Šta je novo?

Izbori 2024

Hipotetički, ako su upisali 100k glasača, šta to znači. To znači ima za toliko više listića na biračkim mestima. To ostavlja sledeće mogućnosti.
1. Da se dovlače autobusima ljudi u BG da glasaju, što je logistički moguće, ali je komplikovano. Da ne bi bilo primetno, morali bi da budu na sto različitih biračkih mesta, što znači da ih moraju vozikati na ta mesta, jer oni ne poznaju grad, i pitanje motivacije može biti upitno. Alternativa tome je da budu na manji broj biračkih mesta, ali će ih odma skontati, kao da je učiteljica dovela đake, i nadam se da će pozvati narod na ulice istog trenutka.
2. Da se ne dovlače ljudi nego da se popune njihovi podaci i ubace listići. Ovo je moguće samo ako kontrolori biračkih mesta ne pokrivaju ta biračka mesta, ili ih potplate. Svakako neka BM imaju par stotina birača, znači moralo bi desetine biračkih mesta da se potkupe, i da se ne sazna, i da se ubacuje stotine listića i tako dalje. Znači i ovo je komplikovano. Pritom, ako imaju mogućnost za ovo, ne bi morali uopšte da upisuju divljake, mogu da popune i bez njih.
3. Da se gomila tih birača prijavi da glasa od kuće, pa da im se popune listići za bagru, ali to bi se primetilo kroz to da desetine hiljada glasača glasa odjednom od kuće, a do sad ih bilo par stotina.

Dakle, vrlo komplikovan posao, koji može u teoriji da donese rezultate ali je vrlo komplikovan. Ono što smo do sad videli kako sns piramida funkcioniše, jeste da imaju kvote, i toliko glasova svaki kapo da obezbedi. To se odnosilo da kapo iz Koceljeve skuplja glasove za Koceljevu, skupljanje za BG je teže 10x. Autobus treba da krene u 10h, i ako nema 20 ljudi, oni ne mogu da ih čekaju, da ih jure i slično. A ne mogu drugog da nađu jer je prijavljen Petar Petrović, ne može Žika umesto njega. Znači da bi doveli 100 soma birača, treba im recimo 150k ljudi, jer neko se ne pojavi, neko ne ponese ličnu, neko zaglavi u zatvoru, bolnici, svašta nešto. Verujem da svaki kapo ima odrešene ruke da popuni kvotu kako zna i ume, i da će se raditi i ovo, ali ne mislim da će biti masovna pojava, u smislu desetine hiljada, ili 100+ hiljada, nego par hiljada.

Ukratko, verujem da će biti divljih glasača, ali da će biti reda veličine par hiljada, mahom po rubnim opštinama, desetine hiljada veoma teško. Ključ je u tome da se sačuva svako biračko mesto, a bez toga mogu da kradu i bez divljaka.
Bogami, Oni su uspeli da dovedu 20000 ljudi u Arenu, a da niko unapred ne sazna.
Treba im priznati nevidjenu organizaciju i partijsku disciplinu.
 
Ma sta ste se upecali na klasicnog me***** , mozda i nije bot nego samo r***** programer koga bole ona stvar za Srbiju i izbore i vlast. Ima preko 3500e platu i j*** mu se tacno za sve. Znam jednog takvog a voli da troluje isto ko i ovaj.
 
Zašto se toliko nervirate kada neko neće da glasa? Vlast se bavi istim metodama kao i podobna opozicija, populizmom na prvom mestu. Okupatori nisu uznemireni mnogo zbog izbora, oni će profit praviti bez obzira da li je vlast, kakva god bila, dopušta eksploataciju naše zemlje ili ne. Njima apsolutno odgovara da na vlast dođe liberalna opozicija koja agende sa zapada tretira kao primarne ciljeve, kao što im odgovara neodlučna i neodređena SNS vlast kojoj je primarni cilj rejting.
 
