Šta je novo?

Izbori 2024

Ево Чеде након паузе у медијима. Моји утисци из ове емисије:
-псује као да је у ријелити програму,
-брани Вучића,
-Коштуницу мрзи,
-сматра да је Руски фактор крив за много лоших ствари које се дешавају у Србији,
-сматра да Путин мрзи Вучића и гура Додика као вођу Срба. Ово последње ми је најзанимљивије.
Додик има став, каквим год га људи сматрали. Људи у Републици Српској су спремнији да очувају интересе народа, тамо се подразумева да је БиХ колонија са управником који чак и не скрива ту чињеницу.
Да ли би Вучић могао да каже чињеницу да смо колонија којом управљају Американци?
 
Нека усмере ови из Наде родитеље да уче децу како да чувају јавну имовину и како да се понашају на улици или у јавном превозу...
 
Ali zato nemam ni trunke razumevanja za visoko obrazovane ljude koji smatraju politikom "prljavom" a njihove cenjene ruke ne zele da prljaju time sto ce listic uzeti i zaokruziti bilo koga...Sto bi rekli englezi, "they should know better".
Kao sto rekoh mene boli uvo ko je na vlasti i vecinu ljudi iz mog okruzenja (visoko sam obrazovan i vlasnik biznisa), a jos vise nas boli uvo sta misle ostrasceni opozicioni glasaci koji ne znaju nacin kako da "dopru" do nas pa pokusavaju da nam nabiju osecaj krivice.

Drugari, citajte malo knjige kao sto je How to Win Friends & Influence People pre nego sto krenete da nas prozivate, pa cete shvatiti (a i vasi politicari) da morate da promenite pristup kako biste uticali na nas da vam damo glas. Na ovaj nacin smo vam sve dalji i dalji, a znate i sami sta to znaci imajuci u vidu vase ciljeve.

Mozete i morate vi to mnogo bolje, ako zelite nase glasove ;)
Izadjite, glasajte za SPN, glasajte za DSS, za NS nebitno, posto je glas protiv vlasti jedina razumna stvar za bilo koga ko misli da Srbija ima prostora za boljitak.
Necu da glasam sa ljude koje:
1) Ne mogu da gledam ocima
2) Koji se nisu potrudili da "osvoje" moj glas

Ovo je misljenje mnogih u mom okruzenju i budite sigurni da je taj "pool" ljudi koji mogu da naprave promenu uglasnom sacinjen od nas koji tako razmisljamo. Prema tome trebate ozbiljno da promenite taktiku da biste dobili nas glas. Mislite o tome pre nego sto se izlanete ponovo da smo mi krivi za vas neuspeh... krivac je jedino lik koji vidite u ogledalu , mi ne.
Ne mozete da vas "ne zanima stanje u drzavi". Ne zivite mimo drzave i drustva, i kad tad ce vas zgaziti i ojaditi.
Mi smo sve uradili i radimo sami, ne treba nam bejbisiting od drzave.
Najbolji primer toga su IT'evci koji su tripovali da su izuzev svih propisa i zakona Srbije, da zive u paralelnom sistemu, pa ste videli koliko su se brzo udruzili kad je drzava pocela "free-lancerima" da se zamera.
Ma pusti "neobavestene" freelancere, nije to IT zajednica, nego ljudi koji svesno nisu placali poreze i primali lovu na crno. Isto bi prosli gde god da su tako poslovali, tako da to nije reprezentativan primer. A i vecina tih freelancera i nisu bili IT-evci vec freelanceri koji jedva dodju do 1000 eur mesecno, pa su mislili prolazice lagano bez da se placa porez

A na kraju dana isti freelanceri su dobili mozda i najbolju i najpovoljniju opciju i u daleko su povlasecenijem polozaju od obicnog zaposlenog jer imaju 2 opcije po kojoj mogu da placaju porez (njihov slobodan izbor, da li to ima bilo koji zaposleni???) i plus iznos poreza i doprinosa im je dosta manji od onoga koliko neka firma placa za full-time zaposlenog, premo tome freelanceri koji su primali lovu na divljaka najbolje da cute i ne spominju to vise, jer se jedino mi koji 10 godina imamo firme osecamo kao bolidi sto smo sve te godine radili full po zakonu dok su pametni freelanceri dobiijali lovu na privatni racun i nisu placali nista, a sada imaju opciju da placaju nesto i u boljoj su poziciji u odnosu na full time zaposlene.
 

