Šta je novo?

Jurija Gagarina

Jako me zanima kako ce sve na kraju ispasti jer je sada taj deo ulice koji se zove na gmaps "amburatorska ciganmala" vrlo brdovit i mocvaran.
Ne mogu da zamislim da ce tu biti put. A onda i kad bude bice stanice i okretnica koje se vrte oko praznog prostora jer nema nicega osim Kineskog TC i romskih baraka. Ali i to ce se vrv promeniti u narednih 10ak god.

Takodje bice zanimljivo hoce li odseci deo Ivana Ribara uz Jurija Gagarina.
 
Jako me zanima kako ce sve na kraju ispasti jer je sada taj deo ulice koji se zove na gmaps "amburatorska ciganmala" vrlo brdovit i mocvaran.
Ne mogu da zamislim da ce tu biti put. A onda i kad bude bice stanice i okretnica koje se vrte oko praznog prostora jer nema nicega osim Kineskog TC i romskih baraka. Ali i to ce se vrv promeniti u narednih 10ak god.

Takodje bice zanimljivo hoce li odseci deo Ivana Ribara uz Jurija Gagarina.

Pa biće isto kao kada se gradio ovaj deo Novog Beograda.... samo što su nekada morali da ruše čitave delove sela Bežanija: ulice, kuće, imanja, ambare, štale...
Ovo sada je lagana situacija, čist teren...
 
Jurija Gagarina duzina sada 4.6 kilometara.
Broj stanovnika u blokovima levo i desno od Jurija Gagarina 100 000.
U planu i izgradnji za jos 50 000 stanovnika .
Zaposlenih u firmama i ustanovama u blokovima 50 000.
Ukupno 200 000 ljudi ,svaki cetvrti koristi kola to je
50 000 automobila duzina automobila prosek 4 metra plus 1metar0.5m ispred i 0.5m iza.
To je kolona duzine 250 kilometara samo nas iz blokova.
A gde je autobuska stanica i oni koji ce da gravitiraju ka njoj
Gde su svi oni koji ce ici ka i sa obilaznice ka Surcinu,Aerodromu,Obrenovcu,Milosu velikom,u najavi jos minimum 200 000 vozila dnevno ,znaci jos 250 kilometara /
Ukupno 500 kilometara kolona koja treba u roku od 24 sata da prodje i udje i izadje u i iz, Jurija Gagarina duzine 4.6 kilometara.
To je kolona duzine od Beograda do Ljubljane.
Ja mislim da je to nemoguca misija i da u najavi imamo pakao i totalni kolaps saobracaja.
 
Dobio sam informaciju da se premeraju parcele pored Jueija Gagarina jer Š uprava planira da reši problem proširenjem za još jednu traku. Upropastiće nas svojim budževinama.
 
Sve što se širi,
htelo bi da se širi,
nek se širi,
i treba da se širi.
 
И овде ће да направе Савску магистралу. Ако желе да растерете саобраћај из блокова, нек пробију железнички насип да споје два булевара, и нек провуку саобраћајницу кроз бивши ИМТ да споје Европску и Јапанску са Ђ. Станојевића.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Pa, ne žele. Žele ono što je najlakše, najbrže, najjeftinije, bez da se meri stvarni doprinos tog rešenja.

Probijanje nadvožnjaka sada svakako nije dovoljno lak posao, niti toliko vidljiv za širu javnost.

Naravno, svi znamo koliko su imali GODINA da ga iseku dok se pruga obnavljala.
 
Vrh