Šta je novo?

Izbori 2024

Kad smo već kod četnika, s osvrtom na privredu i zdravlje građana: Danas svaka baka sa pijace, svaki tasista, znaju da vam kažu šta je kanabis.

chetnik konoplja.jpg
 
Istina. Sa babom i dedom sam malo diskutovao o tome, za njih je konoplja konoplja, a marihuana droga. Oni su to više koristili za pravljenje nekih drugih stvari, a manje za rekreaciju.
 
Partizanosko centicki dualizam je jako zgodna stvar. Sluzba ga uveliko arzduvava kad treba.
 
Jel stiglo još nekome obaveštenje/poziv Republičke izborne komisije o predstojećem glasanju za promenu Ustava?
 
Moze i samo "izbori", posto mi svake godine izbore raznih vrsta imamo vise nego godisnja doba. :D Ali bukvalno.

A za ovo oko Referenduma pisem posle. Posto me zanima par stvari.
 
Актуелан је референдум о промени Устава, моје питање је:

Који је уопште мотив било кога да изађе на референдум и заокружи ДА?

Како ће да продају ту причу, ајде избори има залудних пензионера и свакаквих људи који стварно воле Вучића и ложе се на ту причу аутопутеви, фабрике...

а сад испред бирачког места нека баба треба да изјави за Пинк “за нашу децу промена Устава и избор чланова Високог савета судства”.. .комедија
 
Slažem se. Baš htedoh danas da napišem na temi nešto oko toga.

Meni je sve ovo jako sumnjivo i mislim da naprdni talog sprema nešto tom promenom Ustava.

Prvo, koliko god fanatično ili ludo sad zvučao nekima - čim vidim da jedni naprdnjaci, leglo i esencija partokratije i nepotizma, hoće da menjaju Ustav, automatski postajem vrlo vrlo skeptičan i rezervisan prema toj ideji.

A drugo, ono što mi posebno zapada za oči - oni su na vlasti 10 godina. Za svo to vreme nigde nisu pominjali promenu Ustava. A sad, kada se polako ali sigurno diže nezadovoljstvo protiv njih (nisam rekao da preti opozicija, nego da jača nezadovoljstvo, što mogu biti i obični građani) i kada se polako ali sigurno nazire kraj njihove ere, odnosno prolaze ''vrhunac'' i kreću se ka eri stagnacije... sad odjednom hajde da se menja Ustav.

Meni je to jako sumnjivo i zato po svemu sudeći izlazim i zaokružujem NE. Ništa im ne verujem i ne pada mi na pamet da im dajem nove pravne okvire da još više jačaju svoju partokratiju.
 
Slazem se sa vama, iako mozda trenutno nemaju skrivene namere pokazali su bezbroj puta da su spremni da zloupotrebe svaku mogucu sansu da bi ostvarili svoj interes, prosto ne moze im se verovati. Zato svi da izadjemo i kazemo NE.
 
Dobio sam papir od izborne komisije o ciljevima referenduma. Pročitao sam ga. Ne želim bilo koga da uvredim, ali mislim da jedan značajan broj stanovnika ove naše zemlje ne razume ono što je napisano. Ja sam formalno razumeo, ali u njihovu nameru ili želju da žele da učine sudstvo kao treću granu vlasti nezavisnom od izvršne i zakonodavne jednosatvno ne verujem. Toliko.
 
Вучић у специјалној емисији "Прва тема" на ТВ Прва: Морамо да одлучимо о нашем Европском путу и референдум је у питању. Ја свакако зовем људе да изађу и гласају „ДА“

Mislim da je sada jasno da treba da izadjemo i kazemo "ne".
 
Moze to jos dallaje i bolje i brze.
Ako ih ne zaustavimo videcete sta sve moze.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911061#p911061:1zi2u34a je napisao(la):
Dzigi Bau » Pet Dec 24, 2021 1:57 pm[/url]":1zi2u34a]Са твитера

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911040#p911040:1kec8ruf je napisao(la):
ŽeljkoNV » 24 Dec 2021 01:20 pm[/url]":1kec8ruf]Dobio sam papir od izborne komisije o ciljevima referenduma. Pročitao sam ga. Ne želim bilo koga da uvredim, ali mislim da jedan značajan broj stanovnika ove naše zemlje ne razume ono što je napisano. Ja sam formalno razumeo, ali u njihovu nameru ili želju da žele da učine sudstvo kao treću granu vlasti nezavisnom od izvršne i zakonodavne jednosatvno ne verujem. Toliko.