Баваниште: Више пољопривредника тракторима блокирало возила групе мушкараца, који су претходно блокирали прилазе кући Јована Јованова. Јованов: Мештани су се „дигли“ и дежураће


dok se vi raspravljate Huljine smedje kosulje krecu u napad na pobunjene seljaka, odnosno njihove porodice. ali tamo izgled apostoji solidarnost.
Ali gde su Hulje iz opozicije da odu u Bavaniste i stanu izmedju jurisnih odreda i seljaka?
Gde su menadzeri, profesori, doktori slavni reziser Bjela i slavni teniser Nole?
Gde ste vi, urbani, posveceni, pametni, obrazovani i mladi s foruma?
Nije to daleko. Kovin. Policija kasni. Kao u Savamali. Vi imate kola.
Fasizam je tu.
Cekate li da dodju i pred vasu kucu?

Sto se tice toga da je SNS uradila nesto za predgradja.
Sta se cudite, pa to su njihovi glasaci?
Neko pravi lift za bicikle za urbane, neko radi kanalizaciju za predgradja.


Ovako se gospodo pobedjuju radikalna/spn/dverska/ldp i ostala gamad.

 
Poslednja izmena:

Баваниште: Више пољопривредника тракторима блокирало возила групе мушкараца, који су претходно блокирали прилазе кући Јована Јованова. Јованов: Мештани су се „дигли“ и дежураће


dok se vi raspravljate Huljine smedje kosulje krecu u napad na pobunjene seljaka, odnosno njihove porodice. ali tamo izgled apostoji solidarnost.
Ali gde su Hulje iz opozicije da odu u Bavaniste i stanu izmedju jurisnih odreda i seljaka?
Gde su menadzeri, profesori, doktori slavni reziser Bjela i slavni teniser Nole?
Gde ste vi, urbani, posveceni, pametni, obrazovani i mladi s foruma?
Nije to daleko. Kovin. Policija kasni. Kao u Savamali. Vi imate kola.
Fasizam je tu.
Cekate li da dodju i pred vasu kucu?

Sto se tice toga da je SNS uradila nesto za predgradja.
Sta se cudite, pa to su njihovi glasaci?
Neko pravi lift za bicikle za urbane, neko radi kanalizaciju za predgradja.


Ovako se gospodo pobedjuju radikalna/spn/dverska/ldp i ostala gamad.

Nema vajde od batinaša. Traktor ne može niko da skloni, a ako im samo dirnu traktore verovatno bi izazvali daleko veći bunt poljoprivrednika...
 
@Defke brat moj, sta ti predlazes po tom pitanju, ako je to krindz?
Boze pa zna se:

tproduct_izdavastvo_knjige_dr_seselja_018.jpg


Ne ozbiljno, sumnjam da ce ista sto se nalazi u top 10 popularne psihologije da pomogne. OK mi je da se procita nesto od toga, i ja sam nekad zlzlzl, al kada predstavljas kao neki eye opener malo je krindze, nismo deca.
 
