Šta je novo?

Izbori 2024

Драго ми је да се ДЈБ опаметио и враћа изворној политици тј. изношењу решења за проблеме. Дуго се лутало са покушајем "Суверенисти" приче која се никад није примила у народу.
Нажалост сада је прекасно за то, макар за ове изборе. Ово кажем као њихов гласач од самог оснивања 2014. Неће проћи цензус скоро нигде осим можда у некој од Бг општина и рецимо у Зрењанину. Овај пут мој глас иде другој опцији која је најсличнија њима и која ће прећи цензус јер ствар је превише деликатна да би се бацио глас.
Надам се да ће ДЈБ бити онај стари за неке следеће изборе.

Са ФБ профила Саше Радуловића, као одговор на питање са твитера зашто их нема у медијима а ретки су који имају леп програм:
Pa jasno je zašto Djilas ima toliku podršku, to ti je dokaz šta rade mediji i druga bi priča bila sa Sašom da ga je bilo u medijima, ali nažalost je on odsvirao svoje, iako ima najbolji politički program od svih opozicionih opcija. Sada sumnjam da se prodao vučiću, jer nemam drugo objasnjenje da izlazi samostalno, a nema nikakve šanse za prelazak cenzusa.
 
nemam drugo objasnjenje da izlazi samostalno, a nema nikakve šanse za prelazak cenzusa.
Ma ja mislim da je njima (politicarima) to kao neka vrsta kondicionog treninga. Jedni izbori manje vise, iako nema sanse da predje cenzus, ponovo ostaje u formi, nece izaci iz zone. Mozda je cak i neka vrsta hobija, tj. onog stanja kada radis nesto jer te ispunjava, bez obzira na to sto nema sanse da osvojis nesto. To je ono kao na maratonu ona trka zadovoljstva - neko dodje da trci sto bolje vreme, ali gomila ljudi krene da trci 100-200 m a ostatak staze provede u setnji i caskanju sa ekipom. E mislim da je to bukvalno "stanje" u kojem Radule izlazi na izbore ;)
 
Jel ima taj Savo jos nekog u toj partiji? Ili moze on to sve sam?
 
Jel ima taj Savo jos nekog u toj partiji? Ili moze on to sve sam?
Ja se nadam da nece uvuci kuku i motiku, jer ce to potencijalno sve uprskati. Bolje da gura ovako kao do sada jer je ljudima simpatican i harizmatican. Ako se uvale bivsa SPN ekipa i tako ti likovi (kako @Beki kaze opskurni likovi) plasim se da stvar moze da ide u pogresnom pravcu.
 
Jel ima taj Savo jos nekog u toj partiji? Ili moze on to sve sam?
Evo ti ga tim, skroluj dole


Mada ocekujem pojacanja za BG izbore, konkretna pojacanja za konkretne stvari, urbanizam, ekonomiju...

Ajde i da kazemo da su ovi ljudi koji su sada u K-P ok, ali oni su dobri za to sto su do sada radili. Ankete, peticije...

Nadam se da Savo biti samo eto tu neko ko je prvi medju jednakima i neko ko je samo zastitno lice jednog ozbiljnog tima sa ozbiljnim i strucnim ljudima.

Ne znam da li idu mojim planom ili ce ostati samo ovako kako je sad, ali moj plan je uvek bio blickrig kampanja pred same izbore.

Tad navuci ljude, a nemaju ni protivnici toliko vremena da te diskredituju.

Retki su hc fanovi partija, to je svejedno uglavnom izrazeno kod naprednjaka i socijalista, obican, normalan narod vecinski svejedno odlucuje par dana pred izbore, prvo hoce li uopste izaci, a drugo za koga ce.

Sad su bili praznici, pa godisnjica ovih ubistava... ocekujem od ponedeljka intenzivnu kampanju, tih nekih 20-25 dana do izborne tisine je optimalno vreme.

Nadam se i velikom mitingu par dana pred izbore, to isto smatram veoma bitnim.
 
Il stvarno izjavio ovo majmuncina?

