Šta je novo?

Izbori 2024

haha realno, bash sam se nasmejao, jer nemali procenat dobrih devova je takvo

A ima ih svakakvih. :) Znam jednog koji je amaterski šampion SRB u džiudžici ili drugog koji bez problema priđe cici okruženoj sa 7 tipova i pita je da li je smaraju (i ova iznenađujuće dobro reaguje :ROFLMAO:), nema veze što nas izbaciše posle...

To što je narod seksualno konzervativan, ne znači da ne voli npr. minimalnih 25 dana godišnjeg.

Pa i ovo je stereotip. Neko može biti izrazito liberalan ili konzervativan ili najčešće miks za različite stvari, a opet desničar. Evo ja sam prilično liberalan u gologuzim šetnjama na plažama predviđenim za to, a voleo bih i 2 meseca godišnjeg, ali radi se o nacionalnoj politici ili fiskalnoj odgovornosti npr i da se ne dozvoli marksističkim palamudima da rade ovo što se radilo za vreme covida npr, pa da se sve cene okvirno dupliraju za dve godine. Prvi se naravno opet bune levičari, a ne kapiraju da je moralo tako kad je sve stajalo 2 meseca (kao odmor), u stvari moralo bi svakako zbog ogromnih dugova, da ne širim...
 


beautiful-so.gif
moje radno vreme je završeno :)
 
Питање: Да ли је интеграција Србије са ЕУ и ЕУ вредностима издаја наших националних интереса??

(штета што не може да се уметне анкета у коментар)
Naravno da jeste. Za evropske vrednosti mi smo bili oduvek. Za eu nismo nikad i nadam se da će tako ostati. Ulazak u eu bi pre 20 godina bio premija a danas je katastrofa.
 
Koje vrednosti proklamuju gospoda studenti? Vidim pozivaju na mir, demokratiju... već viđeno.
 
Glasao sam za SPN birajuci najmanje zlo i ali mislim da je i Djilas zlo, imao sam prilike da ga upoznam i mogu sve najgore da kazem o njemu kao coveku. Nasilnik, sustinski primitivan, egocentrik, manipulator ali eto zahvajuci i meni eto njega u Skupstini i uskoro i na kanabetu. On je covek koji ima ozbiljan novac i samo ga to drzi i cini ga dominantnim, vidljivim i bitnim.Ne vidi se jasan program, sve su to fraze. Osnov svega treba da bude pravna drzava, a to nije okruzenje gde bilo ko od vlasti a i dobar deo opozicije moze da opstane na slobodi i sa novcem koji je nelegalan. Problem je sto bilo koja politicka opcija nekih novih ljudi ne moze da nadje finansijera jer ko god bi ih finasirao bi sebi natovario svaku mogucu policiju na vrat, a ko ozbiljno radi nema vremena za to. Imajmo to u vidu kada pricamo o buducoj politickoj sceni u Srbiji. Bio sam posmatrac CRTE na nagovor poznanice i bez obzira sto sam svasta doziveo u zivotu uspeo sam da ostanem u soku. Bila je prigradska opstina ali opet samo 35 min voznje od Vracara. To je kao da ste u nekom selu na Staroj planini ili ne znam gde vec. Puteljak, asfaltiran ali puteljak. Jeziva beda. Skola da mozete da snimate film iz 50 tih godina proslog veka samo treba da skinete kartu Srbije i da okrecite posto ne verujem da su skole tada bile tako prljave. Greje se ucionica na ugalj, hodnik i wc ne. U hodniku mozete da se smrznete koliko je hladno, kao da ste napolju. O wc ne bih, ne postoje reci kako bih to objasnio a zadrzao nivo pristojnosti. Ljudi koji dolaze su jezivo siromasni, prosto je mucno. Vecinom stari, mozda je bilo 10% mladjih od 35 godina. Sedi covek iz SNS a, i pozdravlja se sa vecinom. Biracki odbor vecinski od ljudi iz SNS a, Beskprekorna organizacija SNS a za clanove birackog odbora i predstavnika stranke na birackom mestu, dolaze lanch paketi, voda, sokovi, kafa, slatkisi. Toga ima toliko da nude i ostale prisutne, onako velikodusno. Mucno je gledati te ljude kako se dave u tim slatkisima, ocigledno im nije bas dostupno. Glascka mesta postavjena tako da je nemoguce posmatrati sta se desava na 2 mesta jer je iza zid i jedva mozete tu da se provucete. Ako bi hteo da vidim da li ima neregularnosti, morao bi da im narusim privatnost. Po praviliu, ko je se pozdravio sa covekom iz SNS a ide na ta glasacka mesta Ja sam se par puta poigrao i malo gvirio, istog trenutka krece okretanje ledja tako da ne mogu nikako da vidim sta se desava. Jednom recju predstava. Dolazi zena i ima isteklu licnu kartu, vracaju je po pravilima i ona se pojavljuje kasnije sa potvrdom iz SUP a da je podnela zahtev za novu licnu kartu u nedelju popodne. Molim za savet kako i ja to da uradim u legalnoj proceduri. Dakle sve je po pravilima ali nista nije po pravilima. SNS je naravno razvalio. Ono sto je porazavajuce, ceo biracki odbor je blago retardiran iako oni godinama tu sprovode izbore. Zena koja je iz SPN (dovedena iz grada posto niko nema tamo da bi se usudio da bude ispred bilo koje opozicije) se sve vreme objasnjava sa njima drzeci prirucnik RIKa i oni joj odgovaraju, pa sta ima veze sta tu pise, mi ovako godinama. Oko zapisnika za posmatrace ulazim u raspravu sa predsednikom i pokazujem mu da nesto nije ispravno, on vadi materijal RIKa, nalazimo da on nije u pravu i on mi kaze, pa sta ima veze. I eto. To su izbori u Srbiji u Beogradskoj opstiini. 21 vek, Ovo nece na dobro da izadje, SNS je jako dobro organizavan ima novac i poslusnike.
 