Da čitaš drugu vrstu literature, ne bi li uspeo da dođeš na istu talasnu dužinu sa onima sa kojima komuniciraš ovde. ;)
Daj predlog neki...
Ne ozbiljno, sumnjam da ce ista sto se nalazi u top 10 popularne psihologije da pomogne. OK mi je da se procita nesto od toga, i ja sam nekad zlzlzl, al kada predstavljas kao neki eye opener malo je krindze, nismo deca.
Al dobro vidis da ljudi pokusavaju da dopru do nas, a ne ide im. Ne znam sta da im drugo predlozim. Ljudi prosto pokusavaju da svale krivicu na nas koji smo apstinenti a ne umeju da se pogledaju u ogledalo i kazu sebi lik kojeg vide u ogledalu je krivac za njihovu situaciju, a ne tamo neki Dejan ili Pera ili Mika apstienent.

Voleo bih na neki nacin da tim ljudima objasnim da ovako nikako nece doci do nas do kojih zele da dodju svim srcem, jer smo mi tas na vagi. Ne oni, ne razocarani sns glasci, nego mi apstinenti kojih ima najvise. Trebali bi da nam titraju i da nam se dodvoravaju ne bi li dobili nase glasove, a ne da nas krive za sopstveni neuspeh. Toliko od mene na tu temu.
 
Daj predlog neki...

Al dobro vidis da ljudi pokusavaju da dopru do nas, a ne ide im. Ne znam sta da im drugo predlozim. Ljudi prosto pokusavaju da svale krivicu na nas koji smo apstinenti a ne umeju da se pogledaju u ogledalo i kazu sebi lik kojeg vide u ogledalu je krivac za njihovu situaciju, a ne tamo neki Dejan ili Pera ili Mika apstienent.

Voleo bih na neki nacin da tim ljudima objasnim da ovako nikako nece doci do nas do kojih zele da dodju svim srcem, jer smo mi tas na vagi. Ne oni, ne razocarani sns glasci, nego mi apstinenti kojih ima najvise. Trebali bi da nam titraju i da nam se dodvoravaju ne bi li dobili nase glasove, a ne da nas krive za sopstveni neuspeh. Toliko od mene na tu temu.
Zapravo, apstinenata nema toliko puno. Biracki spiskovi su nesredjeni i realna izlaznost je 70-75%, i pitanje je koliko uopste moze preko toga. Udovoljavati primadonama koji misle da im je glas zlatan bi mozda navuklo koji procenat vise, ali napusavanje istih i javno sramocenje daleko vise emotivno ispunjujuce.

Ako neko vidi ovaj kult licnosti u koji nam se drzava pretvara i gazenje svake institucije do besmisla i na to pomisli 'pa sta znam, nisam ubedjen jos' taj je za mene mentol, i sigurno mu se necu umiljavati i podilaziti ne bi li ga odmentolisao. Da sam negde kandidat pa da to ima smisla, ovako svi smo u istoj drzavi, ako vam je dobro onda nista.
 
zanimljiva perspektiva - danas su odrđeni građani došli u Bavanište nekim poslom. Njihova vozila su ostala zarobljena, a policija nije mogla da ista vozila oslobodi, već se evakuisala zajedno sa tim građanima, dok je njihova imovina ostala zarobljea i policija za sada ne može da tim vozilima priđe. Pošto se policija povukla ovim je efektivno ukinut suverenitet Srbije nad Bavaništem. Ovako su se stare radikalske kajle povlačile i iz zemalja gde su "branile" Srbe kojih tamo više nema.

U ovom trenutku Bavanište nije u sastavu Srbije. Sutra će verovatno biti vraćeno, ali videćemo kako i po koju cenu.
 
Isao danas da obidjem vikendicu. Postavili su bandere i imamo ulicnu rasvetu.

U poslednjih nekoliko godina smo dobili i centralno grejanje i gradsku vodu.

Uveden je i sistem da svako ima svoju kantu gde djubretari dolaze ponedeljkom i odnose smece. Ranije je postojao jedan kontejner koji je uvek bio prepun pa je bilo smeca oko njega za jos dva kontejnera. Iako sam protiv toga sto su skroz ukinuli kontejnere, iako su te kante u sustini lopovski sistem, nesto se radi.

