Šta je novo?

Izbori 2024

Komentari na N1 su daleko strasniji od onoga sto lupetaju radikali.
Tamo, gde ni ste ocekivali "slobodoumne ljude", vlada inkvizitorski mrak, apsolutno obozavanje sile.
Zapravo, obozavaoci Olje i N1 su druga vrsta radikala.
 
Ako se obistini da SPN ima oko 25 % na ovim izborima, onda ce najverovatnije imati najvise glasova na sledecim. Slicno kao sto je SRS 2008. postigao pristojan rezultat na parlamentarnim izborima, te kao novoformirani SNS 2012. odnosi pobedu. Na kraju krajeva, SPN dozivljavam kao prefarbani DS, politicari koji su strogo za EU i njihove interese.
 
Kapiram BG: Mafija 35%, SPN 32%. Očekujem nešto slično. Ako zaškripi, zavetnici prelaze kod Vučića i formiraju vlast sa crveno-crnom koalicijom. Ključ da Tadić i Jeremić pređu cenzus u Beogradu.
Nešto baš ne mislim da to preletanje može tek tako da se desi. Prošli put ga je bilo u BG-u isto, ali SPS i SNS su imali svejedno više odbornika.

Neće to proći tek tako, ko glasa za Dveri i Zavetnike, glasa protiv Vučića i neće sigurno mirno gledati preletanja, kao što ni mi ostali nećemo ako budemo imali većinu u skupštini grada, a onda par ljudi to sruši.

Ne može to tako baš, neće proći bez žestoke reakcije naroda.

Na kraju, to je baš poslednji ekser u mrtvački sanduk demokratije u ovoj zemlji.

Tako više ništa nema smisla, SPN može da dobije i 70 posto sledeći put, a poslanici/odbornici da prelete i da SNS ostane na vlasti.
 
Jedan covek sa kojim sam radio, doktor elektrotehnike, pricao mi je kako je svakog jutra gledao komsiju kako pali mercedesa.
"Jeo sam se u sebi, kako on manje skolovan od mene da ima mercedesa.
I onda jutros, vidimne moze da upali.
Sidjem, pitam ga i on mi kaze da je to polovan mercedes.
Pao mi kamen sa srca."

To je sustina srpskog shvatanja sveta.
Koji si ti baron baronski..
 
Cela Jagodina glasa za Palmu. U Surdulici Tončev sve i svja. Imate još takvih mesta po Srbiji. Meni je misterija Beograd. Zar su toliko ljudi zaposlili preko stranke? Razumem da ima još penzosa koji vole Miloševića pa glasaju za unuka, ali mi neverovatno da još ima toliko idiota.
SPS ima jaku organizacionu strukturu. Najviše zbog toga što ima gomilu lokala, odnosno poslovnog prostora u svom vlasništvu. Osim toga ima tradicionalno njihove državne firme, kao da su u njihovom privatnom vlasništvu. Imaju izgrađenu šemu finansiranja preko svojih tendera, i para ima, a troše se u odnosu na potrebe da se dođe projektovana cifra od 8-10%. Koliko miliona košta samo zgrada na studentskom trgu?

Što se BG tiče, oni i u BG imaju prilično pipaka. Prvo imaju ministarstva koja su njihova, kad držiš prosvetu, onda imaš ministarstvo, i sa vrha možeš da postavljaš sve direktore svih škola, sve kancelarije pri ministarstvu i tako dalje. Dalje, Beogradske elektrane su bile, ne znam da l su još, njihove. Basta je u ime SPSa bio direktor tamo. Koliko jako preduzeće, sa koliko zaposlenih. Imaju razne bolnice, pa skoro su jednu provlačili po novinama jer se lekari pobunili protiv direktorke, a ne smeju direktorku da smene jer je iz socijalista. Pa onda uračunaj koliko ima rubnih opština, pa koliko nekih šatro vodovoda pripalo njima, kao što je u Valjevu na primer decenijama njihov vodovod. Čak i da smene direktora, što se desilo tamo, dođe sledeći njihov. I dodaj da ove "nameštenike" recimo još pola da glasa iz ubeđenja za njih.

