Šta je novo?

Izbori 2024

Čovek slavi pobedu na par ponovljenih mesta, bukvalno upreže svu moguću logistiku nebi li pobedio na mestima gde mu ništa ne znače rezultati pobede. To je bolest.

Juče slušam vesti sa režimskih radija o Proglasu. Na trenutak sam pomislio da ih čita lično Gebels 1939.godine.
Pritom je opozicija bojkotovala ponovljene izbore, ali nesrecnik sa bednim izrazom lica, mora da se raduje nepostenoj pobedi.
 
Ovde svako moze nesto da "smatra" bez obzira koliko to bilo glupo.
Ako opozicija ne prihvati mandate, SNS ce imati 70 % odbornika I MOZE DA MENJA USTAV!!!
Jel shvatate posledice te idiotske odluke, ili cete da se napajate DB placenim tekstovima Informera.
Opozicija moze da prihvati mandate i da nakon toga bojkotuje skupstinu, to je mnogo pametnije.
Ako cemo da budemo principejelni svi treba da se iselimo iz ove zemlje, ali muka mi je od te Kostunjave principijelnosti dok sa druge strane imamo bandu koja igra prljavo i ne haje ni za kakve zakone i pravila.

Od cele desnice jedini normalan politicar, tj jedina normalna stranka:
 
Имамо посла са чудовиштем које:

- има неограничене финансијске ресурсе;
- има патолошку потребу да убедљиво победи, и на најнебитнијем бирачком месту, не поновљеним изборима, без икаквог значаја, и да то лично саопшти, са места председника државе;
- на указивања на бруталну пљачку током свих фаза избора каже: Па шта?!?
- има резервне играче у редовима политичких противника, и службу која је присутна у њиховим креветима и тоалетним сточићима;
- има снажну политичку подршку свих важних играча споља;
- има машинерију капиларне инфраструктуре разрађену до перфекције.

Зато, борба против тог чудовишта не сме да буде кратковида, импулсивна, а нарочито са овим закерањима и ситничарењима.
 
Ljudi bi da opozicija ima infrastrukturu, bude u svakom selu, da ima spremne kontrolore, obezbedjenje, da radi fokus grupe, da ima reklame, dobro vodjene kampanje, da ne zavisi od Djilasa, da ne zavisi od stranaca, da ne zavisi od tajkuna itd.

A onda isti ljudi traze od opozicije da se odrekne i ono malo finansiranja sto dobije. Pa da se sve ovo gore stvori dobrim zeljama i pozitivnom energijom. Vrlo racionalno.
Da. Racionalno. Mozda je tebi kradja normalna. Meni nije.
 
Čovek slavi pobedu na par ponovljenih mesta, bukvalno upreže svu moguću logistiku nebi li pobedio na mestima gde mu ništa ne znače rezultati pobede. To je bolest.

Juče slušam vesti sa režimskih radija o Proglasu. Na trenutak sam pomislio da ih čita lično Gebels 1939.godine.
To je dobro. Stvari moraju da se zaostre. To je sada jedini put.
 
Ovde svako moze nesto da "smatra" bez obzira koliko to bilo glupo.
Ako opozicija ne prihvati mandate, SNS ce imati 70 % odbornika I MOZE DA MENJA USTAV!!!
Jel shvatate posledice te idiotske odluke, ili cete da se napajate DB placenim tekstovima Informera.
Opozicija moze da prihvati mandate i da nakon toga bojkotuje skupstinu, to je mnogo pametnije.
Ako cemo da budemo principejelni svi treba da se iselimo iz ove zemlje, ali muka mi je od te Kostunjave principijelnosti dok sa druge strane imamo bandu koja igra prljavo i ne haje ni za kakve zakone i pravila.

Od cele desnice jedini normalan politicar, tj jedina normalna stranka:
U pravu si. Svi treba da se iselimo.
Sto se tice izmene ustava, i ovako ce moci uz pomoc SPN. Samo jos gore, bice liegitimna promena ustava.
Zar ne razumes koja je uloga SPN-a u ovoj predstavi.
 
