Šta je novo?

Izbori 2024

Precenjujete kreni promeni, ako prođu cenzus treba da časte. Nema tu mn potencijala. Koliko će opozicija da osvoji zavisi koliko će preletača iz SSP da bude. Ako ih bude.
 
Kapiram da je ovo sad sve zbrda zdola jer nema mnogo vremena, ali u buducnosti kapiram da bi zeleno-levi front, ekoloski ustanak i kreni promeni mogli da se ukrupne. Jedna solidna zelena/ekoloska partija ima potencijal da uvek bude na 10-15% i bitan faktor, i posle SNS-a
 
Kapiram da je ovo sad sve zbrda zdola jer nema mnogo vremena, ali u buducnosti kapiram da bi zeleno-levi front, ekoloski ustanak i kreni promeni mogli da se ukrupne. Jedna solidna zelena/ekoloska partija ima potencijal da uvek bude na 10-15% i bitan faktor, i posle SNS-a
U budućnosti... 2027. do tada ko živ, ko mrtav
 
Čak i da se to usvoji, ko će to da iskontroliše? Uostalom, za nedelju dana SUP može svima da promeni datum izdavanja LK.

U decembru je opozicija imala 39% + NADA 6% pa nije bilo dovoljno.
Већ сад се може узети списак људи који су у том периоду мењали пребивалиште, ако већ и нису узели. Зна се која су то бирачка места, не треба ту покрити све бираче и бирачка места. Има опозиција сад већ гомилу организација, покрета и странака којим би могли ово да покрију. Или да покрију најкритичнија места, тамо где је уписано и по десетине људи на једну адресу.
Смањити манипулацију на најмањи могући промил/проценат, није могуће свести на нулу.

А СУП може да мења било кад било шта, ако се на то гледа онда се могу одмах дићи руке од свега.
 
Kapiram da je ovo sad sve zbrda zdola jer nema mnogo vremena, ali u buducnosti kapiram da bi zeleno-levi front, ekoloski ustanak i kreni promeni mogli da se ukrupne. Jedna solidna zelena/ekoloska partija ima potencijal da uvek bude na 10-15% i bitan faktor, i posle SNS-a

U budućnosti... 2027. do tada ko živ, ko mrtav

Moramo je vec imao 11 u Beogradu, kakvih crnih 10-15 posto sa Savom.

To mozda u Srbiji, u Beogradu ide to na vise.
 
Zašto mislite da će neke grupacije nužno imati više nego na prošlim?
 
Pa imali bi i sami jer su bolje organizovani sada i dosta su radili, a na ovim konkretno izborima nisu sami nego je tu i Aleksić i DS.
 
I znam da nisi ti namerno to radio, ali bilo bi lepo da ih ne zoveš ,,zeleni''.

Mislim da će i Vučić ići u tom pravcu, da BB predstavi kao zeleno-leve i tako ih ogadi jednom delu ljudi.

BB čine Narodni pokret Srbije, Ekološki ustanak, Zeleno-levi front, Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana i Novo lice Srbije.

Ništa nije ni levo, a ni zeleno kod NPS-a i NLS-a, EU jeste zelen, ali nije baš levo, dok je DS levo, ali i nije nešto zelen, a ni PSG se nešto ne zeleni koliko znam.
 
Poslednja izmena:
I znam da nisi ti namerno to radio, ali bilo bi lepo da ih ne zoveš ,,zeleni''.

Mislim da će i Vučić ići u tom pravcu, da BB predstavi kao zeleno-leve i tako ih ogadi jednom delu ljudi.

BB čine Narodni pokret Srbije, Ekološki ustanak, Zeleno-levi front, Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana i Novo lice Srbije.

Ništa nije ni levo i zeleno kod NPS-a i NLS-a, EU jeste zelen, ali nije baš levo, dok je DS levo, ali i nije nešto zelen, a ni PSG se nešto ne zeleni koliko znam.
Ja ne mislim da su BB zeleni, ali jedan deo te koalicije keste, plus su kreni-promeni isto generalno zeleni pokret. Rurodnije mi je da taj deo BB izadje u jednom trenutku sa Kreni Promeni, a da se od ostatka u BB formira neki levi centar.

Mislim ok ne mozda levi, jer pitanje je sta levo znaci danas, ali liberalno-gradjansko-evropski mozda.
 
Liberalno-građansko evropski ne može ni 10% da nagura u Srbiji. Ne znam u kom svetu žive pojedini forumaši. Možda u svetu Dorćol Platz-a i Twitter-a. Srbija je većinski radikalska kaljuga, sa starim ljudima koji vole priče sa Hepija i Pinka.

