Šta je novo?

Izbori 2024

Razumem tvoju emociju. Moja emocija je tuga. Samo tuga. Ne više ljutnja ka opoziciji, nego baš tuga.

Ljutnja mi je i dalje rezevrisana isključivo i nepokolebljivo prema vlasti a tuga prema opoziciji.

Iako sam apsolutno protiv bojkota, i verovatno je ovo proba da se poboljšaju uslovi, izvrši dodatni pritisak na vlast i opipa puls u javnosti, mišljenja sam da odluka treba biti jedinstvena. U tom delu se slažem sa Čikom. Nekada moraš da se povinuješ i radiš kako tim odluči a ne stlano kidanje i individualna mišljenja... Možeš ih imati kao Vučko, ali prihvataš odluku tima.

Jedino dobro kod bojkota je da ne bi vladali naredne 4 godine. Ne mogu bez legitimiteta pun mandat. Iako neko kaže da se se oni uopšte ne osvrću na legitimitet, ipak bi i oni više voleli da "legalno" dobiju vlast nego tako. Bojkotom su veće šanse za nove, prevremene izbore, nego ako pristaneš na ovakve uslove. I to je vodilja onom delu opozicije koji ima časne namere i iskrenu veru u poboljšanje izbornih uslova. Ali to je naivno razmišljanje i protiv sam bojkota, rezultate je usled krađe moguće osporavati i naknadno, posle izbora... Ne mislim pravno jer od toga vajde nema, nego politički, ulica, građanska neposlušnost... Po meni treba i u felerečnim uslovima legitimiteta koji bi bili jasno naznačeni da su takvi, ipak izaći.
I šta se dobija sa tim, imali smo već milion prevremenih izbora i nikom ništa
 
Da, ja sam samo opisao način razmišljanja opozicije koja veruje u poboljšanje uslova i da je za to potrebno vreme... Ja sam naveo da mislim da je to naivno i protiv sam bojkota. Kao što rekoh, mislim da vrše pritisak i da nije konačna odluka... Nadam se da je tako.
 
Jedino dobro kod bojkota je da ne bi vladali naredne 4 godine. Ne mogu bez legitimiteta pun mandat. Iako neko kaže da se se oni uopšte ne osvrću na legitimitet, ipak bi i oni više voleli da "legalno" dobiju vlast nego tako. Bojkotom su veće šanse za nove, prevremene izbore, nego ako pristaneš na ovakve uslove. I to je vodilja onom delu opozicije koji ima časne namere i iskrenu veru u poboljšanje izbornih uslova. Ali to je naivno razmišljanje i protiv sam bojkota, rezultate je usled krađe moguće osporavati i naknadno, posle izbora... Ne mislim pravno jer od toga vajde nema, nego politički, ulica, građanska neposlušnost... Po meni treba i u felerečnim uslovima legitimiteta koji bi bili jasno naznačeni da su takvi, ipak izizaći
2020ta je pokazala da bi vladali 4godine evo i na nivou grada i u onim opstinama vladaju vec pun mandat bez ikakvih trzavica.
Pre su dosli novi izbori nakon 2022kada je opozicija izasla (dosli vec krajem 2023) nego kad 2020te kad nije izasla (dosli tek 2022)
Dakle bojkot kao takav ne donosi apsolutno ništa
 
Sa druge strane, ako izadju na izbore, priznali su kradju, tj medijsko stanje i biracki spisak.
Sta cemo sad ?
Bice dzukacki, ako se zale na to posle izbora, jer su su to stvari koje prethode izborima.
Moci ce samo da se zale na neregularnosti tokom izbor, ali to je ionako zanemarljivo u odnosu na ovo pre izbora.
Jel imate odgovor na ovaj paradoks.
 
Da ali kod republičkih se sećam da je brže došlo do novih izbora... Tu je kao Vucić bio "zabrinut" oko legitimiteta...

U svakom slučaju, treba izaći.
 
Razumem tvoju emociju. Moja emocija je tuga. Samo tuga. Ne više ljutnja ka opoziciji, nego baš tuga.

Ljutnja mi je i dalje rezevrisana isključivo i nepokolebljivo prema vlasti a tuga prema opoziciji.
Ја сам ти од оних који гледају у своје двориште.
Дакле, што се мене тиче, нека победе у Београду, или нека се склањају.
 
Sa druge strane, ako izadju na izbore, priznali su kradju, tj medijsko stanje i biracki spisak.

Ja to ne vidim kao preterani problem. Nisu aminovali sve to od ranije nego na jedvite jade izlaze kritikujući sve te izborne manipulacije pre dana glasanja i dovodeći u pitanje legitimitet spremni da se već 20.05 obrate i pozovu narod na ulicu...
 
Da ali kod republičkih se sećam da je brže došlo do novih izbora... Tu je kao Vucić bio "zabrinut" oko legitimiteta...

U svakom slučaju, treba izaći.
Pa nije doslo, 2020bojkot -》2022.novi republički izbori

Na te nove republicke 2022 opozicija izlazi -》novi već dogodine krajem 2023.
 
Ја сам ти од оних који гледају у своје двориште.
Дакле, што се мене тиче, нека победе у Београду, или нека се склањају.

Kome da se sklone? Evo MI i narodna stranka izlaze... Možda ZLF, ako je verovati Vučku...

Otvoren je prostor po ovakvim uslovima da se izađe i pobedi. Samo napred. Zato sam tužan. A ne ljut.
 
Pa nije doslo, 2020bojkot -》2022.novi republički izbori

Na te nove republicke 2022 opozicija izlazi -》novi već dogodine krajem 2023.

