Šta je novo?

Izbori 2024

Drugovi su, izgleda, sudbinu političkog života Srbima za dvadeseti vek odredili još 1974. godine. Ovo sada je samo posledica nezainteresovanosti da se izvučemo iz stanja kriminala i vandalizma.
srbi su odredili. Niko nam drugi nije kriv. Ko se bunio 74? Jel srbi komunjare (koji su i dalje btw srbi) su bili uplaseni ili bili u fazonu kada tito odapne imacemo vise mesta u predsednistvu? :)

ja ne mislim da je ova vlast posledice petog oktobra, vec da je ovo posledica vise varijabli, kolektivne nepismenosti, ratne istorije, siromastva. Pa cujte srbi kada citas u fazonu si, jel ovo danas ili od pre sto godina, a prica o ponasanjima, koje nas narod i tada i sada nije hteo/nece da sankcionise, jer takvi smo mi…
 
@Beki, апсолутно си у праву, опозиција није победила на БГ изборима, и не би победила све и да није било ових фантомских махинација на дан избора. Несторијанци (гласачи МИ коалиције) свакако нису гласали за Вучића али нису ни за остатак опозиције. И мени искрено смета кад неко из СПН потенцира да су добили изборе кад је очигледно да нису.

Али са друге стране не смемо допустити да ова крађа прође. Лопов је ставио руку у џеп и ухваћен је у томе. Тај исти лопов је ако гледамо све што је претходило изборима, медијских тортурама и злоупотребом институција крао много више чак толико да можемо рећи да је тим крађама значајно утицао на крајњи резултат па и победника и републичких и градских избора, али та крађа постоји већ годинама и на жалост народ се некако свикао на њу и са таквим лоповом је тешко изаћи на крај. Ово са довођењем фантома на изборе је нешто ново (мислим у оволиком броју и на хватање лопова на делу), конкретније је за доказивање и опозиција мора дати све од себе да се та тема не заташка. Е у томе имају пуну моју подршку. А да ће бити тешко свакако хоће. Са седмоглавим чудовиштем тешко је се борити.
 
srbi su odredili. Niko nam drugi nije kriv. Ko se bunio 74? Jel srbi komunjare (koji su i dalje btw srbi) su bili uplaseni ili bili u fazonu kada tito odapne imacemo vise mesta u predsednistvu? :)

ja ne mislim da je ova vlast posledice petog oktobra, vec da je ovo posledica vise varijabli, kolektivne nepismenosti, ratne istorije, siromastva. Pa cujte srbi kada citas u fazonu si, jel ovo danas ili od pre sto godina, a prica o ponasanjima, koje nas narod i tada i sada nije hteo/nece da sankcionise, jer takvi smo mi…
Raduje me činjenica da su Srbi verovali u suživot sa separatistima. Drugovi srpske nacionalnosti su gledali na kratke staze, komunizam u Srbiji je u startu osuđen na veoma brzu propast, u državama poput Srbije komunizam nije imao izgleda da se oformi kroz prilagođavanje tradicije i suvereniteta drugim narodima ili drugim skupinama čije se ideologije u istorijskom sledu sukobljavaju sa stavom državotvornog naroda u tim višenacionalnim državama. Ovo napredno uređenje je savršena kombinacija za liberale lopove i radikale. Predsednik radikal, saradnici iz žutih...
 
Da će im biti bolje kada se protestima izore za vlast. Ova vlast je direktna posledica petog oktobra, žuti pomešani sa radikalima, liberali sa desničarima. Mnogo su se Srbi usrećili petog oktobra, toliko da je totalni raspad društva usledio u decenijama nakon državnog udara. Da li nam je bolje od kada su se ti protesti završili?

Nadam se da vam je 87 u imenu godina rodjenja jer samo tako mogu da shvatim zasto ste napisali to sto ste napisali i da imam barem trunku razumevanja za vas!

