Šta je novo?

Izbori 2024

Рачунајте овако, у односу резултате 17.12.

- СНС листа ће имати исти број гласача;
- Ми листа ће имати нешто већи број гласача;
- Странке деснице ће имати мањи број гласача, али је питање да ли ће уопште неко прећи цензус; Мишљења сам да неће;
- Бирам борбу, у најбољем случају осваја око 80% гласова које је имао СПН;
- Крени промени има тај потенцијал да донекле надомести бојкоташе, али и да штрбне мало и са других листа, а понајвише управо од Екс СПН.

Ценим да ће СНС листа бити на 55-60 мандата, осим ако се не деси нешто неочекивано.
Ja ovog puta očekujem da nestor, koji je dobio više glasova sastavi vlast sa SNS. Prošli put su tvrdili pazar da navuku nove glasove time što su dosledni. videćemo
 
Али шта ће им? И они, као и сви у опозицији ове изборе гледају као заузимаје почетне позиције за следеће изборе.
 
Super je što Savo izlazi. Čak mislim da je win-win situacija što izlazi samostalno. Jer da je u kompletnoj koaliciji, to ne bi donelo mnogo benefita. A ovako, samostalno, bez Đilasa, ima kapaciteta da privuče i deo njegovih glasača, ali i deo onih "patriotskih" glasača koji nisu hteli da glasaju za jedinstvenu SPN listu zbog ____ (umetnite po želji - Đilasa, Marinike, Dobrice, itd.)
 
Нестор ће бити велика енигма по питању броја гласова јер су се распали, нису подржали ниједну опцију прошли пут и десница за сада не иде на изборе. Тако да има фактора који утичу на смањење броја гласова али и на повећање броја гласова које добијају.
За власт би била срамота да освоје исти број мандата/гласова сад када су усисали спс и заветнике. То би био им био највећи фијаско на изборима до сада.
 
Нестор ће бити велика енигма по питању броја гласова јер су се распали, нису подржали ниједну опцију прошли пут и десница за сада не иде на изборе. Тако да има фактора који утичу на смањење броја гласова али и на повећање броја гласова које добијају.
За власт би била срамота да освоје исти број мандата/гласова сад када су усисали спс и заветнике. То би био им био највећи фијаско на изборима до сада.

Ако постоји особа која је гласала за Заветнике јер су ПРАВА десница која се бори за Косово против бриселско-напредњачког лобија да би онда опет гласали за њих сада када су део СНС-а који спроводи бриселски / охридски итд. споразум онда ту особу треба изоловати и научно проучавати.

Као, могу да разумем да постоје наивни људи који су пали на причу да су они прави заштитници српских интереса на Косову али да неко и даље искрено гласа за њих када су на страни која је признала његову независност ми је бизарно. Оно за шта се заветници начелно залажу и шта СНС ради не само да није иста ствар већ су у непосредној, чистој супротности на сваком нивоу
 
Ако постоји особа која је гласала за Заветнике јер су ПРАВА десница која се бори за Косово против бриселско-напредњачког лобија да би онда опет гласали за њих сада када су део СНС-а који спроводи бриселски / охридски итд. споразум онда ту особу треба изоловати и научно проучавати.

Као, могу да разумем да постоје наивни људи који су пали на причу да су они прави заштитници српских интереса на Косову али да неко и даље искрено гласа за њих када су на страни која је признала његову независност ми је бизарно. Оно за шта се заветници начелно залажу и шта СНС ради не само да није иста ствар већ су у непосредној, чистој супротности на сваком нивоу
Nisam znao da gradonačelnik može odbraniti Kosovo.
 
СНС штанд код позоришта "Пинокио" на НБГ код Старог Меркатора. Нико им не прилази осим понеког пензионера.
 
Meni je neverovatno da još ima ljudi koji veruju da se Vučić može pobediti na ovakvim izborima. Pa oni su od decembra dovukli iz unutrašnjosti hiljade glasača i još uvek to rade, N1 ih je navatao i snimio. Sad im je još lakše nego u decembru, jer sad tačno znaju gde i koliko treba da navuku.

Što se tiče Sava, trebao je ovo da uradi u decembru i sada bi imali SNS u opoziciji u Beogradu. Ne znam šta ga je nateralo da to uradi baš sad, kad nema šanse za pobedu.
A pre samo desetak dana ispred RTS-a je izjavio da ga uključivanje u politiku (još) ne interesuje. Ja imam svoje mišljenje šta se desilo, ali ne bih sada.