Vazece ustav Srbije je usvojen i stupio na snagu (po mnogima nelegalno) 2006. godine, odnosno 7 godina nakon sto je Slobodan Milosevic predao AP KiM i povukao VJ i MUP RS iz nje. Od tada, se svi izbori za skupstinu predsednika Srbije odrzavaju i na KiM, u onom kapacitetu, u kom je moguce, obzirom na objektivne okolnosti.
Vuciceva funkcionerska kampanja je takodje krsenje zakona, ali u mnogo manjoj meri od kradje glasova i medijske blokade.
Raspisivanje vanrednih izbora je politicka odluka i ako se obavi na zakonit nacin, ne moze biti osporeno.
Устав је важећи, избори нису расписани и на КиМ, самим тим нису у складу са уставом. Не постоји правни оквир за ванредне изборе као политичку одлуку.
 
Bukvalno CELA scena je desno osim Ne davimoa, i opet vi maštate o nekoj pravljoj desnici.

Desnica je unakazila Srbiju i to biste vi da lečite s još više desnice.

Srbija je suviše duboko zapala u mitologiju srpskog nacionalizma još od Miloševića, i samim tim se odrekla leve politike, što se vidi i po političkoj ponudi kao što si lepo primetio.

Međutim, skrenuo bih pažnju i na to da je kod nas na vlasti najgadnija verzija desnice, a to je autokratska, populistička desnica koja na vlasti opstaje kroz zarobljavanje institucija i podsticanje razdora unutar srpskog naroda.
 
Što reče Beki, na šta treba uopšte da se pozivaju kako bi bili originalni? Kakve to vrednosti treba da budu u prvom planu?
Na otpor okupatoru, neposlušnost kolonijalnom upravniku. Neka se lepo okupe kod palate američkog ambasadora, neka njega blokiraju, neka tamo igraju fudbal.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Dobro, bre, klinci se juce skupili, ti bi da odmah sprovedu nesto sto niko nikad nigde nije.
 
Oni ni ne mogu to da sprovedu. Moraju da se otarase političara koji iskorištavaju svaki bunt. To bi bio neki minimum da počnu sa nekom pobunom.
 
kad krecemo? pitam za deliju i mc-a.
Koliko ljudi bi došlo na protest ispred američke ambasade? Zanimljivije je zbog nepostojeće pobede rušiti u krugu dvojke zgradu punu policije, nego bilo šta smisleno učiniti. Mogli su ovi studenti da se organizuju i npr. blokiraju urbanistički zavod, zavod za zaštitu spomenika kulture, sedište nepostojećeg metroa... Mogli su REM da blokiraju zbog rijalitija i kriminalnog programa, da blokiraju krimi splavove ili upravu GSP-a zbog uništavanja firme... Kada bi samo ovako srčano branili sajam od investitora... ali to nije dovoljno zvučno kao ,,išao sam na proteste da branim pobedu''.
 
sve se slazem sto si napisao, narocito ovaj deo oko cega se ovaj forum inicijalno okupio.
bojim se da bilo kog ambasadora boli uvo za to. i to je okej.

ja sam te samo pitao kad krecemo? vrlo je prosto, zalozis se za neku ideju, prezentujes je, neko je prihvati ili ne prihvati i krenemo/te.
slicno kao sa spn. ili studentima.
 
sve se slazem sto si napisao, narocito ovaj deo oko cega se ovaj forum inicijalno okupio.
bojim se da bilo kog ambasadora boli uvo za to. i to je okej.

