Наравно да има у старом градском језгру локација за овако нешто и треба нам што више таквих садржаја. Орбан сваке године привуче неки бренд у већ ионако прелепо сређену Будимпешту. То нама треба али ту мора и приватни сектор да се ангажује!Нема где то да се усели у центру града. Све локације су разграбили инвеститори за станоградњу.
Ако је изводљиво и ако се очува аутентичност зграде онда можда зграда (бившег) Танјуга на Обилићевом венцу? Дајем пример релативно велике зграде у градском језгру. Што да не живи историја зграде кроз ето неку туристичку атракцију ? Или нела од зграда на Савском тргу ? Или у оном делу код Бајлонијеве пиваре иза Скадарлије? Тиме би се тај део старе фабрике оживео ?ОК, предложи локацију, немам ништа против.
Веома занимљиво је колико сеобом "Руса" у Србију они заправо тек упознају нашу земљу и колико сада праве репортаже о Србији и њеној туристичкој понуди што је наравно добро али показује њихово незнање о нама...
Твоје поређење баш има смисла...Normalno za imperije. Građani imperijalističkih zemalja kao Rusija i USA imaju samoživo shvatanje sveta. Drugi uče njihovu kulturu, a oni o drugima ne znaju ništa.
Сјајна идеја! Био сам у Истанбулу у оној Базилици цистерна која је светска атракција а буквално ништа посебно сем старог простора осветљен у разним бојама.Замислимо сад да је турско купатило у Доњем граду и даље купатило, а не 90% времена закључан застарели планетаријум.
Ето један предлог на ову тему.
Да и то исто.Ma za početak da se sredi ono u dusanovoj ulici
Apsolutno se slažem. Stičem utisak da turisti dolaze samo zbog kafana i provoda. Malo šta realno ima da se vidi u Beogradu. Volim Beograd i žao mi je što ga upropašćavaju na način na koji je Došljak gore opisao.Београд нажалост нема никакав напредак у туристичкој понуди, шта више нажалост назадује - архитектура постаје модена-безлична, инвеститори ждеру амбијенте, од погледа са Калемегдана (К дистрикт) преко Косанчићевог венца (Декијева зграда), Кнеза (Рајићева), до Врачарских улица где изумиру предратне виле, Београд има и затворене азрактивне музеје (аутомобилски због Шапићеве аљкавости и бахатости, ГСП због небриге фирме и исто аљкавости Шапића, и ваздухопловни због наводно реновирања), а има и брдо неискоришћеног потенцијала, од природе (шуме, реке, језера, планина, хиподром) до историје (Винча, бројна стара здања, музеји који чекају на објекте). Деградирано је и пешачко кретање по центру Шапићевим малим метроом у најстрожем центру.
Нема јасног плана у туризму, све се свело на понуду хотелијера-хостелијера и угоститеља.