„72 puta godišnje idemo od Maldiva, Sejšela do svih mogućih gradova u Evropi i svetu i super, srećan sam što to ljudi mogu sebi da priušte“, izjavio je Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.​

 
Mozda provodi previse vremena na instagramu 🤣 Tamo su svi stalno na nekom putovanju pa je poverovao u to.

Jedna bivsa je bila deset dana na nekom putovanju jedno leto, obisla svaki dan drugo mesto i napravila 1000 fotografija i narednih pet godina kacila slike kao da je svaki mesec negde na putu 🤣🤣🤣 A sve fotografije sa jednog putovanja 😁
 
Дозволите да напишем своје виђење политичког проблема у Србији.

Сви би да реше проблем директно у главу, освајањем парламентарних, београдских или председничких избора. И ту се упада у замку.
О локалу нико не мисли. Локал је препуштен већим силама, рачуница је да ако се на горенаведеним изборима победи пашће и други локали сами од себе.
А тактика би требала да буде обрнута. Треба се окренути локалу, где је већа шанса за победом.
Математика је једноставна, на парламентарним изборима можете узети милион гласова у Београду, противник узме милион и један у осталим местима и он победи. А на београдским изборима се са тим гласовима побеђује, што се и видело на прошлим изборима. И сад уместо да се узме Београд неки од тога праве драму и бојкотују. Имају скоро на тацни победу и игноришу је. Али зато нису гадљиви на парламентарна места.
Тиме долазим и до проблема у Новом Саду. На децембарским изборима је изашло 193.696 бирача. Са 87.000 гласова се преузима власт у граду али се не прелази цензус за парламент.
Са мање од 6.000 гласова се прелази цензус у граду. То би требала да буде примамљива прилика за сваког са већом организацијом, или за сваку озбиљнију коалицију.
Али опет нема фокуса на те ниже нивое, само се објави да се иде на изборе. Нити програма нити носиоца листе. Ево пар примера шта би Нови Сад могао, односно требао да има у понуди:
СПН - Мариника Тепић, Борко Стефановић, Јанко Веселиновић ( о коме ћу једном посебно писати), Бора Новаковић (о њему ништа лепо и срећом није у видном пољу Новосађана), Ана Орег из ПСГ;
ДЈБ - Реља Алексић (имали сте прилике прошле године да га видите у Потери као члана екипе који је узео већу суму и на крају победио трагача);
Народна - Ђорђе Вукадиновић;

Или рецимо Бојан Пајтић да се врати у политички живот, макар као нестраначка личност. Свакако је све то већ преживео а и појави се ту и тамо у емисијама да да своје мишљење.

Ово су само људи које већина може лако да препозна, на локалу би се могао још понеко наћи. Од свих њих само ће се Реља појавити, барем ја очекујем, на листи одборника ДЈБ.
Само то није довољно, требало би да он буде централна личност испред ДЈБ. Као и сви горе наведени, или барем неко од њих, да буде испред листе где им учествује странка или као у случају Ђорђа, да буде опет испред исте странке као на прошлим изборима.
Далеко би то озбиљније деловало и избори би привукли већу пажњу код грађана.

Овако цела та екипа, односно већина, се увалила у Народну скупштину и таласа о великим и општим местима, уместо да решава проблеме у свом локалу.
Рецимо Зеленовић би требао да се врати у Шабац и покуша да поврати власт. Шапчани га још увек памте по добру, барем оне које ја познајем.

Зашто се рецимо Тадић не кандидује у својој општини, Радуловић такође, и сви остали виђенији из опозиције. Потребни су људи са искуством и који су већ прошли кроз "топлог зеца".


Ако се локали не преузму, неће се преузети ни Република, то је сасвим извесно. Морају се разбити упоришта владајуће странке на локалу и унети пометњу у њихове редове.
 
Il stvarno izjavio ovo majmuncina?

