Šta je novo?

Kamere

A sto su kinezi losi jer je zapad tako reko jer im se moze ili se boje ...
 
gunbo":1szq247l je napisao(la):
Nepouzdani proizvođaći su tačno Huawei i to nije otvoreno interpretaciji nigde osim nama ovde. Norveška upravo "swap-uje" opremu nepozudanog proizvođača (huawei) sa opremom pouzdanog (ericsson).

Iskreno, meni je malo muka koliko smo kineze pustili da nam ulete, pa mi i ne smeta da se to malo zaustavi. E sad što će naša kratkovidost verovatno da nas košta, to nam je tradicija već :)

Оно како је написано није отворено интерпретацији само онима којима је једино западна интерпретација свега исправна. Ми, по мени на срећу, а по многима на жалост, нисмо Норвешка. То не значи ни да сам љубитељ Кинеза. Највише бих волео да уопште нема тих свих камера, бар не на тај начин и у том броју, па ма са које стране долазиле.
 
Moram da odem malo u off, izvinjavam se unapred.

Problem sa Huawei je opšta histerija SAD-a jer nemaju kompaniju koja može da im parira u oblasti 5G pre svega i bez nekog konkretnog pokrića tj. dokaza trče po svetu i laprdaju "Huawei bad, Huawei will spy you"...kao neki zakoreli sektaši koji panično trče i viču "The end is near..."

Kinez ako je rešio da te špijunira, on će naći načina. Ne treba mu Huawei.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772093#p772093:39b93snf je napisao(la):
Astrotrain » Суб Сеп 05, 2020 9:13 am[/url]":39b93snf]

Оно како је написано није отворено интерпретацији само онима којима је једино западна интерпретација свега исправна. Ми, по мени на срећу, а по многима на жалост, нисмо Норвешка. То не значи ни да сам љубитељ Кинеза. Највише бих волео да уопште нема тих свих камера, бар не на тај начин и у том броју, па ма са које стране долазиле.

Kad sam napisao "nama ovde" mislio sam nama ovde na forumu. Ja iskreno mislim da se u tom sporazumu misli na huawei, a to sam samo potkrepio pričom iz norveške koja je neko vreme uživala suverenitet i slobodu i instalirala kineski hardwer da bi se ove godine to promenilo.

Ja uopšte ne mislim da je to dobro kad smo kod toga. Huawei 5G oprema radi, u mreži se koristi mnogo toga iz 4G arhitekture, za razliku od npr Ericsson 5G opreme koja baguje, komplikovana je, zahteva promenu čitavog ekosistema i skuplja je. To važi i za operatere i za krajnje korisnike, jeftiniji telefoni i slično...
 
Inače što se mobilne telefonije tiče, proizvođač opreme ne može da špijunira. To su zatvoreni sistemi, odnosno otvoreni onoliko koliko dozvoljava operater. Bazirani su na antenama malih i još manjih dometa koje komuniciraju sa baznim stanicama koje onda komuniciraju sa drugim baznim stanicama link antenama koje su usmerene i zapravo glume kablove na mestima gde ne može da se postavi optički kabl. Prosto ne postoji opcija da kinez nekako mazne nešto iz amerike bilo putem radio talasa, ili kabla ili nekako softverski, jer skripte za svoju mrežu piše operater. Ta cela priča je potpuno šuplja, otprilike koliko i priča o povezanosti 5G mreže virusa korona.

Ali živimo u vremenu kada postoje ljudi koji veruju da je zemlja ravna ili bar ne veruju da je okrugla, jer nisu videli svojim očima, pa ne treba da se čudimo ni kada poveruju u ovako nešto. Ipak je američka propagandna mašina i dalje najbolja i najjača mašina na svetu :D

Kineza se plašim otprilike zbog milion drugih stvari ali ne i zbog ovoga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770859#p770859:2w6ndo5v je napisao(la):
astrodule » Tue Sep 01, 2020 9:14 am[/url]":2w6ndo5v]Videh pre neki dan stub za kamere i kamere i na dunavskom keju u visini Džona Kenedija. Mislim da je to jedina koja nije na kolovozu.
Ima ih i na keju kod bloka 18 i to gusto rasporedjenih.
 
Ne mogu da verujem da su uz svu silu postavljenih visoko stubnih kamera postavili i NISKO stubne kamere :shock:
koje NE sluze za nadziranje saobracajnog prostora a usmerene na trotoare
.tako da mogu usnimiti i mreznjacu oka. prolaznika :evil:
E sad
Pod hitno treba postaviti joß i ležece kamere za prepiznavanje ulicnih pasa i macaka
da bi sve bilo kompletno
:bubanj:

Kazu da sport blagodetno deluje na gradjane te malo treninga u peint bol klubovima bitno ce pomoci u održavanju mentalnog zdravlja i ulepšavanja kamera sa raznim bojama u najlepšim nijansama
:lool:
 
Jel zna neko za sta su kamere u Mirjevu kod nis pumpe.
 
Danas izašao članak na n1 o kamerama, u komentarima ljudi pišu da provereno kažnjavaju čak i za prekoračenje od 1km/h.
Ima li neko posredna ili neposredna iskustva?
 
Kažu da ove kamere koje imaju prepoznavanje tablica kažnjavaju za brzinu?

https://rs.n1info.com/auto/lokacije-sao ... ih-kamera/

Ja iskreno i dalje ne verujem da se brzina kažnjava osim na "starim" mestima za koje svi znamo.

Opet, ne mogu sada da pronađem, ali mislim da mora da postoji znak koji upozarava vozača na merenje brzine (za šta mislim da je glupo, ali verovatno ima veze sa nekim pravima na privatnost)
 
Na tim starim mestima gde i postoji najava snimanja (npr pravac ka buvljaku raskrsnica pre skretanja za most na adi) ja vozim između 50 i 60, računam postoji neka tolerancija, za sada nema kazne...
 
