Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864424#p864424:1wrfeth8 je napisao(la):
shadestudio » Sre Jul 14, 2021 4:24 pm[/url]":1wrfeth8]Sta se tacno menja za losiju varijantu?

Ono što se kasnije ne može ustanoviti.
 
Šta se to od nabrojanog ne može kasnije ustanoviti? Debljina zida, mineralne vune, da li je zid od pune opeke ili šupljeg bloka?
Jedino šta se konkretno specificirali je wienerberger blok, koji nema Bog zna kakve prednosti (pričam za aku blok).

Bitnije od tipa bloka, a šta se lako sakrije je hidroizolacija kao i razne instalacije (grejanje, voda, odvodnja, struja) gde ima drastičnih razlika u kvalitetu. Mada iste nisu niti specificirane tako da se izvođača ne može ni uhvatiti za to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863783#p863783:3ndyqz1t je napisao(la):
yu91 » Pon Jul 12, 2021 6:32 am[/url]":3ndyqz1t]https://www.facebook.com/254344048453004/posts/892595917961144/?d=n

K-district je zločin protiv grada beograda. Ako iko može da podržava projekat nakon ovog videa, onda vi jednostavno mrzite Beograd
Ti sto brane ovakve kaubojstine i investitore ne mrze Beograd. Oni samo vole pare. I sebe. I ima ih sve vise u zadnje vreme.
 
Kada je u pitanju građevinsko smeće svaka diskusija o kvalitetu je besmislena, jer se smeće meri iskljucivo kubnim metrima. U tom smislu k-district, kako god izgledao, samo je produžetak beograda na vodi kojim je savska panorama našeg grada već kontaminirana preko svake mere, pa je došao red na vizure na tvrdjavu i dunav da se privatizuju i pretvore u investitorski plen, transformisuci ideju o arhitekturi u niz cifara u proračunu. Nominalno, to se izdaje za neki arhitektonski ekskluzivitet i promovise floskulama o istim takvim zgradama u ne znam kojim prestonicama razvijenog dela sveta sto je besmisleno u osnovnoj logici res architectonica jer mesta su jedna i jedinstvena, a arhitektura bez mesta može da se vrednuje isto kao i maketa na inverstitorskom stolu, pitanjem koliko a ne kako ni gde. Ne može se raspravljati o estetici izvan konteksta a arhitekti koji to cine izdali su ne samo stručnu već i strukovnu etiku. Naravno da posledice takvih sitnoracundjijskih postupaka i opšte profesionalne degradacije trpe pokoljenja za vise stotina godina. Na žalost ova sredina nema kritičnu snagu koja bi ih pozvala na odgovornost pa ih se nece pomenuti čak ni u hronici Beogradske devastacije već će jedino dobiti neku smešnu sumu u banci i crvenu stavku u CV-ju koja će ih preporučiti novim predatorima kao pogodne minjone, tj. one čija je sujeta (lična opravdanja arhitekata uvek izviru iz previsokog mišljenja o sebi) pored jednostavne pohlepe već jednom adekvatno presudila urbanim vrednostima koje su gradile generacije velikana.
 
Prema informaciji koju sam dobio, 3200-3400 EUR je sad, rok zavrsetkq C faze 1.8.2022.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864778#p864778:24blypml je napisao(la):
Mauhaus » Pet Jul 16, 2021 2:01 am[/url]":24blypml]Kada je u pitanju građevinsko smeće svaka diskusija adekvatno presudila urbanim vrednostima koje su gradile generacije velikana.

Ne znam sta je tacno kvalitet u tim vizurama pa da se toliko cuvaju. Ajde kosancicev venac je prepoznatljiva vizura, ali deo iza beograda na vodi je smece nad smecem, pogodno za izlozbu kako ne treba graditi grad.
 
Dokle je stigla rekonstrukcija Dunavske, tj izgradnja dodatne dve trake izmedju Gaucosa i Tadeusa Koscuska?
 
Posle nekoliko meseci (ničim izazvane) pauze, nastavljeni su radovi (prethodno je bila prilično nedovršena polovina kolovoza i trotoara na desetini čitave deonice).

