Šta je novo?

Izbori 2024

A te fore nismo mi protiv vas nego protiv pojedinca, je u rangu kada silovatelj kaze zrtvi nemam ja nista protiv tebe, samo se ti opusti em ce manje ce da te boli i pre cu da zavrsim

Ova rečenica nema nikakvog smisla.

Rezolucija koliko god bila nepotrebna, eksplicitno pominje da odgovornost za genocid leži na pojedincima i da se ne može prebaciti na kolektiv.

Radikalski narativ o kolektivnoj krivici koju rezolucija stavlja na leđa Srba je SNS izmišljotina, ne sadrži se u tekstu.

Slažem se sa sentimentom da je rezolucija medveđa usluga budućem pomirenju naroda, ali ovaj perverzni performans Vučića i ekipe je najveća sramota u celoj ovoj priči i pokazatelj koliko smo mi i dalje zaglavljeni u nekoj nazadnoj politici.
 
Zašto mi moramo da pravimo idiote od sebe u tom procesu? Zašto Vučić i njegova banda moraju da od toga prave velikomučenički performans?
pa da bi prikupili glasove ovih sto vagaju dal nas vole ili ne...

Pre neki dan je gangula izjavio da ko se sad (u vreme lokalnih izbora) bavi lokalnim temama taj je izdajnik?
Plašim se da i u beogradu ima mnogo više onih kojima je bitniji ovaj radikalski cirkus i reality show "nismo genocidan narod" od recimo toga sto ce za metar dana beograd ostati bez jednog mosta...
 
Smisao je da se ukine republika srpska, kome to nije jasno taj ima problema sa percepcijom. Naravno to se ne radi danas za sutra, kao sto su se neke stvari kod nas radile sedamdesetih, a npr u ukrajini dvehiljaditih, tako i ovo.
Da su hteli, mogli su da skupe predstavnike tri naroda u bosni pa da oni donesu neku zajednicku rezoluciju, ali ne to nije cilj, cilj je destabilizacija. Ali dobro, zivi bili pa videli.
A performans vlasti je kao da su u osnovnoj skoli, bez ikakve realnosti, i sa ciljem da se uzme neki glas pride, dok je sa druge strane ponasanje opozicije okupljene oko ane mihajlovski, po ovom pitanju, kao odnos djavola prema krstu, kao i o vecini nacionalnih pitanja. Po principu ne diraj nam kafic na vracaru ostalo nas ne zanima previse
 
Smisao je da se ukine republika srpska, kome to nije jasno taj ima problema sa percepcijom. Naravno to se ne radi danas za sutra, kao sto su se neke stvari kod nas radile sedamdesetih, a npr u ukrajini dvehiljaditih, tako i ovo.
Da su hteli, mogli su da skupe predstavnike tri naroda u bosni pa da oni donesu neku zajednicku rezoluciju, ali ne to nije cilj, cilj je destabilizacija. Ali dobro, zivi bili pa videli.
A performans vlasti je kao da su u osnovnoj skoli, bez ikakve realnosti, i sa ciljem da se uzme neki glas pride, dok je sa druge strane ponasanje opozicije okupljene oko ane mihajlovski, po ovom pitanju, kao odnos djavola prema krstu, kao i o vecini nacionalnih pitanja. Po principu ne diraj nam kafic na vracaru ostalo nas ne zanima previse

Moras znati da na ovom forumu ima dosta drugosrbijanaca koji se prave ludi na ovu cinjenicu.
A ima i onih koji se ne prave ludi, vec rade za inicijatore ove rezolucije. To ti je Zeleno levi Front, ispostava Analene Berbok i njenih Zelenih u Beogradu. Crvenokosa Bilja, Rade Bezfakultetlija... sigurno su sinoc cupkali od srece, pritom i kanula kakvija dnevnica.
 
"Cinjenicu" lol
Sto je babi milo to joj se i snilo..

Ako je to cinjenica onda bas i nisu nesto efikasni da ne kazem trapavi, i jos vaznije,
ako je to cinjenica onda je dodik glavni izvođač radova na tome - a njega prvosrbijanci nesto ne kude bas, naprotiv...
 