Isto.
Ja ću se svakako pre refernduma prvo raspitati za tumačenje kod drugara pravnika i advokata.
 
To je, bre, referendum, kad moras savetujes drugare pravnike sta da zaokruzis. Ovo je prvi put u modernoj istoriji covecanstva, ne samo Srbiji. Svaka cast Vucicu, Srbija pobedjuje!!!
 
A što li smo mi što punimo 31 sledeće godine zakinuti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912925#p912925:2cuwvg9w je napisao(la):
Vox91 » 29 Dec 2021 08:32 pm[/url]":2cuwvg9w]A što li smo mi što punimo 31 sledeće godine zakinuti...
31 je sigurno početak grupe koja neće izlaziti na izbore, a realno nema nekog validnog, egoističkog razloga, koji će opravdati izbornu kampanju, da pruži pomoć starijima od 30. Ovako, mladima se daje 100 evra, kao poklon, da se pomogne nešto kao, jer AV brine o srpskoj omladini. Isto kao i ono izrabljivanje sa programom "Moja prva plata" i slično.
Tako da, nema tu ničega ličnog prema vama 90. godište i stariji, nego ima samo ličnog prema samom sebi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912943#p912943:1it95lpy je napisao(la):
Vox91 » Sre Dec 29, 2021 8:40 pm[/url]":1it95lpy]Pa ja ću da izađem na izbore.
Pa da, i ja, i Beki i verovatno jos neko koga sam zaboravio a da smo svi tu priblizno istih godista. Ali moras da imas u vidu da gomila ljudi oko nasih godina ne izlazi, a tek ovi ispod da ne govorim.

Imam dvojicu ortaka, 24 i 25 godina. Posaljem im onu foru sa "pokretnom kancelarijom Gorana Vesica" u vidu poljskog klozeta na kamionu. Oni me pitaju, citiram "dude wtf" i "ko je Vesic?"

Velika vecina mladih su ti po pitanju takvi, potpuno nezainteresovani. Vise znaju o politici i stanju u Kaliforniji jer se ne skidaju sa stranih medija nego sto znaju o gradu s druge strane njihovog prozora. I vise pricaju engleskim nego svojim jezikom. O pisanju da ne govorim. A oni su jos i dobri, makar znaju nesto o politici, iako stranoj. Imas ih gomile koji ne bi znali ni sta je opozicija. Ili koalicija.


S druge strane, Lord Zvaldemort uvidja da njemu i njegovom talogu prolazi vrhunac (opet - ne da im sledi provalija, ali da dolazi stagnacija, da nece biti kao do sad). A uz to, verovatno ovih dana dobija sve crnje prognoze u vezi sa energetikom i mogucim restrikcijama od Nuklearnog mice i ElektroPecenjare Srbije. A u aprilu vazni izbori. I sad mu je frka. Pa obecava stotine hiljada trudnicama, obecava evre mladima, obecava poreske olaksice privrednicima, vadi leve stastike, svet zavidi Srbiji... sve, sve, samo da zlatne ribice budu site, hipnotisane i polaskane kad dodje taj april. Cak i ako su se smrzavali u mraku ceo januar i februar, nema veze, samo ih nahrani, nahvali i napuni parama do aprila i velika vecina ce to zaboraviti i opet ti dati poverenje i apsolutisticku vlast. :)

Mislim seti se samo, ljudi su se ovde prodavali za kilo brasna ilo sendvic. Tek za 100 evra (koji su zapravo njihove pare, samo prethodno otete), gomila njih ce da padne i uradi sta god im se kaze.
Uz to, sprema i 20.000 dinara da potkupi penzose.Opet, njihovim sopstvenim parama, koje im je i uzeo pre 7 godina. Ali nekima to ne ide u glavu, oni misle da dobijaju. I da im on licno daje.
 
Brt, šta će ti takvi ortaci?

Kažem ja na onoj drugoj temi, u Srbiji treba postupiti po predlogu Cice Katanić (iz razgovora koji je vodila sa Vranićem na slavi) i to je to.
 
Vrh