Šta je novo?

Izbori 2024

Када се на претпрошлим изборима одлучивало о кандидату за председника одлучено је да носилац листе буде Мариника а да кандидата за председника да НС.
И то би било у реду да је НС сама изабрала ко ће бити кандидат, међутим, Поношу је кандидатуру понудио неко други, и пре него што је у НС одлучено ко ће бити њихов кандидат (узгред, типовало се да тада то буде Алексић).
Наравно да се таквим стварима изазива раскол у странци и да се странка слаби па је тако прво настао раскол НС-Понош.
Затим раскол НС-Алексић.
Није тешко закључити да слабљење једне опозиционе групације иде у прилог другој опозиционој групацији.
Aha, znači Jeremić je hteo da predloži Aleksića kojeg je šest meseci kasnije najurio iz stranke, a Ponoša je predložio neko drugi, pa ga je Jeremić najurio iz stranke. Čak i da uzmemo da je sve ovo istina, pa ovo je samo dokaz da Jeremić nije sposoban prženice da spremi da ne zagore, kakva politika.

Није тешко закључити да слабљење једне опозиционе групације иде у прилог другој опозиционој групацији.
Teško je, ako te dve grupacije imaju totalno različite ideologije. Mada tebi nije teško, ti sve možeš da upakuješ prema mašnici koju voliš.
 
Ok, ova novinarka je obicna curka, slusao sam i ranije neke gluposti koje je izvaljivala, ali sto to tebe toliko opseda ?
Ovo je toliko nebitno, zadnja rupa na svirali.
Evo ti si srpski nacionalista/desnicar rekao bih.
Pa majku mu, kako ti ne bode oci to sto ova banda svakodnevno brutalno gazi ustav, zaglupljuje naciju, moralno je ponizava promovisuci bahatost, bogati se nenormalnom korpucijom.
Zar to nije veca sramota za Srbiju i daleko stetnije za srpske interese, nego neka nebitna novinarka, koju niko ne zarezuje 5 %.
Kako ijedan normalan desnicar moze to da trpi.
Не опседа ме већ пишем о томе да јавним ескпонирањем таквих особа и опозициони медији и опозиција у ствари пуца себи у ногу.
То је поента.
Такве особе су СНС-у идеалне да у својим контролисаним медијима читаву опозицију представи кроз њих, на најгори могући начин.
Њихова кампања траје 24/7/365 и непрестано пуцају из тешке артиљерије а ови им сами дају муницију.
Ко каже да ми не смета то што ради СНС?
Управо зато што ми јако, јако смета све ово и пишем.
Са таквим грешкама друге стране, таквим неразумевањем стварности, приступом, СНС ће на републици владати још 10 година.
Локални и републички избори су две различите ствари.
Није мени проблем што се идеолошки не слажем са "грађанском Србијом" већ што својим поступцима често само отежавају пад СНС-а.
 
Secam se Jeremica jos iz doba dok je bio predsednik u UN.
Kako se kur*io i demagogisao tamo, bas je bio iritantan.
A pred ove izbore sta god ga pitaju, kao automat je ponavljao "Kosovo je deo Srbije" i "Mi smo protiv litujuma".
Obican demagog, ali bar je bio pristojan, za razliku od bande koja vlada.
 
Не опседа ме већ пишем о томе да јавним ескпонирањем таквих особа и опозициони медији и опозиција у ствари пуца себи у ногу.
То је поента.
Такве особе су СНС-у идеалне да у својим контролисаним медијима читаву опозицију представи кроз њих, на најгори могући начин.
Њихова кампања траје 24/7/365 и непрестано пуцају из тешке артиљерије а ови им сами дају муницију.
Ко каже да ми не смета то што ради СНС?
Управо зато што ми јако, јако смета све ово и пишем.
Са таквим грешкама друге стране, таквим неразумевањем стварности, приступом, СНС ће на републици владати још 10 година.
Локални и републички избори су две различите ствари.
Није мени проблем што се идеолошки не слажем са "грађанском Србијом" већ што својим поступцима често само отежавају пад СНС-а.
Sta ti smeta kod NDSS-a ?
 
Не опседа ме већ пишем о томе да јавним ескпонирањем таквих особа и опозициони медији и опозиција у ствари пуца себи у ногу.
То је поента.
Такве особе су СНС-у идеалне да у својим контролисаним медијима читаву опозицију представи кроз њих, на најгори могући начин.
Њихова кампања траје 24/7/365 и непрестано пуцају из тешке артиљерије а ови им сами дају муницију.
Ко каже да ми не смета то што ради СНС?
Управо зато што ми јако, јако смета све ово и пишем.
Са таквим грешкама друге стране, таквим неразумевањем стварности, приступом, СНС ће на републици владати још 10 година.
Локални и републички избори су две различите ствари.
Није мени проблем што се идеолошки не слажем са "грађанском Србијом" већ што својим поступцима често само отежавају пад СНС-а.
Ne puca time sebi u nogu, empirijski dokazano...

