Šta je novo?

Izbori 2024

NIkada nisam bio levica jer je to čista utopija. Živeti u današnjem turbulentnom vremenu i predstavljati se tako, krajnje je opasno po državu. Mada, zavisi šta se podrazumeva pod levicu. Levičari u BIH smatraju da je Naser Orić heroj, levica u Hrvatskoj ima stereotipe o Srbima, a levica u Srbiji osporava celu srpsku istoriju. N1 u HR, BIH i Srbiji je isti, svima su Srbi krivi za sve. Najbolje je biti sredina, poštujem sve, ali nisam bu****. To je otprilike moja poruka.
 
1000005927.jpg
 
Brnabo presudio

 
Koniljo, ako me razumes, juce sam u povratku s posla ispred pravnog fakulteta video Dobricu, Radeta bezfakultetliju i crvenokosu Bilju Djordjevic. Ako Bilja kaze da se u Srebrenici dogodio genocid, onda, da mi neko ponudi izbor, glasao bih za bilo koga osim za crvenokosu Bilju. Jednostavno, ne mogu da predjem preko toga. Dal je to njen iskreni stav, ili prica jer dobija pare od Zelenih levaka iz Nemacke, potpuno je nebitno. Dal je ona kao mlada bila nacionalno svesna i prava Srpkinja, to je opet nebitno. I sta je Dobrica radio pre 20 godina. I Vucic je pre 20 godina pevao cetnicke pesme na otvaranju mitinga Srs a sad je gospodin fini. Prica o parama i projektima a ne o Karlovcu i Virovitici.
Eto to je tako sada otprilike. Sta pricas sada i sta nudis sada... za to i glasam.
Neko se dozvao pameti posle 10 ili 20 godina i shvatio.. neko ostaje isti i ne menja se. A politila je promenljiva stvar.
 
Koniljo, ako me razumes, juce sam u povratku s posla ispred pravnog fakulteta video Dobricu, Radeta bezfakultetliju i crvenokosu Bilju Djordjevic. Ako Bilja kaze da se u Srebrenici dogodio genocid, onda, da mi neko ponudi izbor, glasao bih za bilo koga osim za crvenokosu Bilju. Jednostavno, ne mogu da predjem preko toga. Dal je to njen iskreni stav, ili prica jer dobija pare od Zelenih levaka iz Nemacke, potpuno je nebitno. Dal je ona kao mlada bila nacionalno svesna i prava Srpkinja, to je opet nebitno. I sta je Dobrica radio pre 20 godina. I Vucic je pre 20 godina pevao cetnicke pesme na otvaranju mitinga Srs a sad je gospodin fini. Prica o parama i projektima a ne o Karlovcu i Virovitici.
Eto to je tako sada otprilike. Sta pricas sada i sta nudis sada... za to i glasam.
Neko se dozvao pameti posle 10 ili 20 godina i shvatio.. neko ostaje isti i ne menja se. A politila je promenljiva stvar.
Odlučio sam da uopšte ne glasam na beogradskim izborima. Da su parlamentarni, glasao bih za Francuza ili Vuka Jeremića. Za ove prevarante koji slušaju Brisel više neću.
 
На београдским изборима свакако можеш да гласаш за неку другу опозициону листу. Боље то него да апстинирањем даш предност Гангули.
 
Zašto je opoziciji bilo bitno da beogradski izbori idu paketu sa ostalim lokalnim izborima?

Ograničeni resursi se rasipaju na više strana dok sa druge sns nema ograničenja u resursima.
Što se premeštanja glasača, pa to će nastaviti da rade samo iz opština gde se ne održavaju izbori.

Čini mi se da opet sns "ispunjava" zahtev opozicije koji i nije zahtev opozicije nego zahtev vlasti. Što opet vodi ka zaključku da opozicija radi za vlast.
 
