Šta je novo?

Javni prevoz u Srbiji

Evo i enterijer IK-201 #103,on nije dobio novi dezen sedišta,ali je sav plav unutra,vrata i bocne stranice su plave,harmonika kao nova,jos i skripuca.2005 godiste je :)
IMG_3416.jpeg
IMG_3421.jpeg
IMG_3419.jpeg
IMG_3415.jpeg
 
До скоро је Дуга у Петловачи на плацу имала десетак таквих са натписом "на продају", поред оних који обављају јавни превоз за град Шабац. Задњи пут када сам прошао се смањила камара. Поред њих имају светлоплаве Соларисе троосовинце који углавном возе раднике Минта, и ту на плацу стоје нека два зглобна Мана које сам давно виђао на линијама по Мачви, неки даблдекери и један са отвореним кровом.
И они ту стоје на продају, а ефикасно би могли да служе за превоз у Шапцу, јер су поједине линије катастрофа по броју полазака.
 
Беше Сутранс има неку своју као музејску колекцију, један трамвај?
 
FAP koji se vodi(o) u Polisi kao A 747. Bio ubeđen da je Mutant, nisam bio u pravu.
Sada bi trebalo da je mrtav, radio je prigrad u Zaječar, tako da je bilo pitanje kada će pod nož.

Malo lošije slike jbg tada nisam vodio računa toliko o tome. Našao sam ih ovako skroz slučajno prebacujući fotke sa starog lap topa na novi. (malo zeza ova 3. fotka, nekako je ubacih)

FAP (2).JPG

FAP (1).JPG

received_2487271528249037.jpeg
 
Ajmo još malo Subotice
Neobus universo #801,kako znam najmlađi (2011?),Man lions regio #610 i jedan od četiri zlatna #622,IK-103P #59,Fast scoler #624
I na grupnoj regio #802,territi #61x ,fast scoler #626 i man SU #4 ili #604 zaboravih.
Na 7 od 8 regija su kodirali displeje(sem 611) i mnogo lepše izgledaju,s obzirom da Subotica trans obožava table i papiriće.
IMG_3071.jpeg
IMG_3572.jpeg
IMG_3570.jpeg
IMG_3172.jpeg
IMG_3571.jpeg
IMG_3752.jpeg
 
Da ubacim ovaj raritet ovde. Prošle godine smo drugari i ja ceo dan bili u Subotici, kako da upoznamo grad tako i da se provozamo sa 94. Nažalost, taj dan nije bio u saobraćaju. Prošle nedelje smo bili ponovo, ali na jedan sat do polaska voza za Segedin i to je bilo dovoljno da nadoknadimo propušteno. :cool:

Garažni broj 94 na liniji 16 u Teslinom naselju. :cool:
TvhKOsb.jpg

ik3bUFa.jpg
 
Da ubacim ovaj raritet ovde. Prošle godine smo drugari i ja ceo dan bili u Subotici, kako da upoznamo grad tako i da se provozamo sa 94. Nažalost, taj dan nije bio u saobraćaju. Prošle nedelje smo bili ponovo, ali na jedan sat do polaska voza za Segedin i to je bilo dovoljno da nadoknadimo propušteno. :cool:

Garažni broj 94 na liniji 16 u Teslinom naselju. :cool:
TvhKOsb.jpg

ik3bUFa.jpg
Ove godine mu tridesetogodišnjica,a idalje ide kao blesav za svoje godine.
Nadživeo je i mlađe IK-201 i IK-203,a i solo 75 bi idalje radio da mu nije pukla zadnja osovina.
 
Ove godine mu tridesetogodišnjica,a idalje ide kao blesav za svoje godine.
Nadživeo je i mlađe IK-201 i IK-203,a i solo 75 bi idalje radio da mu nije pukla zadnja osovina.
Uff ne zvuči dobro.... mada da li i dalje stoji ideja o prezervaciji 75-ice?
 
Uff ne zvuči dobro.... mada da li i dalje stoji ideja o prezervaciji 75-ice?
Pričalo se nešto da će se preurediti u servisni autobus,da konačno penzionišu onog sanosa,ali eto,idalje stoji u komadu na jednom mestu već duže vreme,videćemo šta će sa njim.
U suštini je bio u rashodu od 2021 ja mislim,kad su kupili dva man lions city 206 i 207 tad su 75 i 79 zavrsili svoje,79 je isecen a ovaj ostavljen ziv,sve dok nije izgoreo 203 i tad je 75 podignut,radio je skoro godinu dana i ode i on..
 
#100 se posle vise od pola godine u kvaru vratio u saobracaj,tako da su iz te serije samo on i 101 ostali(2004),uz starijeg i mnogo ofucanijeg #86 (2001) i IK-161 94 (1994).Verovatno jedni od poslednjih IK-201 u Srbiji,ne znam da li ih ima još negde.Naravno uz novije #102-105.
Ono što je evidento da po trenutnom broju putnika ne treba toliko zglobova u Subotici,generalno vikendom sem možda na 6 nisu potrebni ,uz manjak solo autobusa primorani su da šalju ove grdosije da se vozaju prazni po gradu,i ne čudi me što se žale da sve pare odu na gorivo.
PS #86 je manuelac
IMG_3994.jpeg
IMG_3970.jpeg
IMG_4022.jpeg
IMG_3992.jpeg
 
Na moje ogromno iznenađenje, jedan od ganc novih Territa je završio u Moto Boemu iz Negotina, vrši prevoz po selima.
To je prvi novi autobus na lokalu posle perioda od bezmalo 30 godina. (do sada su sve bili polovnjaci)🫨
 
neverovatno..
Iako je stanje Su transa katastrofalno,
Mojom poslednjom posetom sam saznao da 22 autobusa cekaju popravku,od njih 80,hale pune,svakom po nesto fali,nemaju majstora,elektricara,delovi se dugo cekaju.
Vozaju se IK-201 mahom prazni po gradu ceo dan,solo nemaju dovoljno a previse zglobova.
Na minibus linije salju solo,tamo gde je dovoljan solo ide zglob....
Zglobova skoro vise i da ne treba,sad ih ima 12 a mislim da bi 5-7 bilo dovoljno.(pritom imali su 14,2 rashodovali bez zamene)
 
Од сутра цена аутобуске карте у Шапцу у првој зони сто динара... За квалитет услуге, много брате...
 
Vrh