Šta je novo?

Izbori 2024

Конкретније да одговорим, Миша, Истина, Сасвим друга прича су слични, јако мали потенцијал да пређу цензус са неком не великом излазношћу. Истина је прешла цензус на бојкотованим изборима 2020. где је била мала излазност.
Мада они се изјашњавају као Власи па могуће да имају и снижен праг за цензус.
Мањинске листе не само да немају цензус, него им се и количници приликом обрачуне мандата увећавају за 35%. Истина је добила 1.496 гласова (1,05%), што им је било довољно да дођу до једног одборничког мандата.

Иначе, цензус је у овом контексту синоним за изборни праг, тако да је конструкција „праг за цензус” неправилна.
Апсолутно једини начин да СНС не добије већину на изборима у било ком граду у Србији, је да неки проценат гласова (нпр. 10%) освоји нека група грађана, или МИ. У том случају ће се ти одборници (на овај или онај начин) свакако наћи уз СНС, приликом бирања градске власти. И то је тако.
То је демонстрирано у Љигу.
 
Dakle riđa rđa se uprpio da će nakon ovog svog imbecilnog (ili pak promisljenog u smislu pomaganja žvalavom) poteza biti marginalizovan i skrajnut sa opozicione scene (što bez sumnje apsolutno zaslužuje), pa je rešio da uradi nešto povodom toga:

Dakle osim što bi se opozicionari morali obavezati da nema saradnje sa radikalskom sektom, treba da se obavežu i da će se totalno distancirati od ovog smrada!
 
Мањинске листе не само да немају цензус, него им се и количници приликом обрачуне мандата увећавају за 35%. Истина је добила 1.496 гласова (1,05%), што им је било довољно да дођу до једног одборничког мандата.

Иначе, цензус је у овом контексту синоним за изборни праг, тако да је конструкција „праг за цензус” неправилна.

То је демонстрирано у Љигу.
Захваљујем на допуни и исправци.
 
Поприлично људи данас било да потпише за Крени Промени у НС, колико се чуло потписи су скупљени, сад још скупљају за сваки случај.
 
Изузев избора за одборнике Скупштине града Београда, никада није било мање времена за сакупљање потписа, што због мањег временског размака између расписивања и одржавања избора, што због првомајских и ускршњих празника. С ведрије стране, то ће барем отежати посао фантомима и листама које можда нису фантоми, али не би имале никакве шансе да пређу цензус.

Поприлично људи данас било да потпише за Крени Промени у НС, колико се чуло потписи су скупљени, сад још скупљају за сваки случај.
Увек се сакупи већи број потписа од минимума (за Нови Сад је то 1.000), неки неће бити оцењени као правно ваљани, неки су вероватно већ подржали другу листу итд.
 

Prilozi

  • ЛИК.jpg
    ЛИК.jpg
    88,4 KB · Pregleda: 62
Vrlo adekvatne profesije za buduće odbornike u gradskoj skupštini koje definitivno imaju veze sa gradskim problemima:
Screenshot_20240509_234232.jpg

Screenshot_20240509_234343.jpg
Screenshot_20240509_234449.jpg

"Професор физичке културе"
"Оперска певачица"
"Грађевински лимар"
"Мастер учитељ"
"Матурант гимназије"
"Пензионер"
......
 
Шансе нема да је Аџић скупио потписе добровољно, или су му у договору послали или није знао да су му послали људе на потпис.
Ако их је уопште и скупљао негде.


Grupa građana Novi Sad glavni grad Vojvodine - Pokret Autonomija - Aleksandar Odžić podnela je istoimenu izbornu listu za izbore za odbornike Skupštine Grada Novog Sada, raspisane za 2. jun.

Хтедох рећи и да уз Крени Промени су отприлике сви који су требали до сада скупили и предали потписе.
Реална опозиција у две колоне, власт у једну, Нестор као трећа ни тамо ни вамо опција, Мађари стандардно и још пар ових "комби" опција које су ту да гласачки листић не буде краћи од рачуна за струју.

Надам се да ДЈБ и коалиција око НС неће скупити потписе па да реална опозиција буде концентрисана тамо где треба.
 
Zasto nema nikog iz Ekoloskog ustanka na izbornoj listi BB-a za Beograd?
Има, али Еколошки устанак није политичка странка, а коалицију према важећим изборним законима могу чинити искључиво политичке странке, тако да су одборнички кандидати Еколошког устанка на листи предложени од стране Народног покрета Србије.

П. С.
То што се име организације налази у називу изборне листе не мења ствар. ГИК-у је предат коалициони споразум који Еколошки устанак није могао да потпише будући да није странка.

Волим ова техничка питања, хехе.
Еколошки устанак.png
 
Cene stanova nakon 10 godina od obecanja i da li mozete za 380€ da kupite kvadrat?