Već nekoliko dana je potpuno obustavljen saobraćaj tuda, pa je prava žurka u ulicama Pjarona de Mondezira i Vojvode Bojovića.
 
Shvatio sam da sam bio odveć neučtiv - bez da priložim i koji vizual. Te stoga idemo na jednu noćnu šetnju:
20210722_213852.jpg

Vidin kapija bi komotno mogla da se preimenuje u K District kapiju (ne znam da li bismo dobili kletvu Baba Vide, i da li bi Vidin preimenovao svoju Stambol kapiju, a Istambul svoju Beogradsku kapiju u znak odmazde) :
20210722_213937.jpg

Možda je i ON lično kumovao K Distriktu, čuvenom karera-marera poštapalicom:
20210722_214133.jpg

Kako bilo, trenutni žitelji se ne mogu pohvaliti dobrom povezanošću svoje lokacije:
20210722_214138.jpg

B faza lepo napreduje:
20210722_214313.jpg

A, evo konačno i raskrsnice Dunavske i Bulevara VB, koja se proširuje i gde je potpuna obustava saobraćaja:
20210722_214347.jpg

Ulaz u garažu B faze:
20210722_214424.jpg

Čuvena "gaučos" krivina, i nakon nje početak buduće Dunavkse ulice:
20210722_214510.jpg

Stara Dunavska ulica je potpuno i dubinski raskopana:
20210722_214531.jpg

Nova traka (barem u ovih 150m na početku) je urađena:
20210722_214601.jpg

Kao i trotoar i zeleno ostrvo:
20210722_214659.jpg

Kad smo već kod ostrva, evo A faze:
20210722_214735.jpg

Oni su ljudi potpuno odsečeni od svega:
20210722_214802.jpg

Osim ovog jednog koridora, koji takođe prolazi kroz gradilište:
20210722_214900.jpg

Stanara, svakako ima:
20210722_214939.jpg
 
Imao sam previše slika, pa ostadoše ove dve, sirotice. Nakon ovog kratkog KD dela, nastavlja se stara dobra Dunavska, u svom nekreativnom haosu:
20210722_215211.jpg

Pogled unazad na novu Dunavsku:
20210722_215236.jpg
 
wow...bravo za slike! Mene bi bilo strah tuda nocu da se krecem.
 
Da, sve jeste, samo prijatno nije. Još su slike ispale mnogo svetlije. Uživo je apsolutna kmica. Mada, ko će mene da dira? Posle trčanja mogu da mi uzmu samo znojav veš, nisam ni nešto preterano atraktivan tako namučen. :mrgreen:
jedino se čuvam samog sebe i svog poznatog običaja da se prospem negde k'o mleko. :violina: Samo prošle godine sam tri puta pao tokom BB reportaža. :fijasko:
 
Dok sam pravio fotografije, jedan lik je pomerio saobraćajne znake i krenuo da vozi iz pravca Tadeuša Košćuškog ka raskrsnici sa Bulevarom vojvode Bojovića. Kada je došao do kraja Dunavske, okrenuo se i vratio nazad, jer je shvatio da su tu mašine i da je kolovoz raskopan.









































 
Izvor: Nova.rs

Snimci iz drona – novi stambeni blok zaklonio Kalemegdan (VIDEO)
1627308665-Sorti_Kalemegdan-dorcol-zgrada_DZ-550x360.jpg

Nema kraja bahatoj novogradnji po Beogradu. Nakon brojnih suludih primera nadogradnji, pa pravljenja stambenih objekata na par metara od autoputa, urušavanja stambenih jedinica i pravljenja zgrade na zgradi, imamo još jedan primer gradnje velikog stambenog bloka, ovaj put ispod samih zidina Kalemegdana.

Nakon brojnih komentara na društvenim mrežama u kojima su građani iskazali nezadovoljstvo zbog zidanja ogromnog stambenog bloka preko puta tvrđave Kalemegdan, delimo sa Vama snimke iz drona koji prikazuju kako izgleda urbanistički nesklad nastao nakon zidanja stambenog kompleksa koji se ugurao između zaštitinog znaka Beograda i ušća Save u Dunav.

