Šta je novo?

Izbori 2024

@Sodarac imaš šta da dodaš u svoju odbranu ili ti ostaje etiketa Đilasovog bota... sve je na tebi sad...

Osmisli odgovor a ja odo da spremim kokice sebi.
On prvi lupa etikete ljudima koji kritikuju opoziciju da su za acu srbina, etiketa mu je samo uzvracena.
Ovo je još jedan pokazatelj kako opozicija nema pojma šta radi, pre 3 dana Djilas pljuje zapad, a sada Lazović ide da traži nešto od tog istog zapada, meni stvarno nisu jasni šta rade i koji je plan? Ako stvarno izboksuju nešto i pritiskom nateraju av-a da pristane na sve uslove, a onda izađu na izbore, oprostiću im sav ovaj cirkus koji se sad pravi.
6F610717-08A7-45C4-A374-85819D25B972.jpeg
 
On prvi lupa etikete ljudima koji kritikuju opoziciju da su za acu srbina, etiketa mu je samo uzvracena.
Ovo je još jedan pokazatelj kako opozicija nema pojma šta radi, pre 3 dana Djilas pljuje zapad, a sada Lazović ide da traži nešto od tog istog zapada, meni stvarno nisu jasni šta rade i koji je plan? Ako stvarno izboksuju nešto i pritiskom nateraju av-a da pristane na sve uslove, a onda izađu na izbore, oprostiću im sav ovaj cirkus koji se sad pravi.
Ne onima koji kritikuju vec onima kojima je bolje da ostane sadasnji rezim zbog nekog random razloga (da li je to djilas, dobrica, pera, nedostatak rendera, programa, itd..),
kao da smo u normalnom pluralizmu i gde je sve ok institucije rade mediji slobodni ni jedan pojedinac nema autoritarnu moc (a trebalo bi da je vec svakom jasno da nismo)
- dakle mi ovde treba da ponovo uspostavimo elementarne civilizacijske tekovine i meni kao i mnogima ovde je to prioritet broj 1
Sad ako nekome nije boze moj i to je neki stav...

za ovih 12 godina se pokazalo da "nova" i "bolja" opozicija nece doci, da opozicija bez djilasa nije osvojila bog zna kakav rezulataz (nego je najbolji bio upravo sada), sad kome se ne svidja realnost slobodan je da se vrati u svoj mehur,
kome je ovaj rezim bolji od ove opozicije moze samo da ne glasa i stvari ce ostati iste, tj ne mora da brine da ce djilas zameniti gangulu...
 
Rezultat opozicije nema veze sa Djilasom nego je ljudima pun k vlasti, mnogi koji su ih podržavali pre inflacije i haosa sa cenama su sada protiv njin. Ja bih prvi voleo da ta opozicija dođe na vlast umesto sns-a, ali je to nemoguće zato što su nesposobni.
 
Rezultat opozicije nema veze sa Djilasom nego je ljudima pun k vlasti, mnogi koji su ih podržavali pre inflacije i haosa sa cenama su sada protiv njin. Ja bih prvi voleo da ta opozicija dođe na vlast umesto sns-a, ali je to nemoguće zato što su nesposobni.
Ili zato sto nije dovoljnom broju ljudi jos uvek pun k ove vlasti?

Za mene lično mogu da budu još duplo nesposobniji opet su bolji od ovih razbojnika na vlasti, ali na žalost tako još uvek ne misli dovoljan broj ljudi da bi se srušila ova vlast...

A i pojedinacno je djilasova stranka najjaca i iskustvo i rezultati govore da bi bez njega i njegove partije rezulatat opozicije bio samo gori, jbg tako je...
 
Лично не желим да живим у земљи где се пола века група од 10 политичара смењује на власти, где сваки од њих одбија да преда узде неком другом и радије ће уништити партију него се повући из политике. Не постоје странке као подршка политичарима већ политичари треба да се прикључе странци којој идеолошки припадају и да их напусте ако то више није случај. Демократска странка је много старија и много већа од Ђиласа и људи би гласали за њу и да нема њега, као што су гласали и пре.

Није нико "демонизовао" вољеног Ђиласа већ је режим њега узео на зуб баш зато што је био неомиљени простак у скупом оделу који је био идеалан да галванизује рају против ДС-а. Да су он и његови пајташи из тог истог ДС-а били поштенији и способнији СНС никад не би дошао на власт. Па и Вучић сам је сигурно до неке 2014. бар само наставио политику Тадићевог / Ђиласовог ДС-а, посебно у сфери економије и унутрашње политике.
 
Ili zato sto nije dovoljnom broju ljudi jos uvek pun k ove vlasti?

Za mene lično mogu da budu još duplo nesposobniji opet su bolji od ovih razbojnika na vlasti, ali na žalost tako još uvek ne misli dovoljan broj ljudi da bi se srušila ova vlast...

A i pojedinacno je djilasova stranka najjaca i iskustvo i rezultati govore da bi bez njega i njegove partije rezulatat opozicije bio samo gori, jbg tako je...
Najjači su zbog toga što imaju svoje medije gde su 24/7 i gde svakom drugom ko se ne slaže sa njima lupe etiketu da nije “prava opozicija” i optuže ga da radi za vucica, kao sto su do juče optuživali Miloša Jovanovića, a sad im je Miloš dobar.
 
