Šta je novo?

Izbori 2024

Pokusavam da se setim, ali mi ne ide, da li je uopste neka druga stranka imala hrabrosti i smelosti da odrzi miting u Palminom gradu?
Важна напомена: У Јагодини 17. децембра нема локалних избора, а на претходним (2020) су СНС, СПС и ЈС били на истој листи освојивши 17 од 21 одборничког мандата и 65,63% гласова (укључујући и значајан проценат неважећих гласова).

Мирољубе, Мирољубе, није ти била манипулација када си сакупљао потписе на сличан начин као др Несторовић пред ове изборе.

Прилог се односи на СПН.
Прилог.jpg
 
Ево мало мало олд скул панкерице :cool:

 
Znaci da ce Sps mozda poleteti Djilasu u zagrljaj... odnosno da ce obnoviti romansu kad je bila crveno-crna koalicija. Hvala na info.
Sps ce ili preziveti, ili otici na smetliste istorije. Bas me zanima ko glasa za njih, policija, deca predrarnih komunista, zahvalnici koji su dobili stan od drzave...
SPS SNS i Djilas obavice zajedno prljav posao za Ambasadu.
A toliko ima zelje medju ljudima da se ovo zlo okonca.
A nece se okoncati. Opozicija nema u svom programu revansizam (osim NS-a).
To znaci da ce da se "dogovaraju".
 
Poslednja izmena:
Sns napada sps iz dva razloga. Jedan je taj da je sps i pre godinu dana porastao više nego što su projektovali, a drugi je što pokušava da zaustavi svoj pad po svaku cenu. Zaustavljanje tog pada može da bude smanjenjem izlaznosti, pa će njihovih X glasova da bude veće procentualno što manje bude izašlih, i time što će otkinuti drugima te glasove, pa makar i koalicionom partneru.

Vidljiva je promena retorike sa "moramo svi da izađemo jer se svi urotili i oteće vlast ako ne izađemo", kada stimuliše svoje glasače kao prethodnih izbora, i sadašnje "dobijamo sigurno, ma razbićemo ih", gde je umesto motivacije svojih, odabrao demotivaciju opozicionih glasača. Zna da će njegove poruke sigurno doći do svih, i sad želi da poljulja samopouzdanje opozicionim glasačima. Po pravilu opozicioni glasači su kolebljivi, dok su glasači vlasti glasači po komandi.

SPS ima tvrdo glasačko telo u vidu onih koji misle da su to naslednici KPJ, u vidu onih koje su zaposlili u već tradicionalno njihovim državnim preduzećima, i deo onih "čajetina efekata", kao što je Jagodina ili Surdulica gde su njihovi šerifi tamo glavni decenijama. Slično tome radikali imaju zanemarljivu podršku, koja neće preći cenzus, ali je bez kolebanja za Šelju kako ga zovu, odnosno radikale. Kuriozitet ili ne, oni imaju jako uporište u izbeglicama. Neki bi rekli da su zbog njih i postali izbeglice, ali deo tih izbeglica je dobilo neke placeve, dobilo neke kuće i slično, i to je dovoljan efekat da se sve izbeglice prepoznaju, i gaje sentiment prema njima, ma šta god oni radili.

U svakom slučaju ono što vidimo da Vučić otvara tiktok, da daje intervju NINu, da nudi vinom Žaklinu Tatalović i slično, jeste da omekša odbojnost prema biračkom telu koje ga do sad nije interesovalo. Nije ga interesovalo jer je imao dovoljan bazen svojih glasača, sada se stvari mnogo komplikuju. Ljudi po prirodi imaju u trenutku emotivnu reakciju koja je burna. Kada otac poginulog deteta plače ispred suda, ili kada Tamara Dragičević pokaže poruke koje dobija što je podržala protest, prosečan čovek ima izrazitu reakciju, ali kroz vreme, ta emocija bledi, i ostaje sećanje, koje se samo stimulisanjem vraća. To je razlog zašto se izbegava tema ribnikara, jer će to vratiti emotivnu reakciju kod ljudi, koji su listom okrivili vlast. Iz tog razloga obraćanje i tim glasačima koje si tlačio, imaće neki efekat, jer su te emocije tlačenja izbledele.

Ono što je evidentno, jeste da je Vučić od početka godine u defanzivi. Da ne nameće teme, već da sanira štetu usled dešavanja. Vezano za izbore u nedelju, na republici će najbolje proći sns, i verovatno će formirati vlast. Bilo bi dobro da sps+sns ne mogu sami da formiraju vlast, već da im trebaju bilo manjine, bilo još neko. Nadam se rezultatu snsa koji je ispod 40%, a to najviše zavisi od izlaznosti glasača, ne od samog snsa. Zato je svaki glas važan, a uz to, videće se ozbijan trend pada vladajuće garniture, što je odlična stvar. Što se beograda tiče, verujem da će se vlast formirati oko SPN, tako što će biti koalicija sa nadom, i još nekim. SPN cenim na oko 45 mandata, tj. oko 40% što je fenomenalan rezultat, na prošlim izborima imali su 24+12%, a nadu na oko 8 mandata, u odnosu na prošlogodišnjih 7, što ih dovodi do blizu većine, i treba im još bilo ko, ko pređe cenzus. Ne bi me čudilo da SPS ima lošiji rezultat u BGD, ili da dveri-zavetnici budu imali više od njih u bgd. U slučaju da pređu cenzus i Narodna stranka, i Dobro jutro Beograde, malo će se redukovati ovi mandati, ali će biti veći izbor za koalicije. Mislim da će Narodna preći cenzus, a DJB (xexe ovako se radule zvao pre, a sad isti akronim za drugo ime) ostati ispod.
 