Ja stvarno ne mogu da opterećujem mozak unzad sve godine i izbore kad smo imali. 😄 Sećam se samo da posle bojkota republičkih, nije bio pun mandat. A koje su godine bile... Ko će im to pamtiti.

Za vlast bi bilo najbolje ovo da deo opozicije izade, cepanje... Onda imaju i legitimitet i 2/3 pobedu..
 
Нико неће покренути питање (не)легитимитета београдске локалне власти... неки месец по парламентарним изборима и недуго по уласку тих истих "бојкотара" у Парламент. Никога на свету и под милим богом то неће занимати - још мање неголи што га занимају савршено нелегитимне албанске власти у српским општинама на Косову.
 
Pa nije bilo pre sto god jbt...

Dakle krsci mandat je bio kad nije bilo bojkota nego kad je bilo

Svakako mislim da su sad, ako "legalno" osvoji izbore, šanse su veće za pun mandat. Nego uz osporavanje legitimiteta. Neki smatraju da to jasno postižu bojkotom. Ja sam rekao da sam za izlazak.
 
Нико неће покренути питање (не)легитимитета београдске локалне власти... неки месец по парламентарним изборима и недуго по уласку тих истих "бојкотара" у Парламент. Никога на свету и под милим богом то неће занимати - још мање неголи што га занимају савршено нелегитимне албанске власти у српским општинама на Косову.

Upravo.
 
Sa druge strane, ako izadju na izbore, priznali su kradju, tj medijsko stanje i biracki spisak.
Sta cemo sad ?
Bice dzukacki, ako se zale na to posle izbora, jer su su to stvari koje prethode izborima.
Moci ce samo da se zale na neregularnosti tokom izbor, ali to je ionako zanemarljivo u odnosu na ovo pre izbora.
Jel imate odgovor na ovaj paradoks.
Meni je veći paradoks da žele bojkot novih beogradskih izbora, ali zato je okej da sede u Narodnoj skupštini, jer ono, ti izbori su bili manje regularni ili šta god
 
To ako se pravimo legalisti, Kostunica vol 2.
Pobeda na republici nije bila moguca pod bilo kojim uslovima, zato je bilo daj sta das.

Ajd da rezimiram, pod ovim uslovima, nema sanse opozicija da uzme nijedan grad.
Znaci, jedino ako ste zadovoljni da budete manjina u svim parlamentima.

Ja kapiram da bojkot ima velike mane, ali i izlazak ima itekako, ne mogu da procenim sta je manje lose, ali vidim vi ste uvereni.
 
Sa druge strane, ako izadju na izbore, priznali su kradju, tj medijsko stanje i biracki spisak.
Sta cemo sad ?
Bice dzukacki, ako se zale na to posle izbora, jer su su to stvari koje prethode izborima.
Moci ce samo da se zale na neregularnosti tokom izbor, ali to je ionako zanemarljivo u odnosu na ovo pre izbora.
Jel imate odgovor na ovaj paradoks.
 
Sa druge strane, ako izadju na izbore, priznali su kradju, tj medijsko stanje i biracki spisak.
Sta cemo sad ?
Bice dzukacki, ako se zale na to posle izbora, jer su su to stvari koje prethode izborima.
Moci ce samo da se zale na neregularnosti tokom izbor, ali to je ionako zanemarljivo u odnosu na ovo pre izbora.
Jel imate odgovor na ovaj paradoks.
Већ сам јуче објаснио шта опозиција мора да нареди контролорима да ураде на дан избора.
 
To ako se pravimo legalisti, Kostunica vol 2.
Pobeda na republici nije bila moguca pod bilo kojim uslovima, zato je bilo daj sta das.

Ajd da rezimiram, pod ovim uslovima, nema sanse opozicija da uzme nijedan grad.
Znaci, jedino ako ste zadovoljni da budete manjina u svim parlamentima.

Ja kapiram da bojkot ima velike mane, ali i izlazak ima itekako, ne mogu da procenim sta je manje lose, ali vidim vi ste uvereni.
Опозиција итекако има шансе у Нишу. У другим већим градовима шансе су мање, али није да не постоје. У сваком случају, и да не победе боље да их има у локалним скупштинама и да ту имају свој глас и неке приходе и страначку инфраструктуру него да је немају уопште.
 
To ako se pravimo legalisti, Kostunica vol 2.
Pobeda na republici nije bila moguca pod bilo kojim uslovima, zato je bilo daj sta das.

Ajd da rezimiram, pod ovim uslovima, nema sanse opozicija da uzme nijedan grad.
Znaci, jedino ako ste zadovoljni da budete manjina u svim parlamentima.

Ja kapiram da bojkot ima velike mane, ali i izlazak ima itekako, ne mogu da procenim sta je manje lose, ali vidim vi ste uvereni.
Opozicija na sledećim izborima neće pobediti pod ovim uslovima. Malo toga mogu da preduzmu po tom pitanju jer uglavnom nije do njih. Za Vučića je bitno da održi gradsku vlast do 2028. zbog EXPO-a, između ostalog. Ne kažem da sam u pravu i ne vidim čemu tolika iziritiranost pojedinih opoziciono orjentisanih forumaša.
 
Kaže ne vidim čemu iziritiranost? Ma lagano, aj da čekamo tu 2028 pa da se možda nečemu nadamo i onda ćemo završiti kao Cg sa Milom, gde ce ovaj vladati bar 30 godina, a na kraju će ga samo smrt odvojiti od vlasti.
 
Vrh