A njihov rezultat u BG je bio poslednji put 64 hiljade glasova, skroz skromna cifra za dostizanje, sa takvim kapacitetima. Na ovim očekujem da imaju 55-60k u beogradu.
 
Ljudi ne znaju koja je koja stranka, a ne koji program imaju. Popricaj sa prosecnim covekom, pojma nema ko je ko. Postoji sns i neki od pre, vise ne znas ni sta su ni ko su.
 
Nešto baš ne mislim da to preletanje može tek tako da se desi. Prošli put ga je bilo u BG-u isto, ali SPS i SNS su imali svejedno više odbornika.

Neće to proći tek tako, ko glasa za Dveri i Zavetnike, glasa protiv Vučića i neće sigurno mirno gledati preletanja, kao što ni mi ostali nećemo ako budemo imali većinu u skupštini grada, a onda par ljudi to sruši.

Ne može to tako baš, neće proći bez žestoke reakcije naroda.

Na kraju, to je baš poslednji ekser u mrtvački sanduk demokratije u ovoj zemlji.

Tako više ništa nema smisla, SPN može da dobije i 70 posto sledeći put, a poslanici/odbornici da prelete i da SNS ostane na vlasti.
Zavetnici postoje da bi Vučiću pomogli kada mu bude najteže. To je moje mišljenje. Milici Zavetnici uopšte nije bitno da li će postojati nakon izbora. Nadam se da grešim.
 
Ljudi ne znaju koja je koja stranka, a ne koji program imaju. Popricaj sa prosecnim covekom, pojma nema ko je ko. Postoji sns i neki od pre, vise ne znas ni sta su ni ko su.
Zato i kažem da je to lenjost. Lenjost je što se ljudi ne informišu o izborima, i svojim pravima i obavezama, ne informišu se o strankama, njihovim programima, ništa. Ja sam uveren da neki ni ne znaju kada su izbori. I to je sve lenjost. Ako ja ne znam koje su sve stranke na izborima, informisaću se. Ako prva stranka koju nađem, nema program koji meni govori, idem dalje dok ne nađem nečiji program koji mi odgovara. Ako ni tada nema baš nikoga, onda ću opet izaći na izbore i dati glas onome ko mi izgleda okej.
Ali neki ovde su opet toliko informisani i opet ne žele izaći. I to je lenjost. Čista lenjost i sebičnost.
 
Ako se obistini da SPN ima oko 25 % na ovim izborima, onda ce najverovatnije imati najvise glasova na sledecim. Slicno kao sto je SRS 2008. postigao pristojan rezultat na parlamentarnim izborima, te kao novoformirani SNS 2012. odnosi pobedu. Na kraju krajeva, SPN dozivljavam kao prefarbani DS, politicari koji su strogo za EU i njihove interese.
Da. SPN je eksponent stranih interesa, kao i SNS.
Samo malo kulturniji ljudi. I ti je neka prednost, kulturniji ljudi imaju obicno neke granice, neke makar naucene obzire, makar moralne obzire koje imitiraju.
Ne nadam se nicemdobrom od SPN, mada se od SNS nadam sigirno losem.

Holandija je, kazu imala kulturniju kolonijalnu upravu. Kada bi uhvaceni rob begunac bio osudjen na odsecanje stopala (ili alternativno kastraciju), u Francuskoj Gvajani bio bio poslat dzelatu, dok bi u Holandskoj Gvajani amputaciju obavio hirurg.

Jedina stranka (NS) koja ne radi za SNS ni za strance je medijskom blokadom spustena ispod cenzusa.
 
Strateška greška SPN je napad na Tadića. Bez Jeremića i Tadića nema ni vlasti u Beogradu. Jedina sigurna opozicija Vučiću u Beogradu je Tadić-Radulović, Jeremić i NADA.
 