Izuzetno je bitno da se istovremeno održe izbori u Beogradu, Nišu i Novom Sadu i naravno Beogradskim opštinama jer su to mesta gde je planirano najviše da se manipuliše od strane SNS-a. Ne mogu da postignu toliki nivo izbornog inženjeringa na toliko mesta istovremeno i zato izbori na istu dan su jedini način da opozicija nešto uradi.
 
Zašto je opoziciji bilo bitno da beogradski izbori idu paketu sa ostalim lokalnim izborima?

Ograničeni resursi se rasipaju na više strana dok sa druge sns nema ograničenja u resursima.
Što se premeštanja glasača, pa to će nastaviti da rade samo iz opština gde se ne održavaju izbori.

Čini mi se da opet sns "ispunjava" zahtev opozicije koji i nije zahtev opozicije nego zahtev vlasti. Što opet vodi ka zaključku da opozicija radi za vlast.
Осим овога на шта је @vucko скренуо пажњу, треба узети у обзир да би замор бирача више штетио опозицији него власти. Такође, ако би остали локални избори били одржани у сред сезоне, многи потенцијални опозициони бирачи су ван земље, а СНС је својим ботовима наредио да остану.

Искрено се надам да ће СПН и НАДА изаћи на изборе на свим нивоима.
 
Koniljo, ako me razumes, juce sam u povratku s posla ispred pravnog fakulteta video Dobricu, Radeta bezfakultetliju i crvenokosu Bilju Djordjevic. Ako Bilja kaze da se u Srebrenici dogodio genocid, onda, da mi neko ponudi izbor, glasao bih za bilo koga osim za crvenokosu Bilju. Jednostavno, ne mogu da predjem preko toga. Dal je to njen iskreni stav, ili prica jer dobija pare od Zelenih levaka iz Nemacke, potpuno je nebitno. Dal je ona kao mlada bila nacionalno svesna i prava Srpkinja, to je opet nebitno. I sta je Dobrica radio pre 20 godina. I Vucic je pre 20 godina pevao cetnicke pesme na otvaranju mitinga Srs a sad je gospodin fini. Prica o parama i projektima a ne o Karlovcu i Virovitici.
Eto to je tako sada otprilike. Sta pricas sada i sta nudis sada... za to i glasam.
Neko se dozvao pameti posle 10 ili 20 godina i shvatio.. neko ostaje isti i ne menja se. A politila je promenljiva stvar.
ja ne znam odakle ovoliko neznanje, a vise mislim da je nekakva zelja da se sakrijemo od ruzne i tuzne istine.

msp (icj) je medjunarodni sud pravde. ono za sta je nasa drzava zaintersovana (ili bi trebalo da bude zainteresovana, obaska sto ja mislim da bi trebalo da pokaze i neki veci napor) se resilo presudom po tuzbi BiH prema Srbiji.

dakle, sud je ustanovio da srbija nije odgovorna za zlocin genocida koji se dogodio na podrucju srebrenice.

ono sto moze svaki laik zakljuciti, genocid je utvrdjen presudom suda, cijieg je statuta i republika srbija potpisnica (dakle, priznajemo taj sud, jer osnovan je mandatom UN ciji smo clan), ali da nismo odgovorni za taj zlocin genocida.

odgovorni su pojedinci, postupci su vodjeni u hagu (pred drugim sudom) i ti ljudi (rekao bih neljudi) su osudjeni. licno. oni su krivi, ne srbija, ne republika srpska, ne ti, ja, pera i mika ili ko god.
ali zlocin je utvrdjen od strane suda cije postojanje i odluke republika srbije se obavezala da postuje.

mislim, ja sam svestan razorenosti institucija i u svetu, a kamoli kod nas. upliv politike, lobiranja, nazovi kako zelis.

ne znam da li je fer, nisam strucan, ali jedan milenko kreca, profa sa faksa pored koga si prolazio je bio ad hoc sudija u tom istom msp-u.
nikad se nisam slagao sa njegovim politickim stavovima (dss iz vremena kostunice,cija je politika je bila da je to pogubno, a opet isporucio najvise optuzenika), ali je nesporan strucnjak za medjunarodno javno pravo.

poenta je da treba da se svi kolektivno oslobodimo nekakvog osecaja krivice, za bilo koji ratni zlocin ukljucujuci i genocid, jer niko od nas nije, niti je ova drzava kriva za to.

ako neko misli da je ratko mladic = srbija, onda jbg.
 
