Šta je novo?

Izbori 2024

Ove traume su baš duboke. Jel’ vam neko rekao da niste vi krivi?
 
99 posto ljudi koji vole zapad i odredjene stvari na zapadu i zeleli bi da budemo deo EU na primer, maksimalno osudjuje sve zlocine zapada, i bombardovanje nase drzave i rat i u Iraku i sve zlocine CIA-e, sva ubistva i zla koja su naneli.

Postoji jedan posto, nazalost jako glasan, idiota koji podrzavaju to.

A vi Putlerofili u velikoj vecini pravdate zlodela tog monstruma.

Kome uopste pada na pamet tako nesto, alo, saberite se ako malo obraza imate.

Pa ako sutra CIA rokne nekoga, sve cu im po spisku, nece mi padati na pamet da pisem o tome kako i Putin ubija, pa eto, to valjda opravdava sto i oni ubijaju.
 
I dalje nisam naisao na coveka koji ima Klintonovu ili Busovu majicu.

Recenicu - ,,To Dzordze, demokratizuj Irak i rokni ih sve" u zivotu uzivo nisam cuo.

Ima budаlа po tviteru, 0,0001 posto.

Sa druge strane, Z-ovci i Putlerofili na sve strane.

Majice, murali, bedzevi... otvorena podrska na sve strane.
 
99 posto ljudi koji vole zapad i odredjene stvari na zapadu i zeleli bi da budemo deo EU na primer, maksimalno osudjuje sve zlocine zapada, i bombardovanje nase drzave i rat i u Iraku i sve zlocine CIA-e, sva ubistva i zla koja su naneli.

Postoji jedan posto, nazalost jako glasan, idiota koji podrzavaju to.

A vi Putlerofili u velikoj vecini pravdate zlodela tog monstruma.

Kome uopste pada na pamet tako nesto, alo, saberite se ako malo obraza imate.

Pa ako sutra CIA rokne nekoga, sve cu im po spisku, nece mi padati na pamet da pisem o tome kako i Putin ubija, pa eto, to valjda opravdava sto i oni ubijaju.
Pa i ja volim engleski jezik, američku muziku, filmove i serije sam sve odgledao što je valjalo, protiv Amerikanaca nemam ništa, volim i koristim zapadne proizvode i mrzim one koji upravljaju USA koji su neprijatelji celom svetu pa čak i prema svom narodu. Sa druge strane njih samo može zaustaviti Rusija i Kina tako da uopšte nije čudno što ljudi podržavaju Putina. Nakon Tuckerovog intervjua čak i neki deo Amerikanaca više veruje njemu nego "svojima". Inače ako je ovaj uhapšen i "ubijen" samo zbog istraživanja korupcije onda je to previše ali ako je radio za USA onda ne znam kako neko može da ga žali. Dodao bih da je taj 1% koji podržavaju USA zapravo veći, mnogo je ljudi na Zapadu pod uticajem propagande kao i na ovom forumu. Čak i ja sam nekada bio pod njihovom propagandom.. Ako nisi u stanju da shvatiš ovo ja ti ne mogu pomoći.
 
ali ako je radio za USA onda ne znam kako neko može da ga žali.
Nek ga i ne zalimo, kako mozes naci bilo kakvo opravdanje za drzavu koja radi takve stvari?

Vec je bio u zatvoru, ako radi za strane sluzbe, neka odgovara zbog toga.

Sta ti podrzavas, ko treba da nas spreci od zlog zapada, covek koji ubija ovako ljude?

Za sta se zalazes, za sistem gde ne postoji sistem?

Ko radi za SAD, rokni ga. Zasto? Zato! Po kom zakonu? Putin tako rekao.

A to ,,ubijen" sto stavljas pod znake navoda...hoce centrala da pogresi jednom... covek je vec jednom bio otrovan. Desava se, eto ode Dejan Milojevic koji je bio njegovih godina, ali u Rusiji se to bas dosta iznad proseka desava bas onima koji su protiv Putina.

Putler se vise ni ne krije prakticno. I Prigozina je roknuo tako da svi znamo da ga je roknuo.
 
Nek ga i ne zalimo, kako mozes naci bilo kakvo opravdanje za drzavu koja radi takve stvari?
Ja gledam stvari iz pozicije Rusije, to im je bezbednosni interes, ne smeju dozvoliti sebi tako nešto. Šta bi ti radio na mestu Putina? Imaš potencijalnu pretnju iznutra i šta da mu radiš? Treba napraviti primer od njega da slučajno nekom ne padne na pamet da pokuša da izda državu (ako je to u pitanju). Ti možda imaš empatiju prema izdajnicima ali ja nemam pogotovo za takvu stvar.
 