Najjači su zbog toga što imaju svoje medije gde su 24/7 i gde svakom drugom ko se ne slaže sa njima lupe etiketu da nije “prava opozicija” i optuže ga da radi za vucica, kao sto su do juče optuživali Miloša Jovanovića, a sad im je Miloš dobar.
A koga su to lazno optuzivali?
Zanokticu? Jeremica?
Ako su oni, sta su tacno pogresili?

Vlast ima desetoduplo vise medija i to sa nacionalnim frekvencijama i neogranicenim ćupom (narodnih) para koji se bukvalno namecu svima a tebe niko ne tera da gledas njihove medije cak nije ni tako lako doci do njih kao do rezimskih...
 
Poslednja izmena:
Он је са Вучићем договорио референдум 16.1.2022? Ахахахахаха.
Буквално једини протести од 2017. до данас који су били бар делимично успешни су протести које је он водио. За разлику од "опозиционих" политичара, он је
ангажовао активисте да облепе цео град налепницама и плакатима кад води неку иницијативу. Када укуцам "Институт на ком ради Саво Манојловић" изађу ми прозивке Небојше Бакареца и Млађана Ђорђевића на рачун Саве Манојловића. Мислим да је све јасно кад видим ко га све оптужује да је лажни еколог, а ко да ради за режим.
 
Он је са Вучићем договорио референдум 16.1.2022? Ахахахахаха.
Буквално једини протести од 2017. до данас који су били бар делимично успешни су протести које је он водио. За разлику од "опозиционих" политичара, он је
ангажовао активисте да облепе цео град налепницама и плакатима кад води неку иницијативу. Када укуцам "Институт на ком ради Саво Манојловић" изађу ми прозивке Небојше Бакареца и Млађана Ђорђевића на рачун Саве Манојловића. Мислим да је све јасно кад видим ко га све оптужује да је лажни еколог, а ко да ради за режим.
Ja nemam formiran stav o njima, samo sam podelio neko mišljenje sa "iste strane" koja mi izgleda legit. Ipak treba imati na umu i ovo a ne odmah odbacivati. Inače ko je taj Nebojša i Mlađan, nisam upućen?
 
Da jako je legit da je projekat Rio Tinto ukinut kao i priča da je neko Hilu delio hamburgere u osuđujućem tonu dok ista ta sns botina zna i gleda koga je taj isti sns za koga radi pozvao i ugostio u sali za sastanke, sa hamburgerima ili bez...

Vrhunska kritika im je bila da neko iz opozicije ide na kanabe sa zapadnim ambasadorima. 🤮
 
Koliko znam stvarno je ukinut ali na papiru, u realnosti nije skroz jer i dalje ima nekih aktivnosti Rio Tinta.
Smatram ove legit na osnovu nekih drugih postova a ne na osnovu ovog. Baš sam poslao ovde da čujem mišljenja vas koji više pratite ove domaće aktiviste i političare pošto ja nisam upućen dovoljno.
 
Koliko znam stvarno je ukinut ali na papiru

To je oksimoron.

Rio Tinto je glavno što će morati da isporuči oko toga se sve vrti, a oko lokalnih će sve prihvatiti al ne zato što to sami žele... To je posle današnjeg dana jasno.

Mislim da opozicija pomalo i namerno pogrešno tumači poruku Hila... Ljuta je tobože kao Vučić na rts. Zapad ne želi da gleda bojkot, mada ih ne zanima koliko će opozicija istrajati u svojim pritiscima... Opozicija tvrdi pazar takoreći, a sada već znaju da mogu da izguraju sve. Šanse su posle današnjeg dana jasne, da mogu da izguraju i 3ći uslov... Lokalni u istom danu. I tu upravo imaju podršku Hila na koga je Marinika danas nešto ljuta... samo treba da istraju u pritiscima!

U principu poruka zapadnih ambasadora vlasti je popustite za lokal, dogovrite se, imamo puno dogovorenog i važnog posla na republici... Hoćemo legitimnu vlast u BG a ne probleme...

Al ajde da mi ne odgovarate sada nego da sačekamo maj 🙂
 
Savo, Bojan iz eko straže, Ivan Bjelić i Nikola Ristić su pravi aktivisti i nemaju nikakve veze sa sns-om.
 
Ако режим може да падне онда ће пад кренути из огорчене "провинције", никако из комформистичког бе-ге авокадо стада.

У Нишлије се највише уздам. Тамо је СНС омражен вероватно више него што је и Слоба својевремено био.
 
Rio Tinto je glavno što će morati da isporuči oko toga se sve vrti, a oko lokalnih će sve prihvatiti al ne zato što to sami žele... To je posle današnjeg dana jasno.
Tako izgleda čim i dalje nisu odustali i nisu napustili Srbiju.
Savo, Bojan iz eko straže, Ivan Bjelić i Nikola Ristić su pravi aktivisti i nemaju nikakve veze sa sns-om.
Tačno je da nemaju veze sa sns, jedino mi je Savo sumnjiv jer je Kreni-Promeni NGO a to je po defaultu sumnjivo u smislu da nemaju dobre namere na duže staze iako trenutno drugačije izgleda. Ostali su ok, pratim Eko Stražu i Ivanov pokret Marš sa Drine.
 
Vrh