Šta je novo?

Izbori 2024

Рачунајте овако, у односу резултате 17.12.

- СНС листа ће имати исти број гласача;
- Ми листа ће имати нешто већи број гласача;
- Странке деснице ће имати мањи број гласача, али је питање да ли ће уопште неко прећи цензус; Мишљења сам да неће;
- Бирам борбу, у најбољем случају осваја око 80% гласова које је имао СПН;
- Крени промени има тај потенцијал да донекле надомести бојкоташе, али и да штрбне мало и са других листа, а понајвише управо од Екс СПН.

Ценим да ће СНС листа бити на 55-60 мандата, осим ако се не деси нешто неочекивано.
Јако реална процена осим што сматрам да је за Крени-Промени тешко дати било какве прогнозе с обзиром да први пут излазе на било какве изборе а већ дуго раде на "визибилитију". Једини проблем је што цео тај визибилити иде искључиво на Саву и мислим да морају да пораде на представљању још нових лица.
 
Ко је написао да СНС осваја 55-60% гласова?
 
Moja greška... 34%
39% je imao sns
Jbg, alternativa je da opozicija u kojoj je i dalje glavni lik Ðilas kompletna bojkotuje, a SNS lagano uzme vlast tj. nekih 70 posto na izborima gde svi iz opozicije bojktotuju.

Meni je bojkot ok, ali bi mi ovako dobili da bi onda opozicija u kojoj je i dalje glavni Ðilas, i koja se sa njim kao liderom pokazala kao vrlo sposobna (🤣), trebala da se izbori za neka prava i bolje izborne uslove.

Takođe, svi živi u svetu bi se potresli što je izlaznost 40 posto, evo saće.

Imali bi neke proteste kao sad u decembru i ćao zdravo.

Ovako ostaje neka nada za izbore, a Ðilas je bivši.

Doći u situaciju da je Nestorović opet u sredini uopšte nije nerealno, a u nekom ludačkom scenariju se može i do pobede. Zna se kako.
 
Ljudi koji veruju da će sad sns uzeti 55-60% stvarno žive u nekoj iluziji, to je nemoguće ni da ne znam koga dovuku, prosto ne mogu da skoče sa 39 na 55-60%.
Dovoljno će biti da uzmu 45% i da formiraju vlast. U decembru su bili sami, sada idu u koaliciji sa SPS, SDP, PUPS, JS, Stamatovićem, Zavetnicom, SRS, Mađarima, Borojevićem...
 
Sada niti stranke koje ne izlaze imaju koristi, niti stranke koje izlaze imaju ikakvu šansu.
Jedina šansa je da SSP, NADA i ko je već sa njima takođe pogaze svoje potpise za dobrobit Beograda i ipak odluče da u ovakvoj situaciji izađu, da se izađe u tri ili četiri kolone (1. zeleno-levi, 2. kreni promeni, 3. SPN, 4. NADA)
Iskreno verujem da bi u tom slučaju Vučić odložio izbore.
 
Sada niti stranke koje ne izlaze imaju koristi, niti stranke koje izlaze imaju ikakvu šansu.
Jedina šansa je da SSP, NADA i ko je već sa njima takođe pogaze svoje potpise za dobrobit Beograda i ipak odluče da u ovakvoj situaciji izađu, da se izađe u tri ili četiri kolone (1. zeleno-levi, 2. kreni promeni, 3. SPN, 4. NADA)
Iskreno verujem da bi u tom slučaju Vučić odložio izbore.
Daj, bre 🤣
 
Misliš da ni u tom slučaju nemaju šanse? Isto i ja. Nije vučić sedeo od decembra skrštenih ruku, navukao je on dovoljno novovarošana.
 
Dovoljno će biti da uzmu 45% i da formiraju vlast. U decembru su bili sami, sada idu u koaliciji sa SPS, SDP, PUPS, JS, Stamatovićem, Zavetnicom, SRS, Mađarima, Borojevićem...
Neće biti dovoljno jer će na ovim izborima biti manje trojanaca poput Zavetnika, Dveri i ostalih kojima je cilj da namerno budu ispod cenzusa i samim tim sns mora da ima bar 50%, a iskreno mislim da im je knap 45% i da će ponovo Nestorović odlucivati.
 