Za vreme Djilasa? Nista. Nula. Bukvalno nista. Bas bas nista. Zero. Nada.

I to selo isto spada pod Beograd. Srecno svima koji pokusaju da nateraju te ljude tamo ne da ne glasaju za Vucica nego jos i da glasaju za Djilasa opet.

I u potpunosti ih razumem.

Sad vi nastavite, sta kazu u Agelast podkastu i na tviteru?
Што је више деценија СНС на власти и што буде више пара из ЕУ то ће ова "аргументација" да буде успешнија.

Ево, за само 30 година власти Вучића су нам обновили клупе у парку на крају Сурчина. Што то није Ђилас урадио за 4 година власти уочи светске економске кризе? Него је бацао паре на мост преко Аде. Ја ћу сад да гласам за Вучића да влада још 30 година па можда и офарба даске на тим клупама за те три деценије

Да се разумемо ДС су биле катастрофалне али тај начин размишљања је потпуно суманут, СНС није НИШТА урадио након Ђиласа у истом периоду у коме је Ђилас био на власти осим што је довео земљу на ивицу банкрота, угрозио имовину хиљадама људи неспособним реаговањима на поплаве, смањио пензије и повећао јавни дуг са 50% на 70%. И сада се СНС хвали што је успео да врати јавни дуг на ниво из 2012. када су дошли на власт.
 
Ljudi ako nas Dobrica ne spasi na celu sa kulturnim radnikom niko neće. Mislim da treba dati glas Dobrici, deluje kao fina osoba i pre svega sposobna.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ljudi ako nas Dobrica ne spasi na celu sa kulturnim radnikom niko neće. Mislim da treba dati glas Dobrici, deluje kao fina osoba i pre svega sposobna.
Да није добар, не би се звао Добрица.


У прилогу моје објаве можете видети резултате локалних избора у општини Трговиште одржаних 21. јуна 2020. Да моја општина има избор без опозиције, не бих ни тражио да ми дају листић за локалне изборе. Како другачије?
zanimljiva perspektiva - danas su odrđeni građani došli u Bavanište nekim poslom. Njihova vozila su ostala zarobljena, a policija nije mogla da ista vozila oslobodi, već se evakuisala zajedno sa tim građanima, dok je njihova imovina ostala zarobljea i policija za sada ne može da tim vozilima priđe. Pošto se policija povukla ovim je efektivno ukinut suverenitet Srbije nad Bavaništem. Ovako su se stare radikalske kajle povlačile i iz zemalja gde su "branile" Srbe kojih tamo više nema.

U ovom trenutku Bavanište nije u sastavu Srbije. Sutra će verovatno biti vraćeno, ali videćemo kako i po koju cenu.
На кратко, суверенитет над Баваништем нема држава Србија, већ онај ко треба да га има — народ.
Р.png
 
Daj predlog neki...

Al dobro vidis da ljudi pokusavaju da dopru do nas, a ne ide im. Ne znam sta da im drugo predlozim. Ljudi prosto pokusavaju da svale krivicu na nas koji smo apstinenti a ne umeju da se pogledaju u ogledalo i kazu sebi lik kojeg vide u ogledalu je krivac za njihovu situaciju, a ne tamo neki Dejan ili Pera ili Mika apstienent.

Voleo bih na neki nacin da tim ljudima objasnim da ovako nikako nece doci do nas do kojih zele da dodju svim srcem, jer smo mi tas na vagi. Ne oni, ne razocarani sns glasci, nego mi apstinenti kojih ima najvise. Trebali bi da nam titraju i da nam se dodvoravaju ne bi li dobili nase glasove, a ne da nas krive za sopstveni neuspeh. Toliko od mene na tu temu.
Ja neću da neko titra meni, niti da mi se neko dodvorava! Koja je svrha toga? Da li ćeš se osećati bolje ako ti se drugu budu dodvoravali?
 
Poslednja izmena:
Vrh