Šta je novo?

Izbori 2024

Y

Najbolje primere dajes ti sam zapravo...

Navodjenje kontakata kao "nekakvog postignuca" je naravno bilo u kontekstu tvog apsolutnog nepoznavanja istih ili ti se cinjenica koju potvrdjuju vec pomentute televizije i novine koje i sam mozes da vidis (sa sve teskim prostaklucima i vulgarnostima) ne sviđa pa bi nekako da stavis u isti ravan dva biračka tabora...
...to me podseti, jos uvek čekam "mitove" opozicionih glasaca kojima im n1 i novaS ispiraju mozak?
Nemoj samo da ti se svede na tvoj omiljeni "srbija je najgora u evropi" posto je on daleko blizi istini i logici nego mitovi sa druge strane (analogni bi bio nedavno plasirani da ljudi u londonu jedu pseću hranu dok je kod nas izobilje)...
- zivi se gore nego ikada
- prezaduzeni smo
- kurs je vestacki
- prosecna plata je vestacka
- rast GDP je vestacki
- Vucic je zapadni covek
- Vucic je ruski covek
- ovi su prodali Kosovo
- zagadjenje je sa SNSom pocelo i prestace kad padnu
- na novim fabrikama vise gubimo nego sto dobijamo


itd. i ovo je dovoljno da me sad IQ 2 ekipa proglasi botom.
 
....dal ti stvarno misliš da su se radule, jeremic i sasa jankovic ujedinili u to vreme da bi nesto vise napravili?
Pa naravno da ne bi, evo sad se najveci deo opozicije ujedinio i shodno tome ostvario najbolji rezultat do sad i?
Jedini način je kao i 90tih da krenes polako da osvajas pozicije sa kojih ces posle lakse da se organizujes za najvisi nivo, to se tad desilo 96te a mi jos uvek tu 96tu sad nismo imali - to bi recimo trebalo da se desi ako se sad osvoji beograd i jos neki grad,....
Ne znam šta bi bilo da su se ujedinili, jer nisu. Samo sam naveo taj primer slučajno. Bez ujedinjavanja nema pobede sns-a, a ti slobodno to osporavaj i zajedno sa mnom i ostalima nastavi da živiš u sns zlatnom dobu. Kažeš za gradove i 96. Odlično se sećam, bio učesnik šetnji, protesta itd. Ja samo pitam kako osvojiti gradove? Evo SNP i NADA pričaju o nekoj saradnji ne znam, videćemo. Da li je to dovoljno? Ostali?
 
- zagadjenje je sa SNSom pocelo i prestace kad padnu

ja nikoga ne cuje da pricaju da je pocelo. ali da je naglo skocilo to jeste. doduse mi imamo bias sto se pre nisu merili koliko sta je zagadjeno, iako je u srbiji nekada bila mnogo jaca industrija... mislim ja kada sam bio dete ja sam mislio da je miris zimi, u stvari miris zime a ne zagadjenja :D
 
Ne znam šta bi bilo da su se ujedinili, jer nisu. Samo sam naveo taj primer slučajno. Bez ujedinjavanja nema pobede sns-a, a ti slobodno to osporavaj i zajedno sa mnom i ostalima nastavi da živiš u sns zlatnom dobu. Kažeš za gradove i 96. Odlično se sećam, bio učesnik šetnji, protesta itd. Ja samo pitam kako osvojiti gradove? Evo SNP i NADA pričaju o nekoj saradnji ne znam, videćemo. Da li je to dovoljno? Ostali?
Koji ostali?

Jeremić, Tadić i Radule su se u vrtlogu svoje arogancije i samoživosti samoukinuli kao neki politički faktor tako da osim spn i nade nema nikoga relevantnog...

i ne znam gde sam ja osporio ujedinjenje opozicije?
Opozicija se ujedinila, tj najveci deo nje i imamo spn i rezultate koji su najbolji od 2012
Desna rusofilicarska i kosovocentricna na žalost nije ali to je njihova krivica mada se evo nada uzdigla kao predstavnik tog dela opozicije a nacuo sam i da bi ostaci jeremiceve narodne stranke mogli pristupiti njihovom taboru sto svakako pozdravljam,
E sad,
moje misljenje je da bi dve kolone opozicije (dakle spn i nada) dale bolji rezultat nego da se ide u jednu kolonu - ali ponavljam to je samo moje misljenje i verujem da opozicionari imaju neka relevantna istrazivanja (a koje ja nemam) na osnovu kojih ce doneti ispravnu odluku...