Tacno je da je eksplicitno navedeno da ne odgovara narod i tačno je da je parola ,,mi nismo genocidan narod" radikalska perverzija
Sve to stoji, no ipak se ovom rezolucijom stvara ocigledan narativ u kome je jedna strana ,,zla" zbog jednog masakra u jednom ratu, veoma je politizovano
Da nije politizovano, nego da se zapravo zaista misli o pravdi/obrazovanju/sprecavanju/itd, onda se ne bismo osvrtali samo na ovaj jedan dogadjaj i ne bi se trazilo kao stav u tekstu da se govori o samo ovom dogadjaju, nego bi se spomenule i nase zrtve i njihovi zlocini, i to ne samo u tom ratu
Rezultat koji oni zele je da mi budemo veoma svesni nasih zlocina (sto nije uopšte problem) ali da oni uopste ne budu svesni njihovih zlocina (sto je itekako problem)
Znaci, ne obelezavaju nas eksplicitno kao genocidne, ali se, ako ne bas to onda nesto jako slicno, implicira
I nije samo nepravedno, nego i potpaljuje vatru u bosni jos vise
Kakve tek implikacije ima to sto se stvara sto veci kult o genocidu u Srebrenici kod Bosnjaka, kako im je to sad već stožer etnickog identiteta ( i ne mislim ovo ni sa kakvom mrznjom prema njima, bas juce sam razmisljao kako tragedije uticu na identitet naroda, i mislio sam o paraleli s nasom istorijom, npr kultom bitke na Kosovu)
Mada, nisam citao mnogo o ovim stvarima, a nit sam preterano pamet, mozda debelo gresim
 
Moras znati da na ovom forumu ima dosta drugosrbijanaca koji se prave ludi na ovu cinjenicu.
A ima i onih koji se ne prave ludi, vec rade za inicijatore ove rezolucije. To ti je Zeleno levi Front, ispostava Analene Berbok i njenih Zelenih u Beogradu. Crvenokosa Bilja, Rade Bezfakultetlija... sigurno su sinoc cupkali od srece, pritom i kanula kakvija dnevnica.

Pa da, sve to stoji, ali problem je što će dramoser sad to eksploatisati do besvsesti za unutrašnju politiku, Sloba nas je na talasu toga mrcvario celu deceniju...
 
2006. je MSP UN presudio da je bio valjda lokalni ganocid ili kako god ali i da srbija nije odgovorna tj kriva (vec samo da nije dovoljno ucinila da ne dodje do njega),
i tu se sva prica zavrsava....
Nesto nisam cuo tada da su se radikali bunili ili pravili cirkus a niko od prvosrbijanskih patrijota nije zagovarao izlazak iz UN pod cijem je okriljem msp doneo takvu presudu...

Ovo je cisti predizborni poklon žvalavom kao i pokušaj nemaca da se eto malo dodvore muslimanima posto oni za razliku od nekih drugih evropskih drzava ni u ludilu ne mogu da osude izrael zna se zbog cega...

Inace sam izrael nije glasao za rezoluciju a iran koji se od strane prvosrbijanaca dozivlajava kao slobodarska zemlja za primer - jeste...
 
Tacno je da je eksplicitno navedeno da ne odgovara narod i tačno je da je parola ,,mi nismo genocidan narod" radikalska perverzija
Sve to stoji, no ipak se ovom rezolucijom stvara ocigledan narativ u kome je jedna strana ,,zla" zbog jednog masakra u jednom ratu, veoma je politizovano

ne stvara se narativ, vec je tako od zavrsetka rata. nismo mi izasli kao pobednici iz tog rata pa se ovo sada sve random desava.
sta god mi mislili, mi smo 90-tih ispusili i ostala nam je samo prica. malo smo victim mentality kako nas ceo svet kara, kao muslimani sto stalno kukaju da smo ih mi karali

rusi sada malo pomazu da budu novi zli, ali mi smo tu iz njih pa nam ne ide bash najbolje
 
Naravno da Srbija nije odgovorna i to je sudskim presudama utvrđeno, ali eto mi sad moramo da slušamo i gledamo žvalavog kako nam zli zapad nabacuje kolektivnu krivicu (pritom je on jedini koji to pominje i njegova SNS bag**)...
 
Iran i nije razocarenje. Beli Labudovi su sekli glave vojnicima RS zajedno s lokalnim muslimanima krajem 1995. u Vozucoj. Veliki je broj mudzahedina iz arapskih zemalja ucestvovao u ratu u BiH.