meni ideja da ce SNS imati pad, ali ce vladati jos 4 godine. nije ni malo utesna.

ne treba zaboraviti da uz mali napor, SNS moze da izazove bankrot Beograda, koji je prezaduzen.
 

narocito profesorski sljam je uz njega. pogledajte spisak.
zatim lekari.
kakava bolesna zemlja, uzasna zemlja. lekari su za one koji ubijaju aflatoksinom i ubijaju lignitom i uskoro litijumom.
 
Upravo tako. Svako gostovanje opozicije na režimskim televizijama je uzaludno. Tadićevo gostovanje ništa ne znači, to su isprogramirani glasači režima.
Treba se skoncentrisati na mlade i naterati ih da glasaju. Prošli put na mom biračkom mestu. sve sami matorci. Uveče izađu i mladi, ali ako vide gužvu, odmah se okrenu i krenu svojim poslom. To je strašna neodgovornost. Vučič se svakim danom trudi da demotiviše glasače opozicije. Moguće da je blefirao u vezi Beograda. Pogotovu je slagao kada je rekao da 5-10% više izašlih ne menjaju stvari. To je klasičan oblik demotivacije.
 

narocito profesorski sljam je uz njega. pogledajte spisak.
zatim lekari.
kakava bolesna zemlja, uzasna zemlja. lekari su za one koji ubijaju aflatoksinom i ubijaju lignitom i uskoro litijumom.

Izuzetno mi je drago da nema nijednog građevinskog inženjera. Jedino izvesni Zoran Vapa, koji možda ima to zvanje ali je decenijski političar, toliko vajan inženjer da je direktor pokrajinskog zavoda za kulturu, a koga su u više navrata hvatali u korupciji.

Kako vidim ovo je više spisak funkcionera snsa, nego što je podrška neka.
 

narocito profesorski sljam je uz njega. pogledajte spisak.
zatim lekari.
kakava bolesna zemlja, uzasna zemlja. lekari su za one koji ubijaju aflatoksinom i ubijaju lignitom i uskoro litijumom.
Jedni i drugi imaju drzavni posao sa kog lako mogu da ih otpuste, premeste itd............dakle ucenjeni
 
Nema potrebe da budeš razočaran to ti je tip osoba poput Nenada Jezdića, Dragana Jovanovića itd.
 
meni ideja da ce SNS imati pad, ali ce vladati jos 4 godine. nije ni malo utesna.

ne treba zaboraviti da uz mali napor, SNS moze da izazove bankrot Beograda, koji je prezaduzen.
За то се не брини, већ је сређено. Градска каса празна.
 
Mislim da ipak nije, ovog drugog znam lično, ali nisam tada znao da ima problem sa alc, a mi domaćinski...:rolleyes:
 
Ne znam da li iko u opoziciji ima neku procenu koliko ima novoupisanih naprednjačkih glasača za beogradske izbore, koji su pred ove izbore prebacili prebivalište na beogradsku adresu. S obzirom da je prošle godine bilo oko 70.000 glasova više za opoziciju nego za SPS+SNS u Beogradu, pretpostavljam da je taj broj veći od 70.000 ali nisam nigde čuo koliko bi moglo da bude maksimalno. Ako je taj broj preko 150.000 onda naprednjaci mogu da se nadaju da će da zadrže vlast u Beogradu. Jedino ostaje pitanje, kolika logistika treba da se toliki broj ljudi prebaci iz ostatka Srbije i R.Srpske u Beograd na glasanje i da li ta količina ljudi može proći ispod radara i neprimećena.
 
Ne znam da li iko u opoziciji ima neku procenu koliko ima novoupisanih naprednjačkih glasača za beogradske izbore, koji su pred ove izbore prebacili prebivalište na beogradsku adresu. S obzirom da je prošle godine bilo oko 70.000 glasova više za opoziciju nego za SPS+SNS u Beogradu, pretpostavljam da je taj broj veći od 70.000 ali nisam nigde čuo koliko bi moglo da bude maksimalno. Ako je taj broj preko 150.000 onda naprednjaci mogu da se nadaju da će da zadrže vlast u Beogradu. Jedino ostaje pitanje, kolika logistika treba da se toliki broj ljudi prebaci iz ostatka Srbije i R.Srpske u Beograd na glasanje i da li ta količina ljudi može proći ispod radara i neprimećena.
Ma najjace da su 150k ljudi upisali, nemojte im pripisivati nadljudske moci stalno. Da zaista vode toliko bombardovali bi nas istrazivanjima svaki dan.
 
Vrh