Šta je novo?

Izbori 2024

Да опозиција 2020. није бојкотовала изборе, не само да централне градске општине у Београду и Новом Саду не би пале у руке СНС, него ни Шапићева странка не би прешла цензус и он вероватно онда не би ни био кандидат за градоначелника на београдским изборима 2022. године, него би то био Весић који би издувао и већ у јуну 2022. имали бисмо први град у рукама заједничке опозиционе прелазне владе, која би пречистила бирачке спискове, отпустила партијске кадрове из јавних предузећа и распустила предузећа попут ЈКП "Београдски метро" која не служе ничему. Да не помињем колико би веће приходе имале опозиционе странке да је СЗС изашао на парламентарне изборе 2020. године, па макар освојио свега 10% гласова. У многим градовима и општинама у унутрашњости опозиција би ове године много лакше добила изборе да није бојкотовала 2020. Могли су да науче из грешке ДС, ДСС и ГСС 1997. године...
 
Studenti objasnili nesposobnoj opoziciji kako se to radi. Zna li neko jel izlaze na izbore ili ne?

Uf uf uf, i dalje vruća tema.

E pa verovali ili ne uspeli su već da se posvađaju, i počeli da se izbacuju iz koalicije međusobno zbog zavisti i ega.

Jednostavno ceo izborni proces je bio za mene jedno veliko razočarenje, toliko je prevazišlo meru da su se uključili i SNS batinaši izbacivanjem nekakvih letaka, pa su ovi odgovorili sa N1 / Nova S televzijama, pa su ušli narodni poslanici i sve je prevazišlo bilo kakvu dozu ukusa i tolerancije.
Pritom toko izbora samo što nisu krenuli da se tuku u hodniku za glasnje, ma daj...

Ja sam bio u "opozciji", ne toliko aktivno, jer sam još na početku odbio kandidaturu za moj smer, ali sam aktivno podržavao kampanju i pomagao oko snimanja/slikanja, ali sada se bogami kajem.
Da deo te ekipe otera jednu od članica osnivačica pokreta, jer tobože krši statute je jako bezobrazno.
A koalicija sa USSR-om je jako labava, čeka se dan kada će pući.
Uostalom ša reći?
IMG-20240404-WA0010.jpg


Žao mi je što moram da vam rušim zamak od peska, ali to je naša politička realnost, pritom cela buka kao da su parlamentarni izbori, a ne studentski, to je i oteralo deo birača, i okolišanja oko nekih bitnih pitanja itd itd...

Mi smo govna i to je to, dal bilo to školsko odeljenje, Srednjoškolski parlament, Studentski ili Državni, mi ćemo uvek naći način da zaseremo, jer smo govna. Nema nam pomoći.


P.S. Daj bože da neko od njih ovo pročita, pa i da me izbace iz organizacije, jer sve pišem za njihovo dobro..
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da kažem i ja nešto i da se ogradim da su ovo moji lični stavovi.

Bojkot lokalnih izbora je sebičan, neracionalan i hazarderski. Ne vidim logiku da se bojkotuju lokalni izbori dok parlamentarni nisu dovedeni u pitanje. Ili se svi bojkotuju izbori ili ništa.
Neracionalno je bojkotovati izbore dok se ne dodje u situaciju da se "dobiju" izbori na gradu jer ovakvim ponašanjem se neće ni doći u tu situaciju.
Trebamo biti svesni da izbori nikada neće biti pošteni u ovoj situaciji. Za rezultate SPN nije kriv samo izborni inženjering već i loša kampanja SPN-a i loš izbor nosioca liste za grad Beograd.

Radim već 2 godine politički intentizvno sa građanima na ulici u Beogradu, a pogotovu na Zvezdari i ljudi žele da ih neko predstavlja u opštini i gradu, makar u opoziciji. Ljudima treba pokazati da je promena moguća i ona logično kreće odozdo, to jest od mesnih zajednica i opština. Da, opštine su skoro u potpunosti obesmišljene, ali su dobar način da se i opozicija praksira organizaciono, strukturno i kadrovski dok se sprema za sledeći korak.