I tesko da "gradjanska srbija" otezava pad sekte, pre ce biti da je to ova nacionalna koja ne moze cak ni da se ujedini u borbi protiv sekte, a da ne pominjemo to sto su skloni direktnom i indirektnom šurovanju sa sektom...
 
Sta ti smeta kod NDSS-a ?
Откуд ти то да ми код НДСС нешто смета?
До последњег тренутка сам се двоумио да ли да гласам за НС или НДСС јер су ми те две опције идеолошки најближе.
Када кажем "грађанска" (под наводницима) пре свега мислим на ПСГ, зелено-леве, највећи део СПН.
 
Мислим да би опозиција требала да прихвати предлог Цвјетина Миливојевића да се пројекат Ехпо 2027 пребаци у Ниш. То је win-win опција, доказ бриге и за јужном Србијом, добра припрема и за локалне изборе доле, и растерећење Београда над којим оргијају Шапић и Мали.
Mislim da to ne moze sve i da hoce da predloze. Beogradu je dodeljen Expo, po vec nekom predlozenom projektu, ne moze sad Beograd samostalno to da seli gde hoce. Na stranu sto je pitanje da li ima dovoljno vremena da se i po postojecem projektu sve stigne, a ne da se ceka da opozicija pobedi, pa da radi novi projekat pa seli u Nis. Nerealno.
 
Poslednja izmena:
Не опседа ме већ пишем о томе да јавним ескпонирањем таквих особа и опозициони медији и опозиција у ствари пуца себи у ногу.
Ne kopka tebe to, tebe trigeruje šta je ona rekla. Pa onda to projektuješ na "tako kvari opoziciju". Niti je n1 opozicioni medij, niti je ova novinarka pričala nešto u ime n1, niti je n1 na bilo koji način stao iza toga.

Režimski mediji da nemaju ovo, pisali bi nešto drugo. Ako su u stanju narodni poslanici da čitaju tvitove fejk profila i to predstavljaju kao opozicionu agendu, nemaš šta da pričaš o bilo kakvoj novinarki koja je otišla na vikend negde pa baljezgala za svoj groš.

Za one koji će da se uhvate tvrdnje da n1 nije opozicioni medij, odnosno za one sa jeftinijim ulaznicama, N1 je informativni medij u sklopu SBB mreže, i on radi za SBB. Kao i većina informativnih kanala, on ekonomski nije isplativ, i opstaje ne zbog ne znam čega, nego opstaje zato što će reda veličine 100 hiljada ljudi samo u Srbiji da plaća 2 hiljade mesečno za kablovsku. To što oni kritički posmatraju svaki potez vlasti je njihovo pravo, a u trenucima u kojima nema drugih medija koji bi to radili, nasušna potreba društva. Apsolutno mi je razumljivo da oni žele promenu režima koji im je naneo toliko zla, kako lično, tako i kolektivno. Probleme, pretnje, ucene, maltretiranja na dnevnom nivou koji oni proživljavaju običan čovek ne bi podneo 1 dan, oni to trpe svaki dan. Kao i sve druge televizije, oni imaju pravo da naginju na neku političku opciju, što, po mom sudu, i čine, ali nemaju da budu propagandno glasilo. Nikada nisu vadili bilo koga iz frižidera, nikada nisu lagali, izmišljali, masakrirali ljude, kako to čine režimske televizije. Pričamo o periodu u državi gde voditeljke pevaju rođendansku pesmicu predsedniku, a gde se stranački skup uživo prenosi satima na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. U trenutku kada je medijska scena raspolućena u Srbiji, predstavljaju ponajbolji kanal informisanja u državi. Što nije ni teško, budući da na nacionalnim frekvencijama ne postoje ni programske šeme, nego kad zovu iz predsedništva prekidamo sve, idemo uživo sa Andrićevog venca. Ako voditeljka RTS-a savetuje Dačića za vreme reklama da popljune malo Đilasa ako hoće, onda je jasno gde se nalazi naše novinarstvo. O komercijalnim televizijama da ne govorim.

Evo primer, intervju sa Đilasom nakon što je formirao SSP. Da li je ovaj intervju mučan za Đilasa ili mu se nabacuju serdare, vojvodo pitanja? Možete li da uporedite ovaj intervju sa intervjuima Vučića gde mu voditeljka kaže "joj Bože kako ste tako sposobni, kako ste takav car".
 