„72 puta godišnje idemo od Maldiva, Sejšela do svih mogućih gradova u Evropi i svetu i super, srećan sam što to ljudi mogu sebi da priušte“, izjavio je Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.​

Kasirke iz maksija, prvo kaparisu stan u bg na vodi, pa dve nedelje na Maldive, jer će prosečna plata u bg 2027.,biti 1900 evra, a hleb Sava 3 evra.
 
Дозволите да напишем своје виђење политичког проблема у Србији.

Сви би да реше проблем директно у главу, освајањем парламентарних, београдских или председничких избора. И ту се упада у замку.
О локалу нико не мисли. Локал је препуштен већим силама, рачуница је да ако се на горенаведеним изборима победи пашће и други локали сами од себе.
А тактика би требала да буде обрнута. Треба се окренути локалу, где је већа шанса за победом.
Математика је једноставна, на парламентарним изборима можете узети милион гласова у Београду, противник узме милион и један у осталим местима и он победи. А на београдским изборима се са тим гласовима побеђује, што се и видело на прошлим изборима. И сад уместо да се узме Београд неки од тога праве драму и бојкотују. Имају скоро на тацни победу и игноришу је. Али зато нису гадљиви на парламентарна места.
Тиме долазим и до проблема у Новом Саду. На децембарским изборима је изашло 193.696 бирача. Са 87.000 гласова се преузима власт у граду али се не прелази цензус за парламент.
Са мање од 6.000 гласова се прелази цензус у граду. То би требала да буде примамљива прилика за сваког са већом организацијом, или за сваку озбиљнију коалицију.
Али опет нема фокуса на те ниже нивое, само се објави да се иде на изборе. Нити програма нити носиоца листе. Ево пар примера шта би Нови Сад могао, односно требао да има у понуди:
СПН - Мариника Тепић, Борко Стефановић, Јанко Веселиновић ( о коме ћу једном посебно писати), Бора Новаковић (о њему ништа лепо и срећом није у видном пољу Новосађана), Ана Орег из ПСГ;
ДЈБ - Реља Алексић (имали сте прилике прошле године да га видите у Потери као члана екипе који је узео већу суму и на крају победио трагача);
Народна - Ђорђе Вукадиновић;

Или рецимо Бојан Пајтић да се врати у политички живот, макар као нестраначка личност. Свакако је све то већ преживео а и појави се ту и тамо у емисијама да да своје мишљење.

Ово су само људи које већина може лако да препозна, на локалу би се могао још понеко наћи. Од свих њих само ће се Реља појавити, барем ја очекујем, на листи одборника ДЈБ.
Само то није довољно, требало би да он буде централна личност испред ДЈБ. Као и сви горе наведени, или барем неко од њих, да буде испред листе где им учествује странка или као у случају Ђорђа, да буде опет испред исте странке као на прошлим изборима.
Далеко би то озбиљније деловало и избори би привукли већу пажњу код грађана.

Овако цела та екипа, односно већина, се увалила у Народну скупштину и таласа о великим и општим местима, уместо да решава проблеме у свом локалу.
Рецимо Зеленовић би требао да се врати у Шабац и покуша да поврати власт. Шапчани га још увек памте по добру, барем оне које ја познајем.

Зашто се рецимо Тадић не кандидује у својој општини, Радуловић такође, и сви остали виђенији из опозиције. Потребни су људи са искуством и који су већ прошли кроз "топлог зеца".


Ако се локали не преузму, неће се преузети ни Република, то је сасвим извесно. Морају се разбити упоришта владајуће странке на локалу и унети пометњу у њихове редове.
Boško se vratio u Čačak, videćemo kako će proći tamo.
 
Новосађанин је у праву, стављање локалних проблема у први план је много више од тактике за постепену смену или потискивање СНС-а. То је суштинско унапређење наше политичке културе. Власт се тако приближава обичном човеку, а обичан човек охрабрује да се бави проблемима своје заједнице који га се тичу без осећаја да крши заповест „не петљај се у политику”.

Многе земље које Запад оцењује као горе од Србије по питању политичких слобода имају јасније омеђене државне изборе од локалних (регионалних, покрајинских, општинских, градских...). Погледајте Закон о локалним изборима и упоредите га са Законом о избору народних посланика. Схватићете да су локални избори само јефтино кастомизована формалност.