99 posto ljudi koji vole zapad i odredjene stvari na zapadu i zeleli bi da budemo deo EU na primer, maksimalno osudjuje sve zlocine zapada, i bombardovanje nase drzave i rat i u Iraku i sve zlocine CIA-e, sva ubistva i zla koja su naneli.

Postoji jedan posto, nazalost jako glasan, idiota koji podrzavaju to.

A vi Putlerofili u velikoj vecini pravdate zlodela tog monstruma.

Kome uopste pada na pamet tako nesto, alo, saberite se ako malo obraza imate.

Pa ako sutra CIA rokne nekoga, sve cu im po spisku, nece mi padati na pamet da pisem o tome kako i Putin ubija, pa eto, to valjda opravdava sto i oni ubijaju.

Možeš ti da osuđuješ zapad koliko kod hoćeš, da pljuješ i šta sve ne, ali dok radiš kako ti se kaže.
Dok kupuješ njihovu "robu" daje ti se privid slobode, čim neko pomisli da kaže ne, druga se priča vrti. I tu se ne priča o ideologiji već naprosto šta je najbolje za tog pojedinca/državu.

Što se Navaljnog tiče, pogledati šta se dešava Asanžu, onaj vojnik (žensko sada) je odrobijao, šta se desilo Epstajnu. Razlika je, što je ovaj možda radio kontra države, dok su ljudi kao Asanž ili Snouden imali neke druge (plemenitije) motive.

Ako kažeš da 99% ljudi koji vole zapad i želeli bi da budu deo EU na primer, gde je i zašto nema ekvivalenta nadimka "Putler" za Buša, Obamu, Klintona?

Još i nazivaš ljude Putlerofilima.

I ne, nećeš sutra pisati kad CIA ubija, jer da to radiš, imao bi nadimak i za gore navedene.

Gde je "Putler" nadimak za Netenjahua?

Putin je kao pojedinac nebitan, on je ljudima više kao simbol koji se suprotstavlja onome što ne valja u današnjem svetu (iako bi on bio isti da ima tu moć koju ima zapad, ali nema).

I ako si tako hrabar, kreni da sve po spisku Izraelu, i to javno. Još ako radiš u nekoj stranoj korporaciji, milina. Poštovaće tvoj dosledni stav.
 
Ja gledam stvari iz pozicije Rusije, to im je bezbednosni interes, ne smeju dozvoliti sebi tako nešto. Šta bi ti radio na mestu Putina? Imaš potencijalnu pretnju iznutra i šta da mu radiš? Treba napraviti primer od njega da slučajno nekom ne padne na pamet da pokuša da izda državu (ako je to u pitanju). Ti možda imaš empatiju prema izdajnicima ali ja nemam pogotovo za takvu stvar.
Ti se onda rokni jer si izdajnik sopstvene zemlje jer masturbiras na diktatore druge zemlje koji rade protiv interesa Srbije. A i covecanstva.
 
U svakoj državi postoje zakoni koji sankcionišu špijunažu i odavanje vojnih i državnih tajni. Prosleđivanje tajnih dokumenta stranim službama i slično.

Razlika je što se sa tzv. izdajnicima ne razračunava po kraktom postupku, pogotovo predsednik ne telefonira nečije ubistvo, nego mu se sudi, u minimum dva stepena, sa dva različita veća. Pa dobije kaznu. Koje su inače previsoke u Americi gotovo za sve.

Gore spomenuta Čelsi Mening je dobila umanjenje kazne upravo zahvaljujući Obami. Dakle Obama nije telefonirao da je ubiju nego iskoristio svoja zakonska ovlašćenja da je na neki način pomiliju ili umanje kaznu, te je zato sad na slobodi.

Zapad ima mana i ima interese. Pitanje je koji je naš održivi interes. Gde se mi nalazimo, šta želimo i koliko smo jaki da to i ostvarimo. Možemo mi odbiti i vojnu i svaku drugu saradnju i naoružavanje sa zapada i investicije i kredite i bespovratnu pomoć. Neuporedivo veći stepen vladavine prava je tamo, ali nas ni to ne zanima, a na obodu smo EU i oni ne žele nestabilnost i novo žarište... Najmanje žele da budemo produžena ruka Rusije na Balkanu. Od Rusije koristi nam gotovo nikakve i po izgradnju pravne države i po pitanju ekonomije... Zapad se plaši ruskog uticaja, ne želi destabilizaciju, inače nemaju interes da nas dodatno razgrađuju. A mi smo mali da se zapadu suprotstavimo. Za razgradnju smo (društvenu, državnu, teritorijalnu) i sami jako odgovorni, pa nam slabo i veruju.