Poslednja izmena:
Izuzetno je bitno da se istovremeno održe izbori u Beogradu, Nišu i Novom Sadu i naravno Beogradskim opštinama jer su to mesta gde je planirano najviše da se manipuliše od strane SNS-a. Ne mogu da postignu toliki nivo izbornog inženjeringa na toliko mesta istovremeno i zato izbori na istu dan su jedini način da opozicija nešto uradi.

Koliko god je teško vlasti da manipuliše na više mesta još teže je opoziciji da to isprati.

A i ne sumnjam da će žrtvovati neki manji grad da zadrže Beograd.

Moje neko mišljenje je da u decembru opozicija nije uzela Beograd samo zato što su bili u kombinaciji sa republičkim.


Mada i ovo tvoje ima smisla.
 
Истовремено иду избори јер је већа зарада, мање дневница се даје овчицама активистима и лакше ће то Хил да исконтролише а овај да покраде.

Ебе ми се за изборе, Србија де факто више није међународно прозната држава, барем када је у питању такозвана "међународна заједница", одосно политички запад и то се и те како пренело на уставно-правни поредак целе државе и гашење свих српских институција на целој територији Србије. 10+година упозоравам да је Косово питање и цена, стандарда живљења, плата, поштовања права и закона, солидарности, личног и колективног достојанства па тек онда национално и суштински морално питање.

Дали сте сви своје одговоре на та питања и сада живимо у складу са тим одговорима сваки дан и на сваком педљу ове развалине.


А нашу муку, једину нашу победу још од 1918е хоће да прогласе геноцидом и то ни мање ни више него Немци.

1500-2 побијених ратних заробљеника и до хиљаду искључиво мушких цивила гурају као геноцид. У односу на то Израел дневно одради холокауст.
Овај се горе позива на Међународни суд правде. Хахахаха!

Поражавајуће да се међ нама накотило толико глупих и наивних људи.
 
Poslednja izmena:
Овај се горе позива на Међународни суд правде. Хахахаха!

Поражавајуће да се међ нама накотило толико глупих и наивних људи.
+1

ya kralja, otadzbinu, boga, drazu ili kom vec k..cu se molis da sve ovo prodje.

sasrecom!
 
ja ne znam odakle ovoliko neznanje, a vise mislim da je nekakva zelja da se sakrijemo od ruzne i tuzne istine.

msp (icj) je medjunarodni sud pravde. ono za sta je nasa drzava zaintersovana (ili bi trebalo da bude zainteresovana, obaska sto ja mislim da bi trebalo da pokaze i neki veci napor) se resilo presudom po tuzbi BiH prema Srbiji.

dakle, sud je ustanovio da srbija nije odgovorna za zlocin genocida koji se dogodio na podrucju srebrenice.

ono sto moze svaki laik zakljuciti, genocid je utvrdjen presudom suda, cijieg je statuta i republika srbija potpisnica (dakle, priznajemo taj sud, jer osnovan je mandatom UN ciji smo clan), ali da nismo odgovorni za taj zlocin genocida.

odgovorni su pojedinci, postupci su vodjeni u hagu (pred drugim sudom) i ti ljudi (rekao bih neljudi) su osudjeni. licno. oni su krivi, ne srbija, ne republika srpska, ne ti, ja, pera i mika ili ko god.
ali zlocin je utvrdjen od strane suda cije postojanje i odluke republika srbije se obavezala da postuje.

mislim, ja sam svestan razorenosti institucija i u svetu, a kamoli kod nas. upliv politike, lobiranja, nazovi kako zelis.