To je vise verski rat bio.
Kao sto smo mi imali ruske i beloruske dobrovoljce na svojoj strani.

Ne ocekuje se da prosecan gradjanin Srbije razume i prihvata ovo. Srbija je puna agnostika, ateista, ljubitelja joge, pacifista i slicnih, sajentologa i jehovinih svedoka koji nemaju dodira s pravoslavljem i koji misle da u RS zive Bosanci ili Bosnjaci pravoslavne vere...
 
Lol
Po svim popisima, opservacijama kao i ishodima glasanja, u srbiji dominiraju turbo pravoslavci i to ubedljivo...
...zato je žvala i naredio juče crkvi da zvoni, može mu se jbg...
 
Lol
Po svim popisima, opservacijama kao i ishodima glasanja, u srbiji dominiraju turbo pravoslavci i to ubedljivo...
...zato je žvala i naredio juče crkvi da zvoni, može mu se jbg...

Kad vidim kakve su Ujkice (neoustastvo) i kako se ponasaju, pre cu i bas za Vucica da glasam nego za SPN i Ridju Rdju. Taj bi skidao gace svuda kao sto je nekad Tadic radio, izvinjavao se kome god je stigao.

Vucic bar ima iskustva, ostali su tanki.
 
Ne ocekuje se da prosecan gradjanin Srbije razume i prihvata ovo. Srbija je puna agnostika, ateista, ljubitelja joge, pacifista i slicnih, sajentologa i jehovinih svedoka koji nemaju dodira s pravoslavljem i koji misle da u RS zive Bosanci ili Bosnjaci pravoslavne vere...
cekaj bre, otkud ti ovo?
ne znam da l to vazi za bg, ja iz unutrasnjosti ama baš nikad nisam video ikog da je i blizu takav
 
Ima ih. Dosta sam u dodiru s ljudima, veruj mi mnogo sekti obitava u Beogradu. Taman upoznam nekog na prvi pogled ko mi se ucini stalozenim, razumnim i normalnim kad ono sekta. Obicno brzo pokazu svoje pravo lice.
Tako da se najcesce druzim s ljudima koje znam ceo zivot i da pripadaju svetosavskoj crkvi. I obratim paznju jel nose brojanicu, bitni su mi ti detalji.
 
Kad vidim kakve su Ujkice (neoustastvo) i kako se ponasaju, pre cu i bas za Vucica da glasam nego za SPN i Ridju Rdju. Taj bi skidao gace svuda kao sto je nekad Tadic radio, izvinjavao se kome god je stigao.

Vucic bar ima iskustva, ostali su tanki.
A vučić ti sad ne skida gaće?
pa taj ni ne nosi gaće samo se naguzi lol
Čovek je bukvalno poklonio sve ono sto ratom i kapitulacijom 1999.nije izgubljeno,
i to ne da bi nesto za srbiju dobio vec za svoj dzep i dzep njegovih pajtosa bukvalno sahranjuje srbiju,
al ok je znati da bi radije glasao za njega...

Vec smo pre par dana imali u temi taj fenomen da je prvosrbijancima koji su eto šatro protiv vlasti naprednih radikala ipak žvala bliži srcu i pre bi glasali za njega nego za spn ma primer..
Ja recimo nikad ne bi glasao za vučića i pre.bih glasao čak i za neku nebuloznu prvosrbijansku priču ali pod uslovom da je stvarno protiv žvale (sad što takve nema je drugo pitanje)
 
Vucic bar ima iskustva, ostali su tanki.

Vučić je sav svoj diplomatski diletantizam i nesposobnost pokazao u poslednjih nekoliko dana, a pre toga kontinuirano u poslednjih 12 godina.

Pokušajmo da se setimo jednog velikog diplomatskog, spoljnopolitičkog ili geopolitičkog uspeha SNS-a, pare mogu da stavim da se nećeš moći setiti.
 
Vec smo pre par dana imali u temi taj fenomen da je prvosrbijancima koji su eto šatro protiv vlasti naprednih radikala ipak žvala bliži srcu i pre bi glasali za njega nego za spn ma primer

Pa evo @centarfor bukvalno potvrdio moju tezu da se glasači ne konvertuju. Može SNS da bude najgori na svetu, uvek će biti bolji od bilo koje stranke levog centra.
 
Vrh