Prvi neći izaći na izbore koji su unapred namešteni sa brojim manipulacijama. Teme Kosova i Srebrenice su win-win situacija za SNS. Bolje da niko nije izašao na izbore i da se sačekala bolja prilika. Ostali bi dosledni, SNS ne bi imao legitimitet, a nezadovoljstvo naroda bi bilo veliko. Oni bi morali da ponove izbore, a to bi bio bolji momentum za opoziciju od postojećeg. Čim te oni mole da izađeš na izbore, znači da su ubeđeni u pobedu. Porediti bojkot na nivou Srbije i Beograda je glupo. U Srbiji SNS svakako pobeđuje, a u Beogradu im je vlast legitimna koliko i onim Albancima na severu Kosova.

Provozajte se malo 15-com, videćete stare i iznemogle penzionere koji su izuzetno siromašni. Mislite da se oni lože na Dorćol Platz, Proglas i Kesića? Toga ima mnogo u Beogradu pa vi računajte.
 
Liberalno-građansko evropski ne može ni 10% da nagura u Srbiji. Ne znam u kom svetu žive pojedini forumaši. Možda u svetu Dorćol Platz-a i Twitter-a. Srbija je većinski radikalska kaljuga, sa starim ljudima koji vole priče sa Hepija i Pinka.

Prvi neći izaći na izbore koji su unapred namešteni sa brojim manipulacijama. Teme Kosova i Srebrenice su win-win situacija za SNS. Bolje da niko nije izašao na izbore i da se sačekala bolja prilika. Ostali bi dosledni, SNS ne bi imao legitimitet, a nezadovoljstvo naroda bi bilo veliko. Oni bi morali da ponove izbore, a to bi bio bolji momentum za opoziciju od postojećeg. Čim te oni mole da izađeš na izbore, znači da su ubeđeni u pobedu. Porediti bojkot na nivou Srbije i Beograda je glupo. U Srbiji SNS svakako pobeđuje, a u Beogradu im je vlast legitimna koliko i onim Albancima na severu Kosova.
U ovom svetu, liberalno-gradjanska-evropska opcija je uzela 25% na poslednjim parlamentarnim izborima. U Beogradu 35%.
 
U ovom svetu, liberalno-gradjanska-evropska opcija je uzela 25% na poslednjim parlamentarnim izborima. U Beogradu 35%.
Za tu liberalno-građansku opciju sam i sam glasao. Ne treba da napominjem da uopšte nisam levičar. Jedini razlog je bio što ne volim Vučića i protiv sam vlasti. Kada krenu ove teme, onda to ide na štetu opozicije. Tema EU uopšte nije popularna u narodu, pogotovu neće biti ni posle 2. maja.
 
Za tu liberalno-građansku opciju sam i sam glasao. Ne treba da napominjem da uopšte nisam levičar. Jedini razlog je bio što ne volim Vučića i protiv sam vlasti. Kada krenu ove teme, onda to ide na štetu opozicije. Tema EU uopšte nije popularna u narodu, pogotovu neće biti ni posle 2. maja.
Gluposti, podrska ulasku u EU je i dalje na preko 40%. I to moze dosta da se pojaca vremenom.
 
Ja ne mislim da su BB zeleni, ali jedan deo te koalicije keste, plus su kreni-promeni isto generalno zeleni pokret. Rurodnije mi je da taj deo BB izadje u jednom trenutku sa Kreni Promeni, a da se od ostatka u BB formira neki levi centar.

Mislim ok ne mozda levi, jer pitanje je sta levo znaci danas, ali liberalno-gradjansko-evropski mozda.
Pricamo o ovim izborima.

Nema ni NADA-e, a desnicarska smo zemlja pa ne smeju ni K-P, a ni BB da se predstavljaju kao zeleno-levi.

Za neke sledece izbore, ok, ali kada opozicija bude imali i desnu opciju.

Sada se ni slucajno ne smeju etiketirati. Nikako.
 
Pricamo o ovim izborima.

Nema ni NADA-e, a desnicarska smo zemlja pa ne smeju ni K-P, a ni BB da se predstavljaju kao zeleno-levi.

Za neke sledece izbore, ok, ali kada opozicija bude imali i desnu opciju.

Sada se ni slucajno ne smeju etiketirati. Nikako.
Mislim da ni zeleni ni levi nisu toliko stetne etikete kao prozapadni.

Nisam siguran da je ekologija nepopularna tema, tu smo imali i najuspesnije proteste i najveci rast tako profilisanih stranaka u poslednjih par godina.
 
Саво ће, врло вероватно, покупити гласове СПН и Наде. од ових првих, јер су се разочарали у њих, а од ових других због бесмисленог бојкота
 
1000006152.jpg
 
Vrh