На републичком нивоу је ситуација јасна.
Ко је за ЕУ, нека гласа за СПН.
Ко је против франкогерманског плана и рударења литијума нека гласа за Народну странку или за Добро јутро Србијо.
Коме је лепо како је сада, нека гласа за СПС.
Да су у десници НДСС и Двери коалиција, препоручио би и гласање за њих, овако су ми ПОКС и Заветници црв сумње. Штета за професора Ратка као кандидата Двери и Заветника, и штета за Јовановића, био би супер кадар у НС.
Остале листе су за расипање гласова и треба их игнорисати.
 
Nešto baš ne mislim da to preletanje može tek tako da se desi. Prošli put ga je bilo u BG-u isto, ali SPS i SNS su imali svejedno više odbornika.

Neće to proći tek tako, ko glasa za Dveri i Zavetnike, glasa protiv Vučića i neće sigurno mirno gledati preletanja, kao što ni mi ostali nećemo ako budemo imali većinu u skupštini grada, a onda par ljudi to sruši.

Ne može to tako baš, neće proći bez žestoke reakcije naroda.

Na kraju, to je baš poslednji ekser u mrtvački sanduk demokratije u ovoj zemlji.

Tako više ništa nema smisla, SPN može da dobije i 70 posto sledeći put, a poslanici/odbornici da prelete i da SNS ostane na vlasti.

Милица Радета са својом комби странком је толико провидан тројански коњ радикала да је то бедно, дословно не нуди ништа што СРС не нуди при чему је сама Мица неспособна да склопи реченицу без кратког споја у фронталном кортексу а камоли стекне искрено поверење гласачког тела. А упркос томе магично они имају довољно гласача да им се гарантује улазак у парламент са Дверима који су прошли пут ушли у исти попевши се преко обореног цензуса "на лоповску" опозиције


Довољно је да након избора убеђује радикале да ето СПН хоће да прода Косово и окрене леђа Русији па је морала да подржи Вучића док продаје Косово и окреће леђа Русији. Или да чак ни не каже ништа већ да суптилно гласа како Вучићу одговара док се фолира да је опозиција

Но добро, свака фрагментација и канибализација међу радикалштином је добра по нас, да је Весић остао уместо Шапића прелетача не би ни ово мало сплавова било склоњено што јесте
 
Мица Заветница је одличан кандидат за нежење са села - млада, лепа, брани Косово, воли Русију, породичне вредности. Одлична жвака за сељака.
У фрагментацији радикала добро је што је Шешељ стао уз Хила подржавајући рударење литијума.
 
Вучићева стална прича о Хрватској је под број један последица његових личних комплекса које није у стању да контролише, а под број два покушај наметања теме као битне. Њему је стално потребна нека драма, тензија, сукоб, а кад исти не постоји онда ће га измислити. Лично мислим да му та прича и поређење са Хрватском не доносу неку политичку корист јер већину људи, и оних који воле и оних који не воле комшије, заправо за исте заболе уво. Сигурно да има неки проценат напредњака/радикала који се пале на ту причу, као и десничари којима се он овде обраћа, но Хрватска и Хрвати већини обичних људи нису тема у свакодневном животу.

Када би смо могли да направимо +/- статистику, рекао бих да је Вучић са оваквим причама укупно више у минусу него у плусу. Да, човек зна шта народ воли да чује и велики је демагог, али то не значи да не уме да погреши и промаши тему што у последње време све чешће ради. Управо је очекивани пад СНС на новим изборима по мени више последица аутоголова које је Вучић дао него неког смисленог рада опозиције.
 