Nadam se da moja politička organizacija pod pritiskom ostatka SPN-a neće doneti odluku da se bojkotuju lokalni izbori u Beogradu i u Beogradskim opštinama jer se time vraćamo 4 godine unazad gde dajemo na tacni SNS-u Novi Beograd, Zvezdaru, Stari Grad, Savski Venac i Vračar koji od 2022. godine očigledno nisu za SNS. Toliko od mene, javljam kada budem imao konkretnije informacije koje mogu da podelim.
 
Teško je opredeliti se za jednu od loših opcija. Vučić je nakon krađe, rešio da krene još žešće na opoziciju, u koaliciji za Dr. J. Vu., Peconi mafija i Žeks kokain. Oseća se moćnim i ne vidi zašto bi imalo popustio sa neregularnostima. Možda je opozicija bojkotom izabrala lošiju opciju, ali je donekle na to naterana.
 
Ма, мице мале, натерали их. Могу Турци да бију Ердогана у градовима, може СНС да се боји пораза у Нишу, али му је Београд сигуран. Јер ту смо мали и уплашени.

Изађите и победите. Укакили се од билдеа Гангуле, урбана елита.

Бојкотују ли, у животу више нећу гласати за те политичаре. У животу.
 
Jbt onaj zadnji bojkot je bio bukvalno pucanj u glavu popoziciji, ne cak ni u nogu nego u glavu - i gle cuda, riđi je tad profitirao i izdigao se kao neki kolovođa...
...taj nesrećni bojkot osim što je skoro pa sahranio neke opozicione stranke imao je za posledicu jos i da prljavi radikali vec 4 godine bez pardona vladaju vracarom i starim gradom gde nisu mogli da prismrde...
...iskreno se nadam da je ovo samo sredstvo pritiska jer ako nije, eto radikala jos 4god u beogradu i po opstinama
Takođe, Šabac je izgubljen zbog bojkota, a i tu je opozicija vladala redovno.
 
Шабац је изгубљен због комбинаторика где је Зеленовићев коалициони партнер, бивше крило УРС одлучио да пређе на страну СНС, а вукли су капиларне гласове из дома здравља. И што је СНС ојачао по селима која су највише гурала Зеленовића.

Жао ми је што ће опозиција да капитулира тамо где се највише уздала у своју снагу, у Београду. Од почетка су килави, људи су били за њих из искрене жеље за променом. Кандидати су били очајни, кампања још очајнија, а планови за будућност никакви. И цела прича се овде и на форуму сводила на то а јесу ти бољи Гангула и Весић?

Да се мало дотакнемо и тих студентских избора. Ја сам као студент једне године подржао групу мојих колега који су хтели да мењају власт, лика који буквално личи на Вучића. Тада нису постојале ретардиране листе, већ су били кандидати по годинама. И ми се организујем скупимо потребан број кандидата по годинама, и једна колегиница се излети пред човеком председника парламента на подношењу пријава. Он је пита па откуд ти овде, а она каже хоћемо да мењамо председника. И ту крене њима паника, крену да цимају своје и деканове људе професоре у тзв. изборној комисији, и крену они да нам обарају кандидате на глупим разлозима, типа не смеју студенти који нису грађани Србије (из РС) да буду кандидати, фали у папиру пријаве лепо написана ПУ где је издата л.к. (неки су писали СУП), није лепо написан број индекса (неки су писали нулу испред броја пошто су тако видели на е студенту) и тд.
И прође нас пар од нас десетак са године којима су исправе биле уредне, а на осталим годинама све њихови људи.
Онда ја ту видим да се ту расправља о глупостима типа реновирање читаонице, спонзорства за одлазак на "спортске" игре, сме ли асистент да иде да игра за факултет пошто је докторанд, и тд. Ништа битно за студирање, рокове, услове и сл.
И ја следеће године баталим ту глупост, а председник студентског парламента који је већ био на функцији када сам га ја уписао пошто је старији, остане на функцији као деканов човек, и буде све док му не истекне дозвола за студирање пошто није давао битне испите већ само оне које може да смути. Ја завршим факултет он је још пар година био на функцији и онда више није могао да обнавља године.
 
