Šta je novo?

Izbori 2024

@MC_

1000001897.jpg
 
Јеланча па како баш на овај протест да не одеш?

Какав бре Џо багериста и бакрачи. 5. октобар је успео јер су службе узеле девизе, Павковић издао и на крају Легија пребегао. То је пресудни моменат био.

Замишљам Добрицу и Маринику на састанку са Марком В, Шкаљарцима и Кавачканима и нешто ми не иде. :D
Šta je trebao vojskom na narod kao Delić što je zveckao tenkovima pa se posle pravio lud.
 
Не фантазирај. Написао сам зашто је 5. октобар успео. Да ли ви уопште знате колико је прљавог кеша иза ДС-а било од оснивања? Прво се преузме улица па онда власт. Увек било и биће.

Kao i uvek slažem se u 90% sa tobom, da tačno, ali treba li da likujemo zbog toga?
Ствар личног избора. Ови сад који добише своје су угушили прави народни устанак 2020е, једини који је истог момента одбранио зрно слободе.
Мени су ти људи тада показали да не желе слободу, да хоће систем за вратом у пуној снази. Баштине поданички менталитет, уздају се у окупаторе који их сада и дефинитивно напустише.

Укратко, Европа нема алтернативу 2.0 је сасечен у корену, што је добро, лоше је што се овај фантастични пајтоновски програм гаси. Било је лепо док је трајало.
 
Јеланча па како баш на овај протест да не одеш?

Vikendom radim, bio sam se već požalio na ovoj temi par stranica unazad.🙂
Sutra ako bude bila blokada biću tu, makar na početku.
Sad pred novu godinu barem posla ima, ako ne ništa, jedino nije sigurno da li će me na putu do kuće neko isprebijati samo.
 
Fali jako neko ko bi ovo neutralno, ozbiljno i detaljno analizirao.

RTS? 🤔
 
Veče ironije.... Srbija protiv nasilja, nasilno pokušava da uđe u Gradsku skupštinu. Opozicija koja bi predala Kosovo i Metohiju dovikuje policiji po ko zna koji put idite na Kosovo. EU zastava pored transparenata protiv Hilla i Evrope. Nova snima kako razbijaju prozor pa kažu da će isključiti kamere da ljudi bes razloga ne budu hapšeni. Političari koji treba da vode zemlju i proteste pitaju studente šta da rade. A vođa iza ćoška igra šah i matira opoziciju sa Nestorom i Majdanom. Kakva zemlja...

Pročitao sam jedan transparent na prvu mi je bio baš smešan. " Od kolevke pa do groba, pola Vučić pola Sloba."

A onda sam prestao da se smejem jer sam skontao da i posle te dvojice do kraja mog biološkog života ni ovaj treći koji će doći neće biti ništa bolji.

Elem...svakako sam tu da protestujem i sutra ako treba...ali...ja nisam besan kao ovi besni studenti...postao sam već razočaran kako su svi bre isti.
 
@Jelancha

Provalio te komandir u sekundi.

Provalio napaćenog studenta koji je radio ceo dan i išao kući, svaka čast komandiru.
Mada da mi je lepo odgovorio, samo bi se okrenuo i tražio novi put, ali je*******iga nije to čulo za kulturu.
Nego umalo da ne ispendreče i strane turiste kojima isto nije bilo jasno šta se dešava, komandir je veoma bistar, dobro ne napravi međunarodni incident.
 
Jao pa sad sam skontao o čemu se radi ovde.

Dilija je butthurt što 3. dana protesta 2020. ljudi nisu hteli da se zaleću na kordone sa ovima kao predvodnicima (kahmmamcima)...
pic3.jpg

... nego su svi smanjili doživljaj i sklonili se kada su videli da oko njih više nisu obični građani nego plaćenici i andrkavr kerovi i provokatori, koji samo čekaju da navuku ljude pravo u zamku.