Милица Радета са својом комби странком је толико провидан тројански коњ радикала да је то бедно, дословно не нуди ништа што СРС не нуди при чему је сама Мица неспособна да склопи реченицу без кратког споја у фронталном кортексу а камоли стекне искрено поверење гласачког тела. А упркос томе магично они имају довољно гласача да им се гарантује улазак у парламент са Дверима који су прошли пут ушли у исти попевши се преко обореног цензуса "на лоповску" опозиције


Довољно је да након избора убеђује радикале да ето СПН хоће да прода Косово и окрене леђа Русији па је морала да подржи Вучића док продаје Косово и окреће леђа Русији. Или да чак ни не каже ништа већ да суптилно гласа како Вучићу одговара док се фолира да је опозиција

Но добро, свака фрагментација и канибализација међу радикалштином је добра по нас, да је Весић остао уместо Шапића прелетача не би ни ово мало сплавова било склоњено што јесте
Siguran sam da glasaci Dveri i Zavetnika nece cutati gledajuci preletanje. Kakve god politicke stavove imali, ti ljudi u velikoj vecini glasaju protiv Vucica i izlaze na izbore i daju svoj glas koaliciji Dveri-Zavetnici da bi srusili SNS.

I SRS je na izborima, kome je do takve politike, bez rusenja ove vlasti, glasace za Seselja.

Ako SNP, NDSS, Dveri i Zavetnici (i mozda NS I SDS/DJB) budu imali vise od 50 posto odbornika/poslanika, to se racuna kao pobeda opozicije i pad SNS-a.

Sve drugo je izdaja i prodaja i tesko da ce proci tek tako, odnosno, bice veselo na ulici.

Na prelazak Zavetnika kod Vucica nece blagonaklono gledati ni njihovi glasaci, a ni ostatak opozicije. Mislim, nece gledati blagonaklono, to znaci da ce hteti da im se naje******* nane nanine.
 
Strateška greška SPN je napad na Tadića. Bez Jeremića i Tadića nema ni vlasti u Beogradu. Jedina sigurna opozicija Vučiću u Beogradu je Tadić-Radulović, Jeremić i NADA.
Tako im je naredio Ambasador. Tadijc i Jeremic nisu bili dovoljno poslusni.

Ne bih odbacio cepanje SPN-a posle izbora pri cemu bi jedan deo mogao da ide u koaliciju sa SNS-om.
Djilas je i posle proslih izbora potrcao na razgovore sa Huljom i indirektno pomogao ustolicenje Sapica.
Taj dogadjaj posle proslih izbora nikome od simpatizera SPN nije sumnjiv i cudan.
 
Poslednja izmena:
Јбт ово је заправо ОДЛИЧНО! Објасниле све! Добром делу људи перцепција политике се своди на причу о ЕУ, Косову, односу са комшијама, НАТО/Русија итд. Мора да се развије свест да су и све ове ствари ”политика” јер и јесу!
 
Siguran sam da glasaci Dveri i Zavetnika nece cutati gledajuci preletanje. Kakve god politicke stavove imali, ti ljudi u velikoj vecini glasaju protiv Vucica i izlaze na izbore i daju svoj glas koaliciji Dveri-Zavetnici da bi srusili SNS.

I SRS je na izborima, kome je do takve politike, bez rusenja ove vlasti, glasace za Seselja.

Ako SNP, NDSS, Dveri i Zavetnici (i mozda NS I SDS/DJB) budu imali vise od 50 posto odbornika/poslanika, to se racuna kao pobeda opozicije i pad SNS-a.

Sve drugo je izdaja i prodaja i tesko da ce proci tek tako, odnosno, bice veselo na ulici.

Na prelazak Zavetnika kod Vucica nece blagonaklono gledati ni njihovi glasaci, a ni ostatak opozicije. Mislim, nece gledati blagonaklono, to znaci da ce hteti da im se naje******* nane nanine.
U tom slučaju, gradonačelnik je Ristić. Kako na to gledaju ovi iz SPN?
 
Ljudima mora da postane zaista vazno kakav vazduh disu.
Vecina glasa zbog iracionalnih snova, mastarija, bilo da mastaju o Velikoj Srbiji ili EU koja ce da ih dzabe hrani.
Radikal koji kaze "Dobri seik ce sve da nam sredi" i "obrazovani intelektualac" koji kaze "EU ce nama da uvede pravnu drzavu", obojica prikazuju politicki idiotizam.

Mi danas mozemo da zaustavimo prodaju vlaznog lignita. Bukvalno danas.
Ali st.oka to ne razume.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: vsn
Vrh