Šta je novo?

Izbori 2024

Бојкот без насилног обарања власти је предавање исте режиму. Насилно обарање исте има легитмитет само након избора, ако су покрадени или је власт исте изгубила а одбија да преда фотељу.

Стога ако желимо иоле легитимну смену власти (насилну или не) бојкот не може да буде опција.
Prethodni izbori su već pokradeni (i to ne jedni), a vlast odbija da opoziciji u Beogradu preda "fotelju" tako što kupuju vreme i kupuju poslanike (i prave veštačke političke partije). Načekaćeš se da legitimnim načinima smeniš ovu vlast jer oni nisu čuli za pojam legitimnog. Legitimna borba protiv nelegitimne vlasti je po meni bez svrhe. Vlast ovde odbija osnovne demokratske principe, a kada to radi čovek koji je završio Pravni fakultet jasno je da neće dozvoliti opoziciji da osvoji izbore i to bi bila naučna fantastika u ovim uslovima.
 
Без бриге, добили смо изворе за студентски парламент 💪
I tamo počeo cirkus, isterali Emu Milenković koja je tamo bila najistaknutija ličnost, nije im dugo trebalo da i tu cirkus krene
CDD83C46-41F4-43CE-8D4D-EA3685D51701.png
 
Запад не може да натера Вучића да спроведе препоруке ЕП и ОДИХР осим ако запрети замрзавањем ЕУ фондова и укидањем безвизног режима. Иначе, ни у опозицији нису сви расположени за бојкот:
Screenshot_20240408_130624_com.twitter.android.jpg
 
Svi koji se uzdaju u to da će Vučića neko oboriti spolja, ne razumeju da je njegova vlast upravo i fundirana kroz klijentelističke odnose sa spoljnim faktorima koji na Balkanu preferiraju stabilokratiju prema svakoj demokratiji.

Opozicija je jalova i u rukavicama, i umesto da se bori za podršku naroda, oni čekaju da ih Brisel dovede na vlast. Jadno i bedno. To kažem kao neko ko je glasao za njih.
Nisam rekao da ga treba obarati spolja već da bi pritisak spolja bio koristan u njegovom obaranju iznutra. Uostalom jedini krivac za to što opozicija mora da traži podršku spolja jeste Vučić koji im onemogućava rad u sopstvenoj državi. S druge strane isto mislim da je pogrešno da opozicija ostvaruje javne kontakte i ima nekritičan odnos prema EU (jedina kritika za EU je za njih to što prećutkuju Vučiću i što ih ne dovedu na vlast) jer to daje Vučiću municiju na unutrašnjem planu, a Vučić sve što radi opozicija javno radi stostruko više tajno.
 
Kako šta?
Pa to da je spn opozicija kriva jer im nije dala prostora lol...
Drago mi je sto taj mali tenkre konacno odlazi na smetliste gde i zasluzuje
I još uvek ljudi optužuju Nikolu Jovanovića jer ga je isprozivao u jednom razgovoru, a ovi ga tajno snimali i to objavili. Trebao je još gore da ga isproziva, gnjida obična, koja mi je oduvek imala neku ljigav u facu.
 
Ne. Mislim da je najbolje privremeno povlačenje koje bi stvorilo pritisak na vlast spolja i manjak materijala za propagandne televizije (koje stalnim spinovanjem daju zanimaciju i osećaj ugroženosti od opozicije javnom mnjenju), rekonstituisanje opozicionih političkih partija na unutašnjem planu (npr. ojačavanje političkih saveta za različite oblasti sa realnim politikama koje mogu da se ponude građanima ili npr. stvaranje liberalne opcije koja nije anacionalna) uz stvaranje i brendiranje novih opozicionih političkih lidera. Istovremeno treba stalno insistirati na reformi političkog i izbornog sistema. Za mene su to signali da osvajanje vlasti nije samo cilj radi osvajanja pozicije moći i takve signale treba što više slati javnom mnjenju.
Druze jel se ti zezaš ili si imao neku amneziju?

