон, пет и тетра пак амбалаже и лименке је реално сасвим довољна једна канта. То се лако разврстава у погону после, а имамо и подземне контејнере по Београду са истим принципом одвајања.
 
Стф, кад ја могу да очекујем плаву канту? У ком је ово насељу почело?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551567#p551567:1wv9ga4l je napisao(la):
Somi303 » 13 Јул 2018 08:46 pm[/url]":1wv9ga4l]Стф, кад ја могу да очекујем плаву канту? У ком је ово насељу почело?
Гроцка. За почетак се не ради ни цело насеље већ пар улица. Пилот пројекат, да виде и процене има ли овако нешто икаквог смисла у пракси.
 
Vrh