Имамо посла са чудовиштем које:

- има неограничене финансијске ресурсе;
- има патолошку потребу да убедљиво победи, и на најнебитнијем бирачком месту, не поновљеним изборима, без икаквог значаја, и да то лично саопшти, са места председника државе;
- на указивања на бруталну пљачку током свих фаза избора каже: Па шта?!?
- има резервне играче у редовима политичких противника, и службу која је присутна у њиховим креветима и тоалетним сточићима;
- има снажну политичку подршку свих важних играча споља;
- има машинерију капиларне инфраструктуре разрађену до перфекције.

Зато, борба против тог чудовишта не сме да буде кратковида, импулсивна, а нарочито са овим закерањима и ситничарењима.
Ta borba je u okviru parlamentarnih pravila nemoguca.
Zato treba napustiti teren.
Sve drugo je prihvatanje da je kradja normalna stvar.

To je kao da ti se neki nasilnik useli u kucu, ali ostavi ti jednu sobu da zivis i ti kazes: "pa dobro, mogu i ovako da zivim", da parafraziram "generala" Ponosha.

Đilas: Marinika Tepić se oseća dobro, počela s minimalnim unosom hrane

Toliko je ocito da je sve ovo jedan veliki cirkus, predstava u reziji Hulja, Hill, Djilas.
 
Poslednja izmena:
Крајњи циљ да избациш насилника из куће, а не да напустиш кућу. Ја не знам шта је паметније, само кажем да треба добро извагати.
 
Ови избори не смеју да се прихвате. Надам се да неће узети мандате. Јер онда су учесници у овом криминалу! Јел постоји неко са принципима у овој држави или је све баш у парама.
Ajde u tries marki da će da uzmu mandate.
 
Da. Racionalno. Mozda je tebi kradja normalna. Meni nije.
Mozda ti mislis da se kradja sprecava tako sto poklonis lopovu ostatak kuce, ja ne.

Uostalom, kao neko ko nije glasac SPN, zapravo kao neko ko je aktivno sirio ovde propagandu protiv SPN, ne znam iz koje pozicije zahtevas od njih da vuku poteze po tvojim zeljama.

Ja kao glasac SPN, a verujem i velika vecina njihovih glasaca, bih bio izuzetno nezadovoljan ako bi vratili mandate i svesno se hendikepirali za dalju borbu. Vecina koja trazi od njih odrcicanja i nisu njihovi glasaci, bas suprotno.
 
Moraju u skupštinu zbog EU. Ne odlučuju oni, nego neko umesto njih. Mora se pogurati Kosovo, a skupština bez opozicije je ništavna. Svako drugo obrazloženje je laž opozicije. Ako uđu u tu ludnicu, moj glas više dobiti neće.

Pisao sam za Avetnicu da je Vučićeva lažna opozicija. Bukvalno sam im prozreo namere. To je stranka za jednu upotrebu. Bem ti političku scenu na kojoj možeš predvideti stvari, iako nisi politikolog.
 
Poslednjih dana se u "opozicionim" medijima objavljuju ovakve analize kako bi trebalo da se uzmu mandati, iako su izbori neregularni. Kao to je manje zlo...
Zar ne bi bilo logično i principijelno da se ne uzmu mandati, isti pripadnu vladajućoj koaliciji čime bi se dodatno "delegitimisali" izbori... Naravno, to je u Srbiji nemoguće, jer ipak je fotelja, pa makar i takva okrnjena najbitnija. Zato i dolazi na skupove par hiljada ljudi...