ne znam da li je fer, nisam strucan, ali jedan milenko kreca, profa sa faksa pored koga si prolazio je bio ad hoc sudija u tom istom msp-u.
nikad se nisam slagao sa njegovim politickim stavovima (dss iz vremena kostunice,cija je politika je bila da je to pogubno, a opet isporucio najvise optuzenika), ali je nesporan strucnjak za medjunarodno javno pravo.

poenta je da treba da se svi kolektivno oslobodimo nekakvog osecaja krivice, za bilo koji ratni zlocin ukljucujuci i genocid, jer niko od nas nije, niti je ova drzava kriva za to.

ako neko misli da je ratko mladic = srbija, onda jbg.
Svi ti sudovi su pod kontrolom SAD-a. Oni su objektivni, kao što su i Vučićevi u slučaju Jovanjice, Savamale itd... Baš ne zanima kako su oslobodili Haradinaja, Nasera Orića i druge zločince. Svi smo mi divljaci, ovo je Balkan, tako da lepiti etiketu samo jednom je bezobrazno. To je sud koji ne sme da sudi Amerikancima, samo američkim neprijateljima. Tu i tamo se nađu neki njihovi saveznici, ali dobiju blage kazne ili budu oslobođeni.

U tome i jeste problem sveta. Imate jednog hegemona koji kontroliše sve, od sporta pa do Saveta Evrope. EU je prikolica SAD-a koji se mešaju ko će ući u tu uniju. To je smejurija u šta se pretvorila Evropa. Albanci su mnoge kupili pljavim novcem, korupcije ima i tamo gde mi mislimo da cvetaju ruže. Onda imate licemerstvo i dvostruke aršine po pitanju granica. Ako mogu Ameri, mogu i Rusi, a mogu i Kinezi. To je ta logika.

Nažalost, ima mnogo kojima to ne smeta, kojima je normalno da ambasador određuje ko će šta raditi u državi. Najbolje da svi ponavljamo kao papagaji reči Amerikanaca i da uživamo. Ne volim jednoumlje, ne volim ništa na silu da radim.

Meni se čini da je Zapad izduvao u Ukrajini. Sada im preostaje da udave jedinu državu koja nije uvela sankcije Rusiji. Ovo je klasična osveta, vidi se iz aviona.
 
Poslednja izmena:
Истовремено иду избори јер је већа зарада, мање дневница се даје овчицама активистима и лакше ће то Хил да исконтролише а овај да покраде.

Naprotiv. Dogovoreno je da Hil iskontroliše pobedu opozicije u Beogradu. A da ovaj to istrpi zarad republičke vlasti. Al ajde sačekaćemo da prođe jun ili jesen, pošto opoziciji sada može sve da prođe sa dodavanjem uslova...

Što mene raduje. Da se razumemo. Prvi put gledam sns u defanzivi samo jer su ucenjeni od strane jednog čoveka. Kao mi građani Srbije već 10 godina. Jer želim pad ovoj vlasti ali me ne raduje s aspekta nepostojanja države. To ni malo... ali za to je sve sns kriv. Toliko truda oko maksimalne kontrole medija i svega i buć. Jedan čovek samo kaže kako da rade.

I nije se niko ovde okotio i ja da sam moderator bi ti lupio bančinu od 6 meseci.

А нашу муку, једину нашу победу још од 1918е хоће да прогласе геноцидом и то ни мање ни више него Немци.

Srebrenica je naša muka/pobeda?

Svi smo mi divljaci, ovo je Balkan, tako da lepiti etiketu samo jednom je bezobrazno.

Pa nema jedne etikete. Hrvati stalno govore da su pored ustaša i četnici vršili zločine. Dakle obostrano je. Većina Hrvata među njima i sam Milanović Jasenovac zove genocidom... Tad nije bilo ICJ pa nemas presudu al imaš istorijski genocid. Jasan genocid. Dakle bili smo i žrtve, opšte je poznato i priznato.
 
Naprotiv. Dogovoreno je da Hil iskontroliše pobedu opozicije u Beogradu. A da ovaj to istrpi zarad republičke vlasti. Al ajde sačekaćemo da prođe jun ili jesen, pošto opoziciji sada može sve da prođe sa dodavanjem uslova...