Православни Нови Београд

IMG_20220204_215654.jpg
 
Ne, za sad samo za nadzor i eventualno pisanje kazni ljudima koji idu na proteste. To su one Huawei kamere sa softverom za prepoznavanje lica.

Mada sam primetio na uglu Cvijićeve i Despota Stefana identičan stub na koji je nakačeno dosta više opreme, od ovih standarnih koje imaju po jednu dve kamerice. Ova ima pet-šest kamera i rekao bih neke led reflektore.
 
ja sam počeo da viđam zabrinjavajuću količinu mečki koje imaju hirurške maske ili karton ili nešto preko tablice. Jel to neko konstatuje, jel to neko kažnjava? Ili su saobraćajne kazne samo za nas smrtnike?
 
Čemu služe te kamere? Jel snimaju one brzinu?
Ево ти списак саобраћајних камера у Београду и шта које снимају.

Саобраћајне камере у Београду

Пролазак кроз црвено светло:

1. Угао Француске и Господар Јованове, семафор код о.ш. Скадарлија
2. Милентија Поповића - раскрсница код хотела "Хајат"
3. Угао Булевара Милутина Миланковића и Тошиног бунара
4. Угао Цвијићеве и Булевара деспота Стефана
5. Раскрсница Гандијеве, Земунске и Војвођанске
6. Пожешка 52 - код ОШ "Јосиф Панчић"
7. Таковска 41 - код ОШ "Вук Караџић"
8. Угао Здравка Челара и Прерадовићеве - у близини Железничке школе
9. Маријане Грегоран 62 - код ОШ "Јован Поповић"
10. Патриса Лумумбе 5 - код ОШ " Др Арчибалд Рајс"
11. Кнеза Вишеслава 15 - код ОШ "Бановић Страхиња"
12. Аце Јоксимовића 25 - код ОШ "Љуба Ненадовић"
13. Улица 17. октобар 18 - код ОШ "14. октобар"
14. Гаврила Принципа 42 – код О.Ш..“ Исидора Секулић“
15. Сурчин, центар насеља (раскрсница Војвођанске-Трг Зорана Ђинђића-Браће Пухаловић)

Прекорачење-мерење брзине:
1. Бранков мост-у оба смера
2. Панчевачки мост
3. Газела-у оба смера
4. Зрењанински пут 96 и 98
5. ОТЦ (бувљак), проширење
6. Палата Србија, проширење
7. Булевар Николе Тесле - раскрсница са Трешњиног цвета
8. “Хајат”, проширење
9. Сурчинска улица
10. Јаковачки коромандин
11. Раскрсница Бахтијара Вагабзаде и Баштованске
12. Обреновачки пут, после скретања за Железник
13. Ибарска магистрала - Рушањ
14. Ибарска магистрала - гробље Орловача
15. Ибарска магистрала - Вреоци

Вожња жутом траком:
1. Бранков мост - у оба смера
2. Раскрсница Булевара деспота Стефана и Јована Авакумовића
3. Булевар војводе Мишића - Београдски сајам
4. Булевар војводе Мишића - од Радничке до "Темпа"
5. Јурија Гагарина - од Бувљака до Блока 70
6. Омладинских бригада - од Јурија Гагарина до ГО Нови Београд (од 7-9 час. и од 14-18 час)
7. Сарајевска - од Вишеградске до Балканске
8. Булевар ослобођења - од Ветеринарског факултета до Славије
9. Раскрсница Булевара Михајла Пупина и Милентија Поповића
10. Илије Гарашанина - од Улице мајора Илића до Таковске
11. Вишњичка - од Улице Вука Врчевића до Роспи ћуприје
 
Gledam ovaj spisak, iskreno nisam siguran da je potpuno tačan. U Višnjičkoj nikad nije postojala žuta traka do Rospi ćuprije, bilo je ono parčence do Vojvode Micka Krstića i to je nakon nekoliko meseci ukinuto. Kamera u Patrisa Lumumbe, skoro sigurno ne postoji, pogledaću kad budem prolazio. Ove za brzinu na Pančevačkom mostu, isto čisto sumnjam, na mostu je ograničenje ako se ne varam 40, a u realnosti niko živ ne vozi ispod 60, čak bih rekao da je prosek 80. Nisam čuo da je neko dobio kaznu na konto snimka kamere.
 
,,Zezeljko wrote :..... skoro sigurno ne postoji... ,,

S druge strane to znaci bez obzira na realno stanje koje se vidi ili ne vidi
svaka kamera sa SPISKA ne samo što je placena nego placena je i njena motaža.... ko zna možda se placa i redovno servisiranje ...
 
Момци, ви пробајте па ћете сазнати.🚓;)
Pa što se tiče Pančevca, ja vozim 60-70, za sad bez ikakvih problema, u brzoj traci ljudi voze sigurno 80. Pa čak im i gradski autobusi preko mosta voze preko ograničenja.

@boca-ica Ja mislim da je ovo neki spisak gde se možda planira postavljanje tih kamera. Kao što rekoh, definitivno kamera u zoni škole u Patrisa Lumumbe nema. Bar ne na nekom vidnom mestu.
 
Da li neko zna, ukoliko bih postavio 2-3 kamere na kuću, koju količinu interneta na mesečnom nivou bi trošile? Da li troše samo prilikom pregledanja snimaka ili sve vreme? Koji red veličina otprilike je to, nekoliko GB ili nekoliko stotina GB? :LOL:
 
Samo pregledanje troši net, sve ostalo je lokalno. Troše onoliko koliko gledaš, od 200MB do 200GB. :)
 
Vrh