I nije sve do opozicije, nesto je i do naroda tj bar onog dela koji ne želi sns bagru i njihov prostakluk, vulgarnost, bezzakonje i nasilje da gleda svakog dana, mora se i on vise aktivirati ako stvarno zeli promene - veca izlaznost na izborima direktno umanjuje mogucnost mahinacija
 
ja nikoga ne cuje da pricaju da je pocelo. ali da je naglo skocilo to jeste. doduse mi imamo bias sto se pre nisu merili koliko sta je zagadjeno, iako je u srbiji nekada bila mnogo jaca industrija... mislim ja kada sam bio dete ja sam mislio da je miris zimi, u stvari miris zime a ne zagadjenja :D
Upravo, jako sumnjam da je zagadjenje kada je vozni park bio u proseku euro 0 i kada jos nije odradjena gasifikacija toplana bilo manje.

Samo je sada transparentnije jer se meri, pa ga odjednom svi osecaju jace.
 
Vidim da se provlače ove priče o Maloj Krsni i sada novo iz Vranja da dolaze u Beograd. I super je što opozicija već sada prati to, ali šta su naredni koraci? Vlast to lepo argumentuje da ljudi mogu da se sele, da može da se gleda birački spisak i šta god sve, i sve to na kraju bude, pa ako ćemo realno, legitimno. Ali jasna je pozadina tih "preseljenja", pa mi onda nije jasno kako opozicija može to da dokaže, odnosno da spreči glasanje tih ljudi. Zakon, koliko vidim, ne predviđa ograničenja, odnosno nema nekog pravila da glasači moraju stanovati na toj lokalnoj jedinici ili u pokrajini minimum npr. 6 meseci pre zaključenja biračkog spiska? Jedino to vidim kao rešenje da se spreči ovakav izborni inženjering.
 
opozicija treba da organizuje svoje prelaske u bg, pa da ga merimo
 
Realno nema mnogo toga sto opozicija moze da uradi kod apsolutne vlasti koja u svojim rukama drzi i hleb i noz a da to nije oruzani ustanak...
Jedino sto moze je da to prenosi na sva zvona kako bi preko bili svesni izbornog inzenjeringa i kako bi motivisali ljude na lokalu da izadju u sto vecem broju kako bi sprecili da im neka marva sa strane kroji kapu,
Sto vise ljudi izadje to ce manji efekat toga biti jer su mogucnosti da se organizuje preseljenje velikog broja ljudi pa njihovo organizovano dovodjenje na glassnje ipak ograničene..
 
Pravi je fenomen da čovek sa 35-40% tvrde podrške u narodu, vlada u 99% opština u Srbiji kao da ima 90% podrške. Isto tako, u Beogradu sa 30-35%, treba da ima potpunu vlast nad gradom. To može samo izbornim inženjeringom i manipulacijama poput transfera birača. On se dobro zeza sa svima nama i krade izbore svaki put. Srbija i jeste zarobljena država od strane jednog čoveka, to je činjenica.
 
opozicija treba da organizuje svoje prelaske u bg, pa da ga merimo
U opozicionoj režiji ovo je mnogo teže jer za prijavu prebivališta treba da podneseš dokaz o vlasništvu nekretnine u koju prijavljuješ, s tim da MUP uvek može da pošalje patrolu da proveri da li te osobe stvarno žive tu i da ne odobre prijavu. Pritom svaka prijava je 400-500 dinara....

Ovde je problem što vlast protivzakonito prijavljuje gomile ljudi na ko zna čijim adresama, po automatizmu. U mom zavičaju na svakom broju 1, u prigradskim naseljima zivi od 100 do 300 ljudi. U pitanju su privatne kuće a dokaz da rade po automatizmu upravo pokazuje da su koristili samo broj 1 radi lakše logistike.
 
Kao sto je cinjenica da delu ljudi koji nisu simpatizeri radikala i svega toga, još nije kap prelila čašu (nakon svih ovih godina) da dignu svoju bulju i glasaju za promenu vlasti
 
Kao sto je cinjenica da delu ljudi koji nisu simpatizeri radikala i svega toga, još nije kap prelila čašu (nakon svih ovih godina) da dignu svoju bulju i glasaju za promenu vlasti
Narod nažalost ništa ne vidi. Da smo pametni, ne bi nam vladali vadikali. Jedino ako ih fnansijski pogodi neka brljotina vlasti, inače neće reagovati.

Stvoren je sistem gde je nemoguće izgubiti vlast. Oni transfer birača vrše u celoj državi. Prijavljuju ljude u vaše ime, falsifikuju vam potpis itd... Policija, vojska, državne ustanove, sudovi... Svi su SNS, jedna velika lopovska porodica.
 