Pa 2020te su upravo to uradili i sta je bilo?
Nije se stvorio pritisak spolja!
Nije bilo manjka materijala za rezimske televizije!
Ali je bilo: prepustanje radikalima opstina gde nisu mogli ni da prismrde,
Totalno organizaciono i finansijsko unistenje stranaka opozicije,
Svaki sledeci izbori bili su gori!

O spisku lepih želja na nivou deteta necu ni da trosim rečim a tek ovo "insistirati" lol
Pa dal ti stvarno mislis da kod radikala koji drze sve poluge moci mozes nesto da "insistiras"?
 
Pa oni to vele, opozicija, ne ja. Oni su ti koji bojkotuju izbore i ne daju glasačima opciju da promene vlast. Ne ja, ne ti, ne komšija Pera, nego opozicija. Ja da mogu, danas bih promenio obojicu, ali tako svet ne funkcioniše nažalost - za to služi opozicija koja očigledno odustaje od borbe, i sada hoće da sedne i da kmeči - a da ne radi ništa povodom toga.
Bas to, ovoj opoziciji gledamo kroz prste godinama, trpimo i nadamo se da će bar nešto uraditi, a oni godinama sve gori i sve gluplji, kao da namerno povlače poteze u interesu zvalavog. Stariji ljudi 90ih su bar imali čemu da se nadaju, mi mladi nemamo čemu da se nadamo sa ovom jadnom opozicijom i možemo samo da bežimo iz Srbije dok ne bude kasno.
 
Druze jel se ti zezaš ili si imao neku amneziju?

Pa 2020te su upravo to uradili i sta je bilo?
Nije se stvorio pritisak spolja!
Nije bilo manjka materijala za rezimske televizije!
Ali je bilo: prepustanje radikalima opstina gde nisu mogli ni da prismrde,
Totalno organizaciono i finansijsko unistenje stranaka opozicije,
Svaki sledeci izbori bili su gori!

O spisku lepih želja na nivou deteta necu ni da trosim rečim a tek ovo "insistirati" lol
Pa dal ti stvarno mislis da kod radikala koji drze sve poluge moci mozes nesto da "insistiras"?
Rezultata nije bilo jer se pristupilo bojkotu na loš način, gde su svi mislili da će rezultati stići za jedan dan ili mesec dana, nije došlo do povlačenja iz medija već se opoziciona borba vodila sa televizijskih stanica i dr. Nije stvar u tome da je bojkot loša opcija nego nije sproveden kako treba. Za novac razumem, ako je to problem onda neka ne bojktotuju. Meni je više detinjastvo što ti misliš da će kod radikala opozicija osvojiti izbore ili oni koji misle da će se nešto prepustiti vlasti na izborima koje će oni namestiti ili i ako opozicija osvoji doneti zakone na republičkom nivou i redukovati lokalne nadležnosti.
 
Nek skupe muda i pucaju na 400k glasova.

Dobri kandidati i program.

Nisam video nikoga da je rekao da su opoziciji oduzeti glasovi, samo sam cuo zalbe (opravdane) da su radikali sebi dodavali.

Beograd ima 400k ljudi spremnih da glasaju za SPN opciju. A i vise.

Dosta je izgovora.

Nek uloze sve napore da sprece kradju, a ako se desi, nek protestuju. Cak iako imaju vecinu i mogu da formiraju vlast - masovne demonstracije.
 
Rezultata nije bilo jer se pristupilo bojkotu na loš način, gde su svi mislili da će rezultati stići za jedan dan ili mesec dana, nije došlo do povlačenja iz medija već se opoziciona borba vodila sa televizijskih stanica i dr. Nije stvar u tome da je bojkot loša opcija nego nije sproveden kako treba. Za novac razumem, ako je to problem onda neka ne bojktotuju. Meni je više detinjastvo što ti misliš da će kod radikala opozicija osvojiti izbore ili oni koji misle da će se nešto prepustiti vlasti na izborima koje će oni namestiti ili i ako opozicija osvoji doneti zakone na republičkom nivou i redukovati lokalne nadležnosti.
Pa tako se jednom vec desilo pa otuda nada da moze opet..
...a ono,sto si ti pisao i neko "insistiranje" moze da prođe jedino u svetu mašte..

