Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Ako za necim treba zaliti ovde posto je vec islo ka gradnji, to je manjak hrabrosti onih grka Lambde i projekta Zahe Hadid sa pocetka ove price - jer koliko sam cuo oni su odustali jer im je delovalo neisplativo da kvadrat tu bude nesto jako visoko, tipa 7-10k. Koliko su se samo prevarili (to je bila 2012)z To je bio potpunoPogledajte prilog 178502 razradjen projekat do nivoa gradjevinske dozvole sa premium hotelom od 5 zvezdica i javnim prostorom.
Na kraju ce sve ispasti ok, da su to izgradili, morali bi Zahu da rusimo, sto je greota malo.
 
Ne bi, sto bi bilo ok, to nije mesto za gradnju.
 
Nekakav muzej (valjda privatni)
b09f986536d632709cac7ddc73d9eb82.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Užas, ne postoji druga reč, ako pronađem neku sliku iz sličnog ugla od pre poslaću (nemam dron sliku ali imam sigurno neku panoramu), mada mislim da se sa mesta ispred Ružice najbolje vidi šta su uradili.

Edit - odgovor naravno na post od Beki
 
U novembru 2023. sam prvi put posle 3,5 godine bio na Kalemegdanu (živim od marta 2017. u inostranstvu, Kovid, drugi prioriteti). Moja žena prvi put u Srbiji, i primetim ono okupatorsko-dahijsko ruganje Beograđanima i celom narodu baš kada sam bio pored onih starih topova. Tačno okrenuti u pravom smeru. Još samo da sam imao đule i barut, pa da opalim, onako, da dam svoj mali doprinos.

Sada tu i tamo neki promena vlasti, menja ili ne menja nešto. Veliko nezadovoljstvo u Beogradu se oseća u vazduhu, nije tako bilo od kraja 1990-tih. Ako bi se to kanalisalo tu bi se moglo nešto ozbiljno promeniti. Uz puno poštovanje za hrabrost i dokazano antiizdajništvo opozicije samim tim da su spremni da se suprotstave ovim sada okupatorima dahijama, ipak im zameram da ne prepoznaju taj zdravi i logični gnev u narodu.
 
U novembru 2023. sam prvi put posle 3,5 godine bio na Kalemegdanu (živim od marta 2017. u inostranstvu, Kovid, drugi prioriteti). Moja žena prvi put u Srbiji, i primetim ono okupatorsko-dahijsko ruganje Beograđanima i celom narodu baš kada sam bio pored onih starih topova. Tačno okrenuti u pravom smeru. Još samo da sam imao đule i barut, pa da opalim, onako, da dam svoj mali doprinos.

Sada tu i tamo neki promena vlasti, menja ili ne menja nešto. Veliko nezadovoljstvo u Beogradu se oseća u vazduhu, nije tako bilo od kraja 1990-tih. Ako bi se to kanalisalo tu bi se moglo nešto ozbiljno promeniti. Uz puno poštovanje za hrabrost i dokazano antiizdajništvo opozicije samim tim da su spremni da se suprotstave ovim sada okupatorima dahijama, ipak im zameram da ne prepoznaju taj zdravi i logični gnev u narodu.
Sa mesta gde su topovi se ne vidi naselje...ja lažem sledeći ✌️
 
Имају они стари бродски топови из 17. века на равелину који гледа ка Дунаву
 
Sa mesta gde su topovi se ne vidi naselje...ja lažem sledeći ✌️
Znamo da lažeš sledeći, lagao si i prethodni, mora se nekako zaspati i umiriti mozak

Cao hejteri, nije vas bilo neko vreme da se ponavljate. Zabrinuo sam se malo. Inace, sada kada je sve zavrseno, vidi se jasno da je ovo naselje bolje uklopljeno u sredinu od 50% drugih objekata koji su takodje u neposrednoj okolini kalemegdana. A pogled na dunav je odavno vec zaklonjen u vecem delu tako da nam svima ostaje pogled na usce I reku savu kao I pre ovog naselja.
 
Чак ни на овом форуму где су ипак освешћени људи по питањима архитектуре и урбанизма, док ово није било готово, макар пола а вероватно и већина је била за то да се на том месту гради објекат толиких габарита, само ипак од једног престижног архитекте Форум тада није имао ботове као данас на БНВ теми. Е како онда да очекујемо да то схвате грађани до тренутка када је већ касно.
 
Чак ни на овом форуму где су ипак освешћени људи по питањима архитектуре и урбанизма, док ово није било готово, макар пола а вероватно и већина је била за то да се на том месту гради објекат толиких габарита, само ипак од једног престижног архитекте Форум тада није имао ботове као данас на БНВ теми. Е како онда да очекујемо да то схвате грађани до тренутка када је већ касно.
A ti sendvič mljac...
 
Чак ни на овом форуму где су ипак освешћени људи по питањима архитектуре и урбанизма, док ово није било готово, макар пола а вероватно и већина је била за то да се на том месту гради објекат толиких габарита, само ипак од једног престижног архитекте Форум тада није имао ботове као данас на БНВ теми. Е како онда да очекујемо да то схвате грађани до тренутка када је већ касно.
Мали број форумаша је био за градњу ичега на овом плацу. Били смо за обнову зграде бивше војне конфекције, касније Бека.
Некима се свиђала Захина замисао, многима не.
Испод жита се појавио овај пилићарски пројекат агресивних браон-наранџасто-црних лего коцкица и сви су били угрожени, као што се и дан данас сви живи згрозе када обиђу главну туристичку локацију у Београду, тврђаву, и њен најлепши и најромантичнији део код цркве Ружице.
Пројектанти и инвеститори су начинили велику штету највреднијем материјалном добру које Београд има.
Купци некретнина ту су саучесници у том злочину против културе и идентитета града.
Након оваквог ружења Београда, свако остало дивљање стилско и габаритно по граду је безначајно.
 
Nadam se da nece otici tema previse u off opet, znate moje misljenje i sve se slazem osim za kupce, oni su po meni vise zrtve, no nadam se da ce se otvoriti nekakva mogucnost da se ovo cudo "izmesti". E da, meni se svidja kako je uredjen prostir izmedjy zgrada, mnogo lepse nego novi dorcol, mada ima vise prostora svakako.
 
Vrh