- zivi se gore nego ikada
- prezaduzeni smo
- kurs je vestacki
- prosecna plata je vestacka
- rast GDP je vestacki
- Vucic je zapadni covek
- Vucic je ruski covek
- ovi su prodali Kosovo
- zagadjenje je sa SNSom pocelo i prestace kad padnu
- na novim fabrikama vise gubimo nego sto dobijamo


itd. i ovo je dovoljno da me sad IQ 2 ekipa proglasi botom.
Ček sad, ja sam očekivao da ćeŝ ponuditi neke n1 ili nova s mitove kojima oni ispiraju mozak birackom telu opozicije?
Za najveći deo ovih stavki (osim vestackog kursa/plata/rasta gdp) nikada nisam čuo da je pomenut na tim televizijama, pogotovo ovo "oni su prodali kosovo" sto cak nije ni u stilu tih televizija...
Ovo si ti skupio random verovanja koje si čuo na forumu od nekih ljudi i izuzev ovog sa prezaduzenjem, zagađenjem, da se živi gore nego ikada i da se novim fabrikama viš gubi - ostalo može biti u većem ili manjem stepenu tačno ili polutačno...
...a zato sa druge strane na rezimskim televizijama non stop i doslovce: djilas ukro 619milki, zuti topili tenkove i surovali sa kurtijem, opozicija poziva na ubistvo vucica/na linc njegovog sina, pakleni plan za unistenje srbije od strane opozicije, itd itd itd,
pa onda lična vređanja i blaćenja i pljuvanja ličnosti iz opozicije, itd itd itd...

Dakle lako proverive činjenice govore u prilog tome da je biracko telo sns-a u proseku zatucanije, prostije i primitivnije od onog drugog - to znaju i ljudi zaduzeni za marketing pri sns-u i otuda takvi sadržaji na televizijama i novinama gde se oni direktno obraćaju svom biračkom telu
 
Poslednja izmena:
Narod nažalost ništa ne vidi. Da smo pametni, ne bi nam vladali vadikali. Jedino ako ih fnansijski pogodi neka brljotina vlasti, inače neće reagovati.

Stvoren je sistem gde je nemoguće izgubiti vlast. Oni transfer birača vrše u celoj državi. Prijavljuju ljude u vaše ime, falsifikuju vam potpis itd... Policija, vojska, državne ustanove, sudovi... Svi su SNS, jedna velika lopovska porodica.
Ova rečenica je ključna...

Inače ja na primer takvim ljudima tj simpatizerima žvale krećem da pričam kako sam preko sipao jeftiniji dizel, kako sam preko u radnji kupio to i to jeftinije, da je kamata na keš kredit tolika i tolika da sam se tamo vozio metroom, itd stvari iz života koje pogađaju svakog i njihova reakcija mi je dosta zanimljiva u poslednje vreme u većini slučajeva je to "pa šta ovaj naš onda laže i priča da je obrnuto" tek mali deo napadne sa "lažeš" (verovatno mozda i svestan da mu odmah mogu dokazati)
- eto to bi možda mogao biti način, na konkretnim primerima im pokazati da srbija nije nikakav ekonomski tigar, da ovde nije blagostanje a preko da nemaju leba da jedu, itd jer je u konačnici najveći deo njihovih glasača je zapravo lošeg materijalnog stanja i ova inflacija ih je baš pogodila...
 
Kako onda ljudi zive a pogodila ih inflacija? Mazohizam, izvitoperenost uma da se glasa za svog dzelata? Kako je Sloba opstao devedesetih.. izdrzljiv smo mi narod zacudo. Sro bi rekao Rados Ljusic: "Srbi su dusa rajetinska".
 
Ček sad, ja sam očekivao da ćeŝ ponuditi neke n1 ili nova s mitove kojima oni ispiraju mozak birackom telu opozicije?
Za najveći deo ovih stavki (osim vestackog kursa/plata/rasta gdp) nikada nisam čuo da je pomenut na tim televizijama, pogotovo ovo "oni su prodali kosovo" sto cak nije ni u stilu tih televizija...
Ovo si ti skupio random verovanja koje si čuo na forumu od nekih ljudi i izuzev ovog sa prezaduzenjem, zagađenjem, da se živi gore nego ikada i da se novim fabrikama viš gubi - ostalo može biti u većem ili manjem stepenu tačno ili polutačno...
...a zato sa druge strane na rezimskim televizijama non stop i doslovce: djilas ukro 619milki, zuti topili tenkove i surovali sa kurtijem, opozicija poziva na ubistvo vucica/na linc njegovog sina, pakleni plan za unistenje srbije od strane opozicije, itd itd itd,
pa onda lična vređanja i blaćenja i pljuvanja ličnosti iz opozicije, itd itd itd...