Ima vise problema koje ja vidim:

1. Nekvalitetan kadar opozicije. Ovo vidim jer cak i visoko rangirani opozicioni politicari prelecu u SNS.
2. Odsustvo jasne strategije. Nadovezuje se na tacku jedan. Cas jedno, cas drugo, glasaci su zbunjeni.
3. Ljudi su izgubili svaku nadu da se ova vlast moze promeniti. Zato cak i ljudi koji su bili protiv, lezu na rudu, posebno oni koji zavise od drzave za posao.

Hipoteticki, kada bi u nekoj drzavi postojala vlast koja je mafijaska, ona se ne bi mogla rusiti bojkotima, protestima, apelima…Pa vlast koja je ogrezla u ozbiljan kriminal i kojoj bi pretile hiljade godina robije ako padne, sigurno ne bi ispunjavala uslove nezadovoljnog naroda koji se seta subotom popodne u znak nezadovoljstva.
Potrebne bi bile radikalnije mere protiv takve vlasti. Gradjanska neposlusnost, npr neplacanje racuna. To je ogroman pritisak ako bi se izvrsio u velikom broju. Onda bi piramida pocela da se urusava, jer bi i pristalice te hipoteticke kriminalne vlasti pocele da izbegavaju placanje (nisam ja bu****).
Ovaj vid borbe ne zahteva da se odvaja stalno vreme nezadovoljnog velikog broja ljudi, da rade stvari koje ne donose rezultate.
Naravno, ovo sve pricam hipoteticki, u slucaju kada bi postojala mafijaska vlast koja je preuzela sve poluge drustva i stavila ih u svoj licni interes. Kada bi se odrzavali izbori koji bi bili toliko nefer, da na njima skoro sigurno nije moguce pobediti.
 
Deo glasaca opozicije je za bojkot, a deo za izlazak na ponovljene beogradske izbore. Sta god da opozicija uradi, deo glasaca ce biti protiv toga. Ono sto su prosli izbori pokazali, su drska kradja i rusenje regularnosti izbora na svakom nivou i nemoc opozicije da po tom pitanju ucini bilo sta. Niko nema volje za masovnim i dugotrajnim protestima, a ni spoljni pritisak na Vucica ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Што се тиче Шапца, ту је Зеленовић, који тамо важи за најјачег опозиционог лидера, уједно и локалца, направио посебан идотлук. Он тада није бојкотовао локалне изборе, већ само парламентарне који су се истовремено одржавали. Наравно то је тотало збуњујућа порука за бираче, потпуно непромишљења. Од старта сам зна да ће га СНС на тај начин одувати и без крађе на сам дан избора.
 
Ako je nekad trebalo nesto bojkotovati to su onda bili decembarski izbori kada je mafija primorala svoje crve u odredjenom broju opština da podnesu ostavke i time razbila kontinuitet lokalnih izbora koji je postojao jos od uvođenja višestranačja!
To čak ni Zlobi nije palo napamet!
Ali taj kriminalni i antidržavni akt je prošao glat bez neke pompe ni kod opozicije a ni kod nacionalista i pseudoustavobranitelja...

Kao sto sam rekao, izbori 2020 i uslovi tada su bili neuporedivo bolji nego sto je to bio slucaj 2022 (kada su stesnili biracka mesta kako bi se pravili redovi) a o ovom sada da ne govorim...
 
Иначе слажем се да је бојкот без јасног и функционалног плана шта после беспотребно губљење времена. Треба инсистирати на ова два услова што је Ана "прихватила".