Inače, prvi koji je čestitao Savi izlazak na izbore je... pogodite ko?

 
Počela nova taktika, a to je da prema Savi budu odjednom fini i da ga ljudi vide kao trojanca. Ako to ne upali, već sutra će taj isti Šapić da na najgore načine vređa Savu, kao što je za Nikolu Jovanovića rekao da se u lokalnu samoupravu razume kao Marica u krivu drinu.
 
Jedna osoba koju veoma cenim će biti na listi Kreni Promeni to jest Save Manojlovića. Ta osoba nije ukaljana i veoma mi je drago što je tamo. Mislim da KP može da pošteno razdrma stvari.
Сад си нас бацио у размишљање ко је та особа.
Bar stavi crticu, K-P, nemoj KP 🤣
Ја сам прво помислио да та особа има иницијале К. П.


Саво се кандидује за градоначелника града у ком више од половине становника не уме да мења његово име по падежима. Нек му је са срећом. Било како било, уверен сам да доноси више користи него штете.
 
Poslednja izmena:
Za to vreme DSS dosledno bojkotuje pokradene izbore (u Beogradu)
 
Meni je neverovatno da još ima ljudi koji veruju da se Vučić može pobediti na ovakvim izborima. Pa oni su od decembra dovukli iz unutrašnjosti hiljade glasača i još uvek to rade, N1 ih je navatao i snimio. Sad im je još lakše nego u decembru, jer sad tačno znaju gde i koliko treba da navuku.

Što se tiče Sava, trebao je ovo da uradi u decembru i sada bi imali SNS u opoziciji u Beogradu. Ne znam šta ga je nateralo da to uradi baš sad, kad nema šanse za pobedu.
A pre samo desetak dana ispred RTS-a je izjavio da ga uključivanje u politiku (još) ne interesuje. Ja imam svoje mišljenje šta se desilo, ali ne bih sada.

Inače, prvi koji je čestitao Savi izlazak na izbore je... pogodite ko?

Окачио сам синоћ линк, Лутовац каже да се преговара о томе да не може да се гласа пре истека 8 месеци (предлог власти) или годину дана (предлог опозиције) од промене превивалишта.
Уколико се усвоји, џабе им пребацивање од тамо негде Новембра, или од Јуна, у зависности шта усвоје.
Битно је да се усвоји нешто од та два.
Такође ценим да ће са Крени Промени далеко лакше да се освоји власт у централним београдским општинама и узети по које одборничко место на другим локалима и општинама. Што је такође битно зарад дизања тензије унутар саме снс коалиције и странке.
 
Moramo je već imao 11 posto, to što sada nisu tamo Dabrica i Zelenović im ništa neće škoditi, šta više.

Verujem da su porasli u međuvremenu, na nekih 14 posto fazon.

DS, ovi Aleksićevi i PSG su tu negde na 6 posto.

K-P bih sad procenio na nekih 5 posto.

Eto ih već na 25 posto.

Ne računam Ðilasove koji će se da se pridruže, njih anuliram sa ljudima koji su za stranke koje izlaze, ali su lično za bojkot.

Dobrim radom može se do 35 posto.

Opet će Nestorović da bude u sredini, ali jbg, bar se opozicija očistila.

Сад си нас бацио у размишљање ко је та особа.

Ја сам прво помислио да та особа има иницијале К. П.
Kristaps Porzingis 🤣
 
Окачио сам синоћ линк, Лутовац каже да се преговара о томе да не може да се гласа пре истека 8 месеци (предлог власти) или годину дана (предлог опозиције) од промене превивалишта.
Уколико се усвоји, џабе им пребацивање од тамо негде Новембра, или од Јуна, у зависности шта усвоје.
Битно је да се усвоји нешто од та два.
Такође ценим да ће са Крени Промени далеко лакше да се освоји власт у централним београдским општинама и узети по које одборничко место на другим локалима и општинама. Што је такође битно зарад дизања тензије унутар саме снс коалиције и странке.
Čak i da se to usvoji, ko će to da iskontroliše? Uostalom, za nedelju dana SUP može svima da promeni datum izdavanja LK.
Dobrim radom može se do 35 posto.
U decembru je opozicija imala 39% + NADA 6% pa nije bilo dovoljno.
 
Vrh