Мислим да су се налогодавци дебело покајали због тога што смо 17. децембра уз парламентарне изборе имали и парцијалне локалне. Реакција опозиције није била правовремена (велики минус), али је изборни инжењеринг (промена места пребивалишта) огољен и створен је оквир за другачије сагледавање читаве проблематике, то долази полако, али је приметно.
 
Sramotno sta covek radi. Bori se za pravedne izbore covece, rekao si da ces to da radis, imas punu podrsku!

 
Dokaz da se ne bori za vlast, nego za to da ostane na čelu opozicije. Neki njegov bot je osuo paljbu po Savi zbog stava o genocidu i kaže kako se ne baci lokalnim temama, a njega su 100 puta pitali o tome, nije hteo da odgovara i sad kad je odgovorio, to je problem.
 
Sramotno sta covek radi. Bori se za pravedne izbore covece, rekao si da ces to da radis, imas punu podrsku!

Mrzi me da citam, ali da li je spomenuo nesto o proslim izborima kada je tvrdio da ne mogu da izgube Beograd? A sada izmislja neke analize da glasaci nisu za izlazak na izbore jer su losi izborni uslovi. Povuci se covece, hvala ti za sve sto si uradio do sada, sta god to bilo, imao si nekoliko prilika, nije uspelo jbg, idemo dalje daj nekom drugom da vodi opoziciju.
 
Neko je predlagao klađenje dal će riđi ipak da izađe na bg izbore kao što to rade njegovi odbori u ns, valjevu, čačku, zrenjaninu, itd..

Sad ne znam da li bi podrzao to jer bi najverovatnije dobacilo jos neke preko potrebne procente opozociji ili da ipak ostane pri svojoj idiotskoj zamisli da su bg izbori loši a ostali ok pa se tako jednom za svagda rešimo i njega i njegovih sledbenika
 
Немојте да се гложите, биће фотеља за све вас.
1714914532911.png
 
Znaci da se obracuju ljudima poput tebe znajuci da cete doneti takav zakljucak - to znaci.

Srecom, normalni ljudi ni ne citaju Informer, samo radikali i ridjoseksualci

Malo tviter pa malo Informer pa opet nazad na tviter da se baci neki cinican komentar poput tvog.
 
Sramotno sta covek radi. Bori se za pravedne izbore covece, rekao si da ces to da radis, imas punu podrsku!


Oво:

Ne postoje ni teoretske šanse da se pobedi

је све што треба прочитати из текста и разумети целу поенту његовог бојкота. Другим речима, поента његовог учешћа у политици је да победи и зграби власт а не идеологија и заступање одређене политике. Заправо, ту је толико сажето и лепо објашњено зашто је највећи део опозиције једнако политички болестан као и СНС и платформа им се своди на "и ми тврдимо да ћемо да урадимо исто што тврди СНС али смо ми искрени и мањи лопови".

Поента демократије је да се партија уједини око конкретног програма и идеолошких вредности / визије будућности земље, људи бирају партију у којој ће да буду активни у складу са својим ставовима, гласају за ону партију која се поклапа са њима и та партија их после заступа у скупштини. Не мора да има већину, не мора да икога "сруши", не мора да оствари потпуну контролу али мора да има јасну политику и визију коју гура и покушава да оствари у што је већој мери могуће. Социјалисти једне земље излазе на изборе да би кроз политичке инструменте гурали земљу ка социјализму и борили се за левичарску политику, не излазе на изборе само да би победили. Аналогно томе и десничари, либерали, еколози итд. То је нормална демократска култура.

Рећи да нећеш да учествујеш на изборима и уђеш у парламент јер

Ne postoje ni teoretske šanse da se pobedi

значи да си вољан да грађане и интересе које шатро заступаш оставиш на милост и немилост злу, како га називаш, јер немаш шансе да гузицу ставиш у фотељу.
 
Vrh