Наравно сви сумњамо да ће то испунити, и треба тражити неке гаранције за њих уместо инсистирати на трећем услову који је мало проблематичан. Дакле што се тиче тог трећег услова, тј одржавања свих општиниских избора у Републици истовремено са градским у БГ, опозиција инсистира због мањег простора за маневрисање сељењем бирача из "неизборних" општина у изборне, пре свега у БГ. То што потпуно испуњавање првог услова поништава могућност ове манипулације, они правдају тиме да неће бити у потпуности испуњен први услов. Мени је то мало парадоксално, инсистирамо на трећем услову зато што смо свесни да први неће бити испуњен уместо да у први план ставимо потпуно испуњење првог услова и ангажујемо војску активиста које ће детаљно и плански да пречешља те спискове. Уосталом, ни одржавање истовремено избора у свим општинама није никаква гаранција, јер СНС има сасвим довољно сигурних општина из којих може да "чупа" гласаче за оне мање сигурне општине чак и ако се у њима одржавају избори. Још да инсистирају да се и у региону (пре свега Република Српска) истовремено одражвају избори.... ваљда то говори колико је бесмислено искључиво инсистирање на овом услову.

Да не буде забуне, избори би требало да буду у истом дану, пре свега због мањих трошкова и боље организације, али инсистирање као искључивом услову за излазак што се мене тиче не пије воду. То што СНС неће да их истовремено организује, боље је користити у аргументацији зашто су неспособни и зарад својих интереса додатно троше паре порезника.....
 
Poslednja izmena:
Што се тиче Шапца, ту је Зеленовић, који тамо важи за најјачег опозиционог лидера, уједно и локалца, направио посебан идотлук. Он тада није бојкотовао локалне изборе, већ само парламентарне који су се истовремено одржавали. Наравно то је тотало збуњујућа порука за бираче, потпуно непромишљења. Од старта сам зна да ће га СНС на тај начин одувати и без крађе на сам дан избора.

Није Зеленовић био најјачи локалац, већ Душан Петровић који га је и поставио за градоначелника. Опет, губитак коалиционог партнера, локалног отцепљеног УРС који је вукао пуно капиларних гласова преко Дома здравља и још неких установа, и зато што је СНС успешно агитовао по селима.
А направио је пуно аутоголова и у самом граду, нпр. у насељу Бенска бара је реконструкцијом инфраструктуре укинуто спортско игралиште и онда су се млади и клинци бунили што је био поен за СНС.
Исто тако и кадровска политика где је доводио ДС избеглице из Београда и других градова да буду директори је иритирало локалце.
 

Šta kažu Jeremićevi glasači? Prava opozicija?
Kako šta?
Pa to da je spn opozicija kriva jer im nije dala prostora lol...
Drago mi je sto taj mali tenkre konacno odlazi na smetliste gde i zasluzuje
 
Нисам његов гласач, али на том пољу нам треба свака помоћ и то није питање опстанка СНС већ жигосања Србије и свих Срба. А СНС-СПС старлет дипломатија није способна.
 
Нисам његов гласач, али на том пољу нам треба свака помоћ и то није питање опстанка СНС већ жигосања Србије и свих Срба. А СНС-СПС старлет дипломатија није способна.
Pokazi mi deo toga šta god da je u UN gde se pominju svi srbi i žigosanje svih srba?

Postoji vec presuda medj.suda pravde un jos od 2005 ili 6 valjda gde je presudjeno da srbija nije odgovorna tako da to ni ne moze da pise
 
U ovoj situaciji svejedno je da li će biti bojkota ili će se izaći na izbore. Ako bude bojkot sns ima Beograd četiri godine. Ako ne bude bojkot, sns opet ima Beograd četiri godine, samo legitimno. Da li stvarno neko veruje da sns može izgubiti Beograd posle svih pripremnih radnji koje su sproveli i koje još uvek sprovode?
 
Vrh