Radikali sada imaju podrsku spolja i zbog politicke stabilnosti jer realno drza sve i za to imaju podrsku u narodu (da li ovih njihovih sto glasaju direktno ili ovi sto "nemaju za koga"), kad se to naruši ili krene da se urušava gilubitkom dela lokala (vec smo imali takav primer u proslosti) - pocece i njihova stabilokratija da se urusava pa ce samim tim izgubiti podrsku spolja sto je kljucno za promenu vlasti
 
Nek skupe muda i pucaju na 400k glasova.

Dobri kandidati i program.

Nisam video nikoga da je rekao da su opoziciji oduzeti glasovi, samo sam cuo zalbe (opravdane) da su radikali sebi dodavali.

Beograd ima 400k ljudi spremnih da glasaju za SPN opciju. A i vise.

Dosta je izgovora.

Nek uloze sve napore da sprece kradju, a ako se desi, nek protestuju. Cak iako imaju vecinu i mogu da formiraju vlast - masovne demonstracije.
Upravo tako je pao Milosevic u Beogradu, a 4 godina kasnije u Srbiji. Sigurno tada nisu bili fer i pošteni izbori, pa je opet opozicija izašla da se bori do kraja.
 
Pa tako se jednom vec desilo pa otuda nada da moze opet..
...a ono,sto si ti pisao i neko "insistiranje" moze da prođe jedino u svetu mašte..

Radikali sada imaju podrsku spolja i zbog politicke stabilnosti jer realno drza sve i za to imaju podrsku u narodu (da li ovih njihovih sto glasaju direktno ili ovi sto "nemaju za koga"), kad se to naruši ili krene da se urušava gilubitkom dela lokala (vec smo imali takav primer u proslosti) - pocece i njihova stabilokratija da se urusava pa ce samim tim izgubiti podrsku spolja sto je kljucno za promenu vlasti
Ne znam, meni to kako si napisao izgleda potpuno nadrealno u ovakvim uslovima. Uostalom valjda bi oni u opoziciji trebalo da imaju najviše znanja i iskustva da vode političku borbu i donose političke odluke, a mi birači da ih pratimo. Šta god da urade živi bili pa videli posledice. Ako ga sruše pre 2027/8. svaka im čast, ja ću biti srećan.
 
Prethodni izbori su već pokradeni (i to ne jedni), a vlast odbija da opoziciji u Beogradu preda "fotelju" tako što kupuju vreme i kupuju poslanike (i prave veštačke političke partije). Načekaćeš se da legitimnim načinima smeniš ovu vlast jer oni nisu čuli za pojam legitimnog. Legitimna borba protiv nelegitimne vlasti je po meni bez svrhe. Vlast ovde odbija osnovne demokratske principe, a kada to radi čovek koji je završio Pravni fakultet jasno je da neće dozvoliti opoziciji da osvoji izbore i to bi bila naučna fantastika u ovim uslovima.
Кад кажем "легитимно" не мислим "на основу Вучићеве добре воље", мислим "уз подршку већине народа који једини и може да да мандат било којој политичкој струји да легитимно влада". Ако то подразумева грађански рат и физичко уклањање узурпатора из фотеље као Милошевића онда нека, докле год народ већински не жели да узурпатор буде на власти то је легитимно колико год било принудно и насилно. Али ако се то уради без подршке већине народа онда је узурпатор опозиционар који би га заменио иако нема подршку народа за тако нешто.

Бојкот сам по себи не може ништа да реши. Јер бојкот без грађанског рата није политичко решење већ хистерисање детета и бацање шаховске табле са стола. Људи овде очекују да ће Европа и Америка да интервенишу што Мариника гладује или опозиција неће да се кандидује на изборима док та иста Европа и Америка ћуте док Израел убија 13000+ деце и изгладњује стотине хиљада више
 
Najbitnije je da prava opozicija SPN i Nada budu jedinstveni sta god da odluce.
Da li ce bojkotovati li ne, nije toliko bitno, evo i ovde svako ima svoje misljenje, a misljenje je kao du*e.
Znaci treba podrzati opoziciju, sta god da odluce, i da slucajno neko ne izneveri od njih, kao sto cujem da se ZLF premislja.
@vucko , cujes li :)

Najbitnije je jedinstvo, a ne da svako nesto "smatra".
Kako vecina odluci, i onda svi da zalegnu iza toga, pa sta bog da.
 