Milošević je oboren sa vlasti, nakon što je DS bojkotovao izbore 1997. godine iz poznatih razloga, a SPO je izašao na izbore. To je, između ostalog, tadašnjem DS-u dalo legitimitet pravog predvodnika opozicije što je do tada, uglavnom, bio SPO. Ipak, bitan faktor je i da se između bojkota 1997. i izbora 2000. desilo i bombardovanje tadašnje SRJ...
Naši kopredsednici Zeleno-levog fronta su izjavili i ono šta ja mislim, a to je da smo osvojili mandate i da nam oni nisu ukradeni već dodatni mandati koje je uzeo SNS. Bojkot 2020. godine je i razlog zašto SNS ima jaku mašineriju, pogotovu na nivou opština, javnih preduzeća i mesnih zajednica. Ponavljanje tog fijaska od strane opozicije bi bilo samo ponavljanje 2020. godine gde smo na tacni dali vlast u celoj državi SNS-u i sami možemo videti kakvi su rezultati te odluke posle 4 godine. Tada 90tih se Sloba zamerio SAD dok današnji vladar poučen Slobnim greškama ne ide putem sukoba sa SAD već Kosovu priznaje tablice i trguje priznanjem Kosova na rate kako bi umilostio SAD da ga ne kritikuju kao što čini Nemačka i drugi iz Saveta Evrope, OEBS-a i EU.

Sada nije 1997. godina, a nije bila ni 2020. godine kada je bio bojkot. Protivnik se ne pobeđuje povlačenjem već borbom za svaki glas, zgradu, ulicu, mesnu zajednicu, opštinu i grad. Rezultati na Voždovcu i Zvezdari su nam dokaz da se dobrim radom može pobediti SNS. Podvlačim da Zeleno-levi front i Srbija protivn asilja još uvek nemaju formalne stavove o bojkotu, ali će on uskoro biti usaglašeni.

Takođe, posle jučerašnjeg protesta se otvara i pitanje da li bi eventualno DSS trebao da se priključi koaliciji SPN, pogotovu na lokalnom nivou. Situacija nije sjajna ali mislim da nije ni beznadežna. SPN i SNS se nalaze u klinču i situacija je nezivesna.
 
IMG_2966.jpeg
 
Opet se ovi Ameri mešaju u unutrašnje stvari Zrbije.
Ccccc...sramota

Овај Лавров је некад давно код мене имао извесни реноме, а доказ колико је спао су небулозне изјаве овог типа.
 
Надам се да ме нико неће погрешно схватити, али имам утисак да би покрет Ми глас народа боље изнео Карлове стручне предлоге за побољшање система и саобраћаја, него коалиција Србија против насиља.
Оног секунда када је било ко од кључних људи тог покрета рекао "СПН подржава Француско-Немачки план", недвосмислено је да је у питању кукавичје јаје и кец у рукаву секташке хоботнице и издајника на власти.

Да ли сте читали њихов програм. 1) Да се поново населе села 2) Да се укрупни средњи посед. А чиме ће да се баве људи у тим увећаним селима са укрупњеним поседима? 10 фризера и кафана на једног пољопривредника? Чак и Вулинов "Покрет Социјалиста" неке тамо 2010. је вукао ко циган мечку професора Миладина Шеварлића, који је један од ретких професора кога изузетно ценим.

Можда и грешим, али мислим да би у овом случају моја консултатитивна помоћ била најдрагоценија НДСС, да у мају 2017. помогнем да нокаутирамо СНС преко десније оријентисаних гласача. Саобраћај је врло јака тема, ту мора да буде квалитетног меса. Рецимо: "ГСП аутобус до Лазаревца, Обреновца, Сопота, Барајева, Младеновца", што није техничко побољшање већ игра на понос и равноправност људи.
Poslednjih dana se u "opozicionim" medijima objavljuju ovakve analize kako bi trebalo da se uzmu mandati, iako su izbori neregularni. Kao to je manje zlo...
Zar ne bi bilo logično i principijelno da se ne uzmu mandati, isti pripadnu vladajućoj koaliciji čime bi se dodatno "delegitimisali" izbori... Naravno, to je u Srbiji nemoguće, jer ipak je fotelja, pa makar i takva okrnjena najbitnija. Zato i dolazi na skupove par hiljada ljudi...
Посланик није просто човек који седи и прима плату, већ чак и када је опозиција, долазе му у руку директно сви планови, извештаји, нацрти закона, "месо" за рад без кога не може да изађе у јавност и каже "спема се то и то". То је највећа штета бојкота 2020. Такође, много је ту људи са мало искуства или први пут у политици, и тек са посланичким искуством можемо направити јаке кандидате.
Opet se ovi Ameri mešaju u unutrašnje stvari Zrbije.
Ccccc...sramota