Jeste, bilo nam je bolje i to mnogo bolje jer 90tih godina smo radili za par maraka platu (ja sam primao u jednom momentu oko 3 DM platu!) i morali smo da kumimo i molimo firme da nam ne uplacuju novac u petak jer do ponedeljka on vise ne bi vredeo nista i nije se ni isplatilo da se uopste podize! Isli smo u Segedin, cekao sam 15sati da predjem granicu, da kupimo mleko za bebe i pelene (5 paketa pampers pelena je isplacivalo ceo put, kod nas su bile 25DM a u Segedinu 4DM), tamo smo kupovali i beli luk i krompir jer kod nas ga skoro nije ni bilo a cena je bila visestruko veca! Placali smo litar benzina i do 5DM iz flasa, nisam imao gde da kupim mleko u prahu za moju tek rodjenu cerku, vakcine smo cekali vise meseci nakon rodjenja pa smo isli u dom zdravlja gde smo morali da ponesemo vatu i gazu i igle da bi mogli da primimo istu. na pregled kod lekara si morao da nosis svu opremu za taj pregled da bi te lekar uopste pregledao! Putovanja su bila mislena imenica a pod putovanjima mislim na putovanja u okviru Srbije a van Srbije o tome nisam ni mogao da pomislim! Skrivali smo se i spavali kod rodjaka da ne bi bili regrutovani i poslati u besmislene ratove koje nismo vodili! Glavni politicari i perjanice su bili politicari Raka i Bidza od kojih je jedan sam sebi odsekao prst bastenskim makazama jer ga je boleo! I da ne nabrajam vise kako je lepo bilo 90tih ali vas molim da se prvo informisete o necemu a ne da ...

Ne kazem da je sve bilo super posle 5og Oktobra (falio je 6ti Oktobar!) ali je barem vlast bila smenjiva i izbori su donosili neke promene pa bile one bolje ili gore, ekonomija i zivotni standard se drasticno poboljsao ali sigurno ne dovoljno jer rupu od 10 godina je bilo tesko popuniti, a sta imamo sada?!
 
Da će im biti bolje kada se protestima izore za vlast. Ova vlast je direktna posledica petog oktobra, žuti pomešani sa radikalima, liberali sa desničarima. Mnogo su se Srbi usrećili petog oktobra, toliko da je totalni raspad društva usledio u decenijama nakon državnog udara. Da li nam je bolje od kada su se ti protesti završili?
Ne da je bolje, nego ne moze ni da se poredi. Po svakoj metrici visestruko je bolji i standard i kvalitet zivota u odnosu na pre 5. Oktobra. Suludo je da neko uopste to dovodi u pitanje a da je ziveo u vremenu pre istog.

To sto je neko mozda ocekivao da ce odjednom za 10 god Srbija postati Svajcarska, je samo do njegove nezrelosti i nerazumevanja realnosti.
 
Hulja vise i ne krije kradju. Ucesnici se ponose...
Mi smo zaista krenuli drugim putem nego ostatak sveta.
Mislim da ne treba osudjivati sve SPN aktiviste ili simpatizere. Mnogi psihicki vise ne mogu da izdrze da zive u lazima, nefju lopovima, u zemlji zla i pokvarenosti. SPN je propagandno predstavljao da zeli da menja sistem.

Odricanje od svih.mandata na svim nivoima bice mera njihove verodostojnosti.
 
srbi su odredili. Niko nam drugi nije kriv. Ko se bunio 74? Jel srbi komunjare (koji su i dalje btw srbi) su bili uplaseni ili bili u fazonu kada tito odapne imacemo vise mesta u predsednistvu? :)

ja ne mislim da je ova vlast posledice petog oktobra, vec da je ovo posledica vise varijabli, kolektivne nepismenosti, ratne istorije, siromastva. Pa cujte srbi kada citas u fazonu si, jel ovo danas ili od pre sto godina, a prica o ponasanjima, koje nas narod i tada i sada nije hteo/nece da sankcionise, jer takvi smo mi…
Бунио се један правник па га послали на робију.
 
Nadam se da vam je 87 u imenu godina rodjenja jer samo tako mogu da shvatim zasto ste napisali to sto ste napisali i da imam barem trunku razumevanja za vas!

Jeste, bilo nam je bolje i to mnogo bolje jer 90tih godina smo radili za par maraka platu (ja sam primao u jednom momentu oko 3 DM platu!) i morali smo da kumimo i molimo firme da nam ne uplacuju novac u petak jer do ponedeljka on vise ne bi vredeo nista i nije se ni isplatilo da se uopste podize! Isli smo u Segedin, cekao sam 15sati da predjem granicu, da kupimo mleko za bebe i pelene (5 paketa pampers pelena je isplacivalo ceo put, kod nas su bile 25DM a u Segedinu 4DM), tamo smo kupovali i beli luk i krompir jer kod nas ga skoro nije ni bilo a cena je bila visestruko veca! Placali smo litar benzina i do 5DM iz flasa, nisam imao gde da kupim mleko u prahu za moju tek rodjenu cerku, vakcine smo cekali vise meseci nakon rodjenja pa smo isli u dom zdravlja gde smo morali da ponesemo vatu i gazu i igle da bi mogli da primimo istu. na pregled kod lekara si morao da nosis svu opremu za taj pregled da bi te lekar uopste pregledao! Putovanja su bila mislena imenica a pod putovanjima mislim na putovanja u okviru Srbije a van Srbije o tome nisam ni mogao da pomislim! Skrivali smo se i spavali kod rodjaka da ne bi bili regrutovani i poslati u besmislene ratove koje nismo vodili! Glavni politicari i perjanice su bili politicari Raka i Bidza od kojih je jedan sam sebi odsekao prst bastenskim makazama jer ga je boleo! I da ne nabrajam vise kako je lepo bilo 90tih ali vas molim da se prvo informisete o necemu a ne da ...