Misliš da ni u tom slučaju nemaju šanse? Isto i ja. Nije vučić sedeo od decembra skrštenih ruku, navukao je on dovoljno novovarošana.
Generalno ne vidim i ne osećam frku.

SPN je oslobođena od Ðilasa, a Savo je tu umesto Ðilasa, Zelenovića, Dabrice i Ponoša.

Svi su preduslovi za još bolji izborni rezultat.

Naravno, on neće doći sam od sebe i mora da se radi, ali šansa se stvorila.

Apsolutno ne mogu da garantujem da će SPN sada procvetati bez Ðilasa, ali ni ne vidim neku treću alternativu. Videćemo šta će uraditi Ćuta, Aleksić, Dobrica i ekipa.

Rekoh malopre mami da Kreni-promeni izlaze, žena se oduševila, oni su se cimali nešto kod mojih u kraju i imali neke akcije.

Pretpostavljam da je frka na N1, Novoj, tviteru, redditu i drugim mestima na internetu, ali ne znam jer ne pratim. Ili nije?

Sve dobre stvari se dešavaju.

Do juna se lako zaboravi da se ova podela ikad i desila. Mada, to je pozitivna podela 😊
 
Moja mama se takođe odusevila kad sam joj sinoc rekao da verovatno izlaze na izbore i rekla je “Sad imam za koga da glasam”. Kreni-Promeni će biti veoma bitan faktor sa motivisanje ljudi koji se i na dan izbora premišljaju da li će izaći, ili ne.
@Beki ozbiljna je frka i već sam procitao brdo komentara kako je Savo trojanac i Vučićev čovek.
 
Mislim da je jedina frka uhvatila vučića i čika Hila kad su videli reakciju javnosti na izlazak zeleno-levih. Zato mi je ovaj potez Sava baš u ovom trenutku čudan, Ali dobro, možda nisam u pravu, videćemo, vreme će pokazati.
 
Драго ми је да се ствара неки хајп, волео бих више него ишта да нови покрет раздрма сцену. Али, на начин да мотивише апстиненте или преобрати гласаче АВ блока, или уништене деснице. Ако ће само да се деси прерасподела унутар постојећег СПН гласачког тела, онда ништа.
 
Mora da bude hajpa jer ako ćemo da kukamo i pričamo kako ga je nemoguće pobediti, onda tako ne možemo da motivišemo one koji do sada nisu izlazili, ili su nesigurni da li će izaći. Moja neka ocena je kako sns možemo spustiti ispod 55 mandata i samim tim opet nemaju vlast, a to će im ozbiljno uzdrmati sve planirane projekte.
 
Pa izjavili su još pre neki dan i Đilas i Ponoš da će lokalni odbori sami odlučivati da li će izaći u svom mestu. Ili mislite da je bolje kao vučić, da odlučuju iz Beograda šta će da rade u nekoj mesnoj zajednici u Babušnici?
 
Za Kreni promeni je teško sad oceniti koliko imaju, jer mnogi koji bi glasali za Biram Borbu, će sada glasati za Kreni-Promeni, pa među njima sam verovatno i ja, ali to zavisi od programa koji budu imale obe opcije.
Увек је проблем кад се више листа боре за исти комад меса.
 
Da imamo normalnu opoziciju, pa da se sad sastanu i kažu idemo zarad višeg cilja svi na jednu listu i Kreni Promeni i SPN i Zeleno-levi i NADA... i da zamole svi zajedno recimo Aleka Kavčića da bude kandidat za gradonačelnika... razvalili bi... ali... vlažni snovi.
 
Pa i uz SPN su Ceca Bojković, Bjelogrlić, Peca Popović, pa šta s tim? Okrenuše se protiv njih zeleni...
 
Vrh