Ви као да не схватате да се Лавров уопште не обраћа Србима, већ људима бившег СССР. То је геополитичка зона у којој Русија сматра, као что схвата и запад за Србију, да јој је аутократа најбоља гаранција спољне политике. Њих баш брига за аутократију у небитној Русији, али желе да је одрже у Белорусији, Турској, Казахстану, Азербејџану и средње азијским државама. Таквом ставу су допринели неки од политички д... умствено заостали са доступом медијима, дајући изјаве да је у Украјини "агресија" (историјско-политички немогућа ствар), и да Русији треба увести санкције. За разлику од за Србију штетног спина да СПН подржава ФН план, овде је конкретан ид***зам такође штетан за Србију, са стране ових Евробу**ла. Ово се не односи на грађана са личним разрађеним проевропским ставом, већ за бу**ле који су чиста ложана у том правцу.
 
Jučerašnji protest i uopšte-skupovi organizovani na takav način, nemaju nikakvu svrhu. Mahanje crvenim kartonima ispred suda itd, lepo, šareno, ali beskorisno.

Da sam na mestu opozicije, ne bih ušao ni u jedan parlament, neka sekte, neka sama vlada.

Naravno, to se neće desiti. Amerima ovde treba prividno demokratski i višestranački Parlament, ne bi li i odluke koje se budu donosile imale legitimitet.

Da sam na mestu opozicionih lidera, posle svega ovoga, prestao bih da se bavim politikom.

Sve ovo je fijasko, ti ljudi nisu bili u stanju da posle višegodišnje ekonomske krize, pada standarda, onakvih tragičnih događaja, skandala svih vrsta koje sns proizvodi na dnevnoj bazi itd-ostvare bolji rezultat.. Ako na nivou Republike čovek i da im progleda kroz prste, rezultati u Bg-u su, i pored svih krađa, loši, trebalo je sa bar 10% razlike da pobede.

Nisu bili u stanju da odbrane prošlogodišnje rezultate, nisu u stanju da odbrane ni sadašnje.

Protraćili su narodnu energiju u maju i junu i tu su ugasili sve nade da oni, po meni, mogu biti snaga koja će ovde doneti promenu.

Treba otvoreno da kažu-ne ulazimo u institucije, u ovoj zemlji nema prostora i uslova za odvijanje normalnog političkog života, a veliku krivicu za to snosite i vi gospodo sa Zapada. Dozvolili ste uzdizanje čudovišta i sada vam treba fikus opozicija koja bi bila samo dekor u parlamentu pred sklapanje sporazuma koji sa đavolom spremate celu deceniju. Mi fikusi nismo i zato radite šta znate.

E to treba da uradi opozicija ako želi da sačuva barem minimum dostojanstva.

Pa da vidimo šta bi onda rekla gospoda sa Zapada, šta se to dešava u jednoj zemlji u Evropi u kojoj nema opozicije..
 
Mozda ti mislis da se kradja sprecava tako sto poklonis lopovu ostatak kuce, ja ne.

Uostalom, kao neko ko nije glasac SPN, zapravo kao neko ko je aktivno sirio ovde propagandu protiv SPN, ne znam iz koje pozicije zahtevas od njih da vuku poteze po tvojim zeljama.