Ne kazem da je sve bilo super posle 5og Oktobra (falio je 6ti Oktobar!) ali je barem vlast bila smenjiva i izbori su donosili neke promene pa bile one bolje ili gore, ekonomija i zivotni standard se drasticno poboljsao ali sigurno ne dovoljno jer rupu od 10 godina je bilo tesko popuniti, a sta imamo sada?!
To 87 je nasumično ukucan broj. Da li osporavam sve to? Ne!
Da li su Srbi krivi, pa i tadašnja vlast? Ne. Samo ovo, samo ono, samo sankcije na Drini, samo fer izbori, samo UČK... sankcije su uvodili oni čijim zastavama su mahali pomamljeni ljudi tokom državnog udara, i nije isključeno da će ponoviti to ako ministar informisanja ne bude dovoljno poslušan.
 
Nadam se da vam je 87 u imenu godina rodjenja jer samo tako mogu da shvatim zasto ste napisali to sto ste napisali i da imam barem trunku razumevanja za vas!

Jeste, bilo nam je bolje i to mnogo bolje jer 90tih godina smo radili za par maraka platu (ja sam primao u jednom momentu oko 3 DM platu!) i morali smo da kumimo i molimo firme da nam ne uplacuju novac u petak jer do ponedeljka on vise ne bi vredeo nista i nije se ni isplatilo da se uopste podize! Isli smo u Segedin, cekao sam 15sati da predjem granicu, da kupimo mleko za bebe i pelene (5 paketa pampers pelena je isplacivalo ceo put, kod nas su bile 25DM a u Segedinu 4DM), tamo smo kupovali i beli luk i krompir jer kod nas ga skoro nije ni bilo a cena je bila visestruko veca! Placali smo litar benzina i do 5DM iz flasa, nisam imao gde da kupim mleko u prahu za moju tek rodjenu cerku, vakcine smo cekali vise meseci nakon rodjenja pa smo isli u dom zdravlja gde smo morali da ponesemo vatu i gazu i igle da bi mogli da primimo istu. na pregled kod lekara si morao da nosis svu opremu za taj pregled da bi te lekar uopste pregledao! Putovanja su bila mislena imenica a pod putovanjima mislim na putovanja u okviru Srbije a van Srbije o tome nisam ni mogao da pomislim! Skrivali smo se i spavali kod rodjaka da ne bi bili regrutovani i poslati u besmislene ratove koje nismo vodili! Glavni politicari i perjanice su bili politicari Raka i Bidza od kojih je jedan sam sebi odsekao prst bastenskim makazama jer ga je boleo! I da ne nabrajam vise kako je lepo bilo 90tih ali vas molim da se prvo informisete o necemu a ne da ...

Ne kazem da je sve bilo super posle 5og Oktobra (falio je 6ti Oktobar!) ali je barem vlast bila smenjiva i izbori su donosili neke promene pa bile one bolje ili gore, ekonomija i zivotni standard se drasticno poboljsao ali sigurno ne dovoljno jer rupu od 10 godina je bilo tesko popuniti, a sta imamo sada?!
👏
 
Ne da je bolje, nego ne moze ni da se poredi. Po svakoj metrici visestruko je bolji i standard i kvalitet zivota u odnosu na pre 5. Oktobra. Suludo je da neko uopste to dovodi u pitanje a da je ziveo u vremenu pre istog.

To sto je neko mozda ocekivao da ce odjednom za 10 god Srbija postati Svajcarska, je samo do njegove nezrelosti i nerazumevanja realnosti.
Kakva Švajcarska. Oni što je postojalo do ratova i nakon toga, pljačkaške privatizacije, teško da će narod bez nacionalnih interesa ponovo stvoriti.
 
buli smo suvereniji nego sada i za to smo.placali cenu. Milosevic se nije usudjivao da nam radi ono sto nam Hulja radi.