Ovo je njegova naracija sa početka karijere, tu imamo i ono "Skočiću u Savu ako prodam Kinezima RTB Bor".
Tada je bio Vučić čvrsta ruka, Marera Karera.

Za 12 godina promeni čovek mišljenje za 180 stepeni, a mi mu sami dozvoljavamo tu evoluciju.

Vučić_obećava_da_će_skočiti_u_Savu_582x940.jpeg
 
Неко је окачио предизборни спот СНС-а за градске изборе 2018. са следећим обећањима:
- Метро,
- Тиршова2,
- Канализација у приградским насељима,
- Мост на Ади Хуји,
- Нови савски мост.

И још нешто беше. Генијално је што су током два мандата од тада успели да ни не започну било који капитални пројекат, уосталом као и током прва два мандата. И генијално је што опозиција то уопште не експлоатише, а и што гласачи власти стварно мисле да се свашта нешто капитално урадило.
 
Moze li jedno pitanje, ovako, iskreno za sve forumase, osim stranackih botova ako ih ima, posto njihovi odgovori ne bi bili merodavni?

Da li bilo kod od vas vidi kandidata koji moze nesto da promeni na bolje u nasoj zemlji? Ne morate da kazete ko je to, samo recite da li vidite ili ne.

Stranacke botove mogu da razumem da kazu da vide. Ali njima pitanje nije ni postavljeno, nego obicnim radnim ljudima. Za mene su stranacki botovi radnici u stranci, ciji je radni zadatak da podrzavaju predsednika te stranke, koji je za moj pojam gazda firme u kojoj rade. I ako ih dobro placa, naravno da su zadovoljni.

Licno ja ne vidim i bice ,,sjaši kurta da uzjaše murta,, , ko god da pobedi.
Видим. Један од моја два сина би сигурно била здрава опција. Један да мудрује, други да делује, што би рекли по нашки промптно.
 
Има, али Еколошки устанак није политичка странка, а коалицију према важећим изборним законима могу чинити искључиво политичке странке, тако да су одборнички кандидати Еколошког устанка на листи предложени од стране Народног покрета Србије.

П. С.
То што се име организације налази у називу изборне листе не мења ствар. ГИК-у је предат коалициони споразум који Еколошки устанак није могао да потпише будући да није странка.

Волим ова техничка питања, хехе.
Pogledajte prilog 197843
Danke.
 
Ne znam što su bitni izbori na kojima će opozicija izgubiti. Najmanje 10% opozicionih birača neće izaći na izbore, što će još lakše dovesti do pobede vladajuće bagre. Ne lažite ljude, dajete im lažnu nadu.
 
Pa
Ne znam što su bitni izbori na kojima će opozicija izgubiti. Najmanje 10% opozicionih birača neće izaći na izbore, što će još lakše dovesti do pobede vladajuće bagre. Ne lažite ljude, dajete im lažnu nadu.
Ako tako budemo razmisljali daj onda da proglasimo žvalu za doživotnog precednika!

Jeste zaiebano nakon što je riđa rđa uterao cajper ali to se može gledati i pozitivno imajući u vidu koliko je bio nepopularan i među opoziciono nastrojenim biračima,
a tu je i sava kao novo lice i aktivista (jes da ni on nema rendere al niko nije savrsen) pa moze da popuni sa ovima sto su žudeli za novim licima - dakle ima razloga za neki blagi optimizam,
naravno zavisi i od toga da li će vlast dovlačiti bednike i šljam iz drugih mesta ili država kao u decembru...

Meni bode oči recimo to što sava ima problema sa skupljanjem potpisa i bukvalno ce u zadnji čas da preda nakon sto ga ovi drkaju sa overivačima koji odbijaju da izađu na teren nego teraju savu da im dovlači ljude na noge,
dok su recimo onaj dr žujović ili onaj ćale za tebe uredno predali potpise jos odmah a nisu ni izbliza tako popularni kao sava...
 
Pa

Ako tako budemo razmisljali daj onda da proglasimo žvalu za doživotnog precednika!

Jeste zaiebano nakon što je riđa rđa uterao cajper ali to se može gledati i pozitivno imajući u vidu koliko je bio nepopularan i među opoziciono nastrojenim biračima,
a tu je i sava kao novo lice i aktivista (jes da ni on nema rendere al niko nije savrsen) pa moze da popuni sa ovima sto su žudeli za novim licima - dakle ima razloga za neki blagi optimizam,
naravno zavisi i od toga da li će vlast dovlačiti bednike i šljam iz drugih mesta ili država kao u decembru...