Dakle lako proverive činjenice govore u prilog tome da je biracko telo sns-a u proseku zatucanije, prostije i primitivnije od onog drugog - to znaju i ljudi zaduzeni za marketing pri sns-u i otuda takvi sadržaji na televizijama i novinama gde se oni direktno obraćaju svom biračkom telu
Tvitosfera/forumosfera je za opozicione birace ono sto je Pink/Informer za birace vlasti. Na internetu generalno opozicija dominira.

A tamo ima isto tako neproverenih traceva/blacenja i pljuvanja licnosti iz vlasti.

Nabrojao sam neke najopstije mitove, a toga ima jos puno. Realno, za maltene 50% afera koje su se prihvatile kao aksiomi, realno nema dokaza ako malo zagrebes i potrudis se da neutralno sagledas.

Opoziciono biracko telo jeste u proseku obrazovanije ali nije bas da je ta razlika toliko crno bela. Stavise, mislim da upravo ta ubedjenost da je jedna strana ispravna samom svojom prirodom dok drugoj nema pomoci, plodno tle za manipulacije raznih vrsta i propagandu koja ie samo nalo suptilnika od onoga sto se servira na Pink/Happy.

I na kraju, ta ubedjenost cini i politicku borbu tezom, odnosno daje opravdanja za neuspehe. Ne gube izbore zato sto su nepripremljeni/nemaju harizme/ne mogu da saradjuju, nego eto isprao Vucic amebama mozak, sta da se radi.
 

Ne bih imao ništa da oduzmem, možda samo da dodam, jer mi se čini da uopšte ne govori o ekonomskom modelu razvoja, ali ostalo sve top, sa sve zaključkom na kraju! Ova G kad odu jednog dana, ne smeju da odu bez ozbiljnih krivičnih prijava javnog tužilaštva!

Lično imam najpozitivnije mišljenje o ovom čoveku, ali o ljudima ispod i ne znam ništa, nadam se da nije nesposobna ekipa koja se krije iza imena, kao ovi Orci iza dramosera!
 
Merila ova, ona...
Meni je dovoljno merilo sopstvena koža, za svo ovo vreme, ne samo da osećam mali boljitak vec i velliki gubitak po svim resorima svih stubova pa čak i u temeljima
A moglo je daleko više i bolje.
Sve u svemu debeo minus a kraja mu ne vidim , ma šta radili 🙄
 

Ne bih imao ništa da oduzmem, možda samo da dodam, jer mi se čini da uopšte ne govori o ekonomskom modelu razvoja, ali ostalo sve top, sa sve zaključkom na kraju! Ova G kad odu jednog dana, ne smeju da odu bez ozbiljnih krivičnih prijava javnog tužilaštva!

Lično imam najpozitivnije mišljenje o ovom čoveku, ali o ljudima ispod i ne znam ništa, nadam se da nije nesposobna ekipa koja se krije iza imena, kao ovi Orci iza dramosera!
Svaka cast, izgleda da nije povukao na svog ideoloskog prethodnika Kostunjavog.
Ja bih prvo na optuzenicku klupu Zagorku Dolovac i na max kaznu, za primer svim narednim javnim tuziocima.
 
Ček sad, ja sam očekivao da ćeŝ ponuditi neke n1 ili nova s mitove kojima oni ispiraju mozak birackom telu opozicije?
Za najveći deo ovih stavki (osim vestackog kursa/plata/rasta gdp) nikada nisam čuo da je pomenut na tim televizijama, pogotovo ovo "oni su prodali kosovo" sto cak nije ni u stilu tih televizija...
Ovo si ti skupio random verovanja koje si čuo na forumu od nekih ljudi i izuzev ovog sa prezaduzenjem, zagađenjem, da se živi gore nego ikada i da se novim fabrikama viš gubi - ostalo može biti u većem ili manjem stepenu tačno ili polutačno...
...a zato sa druge strane na rezimskim televizijama non stop i doslovce: djilas ukro 619milki, zuti topili tenkove i surovali sa kurtijem, opozicija poziva na ubistvo vucica/na linc njegovog sina, pakleni plan za unistenje srbije od strane opozicije, itd itd itd,
pa onda lična vređanja i blaćenja i pljuvanja ličnosti iz opozicije, itd itd itd...

Dakle lako proverive činjenice govore u prilog tome da je biracko telo sns-a u proseku zatucanije, prostije i primitivnije od onog drugog - to znaju i ljudi zaduzeni za marketing pri sns-u i otuda takvi sadržaji na televizijama i novinama gde se oni direktno obraćaju svom biračkom telu
Imao sam i ja takva iskustva. Ali mislim da se deo tih ljudi sutradan vrati na stari kolosek čim na Pinku ili Krepiju čuju novi niz hvalospeva, ili u lokalnoj zajednici ih prvi SNS simpatizer izgrdi što veruju "lažima dezinformatora i hejtera".
 
Vrh