Kad sve sabereš jasno je gde treba daleko više da težimo uprkos svim manjkavostima tamošnjeg sistema ili odnosa prema nama. Grešili smo i sami, novim greškama gubićemo dalje. Nove živote, teritorije, državu nikad nećemo postaviti na zdravije osnove po pitanju demografije, demokratije itd. Od ovakve Rusije nama pomoći nema.
 
Путинофилија је последица две ствари.
- Прва је недостатак Титине фигуре оца целог народа код пионира. Патолошка потреба људи који су одрасли за Титовог живота да имају великог вођу, наметнута индоктринацијом у школи.
- Друга је жеља нашег народа да се НАТО битангама задају ударци. Прост свет сада гледа на рат у Украјини као рат НАТО и Русије, и мисле да тамо гине НАТО. НАТО наравно ту само шаље плаћенике који су ипак ни двоцифрени проценат бораца на страни Кијевског режима, и наоружање.
Прави Русофили су тужни због овог рата пошто је то највећа катастрофа која је задесила ова два народа од нуклеарне катастрофе 1986.
 
Ja Putina ne cenim mnogo, On je jednostavno političar eksponat ruske energetske oligarhije.
Ali, Rusija je dovoljno jak neprijatelj EU i USA, onh odakle dolazi Rio Tinto, onih kojima treba kopanje litijuma kod nas. U borbi protiv fašizma i Staljin je bio dobar saveznik.

Većina nas ne prati dogadjaje već reaguje na medijske trilera. Mi ne znamo da li Navaljni ubijen ili ne, ali znamo da Izrael svakoga dana ubije mnogo civila, do sada 10000 dece. Ali to nam ne smeta i ne reagujemo jer to su tamo neki braon ljudi Arapi. Sem toga N1 ne obraća pažnju na njih. N1 nikada nije išao o sudskom ubistvu Gonzala Lire, koji je takođe umro u zatvoru, u Ukrajini, slučaj sličan Navaljnom.
Zapad ubija neistomisljenike i ljude opasne za sistem. Tako je nastradao Eostein ili Seth Rich. Ili zatvara ljude kao Asanza.
Sve države su zle, ali naša percepcija je pod kontrolom majstora propagande.

Ja dnevno satima čitam analize i tekstove o tekućoj političkoj situaciji u svetu. Trenutno je kolektivni zapad na putu da postane kao Rusija.
 
Razmislite kako cete da se suprotstavite Rio Tintu bez da se suprotstavite kolektivnom Zapadu. Kopanje litijuma u Srbiji njihov je interes i to je javno potvrđeno.

Razumemo li mi STA JE NAS INTERES? Ako neko moze da oslabi blok koji hoće da nas potruje, navijamo za njega, pa makar jeo decu. Nije me briga za Navaljnog, briga me za naše ljude koje je pobio režim. Briga me za naše zdravlje i ekologiju. Verujem da su i vama važnije vaše porodice od nekih bepoznatih političara u dalekim zemljama.
 
Путинофилија је последица две ствари.
- Прва је недостатак Титине фигуре оца целог народа код пионира. Патолошка потреба људи који су одрасли за Титовог живота да имају великог вођу, наметнута индоктринацијом у школи.
- Друга је жеља нашег народа да се НАТО битангама задају ударци. Прост свет сада гледа на рат у Украјини као рат НАТО и Русије, и мисле да тамо гине НАТО. НАТО наравно ту само шаље плаћенике који су ипак ни двоцифрени проценат бораца на страни Кијевског режима, и наоружање.
Прави Русофили су тужни због овог рата пошто је то највећа катастрофа која је задесила ова два народа од нуклеарне катастрофе 1986.
Mnogo reci da se opise da je osoba jednostavno djubre.
 
U svakoj državi postoje zakoni koji sankcionišu špijunažu i odavanje vojnih i državnih tajni. Prosleđivanje tajnih dokumenta stranim službama i slično.

Razlika je što se sa tzv. izdajnicima ne razračunava po kraktom postupku, pogotovo predsednik ne telefonira nečije ubistvo, nego mu se sudi, u minimum dva stepena, sa dva različita veća. Pa dobije kaznu. Koje su inače previsoke u Americi gotovo za sve.

Gore spomenuta Čelsi Mening je dobila umanjenje kazne upravo zahvaljujući Obami. Dakle Obama nije telefonirao da je ubiju nego iskoristio svoja zakonska ovlašćenja da je na neki način pomiliju ili umanje kaznu, te je zato sad na slobodi.