Sada smo se srozali jos nize. Sada smo bedna smrdljiva kolonija.
Zamisli šta će biti kada stranci krenu da kopaju litijum i kada i kada ukinu naziv Srbija i Srbin. To može sve da se dogodi nakon famozne 2027., ekipa iz SPN ima velike predospozicije da učestvuje u tome. Konačni cilj je da postanemo zavisnici od EU otpada koji će se dodeljivati samo mašinama i robovima koji se guše u Fristajlerima, Kartelima, i nedoglednim sukobima grobara i delija.
 
Poslednja izmena:
Будимо релни, јуче није био значајан број људи на протесту. Тај број опозиција било којим поводом може да скупи. Више је било и када је Бошко Обрадовић блокирао Нови двор и РТС. Разлози за то су време, празнични период као и умор грађана протестима који ништа не постижу а трају у континуитету већ месецима (па и дуже, ако додамо протесте 1 од 5 милиона и протесте против ковид мера).

Ипак, интересантна је реакција неопоменика. Одмах конференције за штампу, одмах консултације са амбасадорима, одмах јаукање на сва звона. И наравно, позивање на некакав државни удар, као да ми нисмо имали Мајдан пре Мајдана и не знамо добро како тај процес функционише. Не верујем само да је његово класично пренемагање, верујем да има додатне комбинаторике у његовом иступу.
 
Nadam se da vam je 87 u imenu godina rodjenja jer samo tako mogu da shvatim zasto ste napisali to sto ste napisali i da imam barem trunku razumevanja za vas!

Jeste, bilo nam je bolje i to mnogo bolje jer 90tih godina smo radili za par maraka platu (ja sam primao u jednom momentu oko 3 DM platu!) i morali smo da kumimo i molimo firme da nam ne uplacuju novac u petak jer do ponedeljka on vise ne bi vredeo nista i nije se ni isplatilo da se uopste podize! Isli smo u Segedin, cekao sam 15sati da predjem granicu, da kupimo mleko za bebe i pelene (5 paketa pampers pelena je isplacivalo ceo put, kod nas su bile 25DM a u Segedinu 4DM), tamo smo kupovali i beli luk i krompir jer kod nas ga skoro nije ni bilo a cena je bila visestruko veca! Placali smo litar benzina i do 5DM iz flasa, nisam imao gde da kupim mleko u prahu za moju tek rodjenu cerku, vakcine smo cekali vise meseci nakon rodjenja pa smo isli u dom zdravlja gde smo morali da ponesemo vatu i gazu i igle da bi mogli da primimo istu. na pregled kod lekara si morao da nosis svu opremu za taj pregled da bi te lekar uopste pregledao! Putovanja su bila mislena imenica a pod putovanjima mislim na putovanja u okviru Srbije a van Srbije o tome nisam ni mogao da pomislim! Skrivali smo se i spavali kod rodjaka da ne bi bili regrutovani i poslati u besmislene ratove koje nismo vodili! Glavni politicari i perjanice su bili politicari Raka i Bidza od kojih je jedan sam sebi odsekao prst bastenskim makazama jer ga je boleo! I da ne nabrajam vise kako je lepo bilo 90tih ali vas molim da se prvo informisete o necemu a ne da ...

Ne kazem da je sve bilo super posle 5og Oktobra (falio je 6ti Oktobar!) ali je barem vlast bila smenjiva i izbori su donosili neke promene pa bile one bolje ili gore, ekonomija i zivotni standard se drasticno poboljsao ali sigurno ne dovoljno jer rupu od 10 godina je bilo tesko popuniti, a sta imamo sada?!
Niko nije imao ništa i bili smo srećni :)
 
Očekujem odgovor kako smo tada bili suvereni a sada smo kolonija i sl.
Pa i jesmo bili suvereni, zato je i bilo sankcija i svega da bi se narod okrenuo protiv vlasti da se vlast sruši i postave pro-USA ljudi. Tada smo izgubili suverenost i to će tek da nas košta nažalost. Da nas nisu dirali 99% bi nam danas bilo bolje.
Da ne budem pogrešno shvaćen, naravno da je danas bolje nego što je bilo 90ih, od 2 loša bolje je ovo što je manje loše. Ne verujem da bi iko želeo da budemo kao Sirija.
 

Нека неко Jaкшића обавести да је жандармерија последњи пут на територији КиМ била 1999. и да би улазак жандармерије на теритију КиМ без дозволе КФОР-а значио кршење Резолуције 1244 СБ УН и вероватан улазак у војни сукоб са свим постојећим наоружаним структурама на КиМ (КФОР, ЕУЛЕКС, тзв. Косовска полиција и КБС).

Лако је позивати на потезе који би проузроковали несагледиве последице када ниси на позицији да то урадиш. Овај твит је једнако популистички као и Вучићева политика. Можда чак и за ниво више.
 
Vrh