ja sam te samo pitao kad krecemo? vrlo je prosto, zalozis se za neku ideju, prezentujes je, neko je prihvati ili ne prihvati i krenemo/te.
slicno kao sa spn. ili studentima.
To što sam naveo su neke stvari koje smatram da bi bile delotvornije nego bilo šta drugo u ovom trenutku, to ni ne bi trebalo da zanima ambasadu. To su neke ,,sitnice'' za geopolitiku, ali koje su odličan pokazatelj u kakvom je stanju društvo. Za veće korake smo spremni kada kažemo da imamo svest o državnosti. Meni su bili prihvatljivi oni zahtevi sa pojedinih protesta da se ukinu rijaliti i nasilje u medijima, ali politika je preuzela primat u tim zahtevima. Koliko građana je spremno da se pobuni protiv ukidanja trolejbusa? Zašto aktivisti i udruženja građana ne predstave narodu činjenice, poput Šarovića sa onom izložbom obećanja?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Glasao sam za SPN birajuci najmanje zlo i ali mislim da je i Djilas zlo, imao sam prilike da ga upoznam i mogu sve najgore da kazem o njemu kao coveku. Nasilnik, sustinski primitivan, egocentrik, manipulator ali eto zahvajuci i meni eto njega u Skupstini i uskoro i na kanabetu. On je covek koji ima ozbiljan novac i samo ga to drzi i cini ga dominantnim, vidljivim i bitnim.Ne vidi se jasan program, sve su to fraze. Osnov svega treba da bude pravna drzava, a to nije okruzenje gde bilo ko od vlasti a i dobar deo opozicije moze da opstane na slobodi i sa novcem koji je nelegalan. Problem je sto bilo koja politicka opcija nekih novih ljudi ne moze da nadje finansijera jer ko god bi ih finasirao bi sebi natovario svaku mogucu policiju na vrat, a ko ozbiljno radi nema vremena za to. Imajmo to u vidu kada pricamo o buducoj politickoj sceni u Srbiji. Bio sam posmatrac CRTE na nagovor poznanice i bez obzira sto sam svasta doziveo u zivotu uspeo sam da ostanem u soku. Bila je prigradska opstina ali opet samo 35 min voznje od Vracara. To je kao da ste u nekom selu na Staroj planini ili ne znam gde vec. Puteljak, asfaltiran ali puteljak. Jeziva beda. Skola da mozete da snimate film iz 50 tih godina proslog veka samo treba da skinete kartu Srbije i da okrecite posto ne verujem da su skole tada bile tako prljave. Greje se ucionica na ugalj, hodnik i wc ne. U hodniku mozete da se smrznete koliko je hladno, kao da ste napolju. O wc ne bih, ne postoje reci kako bih to objasnio a zadrzao nivo pristojnosti. Ljudi koji dolaze su jezivo siromasni, prosto je mucno. Vecinom stari, mozda je bilo 10% mladjih od 35 godina. Sedi covek iz SNS a, i pozdravlja se sa vecinom. Biracki odbor vecinski od ljudi iz SNS a, Beskprekorna organizacija SNS a za clanove birackog odbora i predstavnika stranke na birackom mestu, dolaze lanch paketi, voda, sokovi, kafa, slatkisi. Toga ima toliko da nude i ostale prisutne, onako velikodusno. Mucno je gledati te ljude kako se dave u tim slatkisima, ocigledno im nije bas dostupno. Glascka mesta postavjena tako da je nemoguce posmatrati sta se desava na 2 mesta jer je iza zid i jedva mozete tu da se provucete. Ako bi hteo da vidim da li ima neregularnosti, morao bi da im narusim privatnost. Po praviliu, ko je se pozdravio sa covekom iz SNS a ide na ta glasacka mesta Ja sam se par puta poigrao i malo gvirio, istog trenutka krece okretanje ledja tako da ne mogu nikako da vidim sta se desava. Jednom recju predstava. Dolazi zena i ima isteklu licnu kartu, vracaju je po pravilima i ona se pojavljuje kasnije sa potvrdom iz SUP a da je podnela zahtev za novu licnu kartu u nedelju popodne. Molim za savet kako i ja to da uradim u legalnoj proceduri. Dakle sve je po pravilima ali nista nije po pravilima. SNS je naravno razvalio. Ono sto je porazavajuce, ceo biracki odbor je blago retardiran iako oni godinama tu sprovode izbore. Zena koja je iz SPN (dovedena iz grada posto niko nema tamo da bi se usudio da bude ispred bilo koje opozicije) se sve vreme objasnjava sa njima drzeci prirucnik RIKa i oni joj odgovaraju, pa sta ima veze sta tu pise, mi ovako godinama. Oko zapisnika za posmatrace ulazim u raspravu sa predsednikom i pokazujem mu da nesto nije ispravno, on vadi materijal RIKa, nalazimo da on nije u pravu i on mi kaze, pa sta ima veze. I eto. To su izbori u Srbiji u Beogradskoj opstiini. 21 vek, Ovo nece na dobro da izadje, SNS je jako dobro organizavan ima novac i poslusnike.
Hvala sto si nam priblizio stvarnost.
Sto se tice tvoje konstatacije da nece na dobro da izadje, za SNS ce izgelda dobro da izadje.
 
kad krecemo? pitam za deliju i mc-a.
kad bude blo organizovano ispred ambasade. jednoga dana ovi studenti ce biti tamo.
ne vidim zasto bi protest ispred US ambasade bio tako rizicna stvar.

Da ti pravo kazem, posle 18. 12. ja sam resio da ne ucestvujum ni u cemu vise, dobio sam visok pritisak od ovih izbora, sto nikad imao nisam.
da se polako pripremam za emigraciju, sto u tekucem geopolitickom trenutku i u ovim godinama nije bas jednostavno.

Moram da smanjim i pristup ovom forumu, na koji sam navucen, sto je moja krivica.
 
Poslednja izmena:
Vrh