Ne kopka tebe to, tebe trigeruje šta je ona rekla. Pa onda to projektuješ na "tako kvari opoziciju".
Прво, тешко да може да ме тругерује шта је рекла, у неком од претходних постова сам управо писао о томе зашто је то у најмању руку бизарно.
Све што је бизарно изазива реакције и све што је бизарно и логички супротстављено као ментална вратоломија дотичне свакако изазива реакције и наноси више штете него користи.

Не знам где је спор што се тиче Н1, критични према режиму, критички посматрају ствари, као што кажеш, нагињу на једну страну (њихово право), њихов програм прате људи који су опозиционо настројени, нису режимска телевизија, дакле "опозициона телевизија" телезивија која је опозициона режиму је термин који је прилично добар.
 
Poslednja izmena:
Ne puca time sebi u nogu, empirijski dokazano...

I tesko da "gradjanska srbija" otezava pad sekte, pre ce biti da je to ova nacionalna koja ne moze cak ni da se ujedini u borbi protiv sekte, a da ne pominjemo to sto su skloni direktnom i indirektnom šurovanju sa sektom...
Ovo i jeste najveci problem opozicije.
Kako utvrditi ko je sve kupljen od desnicara?
Najbolje napraviti listu i krenuti u promociju.
 
Ovo i jeste najveci problem opozicije.
Kako utvrditi ko je sve kupljen od desnicara?
Najbolje napraviti listu i krenuti u promociju.
Pa mislim da su ovi izbori sad dosta rascistili situaciju, otpali su i definitvno zavetnici a cenu svoje sujete i gluposti platilo je dosta njih (dveri, tadić, jeremić...)
 
Odakle ti to, Milos Jovanovic ima bas ostru nacionalnu retoriku, stalno pominje Kosovo i celovitost zemlje, i jos gomilu nekih desnicarskih/tradicionalnih ideja, kao skolstvo itd.
Preciznije receno, prost narod ne moze da ga cuje, jer NDSS-a nema na nacionalnim frekvencijama.
Jovanovic je jedini opozicioni politicar za koga sam siguran da bi obrisao Psiha o pod u direktnom duelu, makar ovaj koristio sve Minheneske stosove kojima je istreniran.
То што он прича је једно, оно што народ мисли је друго. Идентичну причу има и Вук Јеремић па га народ и није баш прихватио.
То да НДСС нема у мејнстрим медијима довољно је истина, али је он и превише салонска партија за прост народ.
 
Sta znaci salonska partija ?

Vuk Jeremic ne moze da se poredi, daleko manje talentovan politicar, koji nema harizmu, zato i ne prija plebsu.
 
Evo još jedna od onih što razdržavljuju i žele da ih vide u Padinskoj skeli, isto kao što to želi Vučić.

 
Evo još jedna od onih što razdržavljuju i žele da ih vide u Padinskoj skeli, isto kao što to želi Vučić.


Ево може и овај на робију заједно са то двоје које си ти навео:

“Dinko Gruhonjić​

Dr. Dinko Gruhonjić predaje novinarstvo na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, programski je direktor Nezavisnog društva novinara Vojvodine”
⬇️⬇️⬇️

 
Чујте, да нема ових квазидесничарских фанатика по којима су Срби најстарији, и једини исправни на целој равној земљи, и једини схватају какве нам отровое из авиона сипају, и шта нам раде са тим ХАРП-ом и 5Г технологијама и злочиначким вакцинама, овакви ликови попут Грухоњоћа се не би ни видели. Нека они раде свој посао, ако их пустимо да слободно лупетају шта хоће пада им сва аргументација и изгубиће сву пажњу.
Маните се тих прича, ај да видимо шта ћемо са овим нашим лоповима, како да их скинемо.
 
Чујте, да нема ових квазидесничарских фанатика по којима су Срби најстарији, и једини исправни на целој равној земљи, и једини схватају какве нам отровое из авиона сипају, и шта нам раде са тим ХАРП-ом и 5Г технологијама и злочиначким вакцинама, овакви ликови попут Грухоњоћа се не би ни видели. Нека они раде свој посао, ако их пустимо да слободно лупетају шта хоће пада им сва аргументација и изгубиће сву пажњу.
Маните се тих прича, ај да видимо шта ћемо са овим нашим лоповима, како да их скинемо.

Па и овај је “наш”, на државном буџету Србије цео живот.
 
Динко је "наш", на нашем буџету, од 2005.
Када неко ради на државном факултету а притом је заменик главног уредника "Аутономије", бивши председник НДНВ и неко ко пише колумне о "фашистичком задаху из Београда" а Републику Српску пореди са НДХ, то што и даље ради на државном факултету је више него довољан аргумент да такве појаве као друштво толеришемо и не обраћамо пажњу на њих.
 
Ко сматра да дотичне личности заслужују да се о њима прича на више страна, то је његово право и ја ту не могу ништа. Само треба бити свестан у овом тренутку да се тиме иде на руку владајућој секти.
 
Vrh