Šta je novo?

Izbori 2024

Onda je to to... diskusija je izlišna. Kako god okreneš, rezultat je isti.
 
Kako šta?
Pa to da je spn opozicija kriva jer im nije dala prostora lol...
Drago mi je sto taj mali tenkre konacno odlazi na smetliste gde i zasluzuje
Meni je drago što se vidi sad već polako ko je sve pod njegovim kišobranom.
Čekam još i Jovanovića da se razotkrije zajedno sa Boškom
 
Pokazi mi deo toga šta god da je u UN gde se pominju svi srbi i žigosanje svih srba?

Postoji vec presuda medj.suda pravde un jos od 2005 ili 6 valjda gde je presudjeno da srbija nije odgovorna tako da to ni ne moze da pise
Мислиш да декларација не би имала последице по нас?
 
Mislim da je potpuno svejedno da li će opozicija da izađe na izbore ili ne, vlast će izbore osvojiti neregularno kao i do sada. Ja podržavam bojkot, ali svih nivoa izbora. Nije u redu da bojkotuješ samo lokalne, a izlaziš na parlamentarne. Isto tako nije u redu da birače stalno peckaš s tim "bojkot" ili "nema bojkota" u zavisnosti šta dobiješ od vlasti. Vlast ima toliko grešaka, toliko planova koji nisu ispunjeni, a opozicija ne zna gde udara. Na sve to im je blokiran medijski pristup i nemaju baš dobre kadrove (ali ipak bolje od SNS). Razumem da su oni pod velikim pritiskom, ali tužno je da ipak šta god da urade, moraš da podržiš opoziciju jer nema alternative. Ono što je najgore, uopšte se ne vidi izlaz iz ove političke i društvene krize jer vlast ne popušta ni na jednom polju. Oni nemaju ni minimum kapaciteta da uvide opštu društvenu korist.
 
Meni je drago što se vidi sad već polako ko je sve pod njegovim kišobranom.
Čekam još i Jovanovića da se razotkrije zajedno sa Boškom
Pa radikali ili ti sad sns i jesu bili i ostali kapa za sve nacionaliste,
ironija je da bas oni sad najvise razgradjuju drzavu srbiju i poklanjaju i ono malo srbije sto je bilo na kosovu dok je za same nacionaliste glavno pitanje ko brani onog binka iz novog sada...
Vec sam jednom i napisao,
gorih dusmana od srBskih naciJonalista po srpski narod i državu nema!
 
Какву поруку шаље главнини својих гласача повлачењем из борбе? Шта се добија бојкотом локалних избора?
Ne dobija se ništa, ali to isto bi dobili i da učestvuju na izborima. Oni kao predstavnici građana u bilo kakvom zakonodavnom telu ne mogu da rade kako treba jer da bi oni radili moraju da rade i poslanici vlasti. Ako ti kao poslanik imaš inicijativu ti ne možeš da dobiješ podršku za nju jer poslanici većine ne funkcionišu po principu slobodnog izbora. Tu nema predstavničke demokratije i to je neefikasan i neisplativ sistem koji ne zadovoljava potrebe građana. To je maska demokratije za vlast jedne političke stranke. SNS ljude stavlja na izbornu listu samo da popuni rupe i da uguše manjinu u Skupštini i to je besmisleno. Izbori služe samo da potvrde Vučićev ego. Bolje neka ukinu zakonodavnu vlast jer ovako više nema smisla. Vučić je godinama pričao o reformi izbornog sistema, a sada ništa. Opozicija to pominje samo povremeno i to neki pojedinici s vremena na vreme, čisto da malo ohrabre birače.
 
Potrebno je koristiti svaki prostor, ma koliko mali bio, za političku borbu.

Ako se svojevoljno odričeš tog prostora, to je dizanje bele zastave i aminovanje da mogu da nastave da rade šta hoće.

Opozicija mora da prihvati da borba nije fer, i da pobede uprkos tome, jer fer uslove nikad neće dobiti.
 