Meni bode oči recimo to što sava ima problema sa skupljanjem potpisa i bukvalno ce u zadnji čas da preda nakon sto ga ovi drkaju sa overivačima koji odbijaju da izađu na teren nego teraju savu da im dovlači ljude na noge,
dok su recimo onaj dr žujović ili onaj ćale za tebe uredno predali potpise jos odmah a nisu ni izbliza tako popularni kao sava...
Srbija je kineska kolonija i propala država. Srbija Kini duguje 13 milijardi, što će reći da je to novac koji se koristio kao mito kojim su kupovani građani. To je novac kojim se Vučić hvalio sa svojim "Ma imamo mi para, pare nisu problem". Dakle, zadužio se i stvarao sliku lažnog zlatnog doba. Sada kada je jasno da Srbija to ne može vratiti, ostaje da Srbiju porobe Kinezi.

Uskoro izbora neće ni biti, a Vučić kao kineski vazal, ima da krade brže, jače, bolje.

Upozoravao sam na epsku krađu pred prošle izbore, sada na nacionalističku kampanju. Mislim da nakon ovih izbora, sledi period kada će se promeniti Ustav RS da bi AV mogao da vlada još dvadesetak godina.
 
Srbija je kineska kolonija i propala država. Srbija Kini duguje 13 milijardi, što će reći da je to novac koji se koristio kao mito kojim su kupovani građani. To je novac kojim se Vučić hvalio sa svojim "Ma imamo mi para, pare nisu problem". Dakle, zadužio se i stvarao sliku lažnog zlatnog doba. Sada kada je jasno da Srbija to ne može vratiti, ostaje da Srbiju porobe Kinezi.

Uskoro izbora neće ni biti, a Vučić kao kineski vazal, ima da krade brže, jače, bolje.

Upozoravao sam na epsku krađu pred prošle izbore, sada na nacionalističku kampanju. Mislim da nakon ovih izbora, sledi period kada će se promeniti Ustav RS da bi AV mogao da vlada još dvadesetak godina.
Ako svi budemo radili ništa i bili pasivni i pesimistični onda mu samo olakšavamo taj posao i njemu i kineskim komunjarama...

Ustav ce tesko da promeni jer sad nema ni izbliza vise 2/3 poslanika a i referendum bi bio izazov da uspe, sa druge strane on svakodnevno krsi ustav pa sto bi se cimao i da ga menja...
 
Srbija je kineska kolonija i propala država. Srbija Kini duguje 13 milijardi, što će reći da je to novac koji se koristio kao mito kojim su kupovani građani. To je novac kojim se Vučić hvalio sa svojim "Ma imamo mi para, pare nisu problem". Dakle, zadužio se i stvarao sliku lažnog zlatnog doba. Sada kada je jasno da Srbija to ne može vratiti, ostaje da Srbiju porobe Kinezi.

Uskoro izbora neće ni biti, a Vučić kao kineski vazal, ima da krade brže, jače, bolje.

Upozoravao sam na epsku krađu pred prošle izbore, sada na nacionalističku kampanju. Mislim da nakon ovih izbora, sledi period kada će se promeniti Ustav RS da bi AV mogao da vlada još dvadesetak godina.
Sa kakvim samopouzdanjem se ovde lupeta to je impresivno.
 
Ne znam što su bitni izbori na kojima će opozicija izgubiti. Najmanje 10% opozicionih birača neće izaći na izbore, što će još lakše dovesti do pobede vladajuće bagre. Ne lažite ljude, dajete im lažnu nadu.
Јер није директна победа једини успех.
Ево на примеру Новог Сада.
Стање у градској скупштини након избора 2020:
Снс 52 одборника,
Спс 10,
Лсв 3,
Дсс 3,
Спас 3,
Радикали 3,
Мађари 2,
Истина 1,
Руска странка 1.
Од тога су опозиција били Радикали, ДСС, Истина, и ваљда Мађари и Руска странка. Било је ту тумбања у 4 године па је тешко испратити ко је ушао а ко изашао.
Тренутно стање пред изборе је да су Радикали отишли у коалицију са снс а Лига и Покс прешли у опозоцију.

Бојкотом избора снс би имао опет исти број, ако не и све одборнике у скупштини.
Изласком на изборе они ће изгубити добар број одборника. Имаће већину вероватно али неће бити тако убедљива и појединци ће остати без одборничких примања.
Због шире коалиције мораће да барем још радикалима и заветницима уступе нека ЈКП па ће и ту СНС да изгуби пар места за своје ухлебе. Смањује се бара и постаје тесно за све напредњаке, самим тим расте и тензија у њиховим редовима.

Са друге стране опозиција добија своје одборнике и финансије за даље активности, имаће на основу чега да граде већу базу за неке будуће изборе.

И то је нека врста победе, или боље рећи успех.

Било би сјајно да изгубе у Новом Саду, граду новог премијера. Велили шамар би то био за њих.

Сад пренеси ту ситуацију на сва места где су избори, реци да ли боље изгледа када се СНС сведе на оно што су били 2012.
 
Vrh