Kao da na ovom mestu nije moglo da se uradi nešto lepše i pametnije, osim gomile betona čija je jedina namena basnoslovna zarada od prodaje ionako preskupih kvadrata.

https://nova.rs/video/snimci-iz-drona-n ... alemegdan/
 
Zuma je u suštini bio u pravu. Jedino što u prilogu nije u potpunosti tačno od Zahinog projekta se nije odustalo zato što je neko pomislio da to nije ispravno već zato što je projekat bio skup za izvođenje. Lamba je u nekom momentu promenila projekat misim da smo ga videli i na forumu, nešto poput ovoga što se gradi.
 
Има један детаљ који је вероватно ретко ко приметио, посебно што у Доњи град и залази мало људи иако је то један јединствен и величанствен простор. Да је негде у белом свету, вероватно би га више Београђана и Срба посетило или желело да посети, иако им је испред носа.

Када застанете негде у простору Доњег града и погледате на било коју страну, сем зидина из далеких векова и природе ничег другог што би вас подсетило у ком сте времену и веку. А ви сте само на неколико стотина метара од језгра двомилионског мегалополиса 21. века ! То је велика реткост и драгоценост у свету.

Зато смо добили насеље десетоспратница да нас подсети да нисмо изгубљени у прошлости и да иза Видин врата, улазимо у 21. век.


ПС. Све је било познато још пре темеља, свако ко је пратио новинске вести и поруке на овој истој теми могао је да зна и колика ће бити спратност и шта више неће моћи да се види са Тврђаве и ка тврђави, зар без фотографија више не можемо да замишљамо било коју слику и да закључујемо?

Једно насеље ниже спратности, од П па до 3 спрата које би имало мале неправилне улице и мале тргове, налик средњовековним, било би вероватно примереније и занимљивије решење и давало много лепшу слику од још једне безличне масе која се погледа и ни по чему не памти, каква нам је већина новоградњи.
 
Неповратно упропаштена визура са тврђаве ка Дунаву, и амбијент цркве Ружице и Јакшића куле. Тужно што је профит био изнад културног добра.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867385#p867385:145kf8w6 je napisao(la):
Igor » 26 Jul 2021 08:15 pm[/url]":145kf8w6]Zuma je u suštini bio u pravu. Jedino što u prilogu nije u potpunosti tačno od Zahinog projekta se nije odustalo zato što je neko pomislio da to nije ispravno već zato što je projekat bio skup za izvođenje. Lamba je u nekom momentu promenila projekat misim da smo ga videli i na forumu, nešto poput ovoga što se gradi.
Zuma BI BIO u pravu da smo tada na stolu imali ovo što je izvedeno. Zahin projekat je urbanistički, arhitektonski i ukupnim bonitetom bio daleko od ove katastrofe.
 
Чини ми се чак да је Захин пројекат, макар на рендерима изгледао ниже спратности од ових зграда што су изграђене. Ово је било место где се баш највише морало пазити, а добили смо просечне зграде које су нарушиле амбијент.
 
Definitivno je izgledao skladnije iako ni onom organskom izgledu tu nije bilo mesto. AKo je već moralo da se gradi mogla je bar niža spratnost i da fasada bude približnija okolini. Isto smatram i za BnV da su barem prvih nekoliko spratova mogli biti u duhu savamale i onih starih fasada, ovako se ceo neki duh tih prostora potpuno gubi (menja).
 
Postoje najmanje tri faze reakcije na ovakve slucajeve.
Prvo ide neverica da je nekom uopste tako nesto palo na pamet, a kamo li da ostvari.
Onda krece bes nemocnog posmatraca napretka radova.
Na kraju ninhilisticko mirenje sa pozarom, svejednost, a mozda barem fasada ispadne ok.
 
Danas sam posmatrao te zgrade. Naravno nabrekle su, sto bi rekao gospodin GOJE.
Ali zbog toga, primetoio sam veliku dubinu bez prozora unutra.
Kako ce ti stanovi dobijati dnevnu sevetlost kod toliike zapremine objekta?
 
Ја сам искрено био против било какве градње овде, овај простор је требао да буде припојен парку Доњег града. И искрено, чак бих жртвовао и зграду Беко и срушио је зарад тога.
 
Vrh