I eto, o tome je cela ova Gangula, odnosno gungula. Da se on pita, on bi se 3. dana zaleteo, odnosno pozivao druge da se zalete pravo u kordon, a onda bi ih otpozadi dočekali ovi koji glume da su im drugari u protestu, a u stvari smrde na kerovinu na kilometar, i to toliko da svako normalan oseti to sa 100 metara. Da, stvarno, sram bilo narod što tada nije hteo sa takvima da trči u naručja kordonima. 😆

Inače, iste te 2020. pa i tokom 2021. mene je nekoliko forumaša, među njima i @Zuma , optuživalo da sam desničar. 😆 Sada me, pak, njihovi arhineprijatelji optužuju da sam levičar. Komedija. 😆
 
Već kada smo kod plaćenika i ubačenih elemenata, evo službenika koji je koliko mi se čini i mene snimao u ponedeljak. (Ovaj levo)


Screenshot_20231225_000222_YouTube.jpg
 
Kada ave ovo procitam samonkogu da zakljucim sa je kod nas uspostavljena savrsena policijska drzava i da oni imaju idgovor bas na svaki oblik protesta.

Sva opozicija treba da pristipi bojkotu svih organa u kojima su osvojili mesta i istupi iz svih institucija sistema. Pa nek narod uziva. Ali ne da gazda Hill.
 
Dajte Pulicerovu nagradu odmah! Pazite ove zakljucke 🤣

Došla iz Kruševca da ruši Beograd! (Video)​


Na protestu terorističke opozicije, reporterka N1 je prišla jednoj od žena koje protestuju a evo šta ona kaže:​


- Ja sam došla iz Kruševca da protestujem protiv dovoženja ljudi sa strane na glasanje, protiv fantoma! - kaže gospođa.

A ona došla iz Kruševca da ruši Beograd kako bi protestovala protiv dolaska ljudi sa strane u Beograd?!
🤣🤣🤣🤣

 
@Delija

Da i ja sam od onih koji smatraju da je to tada bilo ipak neko pokazivanje kičme i mislim da bi posledice bile strašne za celo stanovništvo da se nije desilo! Eto ipak ima crvenih linija, doduše skapirali su da je bolje da nas kuvaju kao žabe, što upravo i rade...

A to da li su ih napustilii, to ćemo da vidimo. Ipak su prirodni saveznici na republici. Sve je predstava ako ne vrate mandate, a onda opet moraju to sve nekako da objasne svojim glasačima.

Ima ona da smogneš snage da učiniš šta je do tebe, a da se ne zamlaćuješ sa onim što ne možeš. U mom slučaju to je bio prost izlazak na izbore, ali i izlazak na ulicu svaki put kad sam osećao da treba, pa bilo to zbog ekoloških protesta (dok nisu postali popularno političko sredstvo) ili zbog nekih nacionalnih ili lokalnih ciljeva. Zaista nikakve direktne koristi nemam, ne mogu me kupiti, a meni isto ko god je tu, osim što smatram da su legitimni ciljevi za buduće generacije. Zato ne mogu da likujem za ovo, u stvari ih više poštujem i biću na ulici, pogotovo sa studentima (ne ovim NGO). Svakako su mi na lokalu prijemčiviji. Slobin pad se ubrzavao kako se ubrzavalo korišćenje pendreka (uzgred žao mi je aktivista koji su dobili po glavi i istovremeno neverovatno mi je da je to najveće nasilje koje su doživeli u životu, zavidim im).
 
Sutra kažu nastavljaju proteste mirnim putem. Blokiraju dve saobraćajnice sedeći na njima. Znači opet sedaj ne nasedaj 😁😁😁
 
Kad ne leži vraže, jedan od njih vika "Gde ćeš bre", i ono 5 njih sa pendrecima krenuše polako ka meni, ja sav u šoku kažem "čekajte bre ljudi nisam znao, radio ceo dan nemojte molim vas pobogu, pa hoću kući ceo dan sam radio da kupim lebac sutra, šta je bre sa vama".
Kad jedan dobacuje "znam ja ovog nije nevin", vidim ja šta se dešava i trk nazad ovi malo hodali pa stali.
Vidiš ti njegovo razmišljanje, on smatra da je tu da deli pravdu i prosuđuje ko je nevin. Zna se ko je nevin, onaj koji krade izbore je čak najneviniji :).

Nije baš za preporuku raspravljanje i junačenje s njima, on će tebi da ispremešta unutrašnje organe i ode lagano da pojede bigmek pa kući da se dovati sa ženom, za njih to nije ništa, rade to svaki dan, a ti ćeš se lečiti i vući traume ko zna koliko. Setimo se samo kako su postupali 2020. Samo što tenk nisu izneli da zgaze narod ko bubašvabu, a za šta?! Da se precedniku ne poremeti nRem faza dve-tri noći slučajno.
 
Vrh