Poslednja izmena:
Ponovo su organizovali dojave o bombama u skolama.
Klasican PSYOP iz prirucnika US Army.
Ideja je da se ljudi uplase moguce promene.
 
Zašto se toliko nervirate kada neko neće da glasa?
Ne treba niko da se nervira, u ovom trenutku ovo je jedini model kako da se promeni vlast. I to je to. Jasno je da stranke ne mogu da ispune naša očekivanja, ali neka budu smenjive, jednom će se iskristalisati možda i neka dobra struktura ko zna. Kao ispit, da bi položio moraš izaći, inače...
Evo i zbog ovoga od mora stvari. Ne znam da li je kačeno:

 
Изгледа је списак оних 2000 потписа једним делом лажиран. Имамо и први демант.
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Твоја потреба да се самонахвалиш далеко надјачава тобожњу жељу да добијеш користан мотивациони савет за излазак на изборе. Не разумем (осим евентуалне провокације) шта ти је тачно циљ са оваквим порукама.

Иначе, ја сам са 35 постигао неупоредиво више од тебе. :grand: Ња ња ња.
 
Izgleda bogati na zapadu ne glasaju, ili možda ipak glasaju ?
Naprimer, zanimljivo je pitanje sa stanovišta poslodavca da prepozna partije ili istranke koje zastupaju njegov interes tako da sačuva i poveća bogatstvo. Da u razgovoru sa sindikatima ostvari što bolji interes na račun radnika što je logično. Ili da se se zanima za stranke koje predlažu smanjenje poreza na rad, itd. Mnogo je tema i razloga da svako pokuša da pronađe nešto za sebe.
 
Ako dodje do pobede opozicjie u Beogradu, SNS to nece prihvatiti.
Mislim da ce izazivati nestabilnost, odnosno bankrot Beograda (koji je ionako na ivici bankrota) i slicne finansijske probleme, uz zaustavljanje rada gradskih sluzbi.
To je nesto na sta moramo da budemo spremni.
 
Neko rece gradska kasa je ispraznjena. Sta to ima da se izvuce iz Beograda jos? Da moraju grcevito da ga brane ko u Bejrutu
 
Није Београд на ивици банкрота. Само да се обуставе сулуди пројекти и ето пара. Само да се ГСП протресе од паразита и ето пара. Само да се поотпуштају швалерке које се воде по јавним предузећиме а не раде и ето пара. Да се откаче паразитске фирме као они што су као држали лажну едукацију о вршњачком насиљу. Да се продају Весићеви таблети. Да се изада пословни простор који зврји празан по мањој цени и ето пара.
Бајка је да је каса празна.
 
Може да се деси слично као са Бања Луком када је Додика лично погодило што има незахвалан народ.
 
Колико знам Бања Лука функционише како треба, чак су имали и унапређење инфраструктуре.
 
Има унапређење, али је Додик на самом почетку правио опструкције. Колико се сећам било је неких проблема око грејања и пуштања пара граду Бања Луци из буџета Републике Српске. Но то се после испеглало и ствари су почеле да функционишу. Али остаје незаборвна конференција после избора на којој се Додик жали на незахвални народ. Како су само могли то да му ураде након свега што им је дао.
 
Није Београд на ивици банкрота. Само да се обуставе сулуди пројекти и ето пара. Само да се ГСП протресе од паразита и ето пара. Само да се поотпуштају швалерке које се воде по јавним предузећиме а не раде и ето пара. Да се откаче паразитске фирме као они што су као држали лажну едукацију о вршњачком насиљу. Да се продају Весићеви таблети. Да се изада пословни простор који зврји празан по мањој цени и ето пара.
Бајка је да је каса празна.
Аха, `оће то, фирма пропала јер чистачица краде гуз-папир.
Наебо је ко преузме Београд - мораће, на пример, да повећа цену превоза, и то знатно - али нема друге; некад се мора и наебати.
 
Vrh