Ne dobija se ništa, ali to isto bi dobili i da učestvuju na izborima. Oni kao predstavnici građana u bilo kakvom zakonodavnom telu ne mogu da rade kako treba jer da bi oni radili moraju da rade i poslanici vlasti. Ako ti kao poslanik imaš inicijativu ti ne možeš da dobiješ podršku za nju jer poslanici većine ne funkcionišu po principu slobodnog izbora. Tu nema predstavničke demokratije i to je neefikasan i neisplativ sistem koji ne zadovoljava potrebe građana. To je maska demokratije za vlast jedne političke stranke. SNS ljude stavlja na izbornu listu samo da popuni rupe i da uguše manjinu u Skupštini i to je besmisleno. Izbori služe samo da potvrde Vučićev ego. Bolje neka ukinu zakonodavnu vlast jer ovako više nema smisla. Vučić je godinama pričao o reformi izbornog sistema, a sada ništa. Opozicija to pominje samo povremeno i to neki pojedinici s vremena na vreme, čisto da malo ohrabre birače.
А што не изађу на изборе и увече објаве своје резултате избора у складу са гласовима пребројаним на бирачким местима где није било неправилности и одмах позову грађане на протест на ком би захтевали понављање избора на бирачким местима на којима је било неправилности? Ако се избори на тим местима не понове, опозиција бојкотује седнице градског и републичког парламента.
 
И јел треба општине Нови Београд, Звездара, Вождовац, Стари град, Савски венац и Врачар поново да падну под руке СНС? Ја заиста не желим да билде Бојан Бован који откако је председник општине НБГ ниједну споредну улицу и паркић није обновио буде председник општине још 4 године. Јел треба да се пропусти готово сигурна шанса опозиције да освоји власт у Нишу и да се види на чију страну ће фолиранти из МИ прећи након избора у Чачку, Ваљеву, Ужицу и Новом Саду?
 
Gradski izbori se dobijaju u prigradskim opštinama. Mladenovac, Obrenovac, Sopot i sl.
Ko ubedi te ljude da glasaju protiv SNS dobiće izbore.
 
Meni je neverovatno da SNS dobija izbore u Nišu, gde imaju najgoru gradonačelnicu u istoriji gradonačelnika.

Opozicija ima ozbiljan zicer i tamo i u BG. Ne znam zašto su ovoliko nesposobni.
 
Bojkot je za mene kao glasača - izdaja i odustajanje. Oni neće da se bore za fer izbore, pokušavaju nekakve gluposti da "pregovaraju" i cela borba se svodi na to. Ljute se na sve živo i čovek ne može kritiku da im uputi. I sada još ne žele da izađu na izbore, dakle glasačima ne preostaje nikakva opcija za glasanje - i to baš u ovom ključnom trenutku kada su opet velike šanse da se promeni vlast.
Što se mene tiče, od sada, bojkotovali ili ne, od mene glas više neće dobiti. Neće ga dobiti dokle god se ne promeni njihova struktura i dok opozicija ne bude imala potpuno nove predstavnike, potpuno novi plan i program i potpuno novo delovanje na terenu.
A o njihovoj dvoličnosti u vezi fer izbora na lokalu i u republici, pa ne znam šta tu uopšte dodati i komentarisati, čista sramota.
 
Gradski izbori se dobijaju u prigradskim opštinama. Mladenovac, Obrenovac, Sopot i sl.
Ko ubedi te ljude da glasaju protiv SNS dobiće izbore.
Dok je medijskog mraka koji indukuje da ti stanovnici vecinski duboko veruju je aca srbin branilac srba i cuvar kosova koji prkosi zapadu i da je vlaska magija kriva za smrt male devojcice iz bora biće za opoziciju izazov da samo popriča sa tim ljudima u normalnom tonu a kamoli da dobije njihove glasove..
 
Bojkot je za mene kao glasača - izdaja i odustajanje. Oni neće da se bore za fer izbore, pokušavaju nekakve gluposti da "pregovaraju" i cela borba se svodi na to. Ljute se na sve živo i čovek ne može kritiku da im uputi. I sada još ne žele da izađu na izbore, dakle glasačima ne preostaje nikakva opcija za glasanje - i to baš u ovom ključnom trenutku kada su opet velike šanse da se promeni vlast.
Što se mene tiče, od sada, bojkotovali ili ne, od mene glas više neće dobiti. Neće ga dobiti dokle god se ne promeni njihova struktura i dok opozicija ne bude imala potpuno nove predstavnike, potpuno novi plan i program i potpuno novo delovanje na terenu.
A o njihovoj dvoličnosti u vezi fer izbora na lokalu i u republici, pa ne znam šta tu uopšte dodati i komentarisati, čista sramota.
Ko veli dok se to ne desi dobri su i gangula i žvala?
 
Ko veli dok se to ne desi dobri su i gangula i žvala?
Pa oni to vele, opozicija, ne ja. Oni su ti koji bojkotuju izbore i ne daju glasačima opciju da promene vlast. Ne ja, ne ti, ne komšija Pera, nego opozicija. Ja da mogu, danas bih promenio obojicu, ali tako svet ne funkcioniše nažalost - za to služi opozicija koja očigledno odustaje od borbe, i sada hoće da sedne i da kmeči - a da ne radi ništa povodom toga.
 