Nisam ni mislio na to pola pola vec da svi bojkotuju jer se time, vec dokazano,
ne dobija nista!
Samo gubi....
 
Ali oni su vec odlucili da bojkotuju, verovatno imaju neke razloge.
Ja nisam dovoljno kompetentan da ocenim sta je bolje, jedino sam siguran da treba svi da stanu iza jedinstvenog stava, a ne da se prave pametni.
 
EU nema nikakvih kapaciteta, jedini spolja koji bi mogli ugroziti vlast u Srbiji su USA sigurno i eventualno Rusija. A oni su se posle ocigledne kradje zimus saglasili da je u Srbiji sve super. Mozda i jedino svetsko pitanje gde dele isto misljenje.
 
USA može da našteti, ali je dobro podmirena. Rusija ne može da našteti (mogla bi vlast sebi da našteti nepopularnim odlukama prema Rusiji, ali nije blesava). EU je nesposobna za sebe, a tek za druge.

Opozicija je krajnje blesava sa stavom da EU nema alternativu, gde je veći katolik od Pape (više veruje u te evropske vrednosti od same EU). Stavom da oni žele u EU, ali NE PO SVAKU CENU, opozicija bi dobila simpatije ljudi koje sadašnjim stavom odbija od sebe, i kojima je mnogo draža priča "ako je uslov Kosovo, nikad neću u EU", koliko god ta priča bila besmislena. Sa druge strane skeptičniji stav prema EU, ne bi naštetio kotiranje opozicije u EU krugovima, jer od njih ništa ni ne dobijaju.
 
Бојкотују ли, у животу више нећу гласати за те политичаре. У животу.

Razumem tvoju emociju. Moja emocija je tuga. Samo tuga. Ne više ljutnja ka opoziciji, nego baš tuga.

Ljutnja mi je i dalje rezevrisana isključivo i nepokolebljivo prema vlasti a tuga prema opoziciji.

Iako sam apsolutno protiv bojkota, i verovatno je ovo proba da se poboljšaju uslovi, izvrši dodatni pritisak na vlast i opipa puls u javnosti, mišljenja sam da odluka treba biti jedinstvena. U tom delu se slažem sa Čikom. Nekada moraš da se povinuješ i radiš kako tim odluči a ne stlano kidanje i individualna mišljenja... Možeš ih imati kao Vučko, ali prihvataš odluku tima.

Jedino dobro kod bojkota je da ne bi vladali naredne 4 godine. Ne mogu bez legitimiteta pun mandat. Iako neko kaže da se se oni uopšte ne osvrću na legitimitet, ipak bi i oni više voleli da "legalno" dobiju vlast nego tako. Bojkotom su veće šanse za nove, prevremene izbore, nego ako pristaneš na ovakve uslove. I to je vodilja onom delu opozicije koji ima časne namere i iskrenu veru u poboljšanje izbornih uslova. Ali to je naivno razmišljanje i protiv sam bojkota, rezultate je usled krađe moguće osporavati i naknadno, posle izbora... Ne mislim pravno jer od toga vajde nema, nego politički, ulica, građanska neposlušnost... Po meni treba i u felerečnim uslovima legitimiteta koji bi bili jasno naznačeni da su takvi, ipak izaći.
 
SPN treba da demonstrira kako izgleda demokratija.

Bila su ona istrazivanja pre nego sto su se ujedinili, trebali su po tome da naprave skupstinu unutar SPN-a.

Djilas ima pet ljudi, Cuta 4 itd.

I kada su ovakve stvari u pitanju, sednu i glasaju i toeto.

Ne ovako, svako ima svoje i svako misli da treba ovako...
 
Ipak verujem da ovo nije konačni stav opozicije oko izlaska...
 
Vrh