Što mene raduje. Da se razumemo. Prvi put gledam sns u defanzivi samo jer su ucenjeni od strane jednog čoveka. Kao mi građani Srbije već 10 godina. Jer želim pad ovoj vlasti ali me ne raduje s aspekta nepostojanja države. To ni malo... ali za to je sve sns kriv. Toliko truda oko maksimalne kontrole medija i svega i buć. Jedan čovek samo kaže kako da rade.

I nije se niko ovde okotio i ja da sam moderator bi ti lupio bančinu od 6 meseci.



Srebrenica je naša muka/pobeda?



Pa nema jedne etikete. Hrvati stalno govore da su pored ustaša i četnici vršili zločine. Dakle obostrano je. Većina Hrvata među njima i sam Milanović Jasenovac zove genocidom... Tad nije bilo ICJ pa nemas presudu al imaš istorijski genocid. Jasan genocid. Dakle bili smo i žrtve, opšte je poznato i priznato.
Hrvati svake godine prave svađu za vreme obeležavanja Jasenovca. To što su tvoji partneri iz Hrvatske izuzetak, ne znači da su svi takvi. Sto ljudi, sto ćudi.
Još da vidim da će odgovarati onaj što je 1999. godine pogodio voz pun civila. Hoće, ali malo sutra. To je ipak bila samo greška NATO pakta i kolateralna šteta.
 
Što se brojki tiče.. broj nije važan nego namera... i to je svima koji su iole upućeni u problematiku poznato... Ljudi kad čuju genocid pomisle da mora da se cela nacija uništi ili da to bude namera, a ne mora, dakle treba te zablude razbiti... Dovoljno je i delimično uništenje, ne mora čak ni ubistvima... može i drugim radnjama izvršenja, izgladnjivanjem do smrti, prisilnom sterilizacijom... Da li treba da postoji neki poseban izraz za genocide tipa turskog prema Jermenima i ove lokalno - teritorijalno ograničene... Treba, ali kao što imaš teška ubistva i obična a oba su ubistvo, ili krađu 1000 stvari ili jedne, a obe su krađe... Tako i ovde imaš veće i manje genocide. I niko ne spori da je jasenovački bio složeniji, duži, organizovaniji, brojniji... ali moraš se odnositi s pijetetom i prema patnjama drugih, dokazana je namera da se sa područja Srebrenice muška populacija zbriše. I čak i da je pogrešna kvalifikacija, ne vidim je kao stigmu, pogotovo ne celog naroda, a još manje da ima konkretne štete u smislu da je Srbija odgovorna pa da plaća odštetu. Nije odgovorna, nismo ga učinili ali je presuda da se u Srebrenici dogodio a odgovorne snage su navedene i pod čijom su komandom bile.

Onda kažu udar na RS. Pa Jasenovac je danas u HR.

Mudra politika je jedino što teritorije može zadržati za ubuduće. Priznati genocid je svojevrsno rasterećenje i za nas same, korak više ka očuvanju celovite RS i interesa RS... ali to nije ovaj put koji Mile Dodik sada radi. On šteti tom putu održive RS i eventualno nezavisne. On nudi po turskom modelu severnog Kipra, i to samo njemu koristi RS ne.
 
Nije poenta Bosnjacke politike izvaditi Srebrenicu iz Rs i prebaciti u Federaciju. Oni zele unitarnu BiH kojom ce se ponistiti cela RS. Proglasiti genocidnom. Kao Herceg-Bosnu sto proglasise Uzp-om (Udruzeni zlocinacki pothvat). Hrvate skrajnuli. Instalirali ljude lojalne svojoj politici (Komsic prvi primer).
Namera Muslimana je ogoljena. Znamo sta hoce. Muslimansku dzamahiriju i 100% Bosne. A imaju u stvarnosti oko 23%, kad se odbije RS i teritorija HRHB. Mnogo oni hoce samo preko tudjih ledja.
 
Vrh