Ako stvarno bude bojkotovala onda da,
ali ako izadju i ja na primer ne glasam za njih zbog tog i tog - to automatski znaci da je meni bliže srcu ostanak gangule i žvale nego promena vlasti..

Ja se jos uvek nadam da je ovo sa bojkotom neki trik da se iskamči sto je moguće više ali ću za opoziciju (koja izađe naravno) uvek glasati makar je samo pajdomani sačinjavali (vazno da nije u dilu sa radikalima),
e sad ako se ne daj boze stvarno odluce na bojkot, kao sto sam i rekao, - crno nam se piše
 
Poslednja izmena:
Бојкот без насилног обарања власти је предавање исте режиму. Насилно обарање исте има легитмитет само након избора, ако су покрадени или је власт исте изгубила а одбија да преда фотељу.

Стога ако желимо иоле легитимну смену власти (насилну или не) бојкот не може да буде опција.
 
Pa sta da radimo onda?
Da slegnemo ramenima i odemo u misije rupe i pustimo da zvala i radikali vladaju dozivotno?
Ne. Mislim da je najbolje privremeno povlačenje koje bi stvorilo pritisak na vlast spolja i manjak materijala za propagandne televizije (koje stalnim spinovanjem daju zanimaciju i osećaj ugroženosti od opozicije javnom mnjenju), rekonstituisanje opozicionih političkih partija na unutašnjem planu (npr. ojačavanje političkih saveta za različite oblasti sa realnim politikama koje mogu da se ponude građanima ili npr. stvaranje liberalne opcije koja nije anacionalna) uz stvaranje i brendiranje novih opozicionih političkih lidera. Istovremeno treba stalno insistirati na reformi političkog i izbornog sistema. Za mene su to signali da osvajanje vlasti nije samo cilj radi osvajanja pozicije moći i takve signale treba što više slati javnom mnjenju.
Potrebno je koristiti svaki prostor, ma koliko mali bio, za političku borbu.

Ako se svojevoljno odričeš tog prostora, to je dizanje bele zastave i aminovanje da mogu da nastave da rade šta hoće.

Opozicija mora da prihvati da borba nije fer, i da pobede uprkos tome, jer fer uslove nikad neće dobiti.
Razumem to gledište, ne kažem da je to loše, ali oni nastavljaju da rade šta hoće bez obzira na rezultat opozicije na izborima.
А што не изађу на изборе и увече објаве своје резултате избора у складу са гласовима пребројаним на бирачким местима где није било неправилности и одмах позову грађане на протест на ком би захтевали понављање избора на бирачким местима на којима је било неправилности? Ако се избори на тим местима не понове, опозиција бојкотује седнице градског и републичког парламента.
Što se mene tiče neka urade to, ja ću ih svakako podržati. Međutim jedan efekat postiže takav bojkot, a drugi efekat postiže potpuni bojkot učešća u zakonodavnoj vlasti.
И јел треба општине Нови Београд, Звездара, Вождовац, Стари град, Савски венац и Врачар поново да падну под руке СНС? Ја заиста не желим да билде Бојан Бован који откако је председник општине НБГ ниједну споредну улицу и паркић није обновио буде председник општине још 4 године. Јел треба да се пропусти готово сигурна шанса опозиције да освоји власт у Нишу и да се види на чију страну ће фолиранти из МИ прећи након избора у Чачку, Ваљеву, Ужицу и Новом Саду?
Što se Voždovca tiče, ovi iz Male Plane su već premešteni na Voždovac. Aktivno se na tome radi i ko zna još koliko ljudi će dobiti prebivalište. Tako će zajedno sa ruralnim Voždovcem preglasati urbani deo jer im malo fali. Nisam siguran oko tih šansi za osvajanje vlasti po opštinama. Ti "Mi" će preći na stranu vlasti i misliš li da će ih puno dotaći nečiji bes zbog toga?
 
Razumem to gledište, ne kažem da je to loše, ali oni nastavljaju da rade šta hoće bez obzira na rezultat opozicije na izborima.

Svi koji se uzdaju u to da će Vučića neko oboriti spolja, ne razumeju da je njegova vlast upravo i fundirana kroz klijentelističke odnose sa spoljnim faktorima koji na Balkanu preferiraju stabilokratiju prema svakoj demokratiji.

Opozicija je jalova i u rukavicama, i umesto da se bori za podršku naroda, oni čekaju da ih Brisel dovede na vlast. Jadno i bedno. To kažem kao neko ko je glasao za njih.
 
Vrh