Zapad ima mana i ima interese. Pitanje je koji je naš održivi interes. Gde se mi nalazimo, šta želimo i koliko smo jaki da to i ostvarimo. Možemo mi odbiti i vojnu i svaku drugu saradnju i naoružavanje sa zapada i investicije i kredite i bespovratnu pomoć. Neuporedivo veći stepen vladavine prava je tamo, ali nas ni to ne zanima, a na obodu smo EU i oni ne žele nestabilnost i novo žarište... Najmanje žele da budemo produžena ruka Rusije na Balkanu. Od Rusije koristi nam gotovo nikakve i po izgradnju pravne države i po pitanju ekonomije... Zapad se plaši ruskog uticaja, ne želi destabilizaciju, inače nemaju interes da nas dodatno razgrađuju. A mi smo mali da se zapadu suprotstavimo. Za razgradnju smo (društvenu, državnu, teritorijalnu) i sami jako odgovorni, pa nam slabo i veruju.

Kad sve sabereš jasno je gde treba daleko više da težimo uprkos svim manjkavostima tamošnjeg sistema ili odnosa prema nama. Grešili smo i sami, novim greškama gubićemo dalje. Nove živote, teritorije, državu nikad nećemo postaviti na zdravije osnove po pitanju demografije, demokratije itd. Od ovakve Rusije nama pomoći nema.

1. Obama (I ostali) jeste telefonirao da se neko ubije. Kakva suđenja kakvi bakrači. Uključujući amerikance (što ne bi ni trebalo da se pominje ali eto živimo u takvo vreme).

2. Snouden nije otkrivao državne tajne, već nezakonite radnje koje je sprovodila država, takozvani uzbunjivač.

Samo nekog proglasiš teroristom i možeš i da ubijaš. Navaljni je makar osuđen po zakonima države.

Gde se mi nalazimo? Na istom mestu gde smo već 22 godine. Tamo gde je i bio Predsednik juče.

Tvoja poslednja rečenica govori sve. To kad mi ljudi kažu zgrozim se. Kad shvatimo da nismo socijalni slučaj, da nam ne treba pomoć da sredimo državu, da niko neće umesto nas da radi, da se bori za državu, da sredi korupciju i sve ostalo u državi, onda nam možda i to samo možda krene na bolje.
 
Recenicu - ,,To Dzordze, demokratizuj Irak i rokni ih sve" u zivotu uzivo nisam cuo.

Ima budаlа po tviteru, 0,0001 posto.

Sa druge strane, Z-ovci i Putlerofili na sve strane.

Majice, murali, bedzevi... otvorena podrska na sve strane.
A da vidiš, ja jesam - od sadašnjeg urednika Sputnjika. I 'te Iračane sve treba pobiti'.

Izvinjavam se na upadu u ovu radioaktivnu temu, koju su zagadili zli ljudi.
 
Divite se Obami? Da li ste culi za "Obama's dirty war"?


Ne moze da se prica o situaciji na osnovu citanja N1 i Informera.


Nego sta cemo sa Rio Tintom?
Ko je ubio Olivera?
Sta cemo sa Nazi Stadionom?

Sva "moralna" povika oko Navaljnog sluzi smao da prikrijemo sopstveni kukavicluk.

Ipak je mozda bitnije da smo bolji od Svaba i Hrvata u fudbalu ili necem drugom.
 
27% glasova je Navaljni osvojio na izborima za gradonačelnika Moskve 2013. Par godina kasnije Putler mu nije dozvolio da se kandiduje na predsedničkm izborima, trovali su ga, osuđivali na montiranim procesima. Kada je 2021. objavio dokumenrarni film u kojem je prikazao kakav dvorac od zlata ima Putler na Crnom moru, od tada su rešili da ga uklone po svaku cenu.

Ali šta pričati otupelim, pokvarenim i zlim stvorovima na ovom forumu, koji će sve da relativizuju i izokrenu. Od sveg srca vam želim život u najgoroj diktaturi kakvoj se već divite, što dalje od nas.
27% 2013

Шта мислите колико би данас гласова имао после свега. Отуда и тровање и на крају убијање у тамници.
 
Бона Путлера

Кад си заљубљен у Путина, идеализујеш га и користиш whataboutizam и идеш у дубоке теорије завере како би оправдао његову невиност. Сулудо је мислити да САД могу да вршљају по институцијама Кремља и да ликвидирају људе.
Чак штавише стајеш у одбрану аутократског режима који је успоставио јер тврдиш да је то једини начин да се одбраниш од западног капитализма.

Што значи када би наш фараон постао још гори диктатор попут Путина до мере да се изолује од света ти би прешао 100% у његову одбрану?
 
Vrh