Ja kao glasac SPN, a verujem i velika vecina njihovih glasaca, bih bio izuzetno nezadovoljan ako bi vratili mandate i svesno se hendikepirali za dalju borbu. Vecina koja trazi od njih odrcicanja i nisu njihovi glasaci, bas suprotno.
Naravno da nisam njihov glasac, bio sam glasac NS.
Ali SPN ima sansu da nanese udarac Hulji i Hll-u odricanjem od mandata.
Svaki naredni izbori bice pokradeni, a i ljudi koji su glasali za SPN nece vise hteeti da glasaju za njih zbog izdaje.

Da, sa radoscu sirim propagandu protiv SPN-a jer su na zahtev Hilla usli u ove neregularnei u napred pokradene izbore.
Oni su ono sto se zove izdajnici.
 
Naši kopredsednici Zeleno-levog fronta su izjavili i ono šta ja mislim, a to je da smo osvojili mandate i da nam oni nisu ukradeni već dodatni mandati koje je uzeo SNS. Bojkot 2020. godine je i razlog zašto SNS ima jaku mašineriju, pogotovu na nivou opština, javnih preduzeća i mesnih zajednica. Ponavljanje tog fijaska od strane opozicije bi bilo samo ponavljanje 2020. godine gde smo na tacni dali vlast u celoj državi SNS-u i sami možemo videti kakvi su rezultati te odluke posle 4 godine. Tada 90tih se Sloba zamerio SAD dok današnji vladar poučen Slobnim greškama ne ide putem sukoba sa SAD već Kosovu priznaje tablice i trguje priznanjem Kosova na rate kako bi umilostio SAD da ga ne kritikuju kao što čini Nemačka i drugi iz Saveta Evrope, OEBS-a i EU.

Sada nije 1997. godina, a nije bila ni 2020. godine kada je bio bojkot. Protivnik se ne pobeđuje povlačenjem već borbom za svaki glas, zgradu, ulicu, mesnu zajednicu, opštinu i grad. Rezultati na Voždovcu i Zvezdari su nam dokaz da se dobrim radom može pobediti SNS. Podvlačim da Zeleno-levi front i Srbija protivn asilja još uvek nemaju formalne stavove o bojkotu, ali će on uskoro biti usaglašeni.

Takođe, posle jučerašnjeg protesta se otvara i pitanje da li bi eventualno DSS trebao da se priključi koaliciji SPN, pogotovu na lokalnom nivou. Situacija nije sjajna ali mislim da nije ni beznadežna. SPN i SNS se nalaze u klinču i situacija je nezivesna.
vasu borbu okacite macku o rep, to je borba za ispunjavanje zelja gospodina Hilla.
vasa borba, vase foliranje, vase snicle

za ovo ste se vi borili:

Predsednica Gradskog odbora Stranke slobode i pravde Pančevo Nataša Zečević saopštila je da je Srpska napredna stranka "pokrala i ponovljenje izbore", na kojima je sama učestvovala, ilustrujući to zapisnikom sa biračkog mesta u Pančevu.


u sadasnjoj skupstini SNS jedva da ima vecinu, pa opet Sapic vlada kako hoce. vase ucesce u organima vlasti nam NISTA nece doneti, koa sto do sada ucesce opozicije NISTA niej donelo. SNS je vladao kako je hteo.

Umesto da sada stavte svima do znanja da u Srbiji nema vise politickog zivota, vi vete za malu licnu korist da Hulji prozite ruku i produzite ovu uzasnu diktaturu.

Evo, divite se. Cak i vasi gospodari vas smatraju beskorisnima.

Ranije sam pisao o nepogresivo pogresnim izborima u istoriji moderne Srbije.
Sadasnej ponasanje SPN je primer za to.
I forumski SNS botovi su vidim uz vas.
 
Podneta krivična prijava protiv predsednika izborne komisije Priboj zbog odbijanja prigovora na BM sa kog su listići odneseni u kafanu i prepravljani, što je dokumentovano i kamerom.
Beogradskoj opoziciji ovakve stvari, nazamislive bilo gde, ne smetaju.
 
Vrh